کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
1. ایشان می توانند بعد از دریافت گرین کارت و ssn برای پاس سفید اقدام کنند و مثلا به مدت دوسال به ایران برگردند اما چون ایشان سربازی نرفته و از طریق سفر علمی خارج شدند و مدت خروج در پاسپورتشان ثبت شده ، اولا 5 میلیون وثیقه ای که داده اند را نمی توانند پس بگیرند ثانیا می توانند 2 سال سربازی را انجام داده و با خیال راحت و بی دردسر تر برگردند امریکا

دوستان لطفا راهنمایی کنید :
1 - اگر کسی با دریافت مجوز خروج برای سفر علمی کشور رو ترک کنه و ار اونجا نهایتا به آمریکا بره ، بعد از بازگشت به ایران مگر غیبت نمیخوره ؟ چطوری شما میگن 2 سال خدمت میکنه ؟! وثیقه اشو که نمیتونه پس بگیره ، و من فکر میکنم غیبت براش منظور شه تو این مدت

2 - شما دوستان یه چیزو فراموش کردین ، کسی که اینجا این همه سال درس خونده و مثلا داره کارشناسی اشو میگره یهو ول میکنه میره ، که اصل مدرک تا سربازی نره که نمیدن ، حتی دیپلم رو کلا باید بیخیال همه اش بشه؟
ایا راهی واسه ازاد کردن اصل مدرک برای مشمولین هست؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-09-30 ساعت 17:53)bird7 نوشته:  دوستان لطفا راهنمایی کنید :
1 - اگر کسی با دریافت مجوز خروج برای سفر علمی کشور رو ترک کنه و ار اونجا نهایتا به آمریکا بره ، بعد از بازگشت به ایران مگر غیبت نمیخوره ؟ چطوری شما میگن 2 سال خدمت میکنه ؟! وثیقه اشو که نمیتونه پس بگیره ، و من فکر میکنم غیبت براش منظور شه تو این مدت

2 - شما دوستان یه چیزو فراموش کردین ، کسی که اینجا این همه سال درس خونده و مثلا داره کارشناسی اشو میگره یهو ول میکنه میره ، که اصل مدرک تا سربازی نره که نمیدن ، حتی دیپلم رو کلا باید بیخیال همه اش بشه؟
ایا راهی واسه ازاد کردن اصل مدرک برای مشمولین هست؟؟
1. کی گفته که غیبت نمی خوره؟!! تنها در صورتی غیبت نمی خوره که مثلا برای تحصیل در کشوری مثل مالزی ،اقدام کرده باشد و معافیت تحصیلی با وثیقه 15 میلیونی داشته باشد و بعد از ردیف شدن کار های امریکا با پاس سفید برگرده و از دانشگاه انصراف بده و خدمت اش را انجام بده.
چون معاف شدم، دقیق پیگیر نشدم و نمی دانم اگر ویزای امریکا را در پاس ما ببینند و شک کنند به کار ما وثیقه را می دهند یا نه، اما منطقی اش اینه که نباید مشکلی پیش بیاد.
در غیر اینصورت اگر شما به بهانه علمی یا زیارتی با محدوده زمانی مشخص در پاسپورت خارج شوید و در موعد مقرر برنگردید اولا وثیقه شما می پره دوما اگر مشمول باشید غیبت می خورید.
اکثر افرادی که این مشکل را دارند می روند و بر نمی گردند.
2. اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را اگر در مدرسه باشد_طبق گفته ی مسئول بایگانی دبیرستان و پیش دانشگاهی من_ با ارائه کارت دانشجویی و بدون کارت خدمت هم می دهند .
اما در خصوص مدارک دانشگاهی نمی دانم ... فکر می کنم راهی نداشته باشه، چون من برای گرفتن ریز نمراتم هم اقدام کردم اما آن را هم بدون سربازی نمی دادند.
اما اگر غیبت نداشته باشی و درس ات تمام شده باشه ،از دانشگاهی پذیرش بگیری،برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر، دانشگاه مدارک را به دانشگاه مقصد می فرسته.

شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

پاسخ
سلام
نمیدونم قبلا این سوال بوده یا نه . من پیدا نکردم.
دوستان ، اگر کسی سربازی نرفته باشه و غیبت خورده باشه، مثل من که الان 31 سال سن دارم و سربازی هم نرفتم. در نتیجه پاسپورت هم ندارم، از هیچ معافیتی هم نمیتوانم استفاده کنم ( به علت غیبت).
من چه راهی دارم؟؟؟ Sad
پاسخ
(2011-10-03 ساعت 18:15)viilll نوشته:  سلام
دوستان ، اگر کسی سربازی نرفته باشه و غیبت خورده باشه، مثل من که الان 31 سال سن دارم و سربازی هم نرفتم. در نتیجه پاسپورت هم ندارم، از هیچ معافیتی هم نمیتوانم استفاده کنم ( به علت غیبت).
من چه راهی دارم؟؟؟ Sad

کسی نمیتونه کمک کنه؟
پاسخ
(2011-10-06 ساعت 14:18)viilll نوشته:  
(2011-10-03 ساعت 18:15)viilll نوشته:  سلام
من چه راهی دارم؟؟؟ Sad

کسی نمیتونه کمک کنه؟

بنظر من تنها راه حل اقدام از طرق غیر قانونی ست که توضیح آن بدلیل قوانین سایت امکان پذیر نمی باشد!
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

پاسخ
نقل قول:RE: مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور بعد از برنده شدن
سلام
من چه راهی دارم؟؟؟

دوستان یک نفر یک جواب به من بده.حداقل پ.خ کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، msar
درود
تو کارت پایان خدمت من مدت خدمت 10 ماه و 15 روز قید شده. مشکلی پیش نمیاد و آیا نمیپرسن که چرا مدت خدمتت کمه؟!
راستی کیس نامبر من 2014AS000080xx هست.کی کارنت میشم؟
CN: 2014-80xx/ ANKARA>>>>>YEREVAN
تاريخ مصاحبه: 14 جولاي 2014
تعداد افراد كيس: 1 نفر
پرونده نياز به طي مراحل اداري دارد! Wink
آپديت: 15 جولاي
پاسخ
کتاب قانون خدمت وظیفه
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
پاسخ
با سلام به همگی اعضا
من از طریق استخدام اقدام به گرفتن گرین کارت کردم. کارفرما برایم اقدام کرده.. همه کارها دراه خوب پیش میره. اجازه کار در آمریکا هم آمده. ولی وکیلم که یه خانم آمریکایی و کاربلده اون هفته ازم مدارکی خواسته که یکی اش کارت پایان خدمت همسرمه.. همسرم تو سپاه خدمت کرده... آیا این مسئله مشکلی در روند کارها پیش میاره؟ ممکنه ردمون کنن؟؟؟
پاسخ
سلام دوستان اگه به سوال من پاسخ بدین ممنون..من دیپلم هنرستان دارم و پیش دانشگاهی نداشته ام یعنی نظام جدید بوده ام البته یکی دو سال دیرتر گرفتم..می خواستم بدونم برای ثبت نام در لاتاری امریکا مشکلی نداره و در صورت برنده شدن قبول میکنند و ازمون مدرک زبان میخواهند
پاسخ
برای سفارت چقدر حساب بانکی باید داشته باشیم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان