کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزا بولتن
سلام
دوستان طبق این ویزا بولتین واسه June 2010 کیس ما که June 2000 هست کارنت میشه، میگن آدم میخواد یه چیزی نشه میشه!
ما 10 سال میخواستیم بشه نشد، حالا که میخوایم نشه شده
میخواستم ببینم ادامه ماجرا چیه؟
ما این فرم ساپورت کننده رو فرستادیم، اون پولی هم که طرف آمریکایی باید میداد واسه ویزا داده، ساپورت هم کرده
بعدش یه چیزه دیگه، میشه وقت مصاحبه رو تا 1 سال عقب انداخت؟
اصلا کی وقت مصاحبه هست؟ سفارت ما ابوظبیه
FBI Check به ما میخوره یا نه؟
خب همین الان چک کنند ببینند ما تروریست هستیم یا نه دیگه!
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، msar
همه سوالاتتون رو نمی تونم جواب بدم چون بعضی هاش برای خودم هم مبهمه. اما اگر تمام مدارک لازم برای ساپورت فرستاده شده باشه و مبالغ لازم رو هم پرداخت کرده باشید، یک سری مدارک مثل شناسنامه، پاسپورت ، عکس و بسته به اینکه مجرد باشید یا متاهل، سند ازدواج و اگر مدتی ساکن کشور دیگری بودید گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس اون کشور رو درخواست می کنن.

من خودم الان در این مرحله هستم.

مدت زمانی که بعد از این باید منتظر باشید به روایتهای مختلف ! متفاوته. دوستان مهاجرسرا که تجربه مشابه دارند حداکثر سه جهار ماه بعد، بعضی هم کمتر به مصاحبه دعوت شدند. بعضی حضرات وکلای مهاجرت هم برای من گفتن 18 تا 22 ماه دیگه ! که البته به عقل جور در نمیاد.

وقت مصاحبه رو هم شنیدم میشه عقب انداخت اما نه یک سال ! کلا اگر در فرم هایی که هر مرحله براتون فرستاده میشه مطالعه کنید نوشته اگر بین مراحل کار یک سال وقفه بیفته کیس شما باطل میشه و باید از اول بسم ا.. شروع کنید .

بستگی به سفارت هم نداره. اگر بخواهید می تونید سفارتتون رو به آنکارا تغییر بدید ( من این کارو انجام دادم چون آنکارا رو می شناسم و از امارات هم خیلی بدم میاد !)

ّFBI Check هم گویا قانون خاضی نداره اما اگر سربازی رفته باشید و کار دولتی داشته باشید تجربه نشون می ده که بی برو برگرد مشمول این لطف خواهید شد ! البته اینو بگم که برای کیسهای مهاجرت خانوادگی سخت گیری کمتره چون در حال حاضر تا حدی از طریق کسی که برای شما اپلای کرده ، آبا و اجداد شما رو می شناسن. اما به هر حال نمیشه از استثنا ها خبر داشت.

نکته آخر اینکه در ویزا بولتین ماه پیش نوشته بود چون پرونده مهاجرت خانوادگی خیلی کم دارن روند رسیدگی به این نوع ویزا بسیار شدت پیدا کرده .

Family-sponsored: During the past fifteen months, the level of demand for numbers in the Family-sponsored preference categories has been very low. As a result, the cut-off dates for most Family preference categories have been advancing at a very rapid pace, in an attempt to generate demand so that the annual numerical limits may be fully utilized. If demand for numbers should begin to materialize cut-off date movements may begin to slow or stop.

پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، eblam ، Shayan1994 ، aminaran ، mina-2011 ، Morteza1350 ، ZAN ، msar
ممنونم، آره خیلی سریع دارن بررسی میکنند
ما این مدارک رو ترجمه کردیم ولی هنوز نخواستن، فقط پول ویزاها رو دادیم و شخص ساپورت کننده مالی رو
مشکل اینجاست که من الان سربازم و تا اسفند هم طول میکشه سربازیم
کاشکی 18 ماه طول میکشید
حالا میتونم یه بار به بهانه ارشد خودم رو ترخیص کنم برم سفارت از انجا آمریکا و گرین کارت رو بگیرم و بعدش برگردم ایران ادامه خدمت رو انجام بدم
ولی اگر بهم FBI Check بخوره که اجتمالا چون سربازم میخوره باید تا جواب میاد برگردم ایران و دیگه نمیتونم خارج شم
کاشکی میشد عقب انداخت
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
همین روزها براتون فرمی میاد ( یا به دست اون کسی که در فرم affidavit of support به عنوان نماینده خودتون در آمریکا مشخص کردید می رسه ) که دقیقا با جزئیات مشخص کرده که چه مدارکی رو ازتون می خوان که براشون بفرستید. اصل مدارک رو همراهتون باید سفارت ببرید و ترجمه ها رو براشون می فرستید.

در ضمن شما از زمان گرفتن ویزا 6 ماه فرصت دارید به آمریکا بروید. شما می توانید بعد از اینکه فرم درخواست مدارک براتون اومد، مدتی ارسال مدارک رو به تاخیر بیاندازید. البته فکر نمی کنم با وجود مدت یک ساله ای که قبلا گفتم، صلاح باشه که بیش از یکی دو ماه تاخیر ایجاد بشه.

تا اینجا دو ماه عقب افتاده. سفارت هم که دو سه ماه بعدش وقت براتون تعیین می کنه میشه 5-6 ماه! 5 ماه هم بذاریم برای مدتی که جهت خروج وقت دارید. میشه 11 ماه. پس انشاا.. تا اون مدت سربازیتون تموم شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، eblam ، aminaran ، msar
(2010-05-14 ساعت 12:22)hasti_banoo نوشته:  همه سوالاتتون رو نمی تونم جواب بدم چون بعضی هاش برای خودم هم مبهمه. ...
[/align]

سلام هستی من یک سوال داشتم / همسر من با green card ماه oct 2009 برام اقدام کرده و الان در visa bultan برای case من نوشته که الان jan 2008 داره بررسی میشه شما اطلاعی در این مورد دارید که چقدر کار من ممکنه طول بکشه و اینکه بالا نوشتید که رسیدگی به پرونده ها سریعتر شده در مورد من صدق میکنه؟
ممنون میشم از جوابتون
کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
بله شما کیس خانوادگی هستید و هنوز پرونده ها داره با سرعت بیش از معمول رسیدگی میشه. اگر معمولی در نظر بگیرید از ژانویه 2008 تا اکتبر 2009 حدود یک سال و ده ماه زمان هست. اما با توجه به اینکه حدودا هر ماه 1.5 تا 2 ماه پیش می رن میشه این مدت رو تقریبا نصف در نظر گرفت، یعنی حدودا یک سال دیگه باید نوبتتون بشه.

اما من کیس پدر خودم رو می گم. ایشون همون فوریه 2005 که برای من هم تقاضا شد، اپلای شدن. اما الان با وجودی که مادرم چند ماهی هست سیتیزن شدن، هنوز پدرم دعوت به مصاحبه نشدن!

در حالت نرمال بیش از 3 سال طول میکشه. اما الان با توجه به وضعیت فعلی رسیدگی به پرونده ها می تونید امیدوار باشید که همون یک سال زمان ببره.

اگر همسرتون در آمریکا باشند یا کسی که قراره اسپانسرتون بشه بتونن با یک مشاور وکیل، یا هر کسی که کارهای مهاجرتی انجام می ده تماس بگیرند با کمی هزینه بیشتر می تونن بخش زیادی از امور و پیگیری ها و نامه نگاری های مربوطه رو بدین طریق به وکیل واگذار کنند و کار خیلی سریعتر پیش می ره. اما شما حداقل همون یک سال رو در نظر بگیرید. مگر اونکه تغییر دیگری پیش بیاد.

راستی همسرتون کی سیتیزن میشن؟ ایشون الان مقیم اونجا هستند؟
پاسخ
یک خبر خوب برای دوستانی که از طریق خانوادگی مهاجرت می کنن . ویزا بولتن جولای نشون می ده که روند رسیدگی به پرونده ها همچنان با سرعت خارق العاده ای پیش میره. مثلا برای گروه F1 ماه پیش نوامبر 2004 بررسی می شد و این نوبت ، 5 ماه رو یک دفعه جلو رفتن و دارن اپریل 2005 رو بررسی می کنن.

با این حساب خیلی ها - از جمله خودم ! - کارنت شدن و هر آن باید منتظر تعیین زمان مصاحبه بود.

جالبه که در ویزا بولتین گفته :

There continues to be extremely rapid forward movement of most Family preference cut-off dates. This is a direct result of the lack of demand by potential applicants who have chosen not to pursue final action on their cases, or who may no longer be eligible for status. The rapid movement provides the best opportunity to maximize number use under the FY-2010 annual numerical limitations.

و این یعنی بازارشون کساده!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، maymary1220 ، frozen mind ، eblam ، Shayan1994 ، Kaveh90 ، bsbali ، msar
سلام هستی‌،

واقعا ممنونم از جوابت، ببخشید من دیر دیدم جوابتو، و اینکه خیلی‌ خبر خوبی دادی! راستش من شوهرم ۱۰ ساله که گرین کارت داره و ۲ سال پیش برای سیتیزن شدن اقدام کرد ولی‌ متاسفانه چون مدت زیادی اونجا نمونده بود سیتیزن نشد! و ما مجبور شدیم که از طریق گرین کارت اقدام کنیم... در مورد ویزا‌بولتن، برای منم این روند سریش خیلی‌ جالب بود چون تا چند ماه پیش اسا تتوسش برای من که 2A هستم توی می ۲۰۱۰، دسامبر ۲۰۰۶ بود و جون ۲۰۱۰ شد ژانویه ۲۰۰۸ و الان شده ژولای ۲۰۰۸!!!!!!!! و من خیلی‌ تعجب کردم چون خیلی‌ سریع داره میره جلو، البته من یه سوال دیگه هم داشتم ، اینکه من نوامبر۲۰۰۹ اقدام کردم ولی‌ ژانویه۲۰۱۰ نوک بهم اطلاع داد که همهٔ مدرکم قبول شده، حالا من ژانویه ۲۰۱۰ حساب میشم یا نوامبر ۲۰۰۹؟ بدم کارنت شدن کلا چطوری ، یعنی‌ هر وقت تو ویزا بولتن نشون داد نوامبر ۲۰۰۹ یعنی‌ من کارنت شدم؟ راستی‌ من به NVC که زنگ میزنم یه کس نامبر میده به من که اولش abd... این به محل مصاحبه بستگی داره؟ و اینکه نمیدونم تاحالا در قسمت processing time سایت USCIS رفتی‌ یا نه؟ اونجا هم اولا پرسسینگ تیم من بود برای کالیفرنیا سنتر ۳۶ ماه ولی‌ الان شده ۱۶ ماه اینم یعنی‌ همون سریع تر شدن پرسها؟ امیدوارم کار تو هم زودی درست شه ممنون میشم راهنماییم کنی‌ ....
پاسخ
ترنج عزیز

1- نوامبر 2009 به عنوان تاریخ اپلای شما ثبت شده و بر این اساس هر وقت ویزا بولتن از نوامبر 2009 گذشت یا به هر حال به اون تاریخ رسید شما کارنت خواهید شد.

2- abd مخفف ابوظبی است. یعنی محل مصاحبه شما ابوظبی است اما اگر بخوای می تونی به آنکارا تغییرش بدی. فقط در این صورت باید از حالا یک ایمیل به NVC بفرستید و اعلام کنید.

3- سایتی که گفتی رو قبلا دیده بودم. البته به نظر من بیشتر برای خنده است! چون اطلاعاتی که در مورد هر کیس می ده با واقعیت خیلی متفاوته. اینو حتی اداره مهاجرت هم تایید کرد وقتی یک مورد تناقض رو با اونها در میون گذاشتیم. اما به هر حال یک دید کاملا تقریبی ارائه می ده. ملاک شما باید فقط ویزا بولتن باشه که نشون می ده و تاکید می کنه که رسیدگی به پرونده های خانوادگی به علت کمبود متقاضی بسیار سرعت گرفته.

من هم امیدوارم به زودی ویزاتو بگیری و به سلامتی پیش همسرت بری

شاد باشی
پاسخ
مرسی‌ هستی‌ جون،

۲-بنظر شما ۴۰۰ دلار و فرم ساپورت مالی رو کی‌ درخواست می‌کنن؟ و اینکه هنووز کیس نامبری به صورت کتبی‌ برای من نیومده اینو فقط از طریق اپراتور NVC دریافت کردم! و ما از اول ابوظبی یا انکررو اصلا توی فرم انتخاب نکرده بودیم، یعنی‌ اینو خودشون انتخاب می‌کنن؟ و بنظر شما کجا بهتره؟
پاسخ
(2010-06-30 ساعت 12:20)Toranj نوشته:  مرسی‌ هستی‌ جون،

۲-بنظر شما ۴۰۰ دلار و فرم ساپورت مالی رو کی‌ درخواست می‌کنن؟ و اینکه هنووز کیس نامبری به صورت کتبی‌ برای من نیومده اینو فقط از طریق اپراتور NVC دریافت کردم! و ما از اول ابوظبی یا انکررو اصلا توی فرم انتخاب نکرده بودیم، یعنی‌ اینو خودشون انتخاب می‌کنن؟ و بنظر شما کجا بهتره؟
مرسی‌ هستی‌ جون،

ترنج عزیز

400 دلار و فرم ساپورت مالی معمولا مرحله یکی مونده به آخر محسوب میشه ! یعنی بعد از دریافت این مدارک و پول توسط ادراه مهاجرت ، از شما می خوان که مدارک شناسایی خودتون ( عکس، کپی برابر اصل گذرنامه ، و ترجمه شناسنامه و سند ازدواج ) رو براشون ارسال کنید. بعد هم برای مصاحبه دعوت میشین.

کیس نامبر رو همون زمانی که فرم Choice of Agent and Address براتون ارسال میشه بالای برگه مشخص می کنن ( فرمی که شما آدرس خودتون در ایران و فردی رو که در آمریکا به عنوان نماینده خودتون انتخاب کردید مشخص می کنید ).

اداره مهاجرت خودش اول تعیین می کنه که کجا مصاحبه کنید اما قابل تغییره. من خودم ابوظبی بودم یعنی تمام کیسهای خانوادگی که من می شناسم ابوظبی براشون تعیین شده بوده ! من خودم چون از هوای گرم و کلا کشورهای عربی خوشم نمیاد و تجربه سفر به آنکارا رو قبلا داشتم ترجیح دادم انکارا باشه بنابراین تغییرش دادم به ترکیه. این کاملا به خودتون برمی گرده که کجا رو دوست داشته باشید.

از نظر روال کار فرقی بین سفارتخونه ها نیست. اگر شما کار دولتی در ایران نداشتید با توجه به اینکه خانم هستید مشمول clearance هم نمیشی. پس بدون مشکل ویزاتو از هر سفارتخونه ای که بری خواهی گرفت.
پاسخ
هستی‌ جان،

من آن مدارکی رو که گفتی‌ رو موقعیی‌ که اپلای کردم هم فرستادم، پس با این حساب دوباره اونارو میخوان! درسته؟ پس فعلا باید همش ویزا بولیتن رو چک کنم که امیدوارم همون ۱ سال بشه! اما پدرتون چطور با این روند سریع هنوز ویزا نگرفتن؟

بازم از راهنمایی‌ عالی‌ که کردی ممنون....
پاسخ
(2010-06-30 ساعت 13:38)Toranj نوشته:  هستی‌ جان،

من آن مدارکی رو که گفتی‌ رو موقعیی‌ که اپلای کردم هم فرستادم، پس با این حساب دوباره اونارو میخوان! درسته؟ پس فعلا باید همش ویزا بولیتن رو چک کنم که امیدوارم همون ۱ سال بشه! اما پدرتون چطور با این روند سریع هنوز ویزا نگرفتن؟

بازم از راهنمایی‌ عالی‌ که کردی ممنون....

در مورد مدارکی که فرستادی زیاد مطمئن نیستم. اما معمولا در مرحله آخر مدارک رو درخواست می کنن. به علاوه اونکه ترجمه بعضی مدارک 6 ماه و بعضی نهایتا یک سال اعتبار داره و بعدش باید دوباره ترجمه بشه. زمانی که مادرم برای پدرم تقاضا دادن چون هنوز گرین کارت داشتن، پروسه طولانی شد . به علاوه اینکه ایشون باید از چند کشوری که در اونها اقامت داشتن گواهی پلیس می گرفتند که این موضوع هم کمی کار رو طولانی تر کرد.

موفق باشی
پاسخ
هستی‌ جون،

من همین الان باnvcتماس گرفتم، و بهم گفت که ما نامهٔ Choice of Agent and Addressهمراه با فرم DS332 ۸ جون ۲۰۱۰ فرستادیم به همراه فرمAffiliative support !!!!!!!!!!!!!!!!! و گفت که اینرو طبقه پیوستا پر کنید و بهمراه یون فی‌‌های ذکر شده بفرستین!!!!!!!!!!!!!!!! خیلی‌ جالبه نه؟ من شانسی زنگ زدم الان! hala yani chi
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، msar
(2010-06-30 ساعت 14:16)Toranj نوشته:  هستی‌ جون،

من همین الان باnvcتماس گرفتم، و بهم گفت که ما نامهٔ Choice of Agent and Addressهمراه با فرم DS332 ۸ جون ۲۰۱۰ فرستادیم به همراه فرمAffiliative support !!!!!!!!!!!!!!!!! و گفت که اینرو طبقه پیوستا پر کنید و بهمراه یون فی‌‌های ذکر شده بفرستین!!!!!!!!!!!!!!!! خیلی‌ جالبه نه؟ من شانسی زنگ زدم الان! hala yani chi

دقیقا متوجه نشدم ! یعنی این مدارک رو در اون تاریخ براتون فرستادن؟ و شما باید فرمها رو پر کنید؟

شما وقتی زنگ زدی چطور خودتو معرفی کردی؟ اونا معمولا شماره کیس رو لازم دارن برای این وقتها.

در ضمن شما تا بحال پولی پرداخت کردید؟ منظورم 70 دلار است.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir_sara ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان