کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه خودرو
(2012-06-10 ساعت 18:12)zaherbin نوشته:  موتور مدل زیاده
این چیزی که منو و هم خونم داشتیم برقی بود
امتحانشم سادست
بیمشم کمه
مدل جدید ببین:
http://www.vectrix.com/products/vx-2

MSRP:
VX-2 = $4,295 USD Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: panteha ، afshinghwink ، taherifar
(2012-06-10 ساعت 18:30)zaherbin نوشته:  غصه نخور دست دومش هست.منم با دوستم شریکی خریدیم
ولی جان میده برای آمریکا موتور تو آپارتمان پارکشش کن لایی و درآمد زایی و ...
http://www.geico.com/landingpage/go47.htm?soa=51016

ببخشید ، این سایت geico چیه؟ Sad البته فهمیدم واسه بیمه موتوره ولی بقیه اش رو نفهمیدم
(2012-06-10 ساعت 18:12)zaherbin نوشته:  
[عکس: vx-2_profile.jpg]
موتور مدل زیاده
این چیزی که منو و هم خونم داشتیم برقی بود
امتحانشم سادست
بیمشم کمه
مدل جدید ببین:
http://www.vectrix.com/products/vx-2

چند تا سوال داشتم:
1- واسه سوار شدن این موتورها باید گواهینامه جدا گرفت؟
2- خانمها هم میتونن سوار شن؟ (از اون سوالها بودا !!! Big Grin)
3- چرا اون دو مدل دیگه که برقی هستن اینقدر گرونن؟
4- بیمه موتور ها چطوریه؟
5- سایتی واسه خرید موتور دست دوم میشه معرفی کنین؟
Tongue
2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، taherifar
(2012-06-21 ساعت 02:01)yami نوشته:  عزیز من اگه فامیل جایی داری اول کار برو نزدیک اونا البته جای گرم اومدن از اونجا خوبه که هزینه گرمایش خونه نمیدی اما خیلی گرم هم باشه پول برق کولر قاضی باید بدی که خودش کلی هست.
من نمیدونم عمه شما در چه حدی حمایت ممکنه بکنه اما باز یک کسی باشه آدم براش اتفاقی افتاد بهش زنگ بزنه بد نیست. همین زیر مجموعه بیمه ماشین مادرزنم شدنم برای ماهی بیش از صد دولار صرفه جویی شد در مقایسه با خرید بیمه صرفا برای خودم و خیلی چیزهای دیگه...
یامی عزیز یه سوال داشتم
فرمودین که زیر مجموعه بیمه شخص دیگری شدین ، میشه لطف کنین یه مقدار در این زمینه توضیح بدین که چجوریه و آیا حتماً باید فامیلی باشه یا دوستان هم میتونن همدیگه رو کاور کنن؟
مرسی از اینکه وقت میذارین

2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
پاسخ
تشکر کنندگان: Shezem ، panteha ، afshinghwink ، taherifar
(2012-06-21 ساعت 10:04)hoda2012 نوشته:  
(2012-06-21 ساعت 02:01)yami نوشته:  عزیز من اگه فامیل جایی داری اول کار برو نزدیک اونا البته جای گرم اومدن از اونجا خوبه که هزینه گرمایش خونه نمیدی اما خیلی گرم هم باشه پول برق کولر قاضی باید بدی که خودش کلی هست.
من نمیدونم عمه شما در چه حدی حمایت ممکنه بکنه اما باز یک کسی باشه آدم براش اتفاقی افتاد بهش زنگ بزنه بد نیست. همین زیر مجموعه بیمه ماشین مادرزنم شدنم برای ماهی بیش از صد دولار صرفه جویی شد در مقایسه با خرید بیمه صرفا برای خودم و خیلی چیزهای دیگه...
یامی عزیز یه سوال داشتم
فرمودین که زیر مجموعه بیمه شخص دیگری شدین ، میشه لطف کنین یه مقدار در این زمینه توضیح بدین که چجوریه و آیا حتماً باید فامیلی باشه یا دوستان هم میتونن همدیگه رو کاور کنن؟
مرسی از اینکه وقت میذارین

از جزئیاتش خبر ندارم ولی بیمه ما استیت فارم هست که از بیمه های گرونه و قبول کرد حالا شرطش هر چی هست فکر نکنم به فامیلی ربط داشته باشه چون مادرزن من شهرتش فرق فوکوله و مدرکی مبنی بر فامیلی نخواستن اما احتمالا به آدرس محل زندگانی ربط داشته باشه که مال ما یکی هست. نمیدونم. اگه اون نبود بدبخت شده بودم. باید بیمه برای خودم میگرفتم و حداقل ماهی دویست و خورده ای چوق رو افتاده بودم.

خدا انصافت بده عباس آقا !! این چه سایتی بود نشونم دادی داغ دیلمی تازه کردی!!
http://www.cycletrader.com/listing/2003-...-104370250
http://www.cycletrader.com/listing/2003-...-104159900
این موتورها که گاراژ خوابیده و دو هزار دولاری که آه از نهاد هرچی انسان و انسان دوست هست بر میاره!! عییی خدااااا یک انصافی به این عباس آقا بده، یک پولی هم به هر دوی ما!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، panteha ، taherifar
دوستان که ماشین صفر تو امریکا خریدن میشه لطف کنن بگن که چه بیمه ای برای ماشینشون گرفتن؟ من همه پستها رو خوندم ولی در نهایت متوجه نشدم که کدوم واقعا به صرفه تر هست. و جالب اینجاست که هیچ صحبتی هم ازگایکو نشده !!
پیشاپیش ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، panteha ، afshinghwink ، ani_sheiton ، taherifar
(2012-07-14 ساعت 01:51)سیمین12 نوشته:  دوستان که ماشین صفر تو امریکا خریدن میشه لطف کنن بگن که چه بیمه ای برای ماشینشون گرفتن؟ من همه پستها رو خوندم ولی در نهایت متوجه نشدم که کدوم واقعا به صرفه تر هست. و جالب اینجاست که هیچ صحبتی هم ازگایکو نشده !!
پیشاپیش ممنونم

بسته به ماشین و راننده و پلن انتخابی و ایالت قیمتهای مختلفی خواهید گرفت پس نمیشه یک نسخه واحد پیچید. پلنی رو انتخاب کرده و ببینید در بیمه های معروف که از قرار زیر هست کدام یک قیمت کمتری میده. ناگفته پیداست که زیر مجموعه پلن یک کسی که قبلا بیمه داشته بشین مبلغ کمتری نسبت به خرید پلن تازه برای خودتون خواهید پرداخت. زیر مجموعه کسی هم شدین میتونین پلن خودتون رو تغییر بدین.

GEICO AllState StateFarm Nationwide Farmers Progressive
پاسخ
تشکر کنندگان: سیمین12 ، masih sh ، vroom ، mitr.p ، panteha ، alis60 ، afshinghwink ، taherifar
یک موضوع جالب اینجا هست که وقتی تبلیغ بیمه ها رو میبینی همه مدعی هستن که اگر به ما سوییچ کنین سالی 400 دلار به نفعتون میشه ! ولی چیزی که من تحقیق کردم واقعا در شرایط یکسان نرخ همه بیمه ها تقریبا یکی هست و جزئی فرق دارند مخصوصا توی بیمه اجباری یا همون شخص ثاللث پایه خودمون و خیلی از بیمه ها هم که در ظاهر اسامی متفاوت دارند در اصل مال یک کمپانی بزرگترند یعنی قبلا توسط این کمپانیها خریداری شدن. ولی هر چی شرکت پر مشتری تر باشه نرخ و خدمات بهتری میده (معمولا نه همیشه) بیمه های گایکو - استیت فارم و تریپل ای از این دسته اند.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، mml ، vroom ، mitr.p ، laili ، panteha ، mahakk ، مانترا ، afshinghwink ، taherifar
(2012-07-14 ساعت 03:56)soheilbadami نوشته:  یک موضوع جالب اینجا هست که وقتی تبلیغ بیمه ها رو میبینی همه مدعی هستن که اگر به ما سوییچ کنین سالی 400 دلار به نفعتون میشه ! ولی چیزی که من تحقیق کردم واقعا در شرایط یکسان نرخ همه بیمه ها تقریبا یکی هست و جزئی فرق دارند مخصوصا توی بیمه اجباری یا همون شخص ثاللث پایه خودمون و خیلی از بیمه ها هم که در ظاهر اسامی متفاوت دارند در اصل مال یک کمپانی بزرگترند یعنی قبلا توسط این کمپانیها خریداری شدن. ولی هر چی شرکت پر مشتری تر باشه نرخ و خدمات بهتری میده (معمولا نه همیشه) بیمه های گایکو - استیت فارم و تریپل ای از این دسته اند.

درسته مثلا esurance نسخه آنلاین و ارزان AlllState هست و Century21 نسخه Farmers در ایالتهایی که فارمرز شعبه نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، vroom ، panteha ، مانترا ، taherifar
(2012-07-14 ساعت 01:51)سیمین12 نوشته:  دوستان که ماشین صفر تو امریکا خریدن میشه لطف کنن بگن که چه بیمه ای برای ماشینشون گرفتن؟ من همه پستها رو خوندم ولی در نهایت متوجه نشدم که کدوم واقعا به صرفه تر هست. و جالب اینجاست که هیچ صحبتی هم ازگایکو نشده !!
پیشاپیش ممنونم
با سلام من اینجا برای ماشین صفر کیلومتر از بیمه فارمر استفاده کردم که برای حالت فول شش ماه ماهیانه حدود 160 دلار شد حالا نمی دونم خوب گرفتم یا نه دوستان اگه اطلاعی دارند ما رو بی خبر نزارن.البته زمانی که من بیمه رو گرفتم هنوز گواهینامه در آمریکا رو نداشتم .

کیس نامبر: ***2012AS00012
تاریخ مصاحبه:20 ژانویه
تاریخ دریافت ویزا:22Feb
تاریخ ورود به آمریکا:june 21 2012Wink
تاریخ گرفتن گرین کارت:July 26 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، ensan ، mml ، panteha ، مانترا ، afshinghwink ، kopol ، taherifar
یکمی برای این بیمه های ماشین میشه توضیح بدید:
تا جایی که فهمیدم ی بیمه اجباری داره ( که همون شخص ثالث خودمونه : سرنشینان + طرف مقابل چه خودش.....چه ماشینش)
1-سهیل عزیز گفت که بیمه باید شخصا داشته باشی تا بتونی سوار هر ماشینی بشی....یعنی بیمه به نام ماشینه یا به نام شخص؟؟
2- شنیده بودم که بیمه های ماشین سالی نهایت 400 دلاره.این ماهی 112 دلاری که یکی از دوستان شکایت می کرد چیه؟؟

[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، panteha ، afshinghwink ، taherifar
(2012-08-05 ساعت 12:10)mitr.p نوشته:  یکمی برای این بیمه های ماشین میشه توضیح بدید:
تا جایی که فهمیدم ی بیمه اجباری داره ( که همون شخص ثالث خودمونه : سرنشینان + طرف مقابل چه خودش.....چه ماشینش)
1-سهیل عزیز گفت که بیمه باید شخصا داشته باشی تا بتونی سوار هر ماشینی بشی....یعنی بیمه به نام ماشینه یا به نام شخص؟؟
2- شنیده بودم که بیمه های ماشین سالی نهایت 400 دلاره.این ماهی 112 دلاری که یکی از دوستان شکایت می کرد چیه؟؟

تا جایی که من از قراردادهای بیمه ای که دارم، سردرآوردم به این صورته که بیمه مسئولیت در برابر خسارتی که به بقیه می زنید، یعنی همون ثالث بدون در نظر گرفتن سرنشینان ماشین خودتون، اجباریه. من اطلاعاتم کامل نیست ولی به نطر میاد، خریداری بیمه تا یه سقفی از مسئولیت اجباریه، ولی معمولاً بیشتر از این میزان خریداری میشه تا سهم از خسارتی که خودتون می پردازید، کمتر باشه. بقیه پوشش ها مثل حوادث سرنشین، سرقت، بیمه بدنه و خسارت های ناشی از تگرگ و طوفان و افتادن اشیاء خارجی به روی بدنه، اختیاریه، ولی باز هم به علت امنیت بیشتر، کمتر کسی پیدا میشه که علاقه ای به خرید این پوشش ها نداشته باشه.

من به علت قسط کوتاه مدتی که برای ماشینم داشتم، مجبور بودم بیمه کامل بخرم که حدود 1050 دلار برای 6 ماه اول شد، و با 100 دلار تخفیف، حدود 950 دلار برای 6 ماه دوم؛ حدوداً ماهی 170 دلار. قیمت هایی مثل 400 دلار، برای افرادیه که سابقه رانندگی زیادی، مخصوصاً بدون خسارت جدی دارند. به ما که گواهینامه هامون هنوز یک ساله هم نشده، بین شرایطی که پوشش های مناسبی رو دارن، همه جا تقریباً همین قیمت های بالای 110-120 دلار ارائه میشه. ولی اگر کسی سابقه خوبی داشته باشه و بیمه اش رو هم حداقلی بگیره، جاهایی هم هستن که ماهی 15 تا بگیرن، ولی عملاً یه برگ کاغذه و انتظار دریافت خسارت نباید از اون شرکت ها داشت؛ فقط به درد جریمه نشدن می خوره...

در ایران، بیمه ثالث به نام اتومبیل هست و به قدرت، شتاب و تعداد سیلند ماشین توجه میشه تا احتمال ایجاد خسارت به ماشین مقابل، ارزیابی بشه و حق بیمه رو تعیین کنند. بیمه نامه های بدنه در ایران به اسم شخص صادر میشه، ولی به اون صورت و مثل اینجا سابقه رانندگی، شغل و سن راننده و تاریخ دریافت گواهینامه، ملاک نیست. بیشتر فقط انتقال بیمه نامه از یک ماشین به ماشین دیگه رو تسهیل می کنه.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، mitr.p ، vroom ، panteha ، alis60 ، مانترا ، afshinghwink ، taherifar ، idn
(2012-08-05 ساعت 15:07)mml نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 12:10)mitr.p نوشته:  یکمی برای این بیمه های ماشین میشه توضیح بدید:

تا جایی که من از قراردادهای بیمه ای که دارم، سردرآوردم به این صورته که بیمه مسئولیت در برابر خسارتی که به بقیه می زنید، یعنی همون ثالث بدون در نظر گرفتن سرنشینان ماشین خودتون، اجباریه. من اطلاعاتم کامل نیست ولی به نطر میاد، خریداری بیمه تا یه سقفی از مسئولیت اجباریه، ولی معمولاً بیشتر از این میزان خریداری میشه تا سهم از خسارتی که خودتون می پردازید، کمتر باشه. بقیه پوشش ها مثل حوادث سرنشین، سرقت، بیمه بدنه و خسارت های ناشی از تگرگ و طوفان و افتادن اشیاء خارجی به روی بدنه، اختیاریه، ولی باز هم به علت امنیت بیشتر، کمتر کسی پیدا میشه که علاقه ای به خرید این پوشش ها نداشته باشه.

من به علت قسط کوتاه مدتی که برای ماشینم داشتم، مجبور بودم بیمه کامل بخرم که حدود 1050 دلار برای 6 ماه اول شد، و با 100 دلار تخفیف، حدود 950 دلار برای 6 ماه دوم؛ حدوداً ماهی 170 دلار. قیمت هایی مثل 400 دلار، برای افرادیه که سابقه رانندگی زیادی، مخصوصاً بدون خسارت جدی دارند. به ما که گواهینامه هامون هنوز یک ساله هم نشده، بین شرایطی که پوشش های مناسبی رو دارن، همه جا تقریباً همین قیمت های بالای 110-120 دلار ارائه میشه. ولی اگر کسی سابقه خوبی داشته باشه و بیمه اش رو هم حداقلی بگیره، جاهایی هم هستن که ماهی 15 تا بگیرن، ولی عملاً یه برگ کاغذه و انتظار دریافت خسارت نباید از اون شرکت ها داشت؛ فقط به درد جریمه نشدن می خوره...

در ایران، بیمه ثالث به نام اتومبیل هست و به قدرت، شتاب و تعداد سیلند ماشین توجه میشه تا احتمال ایجاد خسارت به ماشین مقابل، ارزیابی بشه و حق بیمه رو تعیین کنند. بیمه نامه های بدنه در ایران به اسم شخص صادر میشه، ولی به اون صورت و مثل اینجا سابقه رانندگی، شغل و سن راننده و تاریخ دریافت گواهینامه، ملاک نیست. بیشتر فقط انتقال بیمه نامه از یک ماشین به ماشین دیگه رو تسهیل می کنه.
خیلی خیلی عالی و ممنون
فقط این پاراگراف اخری رو زیاد نفهمیدم.با بیمه های ایران کاملا اشنام
نفهمیدم که بیمه ثالث به نام شخصه یا ماشین؟ (طبق گفته سهیل)
از طرفی هم دوستان گفته بودند که مثلا فلان ماشین رو خریدند که طرف گفته فلان ماه از بیمه اش مونده
ممنون

[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: M.Haghighi ، panteha ، afshinghwink ، taherifar
(2012-08-06 ساعت 11:48)mitr.p نوشته:  نفهمیدم که بیمه ثالث به نام شخصه یا ماشین؟ (طبق گفته سهیل)
از طرفی هم دوستان گفته بودند که مثلا فلان ماشین رو خریدند که طرف گفته فلان ماه از بیمه اش مونده

اینجا که به اسم مالک هست و افراد دیگه ای رو که از ماشین استفاده می کنند به اسم additional driver ثبت می کنند.

شاید منظورشون همون گارانتی 5 سال/100،000 مایل ماشین بوده...
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، vroom ، panteha ، afshinghwink ، taherifar
دوستانی که توی دالاس هستند، کدوم شرکت بیمه از لحاظ قیمتی و غیره به صرفه تر و مناسب تره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: panteha ، afshinghwink ، taherifar
با سلام به دوستان خوبم
میخواستم بدونم اگر من با گواهی نامه ی بین المللیم بیمه بگیرم بعد از 1 ماه که گواهینامه ی کالیفرنیا رو گرفتم میتو نم برم بیمم رو به حالت عادی برگردونم ؟ و اینکه چقدر تفاوت قیمت هست بین بیمه با گواهینامه بین المللی و گواهینامه کالیفرنیا ؟
دوستان ساکن کالیفرنیا (اورنج کانتی) که از بیمه تریل A استفاده کردن می شه لطفا اطلاعاطتون رو با ما تازه مهاجرها به اشتراک بگزارید ؟؟ (خصوصا در مورد قیمتها)
ایا این شرکت باگواهینامه ی بین المللی بیمه می کنه و ایا بعد از 1 ماه قابلیت تبدیل به بیمه عادی داره ؟
تا اونجا که من دستگیرم شده تریتل Aشرکت خوبیه ... کسی اطلاعاتی در مورد شرکتهای بیمه دیگه حوالی اورنج کانتی داره که مناسب باشه؟؟
ممنون از کمکها و اطلاعات خیلی خوبتون
پاسخ
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، sasbk ، مانترا ، afshinghwink ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان