کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگو در مورد سرویسهای پستی و راههای ارسال فرمهای سری اول به KCC
سلام دوستان...
کسی میدونه آدرس دفتر tnt کجاست؟البته من هنوز با شماره 82444 تماس نگرفتم!!!
شماره کیس:2012AS00051xxx
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرم ها:13 august
تاریخ کارنت شدن: 6 april
تاریخ مصاحبه:13 jun
جمع تقریبی هزینه ها:30000 T عکس + 500.000T ترجمه مدارک + 70.000T + T37000 پست DHL & TNT + بلیت و هتل 880.000
تاریخ دریافت ویزا: 14 jun Big Grin
تشکر کنندگان:
سلام بر همه
من نيم ساعت پيش با آرامكس فرستادم. 41 هزار تومان شد.
من ابتدا رفتم DHL كارمند اونجا گفت كارت ملي لطفا". من هم دادم. بعد آدرس خونه رو پرسيد و من هم گفتم و اون هم تايپ ميكرد. من اصلا" نميدنستم داره چيكار ميكنه؟ بعدش بهش گفتم كه آدرس خونه ميخوام حتما" اينطوري (از قبل اماده كرده بودم) تايپ بشه و اون هم يك سري اصلاحات روي مانيتورش انجام داد. ( توجه كنيد كه به همين سادگي ممكنه به كيس شما لطمه بخوره! بعد كه حساب كردم و نشستم و كاغذ رو بر رسي كردم !!!!!؟؟؟؟؟؟؟ صاعقه از نخاعم رد شد...... شماره كد پستي كه روي كارت ملي من بود و متعلق به خانه پدري در شهرستان بود رو زده بود ضمن اينكه نام من رو هم هرطوري كه دلش خواسته بود نوشته بود و ضمنا" طي بسته بندي هاش از من دو تا كاغذ تضمين با امضاء گرفته بود كه
اولا" بسته شما ممكنه براي بررسي ها باز بشه ولي بسته ميشه!
دوما" من هيچ اعتراضي براي معطل شدن و يا صدمه ديدن بسته خودم به هيچ وجه ندارم! كه من اينها رو هم البته قبول كرده بودم.

خلاصه فاجعه آنجا نمايان شد كه ميخواست با خودكار كد پستي اشتباهي را درستش كند و قبول نميكرد كه دوباره بنويسه . ميگفت نميشه. واقعا" حتما" نميشد چون خودش هم قبول داشت كه اشتباه كرده.... و من هم كنسل كردم كه براحتي قبول كردند ولي چون كارت كشيده بودم پولم را با رسيد فردا ميدهند!!

ولي بچه ها هر چند به DHL اعتماد دارم و معتقدم كه برترين است ولي مواظب باشيد و دخالت كنيد ولي زياد آسون نيست دخالت كردن، جو آنجا يه كمي با كلاس هستش و ضمنا" ممكنه كارمنده به اصتلاح بهش بر بخوره كه ( يعني من بلد نيستم؟) نترسيد و دخالت كنيد از همون اول. ببينيد پولش 75 هزار تومان ميشود و اين را بدانيد كه هيچ چيز بدون حساب گران نيست و هيچ چيز بدون حساب ارزان نيست و بقول معروف كلاه برداري نيست.
ولي اگه در مورد آدرس و نوشتن كد پستي و... درست عمل كنند من معتقدم كه DHL خوبتر است. پس اگه آن را انتخاب ميكنيد مواظب سهل انگاري كارمنداش باشيد. اگه يه كارمندش خوب نيست دليل نميشه كه اون شركت خوب نباشه.

از آنجا رفتم آرامكس كه يه آقايي به نام مسعود بود كه فوقالعاده خوش اخلاق و حرفه اي بود و خودش همه آدرسها را هم داشت. تازه دو بار نام و مشخصات رو اصلاح كردم كه حتي يك بار منجر به پاره كردن پاكت اصلي شد( خودش اين كار رو كرد و گفت كه بهتره عوض بشه) ولي خيلي خوش برخورد بود و هميشه لبخند ميزد.
بريد آرامكس خيلي بهتره. ضمنا" اگه ميخواهيد سه روزه برسه حتما" يا شنبه يا يكشنبه پست كنيد.
اميدوارم كه همه تون قبول بشيد. من هر چي اطلاعات دارم از سايت مهاجر سرا و بچه هاي خوبش هستش. اميدوارم كه همشون موفق باشند.
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، tamanna
بچه های 2011 آیا کسی فرم های سری اول و عکس هارو از طریق ایمیل واسه kcc فرستاده؟ چطوری؟ حتما باید با پست واسشون بفرستیم؟اگه با ایمیل فرستادید متن همراه فایل ها و جواب kcc رو بزارید ممنون میشم
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
تشکر کنندگان: tamanna
(2011-08-29 ساعت 00:51)emrah66 نوشته:  بچه های 2011 آیا کسی فرم های سری اول و عکس هارو از طریق ایمیل واسه kcc فرستاده؟ چطوری؟ حتما باید با پست واسشون بفرستیم؟اگه با ایمیل فرستادید متن همراه فایل ها و جواب kcc رو بزارید ممنون میشم

نه دوست عزیز شما حتما باید فرمها رو دانلود کنید و سپس پرینت و با پست ارسال کنید . و فرمهای اولیه نباید با ایمیل ارسال شوند.
تشکر کنندگان: emrah66 ، tamanna
(2011-08-29 ساعت 02:07)AmericanHamid نوشته:  
(2011-08-29 ساعت 00:51)emrah66 نوشته:  بچه های 2011 آیا کسی فرم های سری اول و عکس هارو از طریق ایمیل واسه kcc فرستاده؟ چطوری؟ حتما باید با پست واسشون بفرستیم؟اگه با ایمیل فرستادید متن همراه فایل ها و جواب kcc رو بزارید ممنون میشم

نه دوست عزیز شما حتما باید فرمها رو دانلود کنید و سپس پرینت و با پست ارسال کنید . و فرمهای اولیه نباید با ایمیل ارسال شوند.

مرسی آقا حمید یکی از بچه های 2012 ( Mostafa Kianoush) فرم های سری اول و عکس رو با ایمیل فرستاده و اونام مثل اینکه قبول کردن لینک: http://mohajersara.com/showthread.php?tid=4463
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
تشکر کنندگان: frozen mind ، AmericanHamid ، tamanna