کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
داشتن فوق دیپلم کامپیوتر در آمریکا
سلام به همه دوستان
میدونم پستا ی ذره قدیمی شده ولی من وضیعت خودمو ی ذره شبیه دیدم گفتم سوالمو از شما بپرسم
من 18 سالم هست تا آخرایه سال سوم هنرستان رشته الکترونیک خوندم که تصمیم به تغییر رشته گرفتم به کامپیوتر (رشته مورد علاقم)
بعد از تحقیق فهمیدم از آموزشگاه های فنی میشه دیپلم گرفت بعد وارد دانشگاه شد
خلاصه تا همین اسفند من دیپلم فنی رشته تصویر سازی میگیرم و میتونم بعد از کنکور دادن رشته مثلا نرم افزار وارد دانشگاه شم. تو ایران البته
من همین الانشم تو لاتاری ثبت نام کردم
گیرم که 1% من قبول شدم تکلیفم چیه؟ میتونم به راحتی گرین کارت بگیرم؟ میتونم اونجا ادامه تحصیل بدم؟ میتونم کار جور کنم واسه خودم؟ اصن شما چی پیشنهاد میکنید؟
اینم بگم که از بچگیم آرزوم زندگی تو آمریکا بوده و الویت اول زندیگم هست به زبان اینگلیسی هم مسلطم عشقه کامپیوتر هستم ی سری مهارت هارو هم گذروندم مثلا PS , AUTOCAD , ADOBE FLASH , COREL و ...
پس اگه چیزی هر چیزی به ذهنتون میرسه لطفا بگید کمکتون واقعا کمک میکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، alireza51
سلام به بچه های مهاجرسرا

من تازه عضو شدم و شاید اینو از نوع سوالم حدس بزنید.

من 21 ساله و دانشجوی کارشناسی هستم در رشته نرم افزار بعد از کارشناسی هم سربازی رو دارم. علاقمند به موزیک و در زمینه آهنگسازی و خوانندگی هم فعالیت میکنم.
راهی برای من برای مهاجرت به امریکا وجود داره؟؟؟
ممنون Big Grin: D
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، alireza51
(2015-01-27 ساعت 19:14)Solar Ali نوشته:  سلام به بچه های مهاجرسرا

من تازه عضو شدم و شاید اینو از نوع سوالم حدس بزنید.

من 21 ساله و دانشجوی کارشناسی هستم در رشته نرم افزار بعد از کارشناسی هم سربازی رو دارم. علاقمند به موزیک و در زمینه آهنگسازی و خوانندگی هم فعالیت میکنم.
راهی برای من برای مهاجرت به آمریکا وجود داره؟؟؟
ممنون Big Grin: D

درود بر شما دوست گرامی

شما ۲ راه دارید:
۱ قبول شدن تو لاتاری
۲ گرفتن ویزای تحصیلی

البته دومی مهاجرت محسوب نمیشه! ولی اگه با این ویزا رفتید آمریکا و اونجا تو دانشگاه نمرات خوب کسب کردید و از خودتون جوهر نشون دادید اون موقع بعد از اتمام تحصیل میتونید امیدوار باشید که تو شرکتی کار پیدا کنید و اون شرکت برای شما ویزای کار و اقامت در آمریکا بگیره (که معمولن هم این اتفاق می‌افته) در ضمن برای گرفتن ویزای تحصیلی، اینجا هم باید نمرات عالی تو دانشگاه گرفته باشید و از نظر علمی برای آنها جذابیت داشته باشید تا دانشگاه‌های آمریکا حاضر به پذیرش شما بشن.

اگر قبل از اتمام درس در لاتاری شرکت و قبول بشید برای خروج از کشور (حداقل ۲ بار) باید کلی دردسر بکشید و وثیقه بذارید و باید برید آمریکا پاس سفید بگیرید و برگردید برید خدمت، یا برنگردید و وثیقه رو از دست بدید و دیگه نتونید برگردید ایران، درستون هم که نصفه مونده و ... خلاصه کلی استرس داره و بعدش پشیمون هم میشید.

اگر قبل از اتمام سربازی در لاتاری شرکت کنید و قبول بشید نمیتونید برای مصاحبه به خارج برید و علاوه بر از دست دادن فرصت و کلی غصه خوردن، فرصت را از شخص دیگری خواهید گرفت.

اما کم دردسرترین راه برای شما اینه که مدرک لیسانستون رو بگیرید و برید خدمت و یکسال مونده به پایان خدمت شروع به ثبت نام در لاتاری کنید و همزمان شروع به ارسال درخواست ادامه تحصیل به دانشگاههای آمریکا کنید، شرکت در لاتاری رو در هر حال ادامه بدید حتا اگر با ویزای تحصیلی رفتید و در آمریکا مشغول ادامه تحصیل شدید شرکت در لاتاری رو ادامه بدید.

کيس نامبر: ‎2016AS51##‎
تعداد افراد: 3 نفر
سفارت: آنکارا
برنده: من، ارتش نیروی زمینی، دانشگاه آزاد + دوره‌های مهندسی نرم‌افزار، شغل برنامه‌نویس نرم‌افزار
همسر: کارمند شرکت نیمه دولتی غیرحساس و فوق لیسانس رشته ارتباطات
قبل از مصاحبه: رویت قبولی ۸ می، ارسال فرم ۲۶۰: ۱۰ و ۱۵ می، کارنت: ۹ فوریه، نامه دوم: ۲۷ فوریه
تاریخ مصاحبه: ‎۵ آوریل
وضعیت: AP برای من و همسر (برگ سفید)
آپدیت‌ها: ۵ آوریل، ۷ آوریل، ۳ آگوست (من دو خطی شدم)، ۴ آگوست (خانمم دو خطی شد)، ۸ آگوست (هر دو آپدیت و or شدیم).
آپدیت بخاطر ایمیل: ۱۴ آوریل، ۱۲ و ۱۶ می، ۲۲ جون، ۲۷ جولای
کلیر: ۹ آگوست (شکر خدا)
ورود به آمریکا: ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۶ (سن خوزه)
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان