کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
در آمریکا چه می خواهید کنید؟
این تاپیک به درخواست atm849 و ashkan58 عزیز چهت بحث پیرامون اهداف و علایق دوستان در آمریکا ساخته شد.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: atm849 ، hvm ، OverLord ، shahram1347 ، pariya2 ، taherifar
(2010-05-22 ساعت 09:54)sadra_sepehr نوشته:  این تاپیک به درخواست atm849 و ashkan58 عزیز چهت بحث پیرامون اهداف و علایق دوستان در آمریکا ساخته شد.

من در آمریکا پیش عموم میخواهم تا آخر عمر با سعادت زندگی کنم
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، OverLord ، taherifar
در یک کلام من می خوام در آمریکا نفس بکشم. نخندید فکر کنید.
آدمي در عالم خاكي نمي آيد به دست *** عالمي ديگر ببايد ساخت و ز نو آدمي
بابا شماها چه قدر برنامه ریزی کردید خسته نباشید.
جناب ashoury میشه بگید چه برنامه ای دارید که می خواین زندگی با سعادت داشته باشید. تا اونجا که من میدونم تو آمریکا سعادت تقسیم نمی کنن. برای رسیدن به سعادت باید برنامه داشت و هدف خاصی را دنبال کرد. لطفا درباره این موضوعات صحبت کنید. مسلما کسی نمی خواد بره آمریکا با هدف اینکه بدبخت بشه همه می خوان سعادتمند بشن. لطفا بگید برای رسیدن به اون چه برنامه ای دارید.

من نظر این سه تا دوست را که خوندم به جز محمد فکر کنم بقیه فقط به این فکر می کنن که برن آمریکا و اینکه اونجا می خوان چیکار کنند را نمی دونن
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، OverLord ، seravin ، taherifar ، lighthouse
اگه خدا قسمت كنه و پام برسه اونجا :
يكسال اول رو باكار مضاعف و همت مضاعف زبان رو تقويت ميكنم ‚گواهي نامه رانندگي ميگيرم‚مدارك تحصيلي ام رو معادل سازي ميكنم ‚ به وسيله مدرك تحصيلي معادل سازي شده ميرم و ادامه تحصيل ميدم (مثلا يه دوره كالج دوساله كوتاه مدت ) همزمان رزومه ام رو آپديت ميكنم و دنبال يه كار مناسب ميگردم.
البته در مورد تفريحات هم چيزي نميگم چون همه اينجا خودشون استادن
رشته 6 امتيازي--->ارسال مدارك تشكيل پروند كبك براي سوريه : 2010/8---> دريافت فايل نامبر كبك از دمشق: 2010/10--->
دعوت به مصاحبه : 2011/12---> مصاحبه :2012/02 --->
دريافت فايل نامبر فدرال : 2012/03
مدیکال : ---
پاس ریکوئست: ---
تشکر کنندگان: nasr ، Ashkan78 ، OverLord ، shahram1347 ، esi286 ، kaveh1979 ، seravin ، sanaz2010 ، summery_armin ، hamedrouhi ، mary joon ، mitr.p ، sorena ، amiry ، pariya2 ، taherifar
مرسی از این تاپیک خوب.
کار من اینجا طوریه که امکان یادگیری (مطابق با استانداردهای دنیا)،پیشرفت و حتی ساده ترین فعالیت (البته این آخری بدون باج دادن!) واقعا وجود نداره یا لااقل ما که با کلی زحمت بهش نرسیدیم!
کار موسیقی اینجا مثل شنا کردن تو یه استخر پر از شن میمونه!
وای تصور زندگی کردن جایی که منابعی مثل کتاب و آثار و اساتید و آموزش استاندارد و اجراهای مکرر زنده و عالی و... وجود داشته باشه و مشکلات خاص اینجا رو برای فعالیت نداشته باشه و خیلی چیزای دیگه جدا بهم احساس زنده بودن می ده!!!
در یک کلام به دنبال هویت نداشته ام هستم.
و البته به خاطر مسائل دیگری که قطعا گره خورده به اصلیترین مشکلم هست و اینها ریشه در هم دارند مثل:
....
خب شاید نشه اینجا گفت.همه می دونیم کجا داریم زنگی می کنیم!
آرزو کن...امیدوار باش
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، OverLord ، shahram1347 ، esi286 ، mary joon ، taherifar
سلام
1- کار
2-تحصیل
3-تفریح

در کل و در یک کلمه زندگی .
تشکر کنندگان: OverLord ، hamedrouhi ، mitr.p ، sorena ، taherifar
من فكر مي كنم به دليل ميلت ايراني، نتونم كاري رو كه الان در ايران دارم و 10 سال درش سابقه دارم اونجا ادامه بدم.

از طرفي ديگه حوصله درس رو هم ندارم.

دنبال يه كار ساده در حد كار در آژانس مسافرتي، تايپيست، يا Data Entry هستم. بعدشم... يه تنهايي يه خلوت، يه سايه بون يه نيمكت، مي خوام تنهاي تنها، باشم دور از جماعت!!!!
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: hvm ، mahdis ، OverLord ، Xman ، shabgard25 ، esi286 ، kaveh1979 ، seravin ، sanaz2010 ، frozen mind ، morteza111 ، mitr.p ، sorena ، amiry ، rad_95 ، pariya2 ، Kingrazor ، taherifar
اگه قسمت بشه (ایشالا) رشته تحصیلیم رو ادامه می دم و سعی می کنم یه کار متناسب با رشته ام را پیدا کنم(البته به لطف کامل شدن انگلیسیم).سعی می کنم شاد باشم و از زندگی لذت ببرم.جاهایی که خیلی دوست دارم ببینم و به محض رسیدنم حتما می رم وست چستر و نیویورک هستش
Pir shodim vali bozorg na
تشکر کنندگان: OverLord ، ADONIS ، mitr.p ، sorena ، taherifar
من دانشجوی ترم 2 کارشناسی معماری هستم !اگه برنده شم (به امید خدا) تا وقتی که ایران هستم و قبل از رفتنم این کارا رو حتما می کنم : 1)تمام نرم افزار هایی که ممکن یه معمار بهش نیاز پیدا کنه رو,تو یه مجتمع آموزشی خوب , یاد می گیرم (البته از حالا شروع کردم) 2) کارهای عملی معماری (اسکیس _کروکی_راندو _پرسپکتیو_و.....) رو تحت نظر یه استاد خیلی خوب و تو یه مرکز آموزش معماری خوب شروع می کنم به کار کردن , که دستم توی کارها ,تحت نظر یه استاد خوب, قوی و حرفه ای شه (آمار اون استاد خیلی خوب و کلاساش هم دارم) در کنارش هم زبان می خونم!... اما بعد از اینکه رفتم خونه ی یکی از اقوام زندگی می کنم و اونجا روی نرم افزار های آموخته شده و همپنین روی تکنیک های معماریم کار می کنم , چون احتمالا بعد 1 سال یا 6 ماه بعد از ورودم ,که کاملا زبانم قوی شد اگه بخوام در رشته ی معماری پذیرش بگییرم باید کارهامو نشونشون بدم و اونا در صورت تائید کارهام, منو می پذیرن ! و بدین ترتیب از لیسانس (پایه) می تونم رشته ی مورد علاقه مو بخونم . و آینده مو اونجوری که دوست دارم بسازم! و من بیشتر از همه دنبال یه زندگی آروم و شاد و موفق هستم ! نمی دونم چرا حس می کنم اینجا زندگی ها واقعا یکنواخته ! یه وقت می بینی شده 50 سالت اما یه خاطره ی درست حسابی نداری واسه بچت تعریف کنی یا از زندگی هیچ لذتی نبردی !!!! البته من دلایل شخصی موثری هم در رابطه با رفتنم دارم .... امیدوارم مهربون ترین مهربونا بخواد تا بشه !
[font=Arial] IN GOD WE TRUST [/font]
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، OverLord ، esi286 ، امیلا ، sorena ، Kingrazor ، taherifar ، lighthouse
من هم چه قبول بشم و چه زبونم لال نشم برای PhD اقدام می کنم. بعد میرم اونجا درسم را میخونم. اگه لاتاری قبول شده بودم (که میشم) که هیچی ولی اگه نه از همونجا برای مهاجرت کانادا اقدام می کنم. بعدش هم به قول بچه ها زندگی سعادتمند واز اینجور چیزا Big Grin
تشکر کنندگان: farzad24 ، OverLord ، taherifar
من چون فکر میکنم در آمریکا برای هنر و استعداد ارزش قاءل هستند فکر کنم مثل اینجا در عذاب نیستم که نکنه کتابمو .....نکنه فیلمی رو که میسازم موجب .... بشه! نکنه ایده رو دادم شرکت فلان بدزدنش! با خیال راحت هر چه میخواهم مینویسم و چاپ میکنم. با خیال راحت فیلممو میسازم. با خیال راحت ایده هامو میدم شرکتهای فیلمسازی که با هم مشارکت کنیم و خونه ام انبار نمیشه از یک میلیون ایده خوب که چند تاش البته دزدیده شده و از ترس دیگه ایده هامو حتی برای کسی نمیگم! اما برای شروع که بتونم زندگیمو هم بچرخونم پشت سر هم نمایشگاه نقاشی و عکس میگذارم که یک عالمه پر شده توی خونه ولی از بس دوستشون دارم حاضر نیستم مفت مفتی بفروشمشون مگر به آشنایانی که دیگه توی رودر بایستی باید اینکارو بکنم. ولی واقعا خوشحال میشم که دیگه مجبور نیستم سریال ها یا انیمیشن های مزخرف و موضوعی که نمیدونم به دل کی میچسبه بسازمSmile
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
تشکر کنندگان: laili ، atm849 ، m.memari ، ADONIS ، OverLord ، Jav3 ، bahram_fadakar ، mary joon ، امیلا ، pariya2 ، taherifar
من میخوام برم اونجا با خانوادم (مامان بابا اینا!) زندگی شادو سعادتمندی داشته باشممم!! happily ever afterBig Grin
و ازونجا که همگی میدونیم در اونجا به استعدادها خیلی اهمیت میدن و ... میرم امریکن آیدول (American Idol که برنامه ایی برای کسانی هست که استعدا خوانندگی دارن و اونجا کشفشون میکنن!!!) میرم شرکت میکنمو همه منو به عنوان 2nd taylor swift میشناسنو :d (از نظر صدا :d) معروف میشمو با هالیوود record deal قرار داد مبندم! البته درسمو هم در یکی از بهترین کالج های داروسازی ادامه میدم... یه عالمه میرم کنسرتای Justin Bieber ... و به طور خلاصه: LIVING THE LIFE AND FOLLOWING THE DREAMS
تشکر کنندگان: Parandeye Mohajer ، farzad24 ، Ashkan78 ، OverLord ، copol_fazaee ، mary joon ، taherifar
من اگه برم آمريكا (به اميد خدا) فقط ميخوام يه كار كنم:
زندگي اونم به معناي واقعيش.
و از اونجايي كه تو ايران اصلا به افراد با استعداد و باهوش و زرنگ توجهي نميشه ميخوام برم اونجا تحصيلاتمو ادامه بدم و شايد هم بشم رئيس يا مدير شركت يا جايي (مثل اميد كردستاني يا فيروز نادري يا ...) كه انشاالله اگه اينجوري شد حتما جواب سلامتونو ميدم. Big Grin
حالا جدا از شوخي ميخوام برم اونجا و زندگي كنم. چون واقعا ديگه از ايران خسته شدم و هرجوري شده ميخوام برم.
زندگي واقعي رو بايد اونجا تجربه كرد.
آمريكا يعني زندگي
يكم روش فكر كنيد متوجه ميشيد.
به اميد موفقيت همگي و خودم. Smile
تشکر کنندگان: Xman ، N0!$!eRv@mp!eR ، usa.lover ، ADONIS ، shabgard25 ، shahram1347 ، taherifar
من ترجيح ميدم داستان زندگي دوستمو كه 2009 گرين كارت برنده شد رو بگم! (خلاصه)
از ايران كه رفت: انگليسي در حد desktop كامپيوتر! ..مهندس عمران دانشگاه آزاد... دارائي 5000 دلار.مجرد،متولد61
اولش رفت پيش اسپانسرش 1-2 ماه، سريع رفت كالج براي زبانو اين حرفا... شغلش؟!
الان ميگم،، ايران كه بود دوره غريق نجاتي رو گذروند و مدركشرو هم داشت.. در حال حاضر هم به همين كار
مشغوله...به قول خودش ميگه ميپرم تو آب هلو! صيد ميكنم ميارم بيرون!! (مجردا زياد هيجان زده نشن!!)
كلي دنبال فرمهاي پذيرش واسه دانشگاهي كه هست و برام فرستاده بود گشتم ولي نيافتم،كه اسم دانشگاشو بگم.
خلاصه داره MS يا همون ارشد خودمون رو ميخونه..همون عمرانه سيويله چيه...
در كل به شدت وقتش پره،ولي آخر هفته ها و....ديگه خودتون واردترين..!
قبول بشم،اسپانسرم همين دوستم خواهد بود..
منم همين راهو دوس دارم برم..
57 روز ديگه سربازيم تموم ميشه...من رشتم فرق ميكنه،فكر كنم شانس بيشتري داشته باشم كه در رشته
خودم كار پيدا كنم..البته بعد از اينكه مدركم ارزشيابي بشه و يه سري دورهارو بگدرونم تا شماره نظام خودمونو بگيرم.
در طول اين مدت دوس دارم فروشنده گوشي موبايل بشم!!! اخه اطلاعاتم خوبه،خوب كه نه خيلي خوب!! علاقست ديگه..
در حال حاضرم به شدت زبان ميخونم...IELTS نمره 7 به بالا فكر كنم خوب باشه براي شروع...
چيزي به اسم شانس وجود نداره Smile

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان