کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
در آمریکا چه می خواهید کنید؟
سلام
همان طور که اقا صدرا فرمودند من از پیشنهاددهندگان این تاپیک بودم
اما از نظر من خیلی از دوستان یا در توهم به سر می برند یا این که خیلی کلی صحبت می کنند
1-من هم می دانم که شما می خواهید زندگی کنید اما بد نیست فاکتورهای زندگی را هم نام ببرید این طوری خیلی بهتر با عقاید هم اشنا می شویم می توانیم ایده های بهتری پیدا کنیم
2- خوب است که نوع شغل مورد نظر خود را هم بیان کنیم تا در صورت لزوم دوستانی که در انجا هستند ما را راهنمایی کنند که از اینجا چه اموزش هایی ببینیم وچه مدارکی تهیه کنیم مثلا همین نجات غریق یک نمونه واقعی و غیر رویایی بود
با این همه از تمام دوستانی که اظهار نظر کرده اند و اظهار نظر خواهند کرد تشکر می کنم
پ .ن : صدرا جان خودت هم می گفتی که چه کار خواهی کرد
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: Monica ، laili ، OverLord ، mahdis ، eblam ، copol_fazaee ، seravin ، rad_95 ، pariya2 ، taherifar ، lighthouse
(2010-05-22 ساعت 22:40)Ashkan78 نوشته:  من فكر مي كنم به دليل ميلت ايراني، نتونم كاري رو كه الان در ايران دارم و 10 سال درش سابقه دارم اونجا ادامه بدم.

از طرفي ديگه حوصله درس رو هم ندارم.

دنبال يه كار ساده در حد كار در آژانس مسافرتي، تايپيست، يا Data Entry هستم. بعدشم... يه تنهايي يه خلوت، يه سايه بون يه نيمكت، مي خوام تنهاي تنها، باشم دور از جماعت!!!!
data entry چی هست اشکان جان؟
خانه دوست کجاست...
تشکر کنندگان: OverLord ، eblam ، taherifar
من میخوام به 4 رکن اصلی زندگی بپردازم
1- تحصیل: که شامل تحصیل مال وعلم است
2-تفریح:که شامل هنر و ورزش وخلاصه هر گونه قرتی گری
3-تهذیب:که شامل پرورش روح و روان با مدیتیشن و یوگا
4-تغذیه:که مربوط به این میشه که چی بخورم و چی نخورم تا همیشه سرحال باشم
به نظر من این 4 تا واسه یک زندگی مثل 4 تا ستون میمونه که هر 4 تا باید با هم متعادل باشند تا سقف زندگی خراب نشه .البته توجه به این موارد بستگی به این داره که ما چقدر خودمون رو دوست داشته باشیم.
خانه دوست کجاست...
تشکر کنندگان: R.F ، shahram1347 ، OverLord ، kianoush ، eblam ، taherifar
(2010-05-24 ساعت 10:33)حامد نوشته:  سلام
دائی همسر من در فلوریدا نمایشگاه ماشین و کارای تزئیناتی داخل قایقهای تفریحی رو انجام می ده .
من 100 هزار دلار با خودم می خوام ببرم بعد با اون که صحبت می کردم گفت مهم اینه که بتونی بیایی اینجا حالا اگه لاتاری شد که بهتر اگر نه ویزای توریستیB1B2 بگیر و بعد اینجا تبدیل کن به ویزای E1 سرمایه گذاری اندک و از همه مهمتر اینه که بتونی بیایی اینجا و اونقدر ها هم که مردم فکر می کنن شروع یه زندگی توی اینجا سخت نیست و خیلی موقعیتها هست که بتونی با پولت شغلی بزنی و اینجا بمونی .
حالا توکل به خدا و تلاش خودم.

سلام
نمی خواهم در کار شما دخالت کنم اما شما از همین ایران هم می توانید برای ویزای
E2 اقدام کنید این طوری هزینه شما هم کمتر می شود اگر به این زودی تصمیم به رفتن گرفتید لطفا تجربیات خودتان در این مورد را به ما اطلاع دهید ویزای E1 را بعد از تسخیر لانه جا.سو.سی ایرانی ها نمی توانند بگیرند والبته بیشتر دولتی است ما همان ویزای E2 را می توانیم بگیریم
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: حامد ، OverLord ، eblam ، copol_fazaee ، taherifar
در مورد ویزای سرمایه گذاری من این اطلاعات رو ازیک سایت مهاجرتی کپی کردم :آدرس سایت حذف شد)
ویزای بازرگانیE1
افراد با ملیت کشورهای شامل قرارداد با امریکا درصورتی که سهم قابل توجهی از تجارت بین المللی با ایالات متحده امریکا را تقبل نمایند امکان دارد واجد شرایط این ویزا باشند.
حجم معامله برای این افراد و یا کارکنان آنها در ایالات متحده باید قابل توجیه باشد (حداقل 50% از صادرات وواردات باید به و از امریکا باشد.)هیچ اندازه مشخصی به عنوان حداقل تجارت وجود ندارد ولی بدیهی است که هرچه حجم معاملات کمتر باشد امکان کمتری برای متقاضی وجود دارد که واجد شرایط دریافت این ویزا باشد.
ویزای سرمایه گذاریE2
اشخاص با ملیت های کشورهای ذکر شده در معاهدات تجاری امریکا در صورتی که سرمایه گذاری قابل توجهی در ایالات متحده امریکا انجام دهند، امکان دارد واجد شرایط این ویزا شناخته شوند.
همانند شرایط ویزای E1 اندازه مشخصی برای سرمایه گذاری جهت دریافت ویزای مذکور معین نشده است ولی بدیهی است هرچه اندازه سرمایه گذاری بیشتر باشد درخواست با نظر مساعدتری بررسی خواهد شد.
شخص سرمایه گذار باید کسب و کاری را در امریکا راه اندازی نماید بنابراین افرادی که در کار خرید و فروش ملک و یا سهام باشند شرایط درخواست چنین ویزایی را ندارند.همچنین بخش عمده سرمایه مورد نظر باید قبل از اقدام برای ویزا، تهیه شده باشد.
E1کشورهای واجد شرایط ویزای
افراد با ملیت کشورهای نامبرده در زیر درصورت داشتن شرایط لازم برای ویزای E1 اقدام نمایند.
چین-آرژانتین-فرانسه-هلند-ایتالیا-سوئد-استرالیا- کلمبیا- آلمان- ژاپن- سوئیس- نروژ-اتریش- کاستاریکا- یونان- کره عمان –تایلند-بلژیک- دانمارک- هندوراس- لتونی- پاکستان- توگو-بولیوی- ترکیه- استونی- ایران- فیلیپین- لیبریا-برونئی- اتیوپی- اسپانیا- ایرلند- لوکزامبورگ- انگلستان-کانادا- فنلاند- اسرائیل- مکزیک- سورینام- یوگسلاوی
این اشخاص می توانند برای تجارت بین کشور خود و امریکا و یا به عنوان مشاغل کلیدی مدیریتی و یا کارکنان تخصصی برای ویزای E1 درخواست نمایند. برخلاف ویزای L1 لازم نیست متقاضی حداقل یک سال از سه سال گذشته خود را برای تجارت مشابه کار کرده باشد.
نکته عمده در تقاضای این ویزا حجم و اندازه معملات بین امریکا و کشور مذکور می باشد، در این مورد متقاضی باید نشان دهد:
مقادیر قابل توجهی از معاملات و مبادلات بین امریکا و کشور مذکور وجود خواهد داشت.
مقادیر قابل توجهی از مبادلات ارزی و دلاری بین دوکشور برقرار خواهد بود.
بیشترین مبادلات دلاری و تجاری متقاضی با امریکا خواهد بود.
متقاضی دارای فراست و تجربه اقتصادی کافی برای گسترش تجارت خود و هدایت آن می باشد.
متقاضی در پایان اقامت مجاز خود خاک امریکا را ترک خواهد نمود.
متقاضی دارای سابقه مشخص و موفق در انجام موارد تجاری بین کشور خود و امریکا می باشد.
E2کشورهای واجد شرایط ویزای
چین- آرژانتین- گرجستان- قرقیزستان- سوئیس- پاکستان-ارمنستان- کلمبیا- آلمان- لتونی- تایلند- پاناما-استرالیا- کنگو- گرانادا- لیبریا- فیلیپین- توگو-اتریش- کاستاریکا- هندوراس- لهستان- لوکزامبورگ- ترینیداد- توباگو-بنگلادش- چک –ایران- مکزیک- تونس- رومانی-بلاروس- اکوادور- مراکش- ایرلند- ترکیه- سنگال-بلژیک- مصر- ایتالیا- مولداوی-اسلواکی- اوکراین-بوسنی و هرزگوین – استونی- جامائیکا- مغولستان- اسپانیا- انگلستان-بلغارستان- اتیوپی- هلند- ژاپن-ازبکستان- سریلانکا-کامرون- فنلاند- قزاقستان- نروژ- یوگسلاوی- سورینام-کانادا- کره- فرانسه- سوئد- عمان
افراد با ملیت کشورهای نامبرده برای گسترش و هدایت سرمایه خود، واجد شرایط تقاضای ویزای E2 می باشند و نیازی به ادامه فعالیت تجاری در خارج از امریکا در زمان اقامت در امریکا ندارند.
متقاضیان این ویزا باید بتوانند نشان دهند که:
میزان قابل توجهی از سرمایه شان در امریکا بوده و یا خواهد بود. اندازه مشخصی برای سرمایه ذکر نشده است اما مطمئنا حداقل آن باید از 40000 بیشتر باشد و هرگونه اندازه زیر 100000 باید مدرک قابل توجهی برای توجیه داشته باشد.
این سرمایه نمی تواند به شکل اعتبار در امریکا موجود باشد، یعنی باید سرمایه گذلری در شرایط ریسک پذیر نیز موجود باشد، حتی حداقل به شکل قرارداد اجاره بلند مدت یک دفتر کاری در امریکا
سرمایه نامبرده باید تحت کنترل شخص متقاضی باشد، یعنی حداقل 50% از سرمایه گذاری / تشکیلات اقتصادی تحت نام متقاضی باشد.
سرمایه گذاری باید فعال باشد.
کارکنان امریکایی استخدام شده و یا خواهند شد، البته تعداد مشخصی از استخدام شهروندان امریکایی مشخص نشده است اما بدیهی است هرچه این تعداد بیشتر باشد ، درخواست با نظر مساعدتری بررسی خواهد شد.
تشکیلات اقتصادی موردنظر و یا سرمایه گذار اصلی دارای سابقه مفید و موفق در زمینه تجاری می باشد.
سرمایه گذار دارای فراست و تجربه تجاری کافی برای گسترش سرمایه خود باشد.
سرمایه گذار پس از اتمام مدت مجاز اقامت خود ، امریکا را ترک خواهد نمود.
اگر ملتي چيزي را بر آزادي ترجيح دهند، همه چيز را از دست خواهند داد.
حافظا ، می خور و رندی کن و خوش باش
ولی دام تزویر مکن چون دگران قـــــرآن را

تشکر کنندگان: OverLord ، ParsTrader ، N0!$!eRv@mp!eR ، eblam ، copol_fazaee ، omino ، taherifar
امروز یک فیلم مستند دیدم در مورد یک خانواده متعصب مسیحی که از قانون هم..جنس...گرا..ییر به شدت بیزارن و پلاکادهایی در دست دور آمریکا میچرخند. روی این پلاکارها نوشته اندSadخدا از آمریکا بیزار است. خدا از ارتش آمریکا بیزار است. خدا از شما بیزار است. همه کشته شدگان ارتش به جزای عملشان کشته میشوند. همه شما به جهنم میروید. )
با این پلاکارد ها سرتاسر آمریکا و هر جا مراسم عذاداری برای یک ارتشی بود میرفتند. دلم میخواست بهشان میگفتم خدا را شکر کنید که جایی هستید که هر چه بگویید کسی با شما کاری ندارد. فکر کنم انگیزه خوبی به آدم میده برای آمریکا رفتن! آدم احساس میکنه میتونه عمیق نفس بکشه:god bless ....
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
تشکر کنندگان: kianoush ، bahram_fadakar ، OverLord ، N0!$!eRv@mp!eR ، Hossein81 ، eblam ، omino ، taherifar
می‌شه از دوستتون در مورد کار نجات غریق سوال کنید.آخه من هم مدرک نجات غریق دارم ولی‌ نمیدونم اینجا قبولش دارند یا نه.

و اینکه از نظر درامد و مسئولیت چه شرایطی داره

274644232']
من ترجيح ميدم داستان زندگي دوستمو كه 2009 گرين كارت برنده شد رو بگم! (خلاصه)
از ايران كه رفت: انگليسي در حد desktop كامپيوتر! ..مهندس عمران دانشگاه آزاد... دارائي 5000 دلار.مجرد،متولد61
اولش رفت پيش اسپانسرش 1-2 ماه، سريع رفت كالج براي زبانو اين حرفا... شغلش؟!
الان ميگم،، ايران كه بود دوره غريق نجاتي رو گذروند و مدركشرو هم داشت.. در حال حاضر هم به همين كار
مشغوله...به قول خودش ميگه ميپرم تو آب هلو! صيد ميكنم ميارم بيرون!! (مجردا زياد هيجان زده نشن!!)
كلي دنبال فرمهاي پذيرش واسه دانشگاهي كه هست و برام فرستاده بود گشتم ولي نيافتم،كه اسم دانشگاشو بگم.
خلاصه داره MS يا همون ارشد خودمون رو ميخونه..همون عمرانه سيويله چيه...
در كل به شدت وقتش پره،ولي آخر هفته ها و....ديگه خودتون واردترين..!
قبول بشم،اسپانسرم همين دوستم خواهد بود..
منم همين راهو دوس دارم برم..
57 روز ديگه سربازيم تموم ميشه...من رشتم فرق ميكنه،فكر كنم شانس بيشتري داشته باشم كه در رشته
خودم كار پيدا كنم..البته بعد از اينكه مدركم ارزشيابي بشه و يه سري دورهارو بگدرونم تا شماره نظام خودمونو بگيرم.
در طول اين مدت دوس دارم فروشنده گوشي موبايل بشم!!! اخه اطلاعاتم خوبه،خوب كه نه خيلي خوب!! علاقست ديگه..
در حال حاضرم به شدت زبان ميخونم...IELTS نمره 7 به بالا فكر كنم خوب باشه براي شروع...
[/quote]
تشکر کنندگان: OverLord ، N0!$!eRv@mp!eR ، Hossein81 ، eblam ، taherifar
چشم حتما... اين دفعه باهاش تماس داشتم خواهم پرسيد...
ولي همين قدر خودم ميدونم كه مدرك شو ترجمه كرده بود..اونجام ازش امتحان گرفته بودن..
البته اينم بگم واقعا ملوانيه واسه خودش،193 قدشه.عضو تيم دانشگاشونم هست..
چون يه جوراييم كارش پارت تايمه (به دليل دانشگاه اينا) نبايد 2000 دلار خالص بيشتر بگيره..
ولي بازم واسه اطمينان خواهم پرسيد..
چيزي به اسم شانس وجود نداره Smile
تشکر کنندگان: mahdis ، OverLord ، honareirani ، N0!$!eRv@mp!eR ، ana ، eblam ، rad_95 ، taherifar
اینجا باید کار کنی و نفس بکشی اونجا کار نی و زندگی!
وطن جایی نیست که توش به دنیا بیای جایی هست که تو اون احساس خوشحالی کنی نه بدبختی جایی که از بودن در انجا احساس عشق به تو دست بده نه ناراحتی به امیدفردا که شاید دیر برسد اما شاید با امدنش با خود پیروزی بیاورد.
I have a dream
حالا!!!
تشکر کنندگان: N0!$!eRv@mp!eR ، OverLord ، eblam ، taherifar
دوستان اطلاعي در مورد كار در رشته بيمه در امريكا دارند؟من وهمسرم ايران كارمون بيمه هست .اونجا ميشه اين كار رو ادامه داد؟درامدش چقدره؟
تشکر کنندگان: eblam ، taherifar
(2010-06-19 ساعت 10:06)bita-p نوشته:  دوستان اطلاعي در مورد كار در رشته بيمه در امريكا دارند؟من وهمسرم ايران كارمون بيمه هست .اونجا ميشه اين كار رو ادامه داد؟درامدش چقدره؟

این رشته در اینجا کالج دارد و اگر بخواهید اینجا کار کنید باید قوانین بیمه های مختلف در آمریکا را بدانید. تا جایی که من میدانم نماینده بیمه به ازای هر قراردادی که از طرف شرکت بیمه با کلاینتها میبنده، پورسانتش را میگیره. پس درامدش بستگی به تعداد قراردادی است که از طرف شما در ظرف 1 ماه، 1 هفته و... با آن شرکت بسته میشه. البته رقابت بسیار زیاده و عامل مهم دیگه هم تسلط به زبان انگلیسی است.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
تشکر کنندگان: Iman-gta ، eblam ، bita-p ، pishahang2014 ، taherifar
من تو امریکا چیزی رو میخوام که اینجا نیست اسایش احساس دلبستگی زندگی بدون دغدغه و ...
شما چطور؟
I have a dream
حالا!!!
تشکر کنندگان: eblam ، OverLord ، wushu kung fu ، omino ، pishahang2014 ، taherifar
(2010-06-26 ساعت 21:57)Iman-gta نوشته:  من تو امریکا چیزی رو میخوام که اینجا نیست اسایش احساس دلبستگی زندگی بدون دغدغه و ...
شما چطور؟

Shyبا سلام

این چیزایی که شما میخواید همه جا می‌شه پیدا کرد البته بستگی به خودتون داره چون این خود شمایید که این چیزارو برا خودتون میتونید فراهم ، به هر حال هر کس معنی خاصی‌ از این موارد شما میتون داشته باشه ، ایشاله که به تمام خواسته‌ها و نیازاتون برسید .

ممنون از اینکه کلید تشکر میزنیدBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinTongue
نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nicole.gemini ، copol_fazaee ، OverLord ، wushu kung fu ، taherifar ، lighthouse
سلام
من همیشه دوست داشتم یه بازیگر بشم...
اه ه ه ه فکرشو کن پسر بازیگر هالیوودی...
یه فیلم بازی میکنی و تموم... تو شدی بازیگر هالیوودی و شناخته میشی و فیلم پشت فیلم...
هر روز یه درخواست... از ایران میبیننت میگننن اهههه این همون که تو ایران بیکار و ول بودددد؟؟؟!

و غیر از بازیگری همیشه دوست داشتم بادیگادر بشم... فکرشو کن:بادیگارد رئیس جمهور امریکا...
اوووو... زیاد رفتم تو حس، بیخیال... بریم بخوابیم ببینم فردا دنیا دست کیه...
% 23 ▓▓▓▓▓▓▓▓
Loading►...Please Wait◄
تشکر کنندگان: eblam ، honareirani ، OverLord ، N0!$!eRv@mp!eR ، wushu kung fu ، taherifar ، fatima96
Big Grin 
(2010-06-27 ساعت 01:29)DR.MOVIE نوشته:  سلام
من همیشه دوست داشتم یه بازیگر بشم...
اه ه ه ه فکرشو کن پسر بازیگر هالیوودی...
یه فیلم بازی میکنی و تموم... تو شدی بازیگر هالیوودی و شناخته میشی و فیلم پشت فیلم...
هر روز یه درخواست... از ایران میبیننت میگننن اهههه این همون که تو ایران بیکار و ول بودددد؟؟؟!

و غیر از بازیگری همیشه دوست داشتم بادیگادر بشم... فکرشو کن:بادیگارد رئیس جمهور امریکا...
اوووو... زیاد رفتم تو حس، بیخیال... بریم بخوابیم ببینم فردا دنیا دست کیه...

سلام

فکر کنم اینا همش مال هیجان‌های جام جهانی فوتبال باشه.Tongue

به هر حال آرزو بر جوانان عیب نیست .Big Grin

ولی‌ اگر به نظر من ادامها سعی‌ بکنن حتما موفق هستن ، و البته و صد البته باید توکلتون به خدا باشه .

منم یه زمان می‌خواستم یه فوتبالیست بشم ولی‌ الان تو جای دیگهٔ زندگی‌ دارم به لطف خدا پیشرفت می‌کنم.

هر کس تو زندگیش پیشرفت می‌خواد ، منم اگه لطف خدا شاملم شد و اومدم اون طرف اول می‌خوام ایندمو قوی تر بسازم.

ShyWink
نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
تشکر کنندگان: ParsTrader ، copol_fazaee ، OverLord ، wushu kung fu ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان