کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
(2011-05-01 ساعت 23:34)Donkey chance نوشته:  
(2011-03-18 ساعت 00:00)farzad-it نوشته:  از بچه هاي شهرستاني خصوصا اصفهان کسي مي دونه وقتي مي خواهي وثيقتا پس بگيري پاسپورتتا ازت مي گيرند يا نه ؟

ما اصفهانی نیستیم اما اصفهانی ها را دوست داریم!Big Grin
تا جایی که من قبلا سئوال کردم و متوجه شدم، برای بازپس گرفتن وثیقه پاسپورت را تحویل نمیدهیم، پاسپورت مثل سایر پاسپورت ها 5 ساله است.فقط مهری که برای یکبار خارج شدن ما در پاسپورت خورده مشخص می کنه که با آن پاسپورت دیگر نمی توانید جایی تشریف ببریم، مگر اینکه دوباره برویم و اجازه خروج بگیریم.
اگه بعد از تمام شدن مهلت خروج موقت برید نظام وظیفه برای گرفتن وثیقه پاسپورت رو ازتون تحویل نمی گیرند... و این موضوع ارتباطی به شهر شما هم نداره.
- البته با این عکس شما اگه افسره استقلالی باشه چرا پس می گیره Smile

سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: coming soon ، Kaveh90 ، farzad-it
سلام به دوستان
می خواستم بدونم برای پاسپورت برای سفرهای علمی و زیارتی مهر خاصی می زنند که مشخص کنند این پاسپورت از این تاریخ تا فلان تاریخ اجازه خروج از کشور دارد؟؟؟ در ضمن یکی از دوستان من برنده شده و کارت خدمت داره ولی تو فرمهای اولیه که ارسال کرده این موضوع را به خاطر حساسیت سفارت اعلام نکرده و قصد داره اونجا اعلام کنه که با وثیقه مجوز خروج گرفته به نظر شما آیا سفارت متوجه میشه؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-02 ساعت 18:01)mkh_death نوشته:  سلام به دوستان
می خواستم بدونم برای پاسپورت برای سفرهای علمی و زیارتی مهر خاصی می زنند که مشخص کنند این پاسپورت از این تاریخ تا فلان تاریخ اجازه خروج از کشور دارد؟؟؟ در ضمن یکی از دوستان من برنده شده و کارت خدمت داره ولی تو فرمهای اولیه که ارسال کرده این موضوع را به خاطر حساسیت سفارت اعلام نکرده و قصد داره اونجا اعلام کنه که با وثیقه مجوز خروج گرفته به نظر شما آیا سفارت متوجه میشه؟؟؟؟

دوست عزيز در مورد سئوال اولتون بايد بگم که در سال 90 (البته من شنيدم) پاسپورتا بارکد دار شدند و ديگه مهري نميزنند و شما را داخل فرودگاه چک ميکنند که اجازتون از چه تاريخي تا چه تاريخيه.
در مورد سئوال دومتونم احتمالش کمه بفهمند ولي اگه بفهمند 100% کيسا باطل ميکنند.
موفق باشيد
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان: mkh_death ، Kaveh90
فرزاد جان مرسی از جوابی که دادی. به نظر شما اگر اعلام کنه که خدمت رفته و تو فرم ها اشتباه وارد کرده بهتر هستش یا بگه با وثیقه از ایران خارج شده؟؟؟ سفارت چجوری می تونه این موضوع رو متوجه بشه...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من تازه عضو جدید این انجمن شدم
من تو وضیعتی هستم که واقعا به کمک احتیاج دارم"ممنون میشم هر کمکی می تونید به من بکنید.
من لاتاری 2011 برنده شدم تا این لحضه راههای زیادی رفتم که نتیجه نگرفتم.وقت زیادیم ندارم چون زمان مساحبه من اعلام شده ایمیل زدم سفارت در خواست زدم که عقب بیاندازند.
شرایط من:
1)دانشجو نیستم درسم تمام شده پس........
2)رفتم دنبال معاف شدن موفق نشدم اونم با کلی برو بیا اخرم هیچ.
3)الانم مشمولم من
4)بازم میگم وقت من خیلی کم
منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-02 ساعت 22:04)amirhosein26 نوشته:  سلام دوستان من تازه عضو جدید این انجمن شدم
من تو وضیعتی هستم که واقعا به کمک احتیاج دارم"ممنون میشم هر کمکی می تونید به من بکنید.
من لاتاری 2011 برنده شدم تا این لحضه راههای زیادی رفتم که نتیجه نگرفتم.وقت زیادیم ندارم چون زمان مساحبه من اعلام شده ایمیل زدم سفارت در خواست زدم که عقب بیاندازند.
شرایط من:
3)الانم مشمولم من
منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر

من هم تا 3-4 ماه پیش دقیقا شرایط شما را داشتم، اما بالاخره از طریقی معاف شدم!
اما در خصوص راه حل برای خروج از کشور، برای شما باید عرض کنم که بنابر تجربه فکر میکنم تنها راه اینه که از یکی از موسسات برای مقطع بالاتر در مالزی اقدام کنی! البته به همین کشکی نیست و یه کمی دنگ و فنگ داره اما بنظر من شدنیه. 3 نکته مهم در این داستان هست :
1. پول بیشتر و اضافه ای باید خرج کنید
2. برای اجازه خروج در مقطع بالاتر ، وزارت علوم یک مدرک معتبر زبان مثل ایلس (نمره حداقل5-5.5 )و یا تولیمو و یا mche و... را داشته باشید.
3. همچنین برگه ی پذیرش (offer letter) را باید به وزارت نشان بدهید

من دی ماه بدنبال اینکار بودم اما گویا ثبت نام برای ترم جدیدشان 5 ماه بعد یعنی تقریبا الان انجام میشد . اما حتی در همان زمان هم موسساتی بودند که با توضیح شرایط ام ( یعنی قصدم فقط خروج از کشور هست) راه کار های برای گرفتن فقط" offer letter" (که برای اجازه خروج توسط وزارت علوم مهم هست) می دادند!!
در مجموع ابتدا از راه قانونی عمل کنید و اگر نشد...

صحبت های من فقط در حد یک پیشنهاد بود ، شاید راه های بهتری هم وجود داشته باشد.
نکته مبهمی بود در خدمتم
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

پاسخ
تشکر کنندگان: amirhosein26 ، hamed_gh
(2011-05-02 ساعت 22:01)mkh_death نوشته:  فرزاد جان مرسی از جوابی که دادی. به نظر شما اگر اعلام کنه که خدمت رفته و تو فرم ها اشتباه وارد کرده بهتر هستش یا بگه با وثیقه از ایران خارج شده؟؟؟ سفارت چجوری می تونه این موضوع رو متوجه بشه...
اگه اعلام کنه اشتباه کرده بهتره و داخل مصاحبه هم قبل از قسم خوردن بگه اشتباه پر کرده.بهترين راه حل اينکه مکاتبه کنيد با kcc و ازشون را حل بخواهيد.
صداقت و راستگويي براي اونها از همه چيز واجبتره.
اگر FBI check بخوريد ، ممکنه (1%) بفهمند که سربازي رفتيد ولي اعلام نکرديد و دروغ گفتيد و اون موقع ردتون مي کنند.
مکاتبه کنيد و صداقت را رعايت کنيد انشاءالله مشکلي پيش نمياد.Big Grin

(2011-05-02 ساعت 22:04)amirhosein26 نوشته:  سلام دوستان من تازه عضو جدید این انجمن شدم
شرایط من:
3)الانم مشمولم من
منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر
شما بعد از 6 ماه از فارغ التحصيلي هم ميتونيد خارج بشيد.
براي سفر سوريه اقدام کنيد ،وثيقه بزاريد و بريد ترکيه.
فقط رفتيد ترکيه ديگه نبايد برگرديد تا ويزاتون آماده بشه و از همون جا بريد آمريکا .و باي باي ايران کنيد.Big GrinBig GrinBig Grin
براي اطلاعات بيشتر پستهاي قبلي و سايت زير را هم چک کنيد.
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...e823cab367
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان: amirhosein26 ، coming soon
سلام دوستان من تازه عضو جدید این انجمن شدم
شرایط من:
3)الانم مشمولم من
منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-05-05 ساعت 04:27)amirhosein26 نوشته:  سلام دوستان من تازه عضو جدید این انجمن شدم
شرایط من:
3)الانم مشمولم من
منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر
با این شرایطی که شما دارید به نظر من تنها دو راه حل دارید و اونم اینه که اجازه خروج زیارتی بگیرید و با گذاشتن 15 میلیون وثیقه خارج بشید و دیگه بر نگردید و راه حل دوم که کم هزینه تره و ریسک بیشتری داره اینه که ...

دوست عزيز، لطفا راجع به راههاي غير قا.نو.ني صحبت نكنيد.
صحبتتان را مي توانيد با پيام خصوصي ادامه دهيد.
Frozen Mind

سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: coming soon ، amirhosein26 ، farzad-it ، ali999
سلام دوستان
من تشکر می کنم از راهنمایی عزیزان
بحث اینکه من مشموا هستم و در حال غیبت خوردن یعنی امکان اینکه برم نظام وظیفه و......................ندارم.
باز من از دوستان طلب کمک و راهنمایی دارم/
من چیکار کنم؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من دو تا راه پيدا كردم برام دعا كنيد از ته دل كه جواب بگيرم.....
درود بر شما
پاسخ
تشکر کنندگان: saman33 ، farzad-it ، hamed_gh
(2011-05-11 ساعت 04:53)amirhosein26 نوشته:  سلام دوستان
من دو تا راه پيدا كردم برام دعا كنيد از ته دل كه جواب بگيرم.....
درود بر شما

انشاءالله که جواب مي گيري .
فقط ما را هم بي خبر نگذار.
موفق باشيد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه ، من یکی‌ از برنده‌های ۲۰۱۰ بودم که مشمول و دانشجو بودم . الانم امریکام . من با گذشتن وثیقه برای سفر علمی‌ از کشور خارج شدم و رفتم واسه مصاحبه و دیگه هم بر نگشتم ایران، یعنی‌ بدون ریسک‌ترین کار که میشد انجام داد ! اگه سوالی بود خوشحال میشم کمک کنم
شماره کیس: 2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009-June-12
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009-July-22
تاریخ کارنت شدن کیس: 2010-May-11
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010-May-27
تاریخ مصاحبه: 2010-July-6
تاریخ دریافت کلیرنس: 2010-Aug-6
تاریخ دریافت ویزا:2010-Aug-12
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh
(2011-05-11 ساعت 12:53)ramin2010 نوشته:  سلام به همه ، من یکی‌ از برنده‌های ۲۰۱۰ بودم که مشمول و دانشجو بودم . الانم امریکام . من با گذشتن وثیقه برای سفر علمی‌ از کشور خارج شدم و رفتم واسه مصاحبه و دیگه هم بر نگشتم ایران، یعنی‌ بدون ریسک‌ترین کار که میشد انجام داد ! اگه سوالی بود خوشحال میشم کمک کنم
سلام
دو تا سوال از خدمتتون دارم یکی اینکه می دونین چطوری می تونین برگردین ایران.؟
دوم اینکه چرا بعد از مصاحبه بر نگشتین بعدا برین؟

خلاصه وضعیت در لینک زیر است.
اینجا
پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390
کسی درباره قوانین خارج شدن برای شرکت در آزمون ها مانند آیلتس اطلاع جدیدی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان