کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج بعد از دریافت نامه قبولی
(2011-10-18 ساعت 16:50)Jupiter نوشته:  با سلام
من مشکلی دارم که ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند به من کمک بکنند. من از یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش داشتم (البته هنوز هم دارم) و بنا بود با استفاده از ویزای غیر مهاجرتی تحصیلی F-1 به آمریکا برم ...
ولی من مدتی پیش با دختری آشنا شدم و بعد از مدتی با هم نامزد کردم . نامزد من پیش از آشنایی ما در قرعه کشی گرین کارت آمریکا برنده شده بود و موقعی که ما نامزد کردیم اون موفق شده بود ویزای مهاجرتی خودش رو از سفارت بگیره. بعد از نامزدی ما اون به آمریکا رفت و گرین کارتش رو هم گرفت و دوباره برگشت.
الآن مشکل ما اینه که وضعیت رفتن ما با استفاده از ویزای دانشجویی در هاله از ابهامه. من مدرک کارشناسی ارشد دارم و مدتهاست مصمم که ادامه تحصیل بدم ولی مسئله اینجاست که درخواست ویزای تحصیلی مستلزم اینه که شما قصدت از گرفتن ویزا مهاجرت نباشه ولی الآن با وجود نامزدم اون دلیلی بر نیت مهاجرت من خواهد بود...

این رو هم اضافه کنم که من و نامزدم هنوز ازدواج رسمی نکردیم. عقد هم نکردیم و صرفاً نامزدیم. اسمی از ماها در شناسنامه هامون نیست. هیچ رسمیتی وجود نداره.

من فعلاً دو راه پیش رو دارم. برای همین گفتم از دوستانی که ممکنه اطلاعاتی داشته باشند سوال کنم.
راه اول اینه که من و همسرم ازدواج رسمی بکنیم. بعد اون بره آمریکا. سیتیزن بشه و بعد از حدودا 4 تا 5 سال برای من اقدام کنه و من برم آمریکا...

راه دوم اینه که هنوز هیچی بین ما نباشه و ما هر کدوم جداگانه اقدام کنیم. نامزدم با گرین کارت و من با ویزای F1 ... من غیرمهاجرتی برم و بعد در داخل خاک آمریکا با هم ازدواج کنیم.

راه اول به خاطر دوره انتظار زیادش بالطبع سخت و غیر قابل تحمل خواهد بود. ضمن اینکه من الآن میخام ادامه تحصیل بدم نه 4 ، 5 سال دیگه که هم سنم بیشتر شده هم از نظر آکادمیک خیلی چیزها عوض ممکنه شده باشد. برای همین این گزینه از نظر خودم کاملاً منتفیه و 4 ، 5 سال جدایی هم خیلی سخته...
میمونه گزینه دوم که نمیدونم عاقلانه هست یا نه ؟
ممنونم از دوستانی که اطلاعاتی دارند یا نظری در این مورد دارند به من تو این موقعیت کمک کنند.
ممنونم از راهنمایی.

سلام دوست عزیز
یکی از راه هایی که میخوای یعنی ازدواج رسمی و انتظار رو میتونی توی تاپیک زیر پیگیری کنی و به نتیجه برسی و تصمیم بگیری :
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2833&page=7
ولی در مورد راه دوم:
چند سال پیش دختر دایی من که منتظر نوبت گرین کارتش از طریق پدرش بود با آقا پسری ازدواج میکنه.برای اینکه پروسه انتظارش طولانی نشه ( کمتر از 1سال بعدش نوبتش میرسید) یه شناسنامه المثنی گرفت و ازدواجش رو توی اون شناسنامه ثبت کرد.
بعد از چند ماه نوبتش شد و با شناسنامه اصلی که توش مجرد بود رفت سفارت،ویزا گرفت و بعدش رفت امریکا گرین کارتشو گرفت.
از اون طرفم برای شوهرش اپلای دانشگاه گرفتن و رفتن فلوریدا.
به اونجا که رسیدن ازدواجشون رو رسمی و علنی کردن و اعلام کردن که ما تازه ازدواج کردیم.
الانم توی مراحل اداری هستن.

حالا برو اون تاپیکی که گذاشتم و ماجرایی که واست تعریف کردم رو بررسی کن و تصمیم بگیر که چیکار کنی.

موفق باشی
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان: Jupiter
Silia جون از پاسخ کاملت بسیار ممنونم
خودم هم فکر میکنم همین راهی که گفتین سریع تر جواب بده.
باز هم ممنون از راهنمایی
Smile
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان