کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تولد فرزند بعد از قبول شدن در لاتاری
سلام
من هم بعد از قبولی بچمون بدنیا اومد.
فرم 230 خودم و خانومم رو EDIT کردم و 230 بچه رو هم براشون ارسال کردم سفارت.
تشکر کنندگان: rayan.s
(2010-10-11 ساعت 14:26)آندیا نوشته:  با سلام مجدد
فرم 230 رو هم برای خودم و هم برای همسرم و هم برای دخترم باید پر کنم ؟

مگه دخترتون دل نداره؟ بله فقط به نکته ارسالی من در تایپیک: بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230 صفحه 19 آخرین ارسال تایپیک توجه کنید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: آندیا ، DLT
سلام
ميخواستم ببينم به سفارت ايميل بزنم براي عقب انداختن مصاحبه كافيه يا بايد مدارك مثل ترجمه نامه دكتر و يا .....
همچنين ميخواستم ببينم پاسپورت جدا بگيرم براش بهتره يا همراه خودم باشه؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان:
(2011-01-29 ساعت 11:26)alisarshar نوشته:  سلام
ميخواستم ببينم به سفارت ايميل بزنم براي عقب انداختن مصاحبه كافيه يا بايد مدارك مثل ترجمه نامه دكتر و يا .....
همچنين ميخواستم ببينم پاسپورت جدا بگيرم براش بهتره يا همراه خودم باشه؟

دوست عزیز اگه پاس جدا بگیری حسنش تو اینه که ارز دولتی به صورت جداگانه می تونی دریافت کنی.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: alisarshar ، DLT
سلام
یه سوال اومد تو ذهنم شاید مهم باشه. اگه کسی گرین کارت رو بگیره و برگرده ایران بچه دار بشه، وقتی میخواد برگرده امریکا برای ویزای بچه باید چکار کنه؟
ممنون
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
تشکر کنندگان:
(2011-03-07 ساعت 11:25)moraddad نوشته:  سلام
یه سوال اومد تو ذهنم شاید مهم باشه. اگه کسی گرین کارت رو بگیره و برگرده ایران بچه دار بشه، وقتی میخواد برگرده امریکا برای ویزای بچه باید چکار کنه؟
ممنون

سلام دوست عزيز
سوالت جالبه و من هم منتظرم دوستاني كه مطلع هستند از لحاظ قانون و مسايل رواديد جواب بدهند.

ولي يه سوال ديگه پيش مياد كه:
آيا اون بچه وقتي بزرگ شد از والدينش نمي پرسه كه شما كه گرين كارت داشتيد و مي تونستيد براحتي برگرديد آمريكا چرا من رو اونجا بدنيا نياورديد كه از همون بدو تولد سيتيزن اونجا باشم و اين چه ظلمي بوده در حق من كرديد؟!!!

موفق باشيد.
تشکر کنندگان: armido ، behzadb57 ، لیلا ج ، moraddad
(2011-03-07 ساعت 12:12)satusa نوشته:  
ممنون

سلام دوست عزيز
سوالت جالبه و من هم منتظرم دوستاني كه مطلع هستند از لحاظ قانون و مسايل رواديد جواب بدهند.

آيا اون بچه وقتي بزرگ شد از والدينش نمي پرسه كه شما كه گرين كارت داشتيد و مي تونستيد براحتي برگرديد آمريكا چرا من رو اونجا بدنيا نياورديد كه از همون بدو تولد سيتيزن اونجا باشم و اين چه ظلمي بوده در حق من كرديد؟!!!

موفق باشيد.

منم بهش میگم اولا خدا رو شکر کن که به دنیا اومدی جاش مهم نیست. ثانیا برای اینکه بدونی ایرانی هستی و تا 18 سالت شد نگی من امریکایییم و میخوام برم. ثالثا مامانت دست تنها بود و دوست داشت مامانش پهلوش باشه رابعا خیلی گرون بود و هزار دلیل دیگه.

دوستان مطلع! ما هنوز منتظر جواب سوالیم. کسی نبود؟

الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
تشکر کنندگان: behzadb57 ، لیلا ج
(2011-03-07 ساعت 22:42)moraddad نوشته:  
ممنون

سلام دوست عزيز

موفق باشيد.

منم بهش میگم اولا خدا رو شکر کن که به دنیا اومدی جاش مهم نیست. ثانیا برای اینکه بدونی ایرانی هستی و تا 18 سالت شد نگی من امریکایییم و میخوام برم. ثالثا مامانت دست تنها بود و دوست داشت مامانش پهلوش باشه رابعا خیلی گرون بود و هزار دلیل دیگه.

با اجازه یه مطلب هم من می خواستم اضافه کنم
خامساً اونجا مثل ایران نیست که بگی من می خوام سزارین کنم و اونها هم بگن چشم. تا اونجاییکه من می دونم هزینه زایمان تو اونجا 5000 دلاره و تا وقتی لازم نباشه اونجا سزارین نمی کنن. زایمان طبیعی هم که دردش زیاده و ...
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: لیلا ج ، moraddad
(2011-03-08 ساعت 12:00)یاشار و ماری نوشته:  
ممنون

سلام دوست عزيز

موفق باشيد.

خامساً اونجا مثل ایران نیست که بگی من می خوام سزارین کنم و اونها هم بگن چشم. تا اونجاییکه من می دونم هزینه زایمان تو اونجا 5000 دلاره و تا وقتی لازم نباشه اونجا سزارین نمی کنن. زایمان طبیعی هم که دردش زیاده و ...

خوب اجازه بديد جوابهاي احتمالي كه اون بچه ممكنه بده رو هم من مرور كنم!

ايراني بودن كسي صرف نظر از محل تولد و يا داشتن و نداشتن شناسنامه جاي ديگر زير سوال نميره و فرزند والدين ايراني هميشه ايراني باقي خواهد موند و البته به ايراني بودنش هم افتخار ميكنه.
آيا فكر ميكنيد همه آمريكاييها به محض 18 سالگي مي گويند من مي خوام برم و ايراني ها نمي گويند. و اگر بچه اي كه 18 سال عمرش رو اونجا بزرگ شده ولو در يك خانواده با تفكر اصيل ايراني، اگر تا اون موقع يه همچين چيزي گفت شما تصميم داريد جلوش رو بگيريد؟
البته خيلي خوب ميشد اگر از مدتي قبل براي مادر بزرگ هم هماهنگي مي كرديد كه بياد و مراقب مادر باشد. ولي خوب به اين راحتي ها هم نيست.

راستي راجع به هزينه ها، البته كه نسبت به اينجا گرونتر هست ولي،
آيا ما مي خواهيم مهاجرت كنيم و اونجا بيكار باشيم؟!
كسي كه اونجا كار كند و درآمد داشته باشد از بسياري از خدمات بيمه اي و درماني برخوردار خواهد بود و طبيعتا اگر كسي درامد اونجا رو داشته باشد ، اينچنين هزينه ها يي قابل توجه نخواهند بود. (ولي كو كار تو اون روزاي اول؟!!!)

در ضمن نظر خودم رو هم بگم: اون بحث سيتيزني كه من مطرح كردم سوء برداشت نشود و منظور استفاده از امكانات و شرايطي است كه مي تواند براي يك بچه در بدو تولد مهيا شود و از آن جهت داشتن آينده اي بهتر استفاده كند، والا همونطور كه در بالا هم اشاره شد، فرزند والدين ايراني همواره ايراني مي مونه و مي تونه شناسنامه ايراني داشته باشه و به ايراني بودنش هم افتخار كنه ولو اينكه سيتيزن جايي ديگه باشه.

تشکر کنندگان: لیلا ج ، hooman421 ، arshida ، moraddad
(2011-03-08 ساعت 15:13)satusa نوشته:  
(2011-03-08 ساعت 12:00)یاشار و ماری نوشته:  
ممنون

سلام دوست عزيز

موفق باشيد.

خوب اجازه بديد جوابهاي احتمالي كه اون بچه ممكنه بده رو هم من مرور كنم!

ايراني بودن كسي صرف نظر از محل تولد و يا داشتن و نداشتن شناسنامه جاي ديگر زير سوال نميره و فرزند والدين ايراني هميشه ايراني باقي خواهد موند و البته به ايراني بودنش هم افتخار ميكنه.
آيا فكر ميكنيد همه آمريكاييها به محض 18 سالگي مي گويند من مي خوام برم و ايراني ها نمي گويند. و اگر بچه اي كه 18 سال عمرش رو اونجا بزرگ شده ولو در يك خانواده با تفكر اصيل ايراني، اگر تا اون موقع يه همچين چيزي گفت شما تصميم داريد جلوش رو بگيريد؟
البته خيلي خوب ميشد اگر از مدتي قبل براي مادر بزرگ هم هماهنگي مي كرديد كه بياد و مراقب مادر باشد. ولي خوب به اين راحتي ها هم نيست.

راستي راجع به هزينه ها، البته كه نسبت به اينجا گرونتر هست ولي،
آيا ما مي خواهيم مهاجرت كنيم و اونجا بيكار باشيم؟!
كسي كه اونجا كار كند و درآمد داشته باشد از بسياري از خدمات بيمه اي و درماني برخوردار خواهد بود و طبيعتا اگر كسي درامد اونجا رو داشته باشد ، اينچنين هزينه ها يي قابل توجه نخواهند بود. (ولي كو كار تو اون روزاي اول؟!!!)

در ضمن نظر خودم رو هم بگم: اون بحث سيتيزني كه من مطرح كردم سوء برداشت نشود و منظور استفاده از امكانات و شرايطي است كه مي تواند براي يك بچه در بدو تولد مهيا شود و از آن جهت داشتن آينده اي بهتر استفاده كند، والا همونطور كه در بالا هم اشاره شد، فرزند والدين ايراني همواره ايراني مي مونه و مي تونه شناسنامه ايراني داشته باشه و به ايراني بودنش هم افتخار كنه ولو اينكه سيتيزن جايي ديگه باشه.

من نمیخواستم بحث حاشیه ای بشه و کش پیدا کنه. تقصیر بقیه هست که جواب سوال اصلی ما رو نمیدن.Big Grin
البته satusa عزیز. فکر کنم یه سوء تفاهمی پیش اومد. منظور من این نبود که بچمو اونجا بزرگ کنم و بعد از 18 سال بگه میخوام جدا بشم. شاید باید بیشتر توضیح میدادم. من اصلا نمیخوام بچمو اونجا بزرگ کنم. ترس من از اینه که با پاس امریکایی بخواد زود برگرده امریکا زندگی کنه و من نتونم جلوشو بگیرم یا حداقل قانعش کنم تو سن پایین این کار رو نکنه. اصلا هدف خود من و انگیزه شرکتم در لاتاری هیچ وقت مهاجرت نبوده. Cool
بهتره این بحث رو کش ندیم که مدیر هم بگه تو نهضت پاکسازی پست های بیهوده شرکت کنین.Wink
تشکر کنندگان: satusa
ممنون

جواب این است که بعد از تولد فرزند، باید برای ویزای مهاجرتی برای او اقدام کنند (از طریق سفارت‌های آمریکا). کمی جستجو در اینترنت نشان می‌دهد که در این موارد سفارت احتمالاً راجع به این که بچه واقعاً مال آن پدر و مادر است یا نه موشکافی خواهد کرد. ضمناً احتمال دارد که روند گرفتن ویزا بسیار طول بکشد.
تشکر کنندگان: لیلا ج ، moraddad ، armido ، satusa ، arshida ، behzadb57 ، mahdip
سلام دوست عزيزمن جواب سوال شما را نمي دونم ولي قطعا كشور درستي مثل آمريكا اينطور هست كه اگر شمايي كه گرين كارت داريد مثلا به هر دليل هر جايي رفتيد و بچه اونجا بدنيا اومد قطعا اگر در زماني قانوني بخواهيد امريكا برگرديد حتما براحتي بتونيد براش گرين كارت و چه بسا پاس آمريكايي بگيريد.
در هر صورت دوست عزيز شايد بقول شما كش دادن اين موضوع خيلي خوب نباشه ولي من هم با ساتوسا موافقم.اگر نمي خواهيد امريكا بمونيد كاش اين اجازها بدهيد تا بچه شما آمريكا بدنيا بياد. بچه ها بخواسته خودشون بدنيا نمي آيند و ما هايي كه اونها را بدنيا مي آوريم در قبال اونها مسئوليم. و شما كه اين فرصت را داريد كه بچه تون يك كشور خوب بدنيا بياد اين امكان را ازش نگيريد. در ضمن تا زماني كه بچه شما توي شكم مادرشه دردسر خاصي نداره. يعني مادر شما كمك خاصي نمي تونه بهتون بكنه.كمي بعد از تولد هم فكر كنم ميشه بچه را براحتي جابجا كرد. البته در باره مسافتهاي خيلي طولاني نمي دونم ولي من با فرزندم از 20 روزگي سوار هواپيما شديم ( بازم ميگم پرواز داخلي بود).
درباره هزينه من 3 سال پيش كه بچه ام بدنيا اومد 1 ميليون و صد و شصد و پنج هزار تومان هزينه دستمزد دكتر و بيمارستان شد. كه البته بيشترش را بيمه پرداخت كرد. حالا كه حتما بيشتر از اينهاست.
اگر مادرتون مي تونست مثلا بالا شهر تهران زندگي كنه ولي بخاطر مامان بزرگتون ميرفت توي يك شهر كوچك و بي امكانات و با شرايط بد، فقط بخاطر ايكه مامانشون اونجا زندگي مي كنه و شما اونجا زندگي مي كرديد آيا براي شما پذيرفته بود؟
تازه اگر مي خواهيد ايران زندگي كنيد هم اگر بچه شما سيتيزن اونجا باشه اگر 18 سالگي بخواهد بره اگر شما بهش پول ندهيد تا زماني كه نتونه هزينه خودش را تامين كنه اون مطمئنا نمي تونه در اون سن از كشور خارج بشه. علت اينكه بچه هاي كشورهاي پيشرفته در سن جواني از خانواده جدا ميش و جدا زندگي مي كنن اينه كه امكانات رفاهي و مادي اين اجازه را بهشون ميده ولي در ايران اين امكان فراهم نبوده.خود من وقتي رفتم سر كار به مامانم اينها گفتم كه يكم كه وضعم خوب بشه دوست دارم خانه جدا بگيرم و مستقل زندگي كنم. پس بايد مطمئن باشيم كه بچه هاي ما هر زمان كه امكانات داشته باشند و بتونند مستقل زندگي كنند هر جا كه باشند اين كار را مي كنند فقط ما بايد آنقدر به اونها محبت داشته باشيم كه هر جا كه باشند بفكر ما باشند و بخاطر ديدنمون و مهربانيهامون بهمون سر بزنند.
البته در نهايت صلاح مملكت خويش خسروان دانند.
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: moraddad ، armido ، satusa ، behzadb57
(2011-03-10 ساعت 11:07)arshida نوشته:  سلام دوست عزيزمن جواب سوال شما را نمي دونم ولي قطعا كشور درستي مثل آمريكا اينطور هست كه اگر شمايي كه گرين كارت داريد مثلا به هر دليل هر جايي رفتيد و بچه اونجا بدنيا اومد قطعا اگر در زماني قانوني بخواهيد امريكا برگرديد حتما براحتي بتونيد براش گرين كارت و چه بسا پاس آمريكايي بگيريد.

ربطی به درست بودن کشور ندارد! قانون مشخص است: بچه فقط در دو حالت آمریکایی است: یا یکی از والدینش آمریکایی باشد، یا در خاک آمریکا به دنیا بیاید.

در غیر این حالات، بچه آمریکایی نیست.
تشکر کنندگان: frozen mind ، moraddad ، arshida ، satusa ، behzadb57
(2011-03-10 ساعت 17:32)Hojjat نوشته:  
(2011-03-10 ساعت 11:07)arshida نوشته:  سلام دوست عزيزمن جواب سوال شما را نمي دونم ولي قطعا كشور درستي مثل آمريكا اينطور هست كه اگر شمايي كه گرين كارت داريد مثلا به هر دليل هر جايي رفتيد و بچه اونجا بدنيا اومد قطعا اگر در زماني قانوني بخواهيد امريكا برگرديد حتما براحتي بتونيد براش گرين كارت و چه بسا پاس آمريكايي بگيريد.

ربطی به درست بودن کشور ندارد! قانون مشخص است: بچه فقط در دو حالت آمریکایی است: یا یکی از والدینش آمریکایی باشد، یا در خاک آمریکا به دنیا بیاید.

در غیر این حالات، بچه آمریکایی نیست.

یا در یکی از پادگان های آمریکایی نظامی خارج از خاک آمریکا به دنیا اومده باشه.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: User ، satusa ، لیلا ج
سلام
سئوالي داشتم من هنگام ثبت نام بچه نداشتم ولي الان يه دختر 2ماهه دارم و بعد از اينكه به سفارت اعلام كردم وقت سفارت منو عقب انداخت و 20روز ديگه هست حالا سئوال اينجاست كه من فرمهارو اصلاح كردم و با خودم دارم ميبرم ولي الان كه داشتم فرمهارو چك ميكردم يكي دوتا تاريخ فارغ تحصيليو چون هنوز اون موقع مداركو ترجمه نكرده بودم اشتباه شده بود حالا ميخوام ببينم كه اين اطلاعاتو قبلش به سفارت ايميل بزنم يا همون فرمهايي كه دارم با خودم ميبرم كافيه ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان