کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزا بولتن
(2010-07-19 ساعت 10:52)maymary1220 نوشته:  [quote='hasti_banoo' pid='63730' dateline=
علیک سلام

در پاسخ سوالتون باید عرض کنم شما چون در گروه f3 قرار دارید و اواخر 2009 هم اپلای کردید، هنوز در اول راه قرار دارید. چون در حال حاضر دارن کیسهای پیش از ژانویه 2002 رو در گروه شما بررسی می کنند پس از نظر زمانی حداقل 3 سال دیگه باید منتظر باشید.
خانوادگی هم سر بزنید . مطمئناً اطلاعات خوبی به دست خواهید آورد

موفق باشید

هستی بانو جان اول از همه ممنون که اینقدر قشنگ و واضح به همه جواب میدی .
یه سئوال با توجه به پست بالا که سال 2009 اپلای کردند و الان سال 2002 رو دارند بررسی میکنند چرا باید 3 سال صبر کنند؟!! احتمالا" حدود 6 الی 7 سال دیگه نمونده؟ آخه ما کیسمون f3 سال 2005 هست ولی هنوز هیچ اتفاق خاصی نیفتاده Sad
[/quote]

مریم عزیز ، ممنونم از لطفت

درسته که هفت سال فاصله زمانی هست اما اگر فرض کنیم که در هر ماه ، کیسهای مربوط به 2 تا 2/5 ماه رو بررسی می کنند میشه حدس زد که اون هفت سال حدودا میشه نصف ( منظورم اینه که در هر ماه که ویزا بولتن متتشر میشه، حدودا دو ماه پیشروی دارن - صرف نظر از دو سه ماه اخیر که گاهی 5 ماه یا 8 ماه هم پرش داشتن ) .

اما این مدت سه و نیم سالی که تخمین زدم به موارد زیادی بستگی داره. مثلا اینکه مدارک به موقع فرستاده بشه، کسری نداشته باشه و .. و در عین حال ویزا برای اون category خاص هم موجود باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
پس با این حساب مال ما هم باید حدودا" یکسال دیگه مونده باشه درسته؟
پاسخ
اگر طبق روال فعلی باشه حدود 1/5 سال دیگه نوبتتون میشه. البته می دونی که همه اینها بر حسب تجربه و شنیده هاست. اداره مهاجرت هیچوقت حدود تعیین نمی کنه چون ممکنه هر لحظه و به هر دلیلی پروسه سریعتر یا کندتر پیش بره.
پاسخ
سلام،

یک سوال در رابطه با اسپانسر داشتم،مادر من که سیتیزنشیپ هست حدودا ۵ ساله پیش برای گرین کارت من و بردار دقلوم اقدام کرد،مادر من که بیش از ۷۵ سال عمر داره و الان هم ایران هست سپنسرمون هست سو‌اسپانسر ما احتیاج داره که حدودا $۳۳۰۰۰ درامد سلینشرو نشون بده ولی‌ متاسفانه درامد سو‌اسپانسر $۲۳۰۰۰ هست که تفاوت آن $۱۰۰۰۰ می‌باشد این کسری را چطور میتون جبران کنه تا بتونه سو‌اسپانسر من و برادرم بشه؟متشکرم
پاسخ
(2010-07-21 ساعت 03:47)mmaloumi نوشته:  سلام،

یک سوال در رابطه با اسپانسر داشتم،مادر من که سیتیزنشیپ هست حدودا ۵ ساله پیش برای گرین کارت من و بردار دقلوم اقدام کرد،مادر من که بیش از ۷۵ سال عمر داره و الان هم ایران هست سپنسرمون هست سو‌اسپانسر ما احتیاج داره که حدودا $۳۳۰۰۰ درامد سلینشرو نشون بده ولی‌ متاسفانه درامد سو‌اسپانسر $۲۳۰۰۰ هست که تفاوت آن $۱۰۰۰۰ می‌باشد این کسری را چطور میتون جبران کنه تا بتونه سو‌اسپانسر من و برادرم بشه؟متشکرم

دوست عزیز در این تاپیک پاسختون رو دادم. لطفا سوالاتتون رو فقط در یک تاپیک مطرح کنید
پاسخ
(2010-07-04 ساعت 11:04)hasti_banoo نوشته:  
(2010-07-04 ساعت 11:01)Toranj نوشته:  هستی‌ جون،

سلام، من ۷۰ دلارو انلاین طبقه دستورالعمل nvcپرداخت کردم و فرم ds3032هم پر و امضا کردم می‌خواستم ببینم برای سریع تر شدن می‌شه اون فرمو از اینجا براشون فاکس یا ایمیل کنم و یا حتما باید به آدرس پوستی که گفت بفرستم؟

سلام عزیزم

حتما باید پست کنی براشون. اگر خیلی عجله داری با DHL یا TNT بفرست . اگر نه به نظرم بده برادر هسرت ببرن از اونجا پست کنن. نه هزینه اضافی دادی و نه اینکه نگران رسیدن پاکت هستی

سلام هستی‌ جون،

خسته نباشی‌Smile

من فرم دی‌اس۳۰۳۲ رو با ایمیل فرستادم و ان و سی‌ تایید کرد که به دستشون رسیده، ولی‌ یکم گیج شدم چون توی ایمیل ان و سی‌ گفت که باید فرم‌های ساپورت مالی را دانلود کنید و برای ما بفرستید! من حتا تلفنی هم که با صحبت کردم پرسیدم که چون فرم دی‌اس۳۰۳۲ برای ما ارسال شده بود آیا این فرم‌ها هم به آدرس ما در آمریکا ارسال می‌شه یا باید دانلود شه؟ که کلا گفت باید این هارو از توی سایت دانلود کنی‌ و بفرستی‌، حالا می‌خواستم بدونم الان باید منتظر شم تا این فرمها مثل دی‌اس۳۰۳۲ بیا دم خونه یا اینکه خودم دانلود کنم بفرستم؟ و چون این فرم‌های ساپورت مالی متنوع هستن کدوم فرم را باید دانلود کنم! ... ما میخوایم عموی شوهرم اسپانسر بشه... مرسی‌
(2010-07-21 ساعت 08:58)Toranj نوشته:  
(2010-07-04 ساعت 11:04)hasti_banoo نوشته:  
(2010-07-04 ساعت 11:01)Toranj نوشته:  هستی‌ جون،

سلام، من ۷۰ دلارو انلاین طبقه دستورالعمل nvcپرداخت کردم و فرم ds3032هم پر و امضا کردم می‌خواستم ببینم برای سریع تر شدن می‌شه اون فرمو از اینجا براشون فاکس یا ایمیل کنم و یا حتما باید به آدرس پوستی که گفت بفرستم؟

سلام عزیزم

حتما باید پست کنی براشون. اگر خیلی عجله داری با DHL یا TNT بفرست . اگر نه به نظرم بده برادر هسرت ببرن از اونجا پست کنن. نه هزینه اضافی دادی و نه اینکه نگران رسیدن پاکت هستی

سلام هستی‌ جون،

خسته نباشی‌Smile

من فرم دی‌اس۳۰۳۲ رو با ایمیل فرستادم و ان و سی‌ تایید کرد که به دستشون رسیده، ولی‌ یکم گیج شدم چون توی ایمیل ان و سی‌ گفت که باید فرم‌های ساپورت مالی را دانلود کنید و برای ما بفرستید! من حتا تلفنی هم که با صحبت کردم پرسیدم که چون فرم دی‌اس۳۰۳۲ برای ما ارسال شده بود آیا این فرم‌ها هم به آدرس ما در آمریکا ارسال می‌شه یا باید دانلود شه؟ که کلا گفت باید این هارو از توی سایت دانلود کنی‌ و بفرستی‌، حالا می‌خواستم بدونم الان باید منتظر شم تا این فرمها مثل دی‌اس۳۰۳۲ بیا دم خونه یا اینکه خودم دانلود کنم بفرستم؟ و چون این فرم‌های ساپورت مالی متنوع هستن کدوم فرم را باید دانلود کنم! ... ما میخوایم عموی شوهرم اسپانسر بشه... مرسی‌

این هم متن نامه ان و سی‌

The NVC has received the Agent of Choice selection. The Immigrant Visa Application (DS 230) processing fee bill will be sent to the designated agent on the case. The fee must be paid according to the instructions before the instruction packet will be sent.

According to our records, your Affidavit of Support Processing Fee payment was made on-line through the Department of State's website: www.ImmigrantVisas.State.Gov, Fee Collection. You must now download and complete the appropriate Affidavit of Support form and submit it to the NVC in order to complete your immigrant visa processing.

Please visit the Department of State's website above to download a copy of the I-864, I-864EZ, I-864A, or I-864W and/or the instructions.
کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
(2010-07-21 ساعت 08:58)Toranj نوشته:  سلام هستی‌ جون،

خسته نباشی‌Smile

ترنج عزیز ، همسرت اسپانسر اصلی شما محسوب میشن ولی عموی ایشون چون قراره فقط از نطر مالی ساپورتتون کنند ، co-sponsor هستند.

هر کسی که قراره اسپانسر یا کواسپانسر ( از نظر مالی ) بشه باید فرمها رو تکمیل کنه . در این پست توضیح دادم که چه فرمهایی لازمه. بهتر هم هست خودت دانلود کنی چون معمولا نمی فرستن.

به عموی همسرت این لینک رو نشون بده، دستورالعمل کار توش نوشته شده. من سعی می کنم تا چند روز دیگه مطلبی در این مورد بنویسم. اما چون عجله داری بهتره این مطلب رو از لینک اصلی مطالعه کنی.
پاسخ
سپتامبر هم آپدیت شد....فقط ۸ ماه تا کارنت شدن کیس من....در طول یک ماه یک سال جلو رفت. Big Grin گروه B 2

Periority Date:sep 2005
Category: F2B

تکمیل پرونده : ۱۶ مارچ ٢٠١١
در انتظار وقت مصاحبه
پاسخ
leily جان تبریک میگم ... تقریبا" همه catrgory ها یکسال رفته جلو فقط F3 بیچاره 2 ماه رفته Sad جلو حتیF4 هم 4 ماه تغییر کرده!!!
پاسخ
با سام
ایا تاریخهائی که در VIsa Bulletin اعلام ميشوى 100% درست است ؟
به اين دليل كه بسر عمه من زمانيكه براى مصاحبه به انكارا رفته بود هنوز يكسال ديكر طبق Visa Bulletin مانده بود .
با تشكر
کتگوری : F3
اپلای : AUG2004
کیس نامبر : ANK2010
فرم DS-261 : در تاريخ ١٨ فبريه ٢٠١٥
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
در تاريخ ١١ مى ٢٠١٥ ايميل از NVC براى تاييد مدارك ارسالى
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
۸ اگست آپدیت دو خطی در سایت ceac
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
کامپلیت فرم DS-260 جدید در ۳۱ می و ارسال به KCC
پاسخ
با تشکر
بالای 21 سال مجرد .فکر کنم F3 ?
jun 2009 ANK
کتگوری : F3
اپلای : AUG2004
کیس نامبر : ANK2010
فرم DS-261 : در تاريخ ١٨ فبريه ٢٠١٥
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
در تاريخ ١١ مى ٢٠١٥ ايميل از NVC براى تاييد مدارك ارسالى
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
۸ اگست آپدیت دو خطی در سایت ceac
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
کامپلیت فرم DS-260 جدید در ۳۱ می و ارسال به KCC
پاسخ
PD من سپتامبر ۲۰۰۵ ه! این جور که داره پیش میره ماه بعد کارنت می شم چون الان گروه من ژانویه ۲۰۰۵ ه! ولی هنوز با من تماسی نگرفتن که کارای اولیه رو انجام بدم...چکار کنم؟Rolleyes

در انتظار وقت مصاحبه
پاسخ
(2010-08-13 ساعت 10:50)leily نوشته:  PD من سپتامبر ۲۰۰۵ ه! این جور که داره پیش میره ماه بعد کارنت می شم چون الان گروه من ژانویه ۲۰۰۵ ه! ولی هنوز با من تماسی نگرفتن که کارای اولیه رو انجام بدم...چکار کنم؟Rolleyes

لیلی خانم

شما چه زیرگروهی هستید؟ یعنی از طریق کدام عضو خانواده براتون اقدام شده؟ قاعدتاً اگر ماه دیگه کارنت میشوید باید تا الان برخی فرمها و هزینه ها رو براتون مشخص کرده باشند. آیا هنوز هیچ فرمی ( مثلا انتخاب آدرس و نماینده قانونی) رو برای تکمیل دریافت نکردید؟
پاسخ
من گروه اف 2 بی هستم که الان قبل از ژانویه ی 2005 داره بررسی می شه. من سپتامبر 2005 ام. ولی هنوز خبری نشده به تلفن گویا هم که زنگ می زنم و کیس نامبرو می دم هنوز رکورد مربوط به ماه آگوسته. دیروز یه میل به ان وی سی زدم و ایمیل خودمو هم دادم که ازین به بعد علاوه بر داداشم به منم خبر بدن. ولی هیچ خبری نشده.Sad

در انتظار وقت مصاحبه
پاسخ
(2010-08-18 ساعت 12:40)leily نوشته:  من گروه اف 2 بی هستم که الان قبل از ژانویه ی 2005 داره بررسی می شه. من سپتامبر 2005 ام. ولی هنوز خبری نشده به تلفن گویا هم که زنگ می زنم و کیس نامبرو می دم هنوز رکورد مربوط به ماه آگوسته. دیروز یه میل به ان وی سی زدم و ایمیل خودمو هم دادم که ازین به بعد علاوه بر داداشم به منم خبر بدن. ولی هیچ خبری نشده.Sad

تو ایمیلی که نوشتید دقیقا شماره کیس، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد خودتون و همینطور مشخصات کسی که براتون اپلای کرده رو نوشتید؟ اگر همه این اطلاعات درست باشه بهتون جواب می دن اما گاهی یک هفته تا 10 روز هم طول می کشه.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان