کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج بعد از دریافت نامه قبولی
(2010-05-25 ساعت 09:18)ehsan_gh نوشته:  ممنون داش كيوان از دلگرميت
اميدوارم تو و همسرت هم به زودي در كنار هم باشيد
راستي جدا تا كي وقت دارم فرم ها رو بفرستم؟

از ابتدای اکتبر کار مصاحبه شروع میشه. (تو نامه خط دوم به اشتباه نوشته October 1 2009 ، منظورشون اول اکتبر 2010 بوده) یعنی حدود 4 ماه، ولی شما برای احتیاط تا 2 ماه دیگه فرم ها رو بفرست. تو 2 ماه هم هر کاری داشته باشی میتونی انجام بدی.
من دوست دخترم ندارم چه برسه به همسر Big Grin گفتم که پاکِ پاکم Big Grin
keivan
عضو بی سابقه !
تشکر کنندگان: diamondmili ، free_free ، maaref ، sorena ، farhad_vakili
سلام
من موقع ثبت نام مجرد خودمو اعلام کردم.
هنوز هم ایمیل نزدم به KCC که تاریخ مصاحبم رو اعلام کنند.
اگر من و دوست پسرم یه صیغه نامه رسمی از محضر بگیریم که تاریخش مال بعد از رسیدن نامه هست، بعد تو اون فرم ها اعلام کنیم که نامزدیم. مطمئن هستید که برای ما مشکل پیش نمی یاد؟
نکنه به خاطر این قضیه من هم شانسم رو از دست بدم؟! و اگر این طوری اقدام کنیم به هردومون هم زمان ویزا می دند؟
تشکر کنندگان: maaref ، hananeazimi ، silence7
(2010-05-26 ساعت 17:27)doreenheimbach نوشته:  سلام
اگر من و دوست پسرم یه صیغه نامه رسمی از محضر بگیریم که تاریخش مال بعد از رسیدن نامه هست، بعد تو اون فرم ها اعلام کنیم که نامزدیم. مطمئن هستید که برای ما مشکل پیش نمی یاد؟
نکنه به خاطر این قضیه من هم شانسم رو از دست بدم؟! و اگر این طوری اقدام کنیم به هردومون هم زمان ویزا می دند؟

بهترین کار اینه که با خود kcc مکاتبه کنی اونها خیلی بهتر راهنماییت میکنن. براشون بنویس که نامزد کردی و حالا باید چکار کنی؟ آیا لازم است سریعا ازدواج کنی یا همون مدرک نامزدی کافیه؟! من تا اونجایی که میدونم مدارکی که شما با هم در ارتباط بودید هم کافیه ولی چون شما با kcc طرفید بهتره از اونها سوال کنید و مطمءن باشید که جواب اونها هست که مهمه نه ما ! یکی از دوستان من نامه kcc اصلا به دستش نرسید. اون خیلی بعد از اعلام قبولی ازدواج کرد تقریبا سال بعدش که قبولی های سال بعد را اعلام میکردند یک همسایه که مدتها پیش نامه را نگه داشته بود به فکر می افتد که نامه را به دوستم برساند بعد دوستم هم اونموقع با kcc مکاتبه کرد و وضعیت خودش را و اینکه ازدواج کرده را برای kcc نوشت و اونها هم خیلی خوب بهش گفتند که هیچ مشکلی ندارد و الان هم تقریبا یک سال و دو سه ماهی هست که آمریکاست.
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
تشکر کنندگان: keivan ، maaref ، sorena ، hananeazimi ، r.bazargan

وضعیتی که مطرح کردید 3 معادله با 5 تا مجهول است Cool
1- اون ها ازدواج رسمی Official رو قبول دارند. نمیدونم اصلا چیزی به اسم صیغه را قبول میکنند یا نه. ازدواج رسمی هم یعنی اینکه تو شناسنامه شما ثبت بشه. صیغه رو تو شناسنامه ثبت می کنند ؟
2- تو فرم ها نمیتونید اعلام کنید که نامزد هستید. 2 حالت بیشتر قانونی نیست یا مجرد یا متاهل اونم رسمی. دوست دختر-دوست پسر و نامزد و اینا نداره.
3- اگر الان ازدواج رسمی کنید (عقد کامل + ثبت در شناسنامه ) و الان فرم ها رو مجدد بفرستید، احتمال اینکه قبول کنند هست (البته خیلی بهتون لطف میکنن اگه الان قبول کنن). تا همین جاش هم خیلی باید شانس بیارید که یه گیری بهتون ندن. وای به اینکه با صیغه نامه و نامزدی بخواید اقدام کنید.
4- نه من که مطمئن هستم براتون مشکل پیش می آید.
5- بله اگه به خاطر این موضوع به مشکل بخورید کل کیس رد میشود. و شما هم فرصت اقدام مجدد نخواهید داشت (با توجه به زمان کوتاه باقی مونده برای برنده های 2010)

پاسخ loony هم درسته ولی چیزی که من از سئوال شما فهمیدم اینه که میخواهید موضوع رو یه جوری بدون ازدواج کردن حل کنید. شما به KCC هم ایمیل بزنی نهایتاً میگه اشکال نداره ازدواج کن ترجمه اش رو با فرم های جدید بفرست. ولی مشکل اصلی شما رو که نمیخواهید ازدواج رسمی کنید ، حل نمی کند.
keivan
عضو بی سابقه !
تشکر کنندگان: maaref ، sorena ، hananeazimi

منظورتون از" صیغه نامه رسمی " چیه؟؟؟
از نظر ازدواج، آنها فقط ازدواج دائم را (عقد دائم ) را قبول دارند و چیزهائی مثل صیغه محرمیت و یا ازدواج موقت و اینها را اصلاً قبول ندارند.
تاریخ ازدواج دائم هم اگر بعد از دریافتنامهء قبولی باشد، مشکلی نیست. فقط باید برای هر کدام فرم DC230 جداگانه ای پر شود و کپی از ترجمهء رسمی عقدنامه هم ضمیمه کنید.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
تشکر کنندگان: doreenheimbach ، maaref ، sorena
مرسی از همه ی دوستان بابت راهنمایی شون
یه سوال دیگه.
اگر دونفر سوری عقد کنند اینجا و برند برای مصاحبه. ممکنه شک کنند؟ یا آزمایش و تست انجام بدند که بفهمند اون دو نفر یا هم نبودند؟
و توی آمریکا باز هم چک می کنند که دو نفر با هم زندگی می کنند یا نه؟ و طلاق اونجا چقدر طول می کشه؟
تشکر کنندگان: maaref
(2010-06-01 ساعت 09:48)doreenheimbach نوشته:  مرسی از همه ی دوستان بابت راهنمایی شون
یه سوال دیگه.
اگر دونفر سوری عقد کنند اینجا و برند برای مصاحبه. ممکنه شک کنند؟ یا آزمایش و تست انجام بدند که بفهمند اون دو نفر یا هم نبودند؟
و توی آمریکا باز هم چک می کنند که دو نفر با هم زندگی می کنند یا نه؟ و طلاق اونجا چقدر طول می کشه؟

Smile کلی خندیدم Wink چیو تست کنن ؟ مگه تستر ازدواج هم اختراع شده ؟ نه شک نمیکنن مگه اینکه خودتون سوتی بدید. هیچ چیزیو هم تست نمیکنن. اونا سرشون تو زندگی مردمشون نیست هیچ کاری با شما ندارند شما میتونید جدا از هم به امریکا برید اونجا هم دو 2 نقطه مختلف زندگی کنید. هیچ مشکلی نیست.
keivan
عضو بی سابقه !
تشکر کنندگان: User ، laili ، doreenheimbach ، shr.jafari ، free_free ، usa.lover ، maaref ، sorena
منظورم از تست این بود که ببیند دو نفر رابطه با هم دارند یا نه؟ که خب شما خیالم رو راحت کردید. مرسی ازتون
اما اون سوالم رو جواب ندادید. طلاق تو آمریکا چقدر طول می کشه؟ از ایران اقدام کنم یا از آمریکا؟
تشکر کنندگان:
من هنور فرم های سری اول رو پست نکردم. قبلش به KCC ایمیل بزنم بگم ازدواج کردم یا اینکه بعد از نامه KCC عقد کنم؟
من هم همینطورم
الان دارم عقد می کنم و هنوز فرم ها رو نفرستادم.آیا قبل از ارسال فرم ها به KCC اعلام کنم که ازدواج کردم؟ یا بعدا؟ هم من هم همسرم باید فرم 230 رو جدا گانه بفرستیم؟

یه سوال دیگه: بعد از دریافت ویزا چقدر فرصت هست که بریم آمریکا؟ آیا همسرم می تونه بعدا بیاد؟ مثلا چند ماه دیر تر؟
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
(2010-06-02 ساعت 10:31)ehsan_gh نوشته:  من هم همینطورم
الان دارم عقد می کنم و هنوز فرم ها رو نفرستادم.آیا قبل از ارسال فرم ها به KCC اعلام کنم که ازدواج کردم؟ یا بعدا؟ هم من هم همسرم باید فرم 230 رو جدا گانه بفرستیم؟

یه سوال دیگه: بعد از دریافت ویزا چقدر فرصت هست که بریم آمریکا؟ آیا همسرم می تونه بعدا بیاد؟ مثلا چند ماه دیر تر؟

TAKE IT EASY DUDE

1: خیر فرم ها رو که فرستادین بعدا به KCC اعلام می کنید
2:بله
3:شما 6 ماه وقت دارین که وارد خاک آمریکا بشین که بیشتر از این زمان بشه ویزاتون باطل میشه
4:این رو دقیق نمی دونم ولی فکر می کنم اگه موافقت بشه میتونه با شما بیاد.
Pir shodim vali bozorg na
تشکر کنندگان: maaref ، sorena
سلام به همه دوستان
من در زمان ثبت نام اینترنتی لاتری چون با دوست دخترم قصد ازدواج داشتم اسم اونو به عنوان همسرم وارد کردم و برای دوست دخترم هم اسم خودمو به عنوان همسر.
الان ما هنوز عقد نکردیم و اون برنده شده .
به نظر شما من چیکار باید بکنم؟ مشخصات خودمو با اون بفرستم و جای تاریخ ازدواج رو خالی بذارم چون دو سه ماه دیگه میخوایم عقد کنیم؟
یا اینکه زود بریم عقد کنیم و . . ؟
ممنون میشم از پاسختون
(2010-06-10 ساعت 17:54)farid24 نوشته:  سلام به همه دوستان
من در زمان ثبت نام اینترنتی لاتری چون با دوست دخترم قصد ازدواج داشتم اسم اونو به عنوان همسرم وارد کردم و برای دوست دخترم هم اسم خودمو به عنوان همسر.
به نظر شما من چیکار باید بکنم؟ مشخصات خودمو با اون بفرستم و جای تاریخ ازدواج رو خالی بذارم چون دو سه ماه دیگه میخوایم عقد کنیم؟
ممنون میشم از پاسختون

شما بهتره از خود kcc بپرسین اما اگه اسمشون در موقع ثبت نام پر کردید فکر نکنم که قبول کنن تنهایی فرم بفرستید مگر اینکه ثابت کنید جدا شدید. به هر حال به ریسکش نمیارزه که عقد نکنین ولی با خود kcc مکاتبه کنید و بگید که ایشون نامزدتون بوده و هنوز عقد نکردید حالا بهتره همینطوری براشون برگه پر کنید یا قبلش عقد کنید و فرم را پر کنید.
اما به همه اونایی که نمیدونن قبل از فرستادن فرم عقد کنن یا بعدش بگم که من تا حالا دوستی نداشتم که بعد از پر کردن فرمها عقد کند ولی دو سه نفر از آشنایان قبل از فرستادن فرم عقد کرده بودند و عقد کردند و فرمها را فرستاند و الان هم آمریکان بنابراین اگر واقعا قصد دارید. عقد کردن که کاری نداره( من خودم یکهفته بین خواستگاری و عقدم فاصله بود) . فرستادن فرمها هم اونطور که بچه ها راهنمایی میکنن(متاسفانه به غلط) اونقدر عجله ای نیست که ریسک کنید و نامزدتون رو یا خودتون را( ریسک بعد از اشتباه) به دردسر بیاندازید. یکی از دوستان من ۶ ماه بعد از اعلام نتایج تازه فهمید برنده شده بوده و تازه توی همون مدت هم ازدواج کرده بود و الان هم با شوهرش در آمریکاست.
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
تشکر کنندگان: maaref ، sorena
ممنون میشم از پاسختون

سلام
تو کل این پروسه 2 تا موضوع خیلی براشون مهمه. یکی خود ذات اطلاعات هست مثل اینکه تحصیلاتت چقدره یا مجردی بچه داری نداری و این جور چیزا یکی دیگخ اینکه داری دروغ میگی یا راست.
شاید به نظر شما اتفاق خاصی نیفتاده باشه و شما از به هر دلیلی اسم دوست دخترت رو به اسم همسرت زده باشی ولی ثابت کردن اینکه اینکار با حسن نیت بوده تقریباً غیر ممکنه. اگه الان هم عقد کنید تاریخ عقد مال الان میشه در حالی که تو فرم ثبت نام زدید ازدواج کردید ! یعنی تاریخ عقدتون 9 ماه تفاوت داره (حداقل!). جا تاریخ رو خالی نذارید به هیچ وجه.

2 تا راه حل به صورت خصوصی برات فرستادم، چون درست نیست اینجا گفته بشه. خطرش رو حتما در نظر بگیر.
keivan
عضو بی سابقه !
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، usa ، maaref ، sorena
ممنون میشم از پاسختون

تنها کاری که میتونید بکنید تا کیستون باطل نشه اینه که عقد کنید ولی تاریخ قبل از ثبت نام رو بزنید.فکر نکنم زیاد کار سختی باشه Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: majid_229997 ، Ali Sepehr ، hamed_gh ، maaref ، sorena

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان