کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزا بولتن
(2010-07-06 ساعت 19:24)foad_sh نوشته:  سلام
شايان جان ايشالا نامه مصاحبتون هم به موقع ميرسه براي من دو ماه و نيم بعد از فرستادن مادرک شناسی email تعيين وقت مصاحبه اومد.
موفق باشين.

کسی از دوستان میدونه که اگه شامله clearance بشيم کی ميتونی انکارا رو ترک کنيم منظورم اينه که ديگه کاری که نداريم و ميتونيم همون روز و يا فرداي مصاحبه اونجارو ترک کنيم؟

سلام آقا فواد. بله. اگر مشمول clearance بشید دیگه کاری در آنکارا نخواهید داشت. روال اینه که بر می گردید و معمولا پس از مدتی که سفارت تعیین می کنه با مراجعه به سایت سفارت چک می کنید که زمان مراجعه مجدد به سفارت کی تعیین شده. سایت سفارت فکر کنم هفته به هفته یا در همین حدود زمان ها آپدیت میشه و لیست افراد کلیر شده رو اعلام می کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: foad_sh ، Shayan1994 ، frozen mind ، msar
سلام . من یه سوال اساسی برام پیش اومد !!!!!!!!
شما میگید که 13 May مدارکتون رو فرستادید به NVC
و 28 June نامه اومده براتون ....
درسته ؟
من هر چی حساب میکنم این فاصله زمانی میشه یک ماه و نیم ...
حالا شما چرا هی میگید دو ماه و نیم !؟!؟!؟!!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!
اگر اینجوری که مال شما بوده ، مال ما هم باشه ...
ما تا 12-13 روز دیگه وقت مصاحبمون رو ایمیل میکنن بهمون Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin D
حالا شما لطفاً یه توضیحی بدید که چجوری دو ماه و نیم حساب کردید ؟!؟!!؟!؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
میشه کسانی که f4هستند pdو تاریخ دریافت اولین نامه رو بگن.ممنون
پاسخ
(2010-07-07 ساعت 11:26)hasti_banoo نوشته:  
(2010-07-07 ساعت 10:47)Toranj نوشته:  visa bultan, August کئ اپلود میشه پس؟ Wink

15-20 روز دیگه. معمولا یک هفته مونده به آخر هر ماه

سلام هستی‌ جون،

خوبی؟ من یک ایمیل ازNVC دریافت کردم با این محتوا According to our records, your Affidavit of Support Processing Fee payment was made on-line through the Department of State's website: www.ImmigrantVisas.State.Gov, Fee Collection. You must now download and complete the appropriate Affidavit of Support form and submit it to the NVC in order to complete your immigrant visa processing.

Please visit the Department of State's website above to download a copy of the I-864, I-864EZ, I-864A, or I-864W and/or the instructions.

"من نمیدونم کدوم یکی‌ از فرمرو باید پر کنم و اینکه ۴۰۰ دلار رو با از فرستادن این فرم‌ها میخوان؟ چون هنوز از من نخستن!و اینکه آیا با پست هم به ما توی آمریکا این فرمها ارسال می‌شه یا کلا به این صورت که هر کی‌ خودش باید این فرم رو از توی سایت کنه و بفرسته؟
(2010-07-10 ساعت 00:33)Toranj نوشته:  
(2010-07-07 ساعت 11:26)hasti_banoo نوشته:  
(2010-07-07 ساعت 10:47)Toranj نوشته:  visa bultan, August کئ اپلود میشه پس؟ Wink

15-20 روز دیگه. معمولا یک هفته مونده به آخر هر ماه

سلام هستی‌ جون،

خوبی؟ من یک ایمیل ازNVC دریافت کردم با این محتوا According to our records, your Affidavit of Support Processing Fee payment was made on-line through the Department of State's website: www.ImmigrantVisas.State.Gov, Fee Collection. You must now download and complete the appropriate Affidavit of Support form and submit it to the NVC in order to complete your immigrant visa processing.

Please visit the Department of State's website above to download a copy of the I-864, I-864EZ, I-864A, or I-864W and/or the instructions.

"من نمیدونم کدوم یکی‌ از فرمرو باید پر کنم و اینکه ۴۰۰ دلار رو با از فرستادن این فرم‌ها میخوان؟ چون هنوز از من نخستن!و اینکه آیا با پست هم به ما توی آمریکا این فرمها ارسال می‌شه یا کلا به این صورت که هر کی‌ خودش باید این فرم رو از توی سایت کنه و بفرسته؟

اینجا ۴ تا فرمو نام برده!
کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
ترنج عزیز

متاسفانه من اطلاعی از این فرمها ندارم. چون همونجا برام تکمیل کردن و فرستادن. اما بخشی از سایت NVC هست که توضیحات مفصلی داده :

http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._3183.html

این سایت هم هست که مراحل کار رو توضیح داده . همسرت اگر مطالعه کنند روال کامل کار رو متوجه میشن:

http://www.immihelp.com/affidavit-of-support
http://www.immihelp.com/affidavit-of-sup...ocess.html

البته بقیه دوستانی که مهاجرت خانوادگی دارن هم احتمالا از روند کار بیشتر از من مطلع هستند!

می بخشی که نتونستم کمکی بکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، msar
(2010-07-07 ساعت 18:23)Shayan1994 نوشته:  سلام . من یه سوال اساسی برام پیش اومد !!!!!!!!
...
حالا شما لطفاً یه توضیحی بدید که چجوری دو ماه و نیم حساب کردید ؟!؟!!؟!؟!!!

سلام
شما درست حساب کردید. یک ماه و نیم
امیدوارم نامه شما هم هرچه زودتر برسه Smile
پاسخ
(2010-07-03 ساعت 12:52)hasti_banoo نوشته:  سلام ترنج عزیز

کم پیدایی؟

در مورد من، فوریه 2010 فرم آدرس و درخواست 70 دلار رو فرستادن و مارچ 2010 ( یعنی یک ماه بعد) 400 دلار رو درخواست کردن. البته فرم منو خواهرم تکمیل کرد و خودش هم به جای من امضا کرد و فرستاد. چون من امضای انگلیسی نداشتم و قرار شد از این به بعد اون امضا بشه امضای من ! به همین دلیل کارها خیلی سریع پیش رفت اما شما می تونی فرم رو که تکمیل کردی برای همسرت یا برادر ایشون که در آمریکا هستند، اسکن و ایمیل کنی و اونها برات به اداره مهاجرت پست کنند.

در مورد نماینده : برای من که دیگه فرمها نمیاد ! همه چی دست خواهرمه که نماینده من تعیین شده. خودشون فرمها رو از طرف من پر می کنن و می فرستن. فقط هر چی اطلاعات لازم باشه برای داخل فرمها بهم می گن و منم با ایمیل می فرستم.

فکر کنم شما هم بتونی این روال رو پیش بگیری

در مورد زمان هم میشه گفت کیس ازدواج سریعتر پیش می ره به علاوه که کلا روند رسیدگی به پرونده های خانوادگی به شدت سریع شده. الان هم که در گروه شما جولای 2008 به قبل رو بررسی می کنن. فکر کنم اگر با این سرعت نجومی پیش برن و شما هم مدارکت رو به موقع و سریع بفرستی حداکثر 6 ماه دیگه وقت مصاحبه می گیری ، شاید هم زودتر ! بته این فقط یک تخمینه. 100 درصد نمیشه مطمئن بود
ملام هستی
امروز visa bulitan update شد وااااییییییی کتگوری من تا 1march 09
currennt شد!!!!!!!!!! یعنی 8 ماه رفت جلوووو فکر کنم اینطوری ماه بعد current شم!!! شما چه خبر؟ وقت مصاحبه مشخص نشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
شما باورتون میشه ؟برای چی اینقدر تند شده؟
پاسخ
(2010-07-13 ساعت 09:16)Toranj نوشته:  

کم پیدایی؟

در مورد من، فوریه 2010 فرم آدرس و درخواست 70 دلار رو فرستادن و مارچ 2010 ( یعنی یک ماه بعد) 400 دلار رو درخواست کردن. البته فرم منو خواهرم تکمیل کرد و خودش هم به جای من امضا کرد و فرستاد. چون من امضای انگلیسی نداشتم و قرار شد از این به بعد اون امضا بشه امضای من ! به همین دلیل کارها خیلی سریع پیش رفت اما شما می تونی فرم رو که تکمیل کردی برای همسرت یا برادر ایشون که در آمریکا هستند، اسکن و ایمیل کنی و اونها برات به اداره مهاجرت پست کنند.

در مورد نماینده : برای من که دیگه فرمها نمیاد ! همه چی دست خواهرمه که نماینده من تعیین شده. خودشون فرمها رو از طرف من پر می کنن و می فرستن. فقط هر چی اطلاعات لازم باشه برای داخل فرمها بهم می گن و منم با ایمیل می فرستم.

در مورد زمان هم میشه گفت کیس ازدواج سریعتر پیش می ره به علاوه که کلا روند رسیدگی به پرونده های خانوادگی به شدت سریع شده. الان هم که در گروه شما جولای 2008 به قبل رو بررسی می کنن. فکر کنم اگر با این سرعت نجومی پیش برن و شما هم مدارکت رو به موقع و سریع بفرستی حداکثر 6 ماه دیگه وقت مصاحبه می گیری ، شاید هم زودتر ! بته این فقط یک تخمینه. 100 درصد نمیشه مطمئن بود
ملام هستی
امروز visa bulitan update شد وااااییییییی کتگوری من تا 1march 09
currennt شد!!!!!!!!!! یعنی 8 ماه رفت جلوووو فکر کنم اینطوری ماه بعد current شم!!! شما چه خبر؟ وقت مصاحبه مشخص نشد؟

سلام عزیزم. معلومه که شدیداً دارن سماق می مکن از بیکاری . خدا کنه همیشه اینطوری بازارشون کساد باشه که نوبتها سریعتر برسه.

من هنوز خبری از مصاحبه ام نیست. امیدوارم به زودی نوبت همه برسه و عاقبت بخیر شیم Smile
(2010-07-13 ساعت 09:40)sahra نوشته:  شما باورتون میشه ؟برای چی اینقدر تند شده؟

آره صحرا جان. کاملا حقیقته ! اتفاق خاصی نیفتاده ولی اداره مهاجرت تا ماه گذشته صراحتاً اعلام می کرد که سرشون خیلی خلوته و تقاضا برای ویزای مهاجرت خانوادگی بسیار کم.
پاسخ
منم دیروز چک کردم کیس ما(F3) هم حدود 8 ماه رفته بود جلو !!! الان حدود 5/1 سال که فقط 2001 رو نشون میداد دیروز شده بود 2002!!! البته کیس ما که 2005 ولی خوب بالاخره خودش خیلی خوب بود.
پاسخ

کم پیدایی؟

هستی جون شما چه تاریخی مدارک شناسایی و فرم 230 رو فرستادی؟
پاسخ
(2010-07-18 ساعت 11:51)Toranj نوشته:  

کم پیدایی؟

هستی جون شما چه تاریخی مدارک شناسایی و فرم 230 رو فرستادی؟

دقیقا یادم نیست. فکر کنم اواخر june بود. البته من به یکی از اقوام دادم برد آمریکا و تحویل خواهرم داد تا پست کنه NVC. برای همین چند روزی عقب افتاد اما فکر کنم همون حدود بود.
پاسخ
با سلام به دوستان عزیز
در اواخر سال2009 از طریق مادرم که سیتیزن شده بود برایم اقدام شد بعد از یکماه نامه ای آمد که شمارهای بود که با WACشروع میشد و بعد از یکماه دیگر نامه دومی آمد که NVC CASE#بود .ضمنن category f3هستم .می خواستم بدونم آیا همه به همین صورت است؟وچقدر طول خواهد کشید ؟
پاسخ
(2010-07-18 ساعت 21:23)gashtel نوشته:  با سلام به دوستان عزیز
در اواخر سال2009 از طریق مادرم که سیتیزن شده بود برایم اقدام شد بعد از یکماه نامه ای آمد که شمارهای بود که با WACشروع میشد و بعد از یکماه دیگر نامه دومی آمد که NVC CASE#بود .ضمنن category f3هستم .می خواستم بدونم آیا همه به همین صورت است؟وچقدر طول خواهد کشید ؟

علیک سلام

در پاسخ سوالتون باید عرض کنم شما چون در گروه f3 قرار دارید و اواخر 2009 هم اپلای کردید، هنوز در اول راه قرار دارید. چون در حال حاضر دارن کیسهای پیش از ژانویه 2002 رو در گروه شما بررسی می کنند پس از نظر زمانی حداقل 3 سال دیگه باید منتظر باشید. در پستهای قبل توضبح دادم که به علت کمبود تقاضا در ویزاهای خانوادگی روند رسیدگی چند ماهی است که سرعت پیدا کرده اما معلوم نیست که به همین روال باشه پس زمانی که خدمتتون عرض کردم کمابیش قابل قبول است( برای اطلاعات بیشتر می تونید به ویزا بولتن که هر ماه منتشر میشه مراجعه کنید )

در ضمن تاپیک زیر رو حتما به دقت مطالعه کنید ( و پیگیر مطالب هم باشید) تا با روال و ترتیب کارها و دیگر اطلاعاتی که لازم دارید بیشتر آشنا شوید.

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9#pid63589

در عین حال که توصیه می کنم به تاپیکهای دیگر همین بخش ویزاهای خانوادگی هم سر بزنید . مطمئناً اطلاعات خوبی به دست خواهید آورد

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: gashtel ، msar
[quote='hasti_banoo' pid='63730' dateline=
علیک سلام

در پاسخ سوالتون باید عرض کنم شما چون در گروه f3 قرار دارید و اواخر 2009 هم اپلای کردید، هنوز در اول راه قرار دارید. چون در حال حاضر دارن کیسهای پیش از ژانویه 2002 رو در گروه شما بررسی می کنند پس از نظر زمانی حداقل 3 سال دیگه باید منتظر باشید.
خانوادگی هم سر بزنید . مطمئناً اطلاعات خوبی به دست خواهید آورد

موفق باشید
[/quote]

هستی بانو جان اول از همه ممنون که اینقدر قشنگ و واضح به همه جواب میدی .
یه سئوال با توجه به پست بالا که سال 2009 اپلای کردند و الان سال 2002 رو دارند بررسی میکنند چرا باید 3 سال صبر کنند؟!! احتمالا" حدود 6 الی 7 سال دیگه نمونده؟ آخه ما کیسمون f3 سال 2005 هست ولی هنوز هیچ اتفاق خاصی نیفتاده Sad
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان