کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: تحصیلات برنده اصلی لاتاری ۲۰۱۱ کدام یک از موارد زیر است؟
زیردیپلم
1.87%
5 1.87%
دیپلم
8.21%
22 8.21%
لیسانس(دانشجو یا فارغ التحصیل)
47.01%
126 47.01%
فوق لیسانس(دانشجو یا فارغ التحصیل)
21.27%
57 21.27%
دانشجو و یا فارغ التحصیل رشته های پزشکی
8.21%
22 8.21%
دانشجو یا فارغ التحصیل PhD
4.85%
13 4.85%
فوق ديپلم
8.58%
23 8.58%
مجموع 268 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آمارگیری مدرک تحصیلی برندگان 2011
(2010-08-26 ساعت 10:21)rayan.s نوشته:  
(2010-08-26 ساعت 02:45)AmericanHamid نوشته:  
(2010-08-25 ساعت 07:40)rayan.s نوشته:  دوستان عزیز؛ میشه شما بگید اونا از کجا میفهمند شما 11 سال طول کشیده دیپلم بگیرید یا 12 سال؟ با این اوصاف اگه یکی 2 سال یکی((دیپلم 12 سال)) خونده باشه باید چیکار کنه؟ یا اگه یکی یه سال رد شده باشه ((دیپلم 11 ساله)) مدت تحصیلش میشه 12 سال مشکل نداره؟

rayan.s عزیز اونها سیستم آموزشی ایران رو میشناسند . و طبق سیستم ایران هر فردی که به روال معمول دیپلم بگیره 11سال طول میکشه و با پیش دانشگاهی میشه 12 سال . حالا اگه یه نفر زرنگ باشه زودتر بگیره یا یکی مثل من زرنگ نباشه و از زمان پایان راهنمایی تا زمان دیپلم بیش از 20 سال گذشته باشه Big Grin. باز هم همون 11سال حساب میشه نه تعداد سالهایی که توی مدرسه بوده.

دوست عزیز مرسی بابت جوابتون... من قصدم این بود که بدوستان بگم شما ترجمه دیپلم رو میبرین نه مدت زمان تحصیل.حالا که جایی ننوشتن دیپلم 11 سال برای ایرانیان قابل قبول نیست پس مشکلی نیست. مگه برای سوء پیشینه ننوشتن برای ایران لازم نیست.خوب برای دیپلم هم مینوشتن 11 سال قابل قبول نیست.
پس فکرشو نکنید.

ممنون رایان عزیز
امیدوارم حرفتون درست باشه . به نظر حرفتون منطقی میاد و امید به این که افیسر هم همین منطق رو داشته باشه . من فقط نمیدونم توی این سالها یعنی حتا یک نفر هم با دیپلم 11 ساله نرفته به سفارت که به ما بگه نتیجه چی شد؟
اگه یک نفر که تجربه مستقیم داشت تجربه خودشو میگفت خوب بود.
تشکر کنندگان:
(2010-08-27 ساعت 00:37)AmericanHamid نوشته:  
(2010-08-26 ساعت 10:21)rayan.s نوشته:  
(2010-08-26 ساعت 02:45)AmericanHamid نوشته:  
(2010-08-25 ساعت 07:40)rayan.s نوشته:  دوستان عزیز؛ میشه شما بگید اونا از کجا میفهمند شما 11 سال طول کشیده دیپلم بگیرید یا 12 سال؟ با این اوصاف اگه یکی 2 سال یکی((دیپلم 12 سال)) خونده باشه باید چیکار کنه؟ یا اگه یکی یه سال رد شده باشه ((دیپلم 11 ساله)) مدت تحصیلش میشه 12 سال مشکل نداره؟

rayan.s عزیز اونها سیستم آموزشی ایران رو میشناسند . و طبق سیستم ایران هر فردی که به روال معمول دیپلم بگیره 11سال طول میکشه و با پیش دانشگاهی میشه 12 سال . حالا اگه یه نفر زرنگ باشه زودتر بگیره یا یکی مثل من زرنگ نباشه و از زمان پایان راهنمایی تا زمان دیپلم بیش از 20 سال گذشته باشه Big Grin. باز هم همون 11سال حساب میشه نه تعداد سالهایی که توی مدرسه بوده.

دوست عزیز مرسی بابت جوابتون... من قصدم این بود که بدوستان بگم شما ترجمه دیپلم رو میبرین نه مدت زمان تحصیل.حالا که جایی ننوشتن دیپلم 11 سال برای ایرانیان قابل قبول نیست پس مشکلی نیست. مگه برای سوء پیشینه ننوشتن برای ایران لازم نیست.خوب برای دیپلم هم مینوشتن 11 سال قابل قبول نیست.
پس فکرشو نکنید.

ممنون رایان عزیز
امیدوارم حرفتون درست باشه . به نظر حرفتون منطقی میاد و امید به این که افیسر هم همین منطق رو داشته باشه . من فقط نمیدونم توی این سالها یعنی حتا یک نفر هم با دیپلم 11 ساله نرفته به سفارت که به ما بگه نتیجه چی شد؟
اگه یک نفر که تجربه مستقیم داشت تجربه خودشو میگفت خوب بود.

حمید جان؛ میخوای خیالت راحت بشه متن زیر رو ترجمه کن

WHAT ARE THE REQUIREMENTS FOR EDUCATION OR WORK EXPERIENCE?
The law and regulations require that every entrant must have at least a high school education or its equivalent or have, within the past five years, two years of work experience in an occupation requiring at least two years’ training or experience. A ―high school education or equivalent‖ is defined as successful completion of a twelve-year course of elementary and secondary education in the United States or successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high school education in the United States. Only formal courses of study meet this requirement; correspondence programs or equivalency certificates (such as the G.E.D.) are not acceptable. Documentary proof of education or work experience must be presented to the consular officer at the time of the visa interview.

منبع:

http://www.travel.state.gov/pdf/DV-2011instructions.pdf

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، Amir78
(2010-08-30 ساعت 21:08)Amir78 نوشته:  به خدا فکر این قضیه دیپلم به قدری داره منا ازار میده که دارم روانی میشم
اخه منم مثل حمید جون دیپلم فنی و حرفه ای 11 سال را دارم
و با وجود اینکه در جریان هستید کسانی که از طریق هنرستان وارد دانشگاه میشوند احتیاج به پیش دانشگاهی ندارند
خوب منم دیپلمم را که گرفتم بلافاصله وارد دانشگاه شدم و دوره ی کاردانی خودم را اغاز کردم و الان هم قریب بر 3 سال هست که در دانشگاه مشغول تحصیل هستم ولی بنا به دلایلی نمیتوانم مدرک فوق دیپلمم تا قبل از مصاحبه بگیرم
و پیش دانشگاهی هم ندارم
ولی خوب در عوض سه سال هست که در دانشگاه مشغول درسم
یعنی:
از اون 12 سالی که این دوستان محترم در سفارت میخواهند 1 سال هم بیشتر
اما نگرانی و استرس این موضوع راحتم نمیگذاره
امیر جان فکر میکنم فقط ما دوتا با این مشکل مواجه هستیم .
تشکر کنندگان: Amir78 ، tamanna ، sadafsetareh
سلام
من شنيدم كه مدرك ليسانس دانشگاه آزاد را اونجا قبول ندارن ولي پيام نور رو چرا مگه ميشه؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان:
(2010-09-02 ساعت 09:22)alisarshar نوشته:  سلام
من شنيدم كه مدرك ليسانس دانشگاه آزاد را اونجا قبول ندارن ولي پيام نور رو چرا مگه ميشه؟

سلام
اصلا به این شایعات اهمیت ندید، واضحه که این مطلب درست نیست.

تازه به فرض محال هم حرف شما درست باشه، بالاخره آدم باید دیپلم داشته باشه که لیسانس آزاد بگیره، پس همون دیپلم هم کافیه! یا شاید واسه اونم بگن باید دبیرستان دولتی رفته باشی و غیر انتفاعی قبول نیست.Wink
تشکر کنندگان: Amir78 ، tamanna
at least a high school education or its equivalent . A ―high school education or equivalent‖ is defined as successful completion of a twelve-year course of elementary and secondary education in the United States or successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high school education in the United States.
سلام.[/color][/b]این متنو ترجمه کردم از متن انگلیسی بالا که دوستمون زحمتشو کشیدن گذاشتن تا خیالتون راحت شهBig Grin
حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن. تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن به عنوان پایان موفقیت آمیز دوره 12 ساله تحصیلات راهنمایی و متوسطه در ایالات متحده تعریف می شود [b]یا تکمیل موفقیت آمیز در یک کشور دیگر از دوره روتین تحصیلات راهنمایی و متوسطه که قابل مقایسه با تحصیلات متوسطه در ایالات متحده است.

که همونطور که تو سایت ویکی پدیا زده دیپلم ما معادل دیپلم اوناست و قابل قبوله
براشونCool
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
تشکر کنندگان: Amir78 ، AmericanHamid ، armido ، REZA1390
سلام اسم مستعار من جننا هست و تازه وارد این سایت شدم. شماره کس من ۱۸۰۰۰ هست و من فرمها را از کامپیوتر گرفتم و فرستادم. من ۳ سال آمریکا بودن و علاوه بر لیسانسم اونجا یک فوق دیپلم گرفتم. الان دوبی‌ هستم. می‌خوام بدونم که من که ایران فقط ۳ ماه در سال گذشته بودم هم باید وکسان هپاتیت بزنم یا نه.از رهنمیتون ممنون میشم.
تشکر کنندگان:
(2010-09-02 ساعت 09:22)alisarshar نوشته:  سلام

آدرس زیر رنکینگ بین المللی دانشگاههای ایرانه. وقتی هم که دارین برای یک دانشگاه اپلای می کنید، یک جایی هست که باید دانشگاههای قبلیتون رو بنویسید ولی نباید بنویسید!! باید انتخاب کنید و دانشگاه آزاد هم توی لیستشون هست.
http://www.webometrics.info/rank_by_coun...r&offset=0
اگر قبول نداشتند که بهش رتبه نمی دادند.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان:
(2010-11-04 ساعت 13:57)janna نوشته:  سلام اسم مستعار من جننا هست و تازه وارد این سایت شدم. شماره کس من ۱۸۰۰۰ هست و من فرمها را از کامپیوتر گرفتم و فرستادم. من ۳ سال آمریکا بودن و علاوه بر لیسانسم اونجا یک فوق دیپلم گرفتم. الان دوبی‌ هستم. می‌خوام بدونم که من که ایران فقط ۳ ماه در سال گذشته بودم هم باید وکسان هپاتیت بزنم یا نه.از رهنمیتون ممنون میشم.

دوست عزیز با سلام و خوش آمدگویی به مهاجرسرا.
خوب جایی اومدی.
اولاً اینکه سؤالت رو باید در تاپیک مرتبط وارد میکردی "واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی "
و دوماً اینکه مگه فقط اونایی که تو ایران هستند باید واکسن هپاتیت رو بزنند؟
شما باید هرجا که هستی با هر ملیتی این کارت رو داشته باشی. یعنی اینکه تمام واکسن ها رو زده باشی. (هپاتیت،دیفتری،کزاز،آبله مرغان،سرخک،سرخچه،اوریون،آنفولانزای فصلی)، دیگه نمیدونم.
موفق باشید.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: rayan.s ، satusa ، gadfly ، armido ، REZA1390 ، tamanna
سلام
امروز2jun برادرم مصاحبه داشت ولی متاسفانه قبول نشد.همه مدارکش کامل بود فقط به دیپلم گیر دادند گفتند در آمریکا این مدرک یعنی 11 کلاس سواد (برادرم کارودانش بوده و مدرک پیش دانشگاهی ندارد).به نظر شما میشه کاری کرد ؟میشه اعتراضی انجام بدیم یا نامه ای برای KCC بفرستیم
متشکرم
تشکر کنندگان: maxsoulfly
(2011-06-02 ساعت 22:14)m.maryam نوشته:  سلام
امروز2jun برادرم مصاحبه داشت ولی متاسفانه قبول نشد.همه مدارکش کامل بود فقط به دیپلم گیر دادند گفتند در آمریکا این مدرک یعنی 11 کلاس سواد (برادرم کارودانش بوده و مدرک پیش دانشگاهی ندارد).به نظر شما میشه کاری کرد ؟میشه اعتراضی انجام بدیم یا نامه ای برای KCC بفرستیم
متشکرم

شما تا 30 سپتامبر میتونین ویزا دریافت کنین به شرطی که شرایط ویزا رو بدست بیارین و از مرحله مصاحبه رد بشین
برای اینکار باید مدرک پیش دانشگاهی یا سابقه کاری داشته باشین
برگه قرمز به این معناست که شما همکنون واجد شرایط برای دریافت ویزا نیستین
پارسال من جایی خوندم کیسی همینجوری قرمز شده بود و بعد از جمع اوری مدرک و اعتراض کیس باز و ویزا صادر شده بود (منبع انگلیسی)
به هر حال شما از امروز کمتر از 120 روز فرصت دارین
تا وقت هست دست به کار بشین
شما اشتباه مهلک نداشتین که نشه کاری کرد
تلاشتون رو بکنین من فکر میکنم موفق بشینSmile
تشکر کنندگان:
(2011-06-02 ساعت 23:53)saint نوشته:  
متشکرم

شما تا 30 سپتامبر میتونین ویزا دریافت کنین به شرطی که شرایط ویزا رو بدست بیارین و از مرحله مصاحبه رد بشین
پارسال من جایی خوندم کیسی همینجوری قرمز شده بود و بعد از جمع اوری مدرک و اعتراض کیس باز و ویزا صادر شده بود (منبع انگلیسی)
برگه ایی که برادرم گرفت قرمز است دوست عزیز میشه منو راهنمایی کنید که به چه صورت اعتراض کنم از چه طریقی؟

تشکر کنندگان:
Sample Complicated Iranian Case
Ms. Niloofer7 was a Diversity Lottery (DV) winner and applied for her immigrant visa.
She designated Abu Dhabi as the post to process her and her spouse’s case. Her
interview was scheduled very quickly which gave her little time to prepare her
documentation. At interview, though she only needed to evidence a high school
diploma, she presented some evidence of her university education, thinking this would
suffice. The official school diploma however, was not yet released (Iranian universities
may take a very long period of time after graduation to issue an official diploma).
The CO then reviewed the IV application forms for herself and her husband and found
that on the original DV application, Niloofer had imputed her husband’s first name as his
last name (and visa versa). Part of this problem was that her spouse’s middle name was
joined with this last name, to create one larger surname. Therefore, the original DV
application and the IV documentation did not “match up.” Niloofer attempted to explain
the name issue as an innocent mistake but the CO issued a denial without stating a
ground of inadmissibility.
Post’s explanation was that the DV programs rules dictate that the sensitive information
on DV entries (name/date of birth etc.) must appear exactly the same as the original
information on the official documents (birth certificates/passports). Subsequent
investigation found that the denial was based on INA 212(a)(5)(A)(i), which states that
any DV applicant who fails to establish that they possess the requisite qualifications
(such as a high school education), including a valid entry for participation in the DV
program, would be ineligible. Therefore, it was not clear whether the IV was denied
based on the name error (ie. valid entry for participation) or the credibility of the proof of
a high school education or equivalent (ie. failure to establish requisite educational
qualifications).
Counsel requested a copy of the original DV entry to clarify how the name was actually
imputed, and then Applicant and counsel worked together to establish as much credible
primary and secondary evidence of education as possible. Given that posts often doubt
official Iranian primary documentation, secondary evidence was likely to be just as
persuasive. Documents included a certified letter from the university that issued her
bachelors degree stating the diploma was not yet ready, as well as an official transcript
outlining her classes and grades, a copy of a professional article she published in her
field, samples of the her “work product” in her field of education, photographs of her
presenting her senior thesis (showing a podium with the university’s symbol and a panel
of judges), and affidavits from relatives in the U.S. stating that they were informed by
their relative of her successful graduation and that they had phoned applicant to
congratulate her. This documentation was sent to post requesting the IV case be
reopened based on evidence that she exceeded the educational qualifications.
The case was reopened and granted before the DV deadline.
Such case demonstrates that confusion over transliteration of names and places can
often create a concern of fraud in a case. Also, support documentation created in Iran is
also often severely scrutinized, therefore stronger evidence than normally submitted
(and often secondary evidence) for a case should be considered.
راستی یادم رفت بگم که تو هتلی که من بودم یکنفر بود که اون هم کارو دانش بود و تو بازار کار میکرد
ایشون منتظر ویزا بوده . افیسر بهش گفته که اینجوری مورد قبول ما نیست و سوال پیچش کرده در باره کاری که انجام میده و ایا نیاز به گزروندن دوره خواصی هست یا نه
که بعد از توضیح ایشون افیسر قبول کرده بوده و یک ضرب ویزا داده بودن بهش
ایشون اطلاعی از مهاجر سرا نداشت متاسفانه ... همه چیز دست افیسر است !!!!
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، free_free ، آرتين
(2011-06-03 ساعت 09:48)m.maryam نوشته:  
(2011-06-02 ساعت 23:53)saint نوشته:  
متشکرم

برگه ایی که برادرم گرفت قرمز است دوست عزیز میشه منو راهنمایی کنید که به چه صورت اعتراض کنم از چه طریقی؟
منظورتون از 2 سال سابقه کاری چیست؟

تشکر کنندگان:
سلام

من هم مدرک دیپلم فنی داشتم و قبول نکردند ختی 10 سال سابقه کارمم قبول نکردند گفتن که این 10 سال معادل 1 سال بیشتر نیست تو آمریکا و یک زمان2.5 ماه رو بهم دادن تا اگه مدرک دیگه میتونم ارائه کنم بیارم گفتند اگه پیش دانشگاهی بیاری مشکل حل میشه من 1 سال هم دانشگاه رفتم باید ببینم گواهی از دانشگاه بگیرم چی میشه ولی مطمئن تر اینه که پیش دانشگاهی داشته باشم
تشکر کنندگان: Linspire ، tamanna ، sepinod ، امیر مهاجر ، mohammadg846

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان