کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در دانشگاه های آلمان
با سلام
از نظر شما من برای یک مستر دیگر در آلمان اقدام کنم و اینکه آیا متوجه نمیشوند من مدرک مستر دارم و نیازی ب آوردن دلیل نیست؟ و یا فقط اقدام برای گذراندن یک دوره آموزشی در دانشکده های فنی یا آموزشگاههای معماری و هنر در آلمان؟ و در نتیجه حضور همزمان با خانواده و ان شاءالله اقامت
[/quote]

سفارت یا دانشگاه سرخود از جایی پیگیری نمی کنند که شما چه مدارکی دارید به همین دلیل هم باید مدارکتون رو برگردان و تایید های مهردار و کاغذ بازی از چند مرکز و اداره کنین. اما باید ببینید چند سال گپ یا دیرکرد دانشجویی دارید{زمان بین گرفتن آخرین مدرک دانشگاهی تا امروز} که با دلیل های مانند کار کردن یا یادگیری زبان، و.... باید برای سفارت روشن کنید. و گاهن دانشگاهی هم برای پذیرش دادن ممکن هست از شما این دلیل هارو بخواد. اما این مشکل تنها شما نیست و خیلی شناخته شدست و برای پذیرش دوباره دوره های بچلر و ماستر نرمال هست. شما کوششتون رو برای مستر کنین ونه از یک دانشگاه و در یک ایالت چون قوانین پذیرششون مختلف هست.، و اگر دانشگاه ها سهمیه ندادند برای بچلر دوباره پذیرش بگیرید. و باید انگیزه نامه داشته باشید برای سفارت و دانشگاه که دلیل های رو داشته باشید که چرا این کشور؟... چرا این دوره؟ چرا این رشته؟ چرا دوباره؟

اینکه شما با چه مدرکی برای پذیرش درخواست میدید به انتخاب شما بستگی داره، اما هیچگاه به سفارت یا چیزی رو نگید یا اگر میگید راست بگید. مهم داشتن یک انگیزه نامه خوب هست که ویژه شما و درستو روشن باشه. و درباره مونگار شدن و کاریابی هم به سفارت چیزی نگید.
پس از گرفتن ویزا شما میتونید از هنرستان ها و یا مراکز فنی دوآل که دوره های خیلی خوبی برای کاریابی هستند هم پذیرش بگیرید اما به سفارت دربارش چیزی نگید.
درباره خانواده و پیوستن به هم، چیزی نباید به سفارت بگید و ویزاهای شما با افراد دیگر خانواده تفاوت داره و زمانشم یکی نمیتونه باشه. برای گرفتن ویزا از پذیرش دوره دوباره ویزا داده میشه اما باید فرد دانشجو دلیل و انگیزه نامه داشته باشه بدلایلی که برای سفارت مهم هست. پس تنها انگیزه و هدف و برنامه شما باید روی دانشجویی و بروز شدن باشه. دوره هارو هم از دااد و شتودی میتونید پیدا کنید آدرسشونو در بخش دانشجویی گذاشته بودم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان خوبم. من چند سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید

من ۳۰ سالمه و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و آلمانی تا سطح b همچنین ده سالی مدارک کام‍پیوتری و سابق کار .
از اونجایی که وضعیت ‍گرفتن کار از خارج از خاک آلمان سخته به ناچار مجبورم که دانشجویی اقدام کنم.
مبخواستم بدونم حتما باید رشته خودم رو پذیرش بگیرم یا میشه از ابتدا یک رشته دیگه رفت؟ امکان تغییر رشته وجود داره؟
الان همه دانشگاه ها قبل از پذیرش حداقل b2 میخوان یا میشه وارد خاک شد و اونجا مدرک زبان گرقت و وارد دانشگاه شد؟
و اینکه امکان سوییچ کردن ویزای دانشجویی به کار هست؟ یعنی ممکنه من کاری پیدا کنم و بتونم دانشگاه رو رها و با تغییر ویزا مشغول بکارشم؟
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-05 ساعت 03:33)Mehdiest نوشته:  سلام دوستان خوبم. من چند سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید

من ۳۰ سالمه و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و آلمانی تا سطح b همچنین ده سالی مدارک کام‍پیوتری و سابق کار .
از اونجایی که وضعیت ‍گرفتن کار از خارج از خاک آلمان سخته به ناچار مجبورم که دانشجویی اقدام کنم.
مبخواستم بدونم حتما باید رشته خودم رو پذیرش بگیرم یا میشه از ابتدا یک رشته دیگه رفت؟ امکان تغییر رشته وجود داره؟
الان همه دانشگاه ها قبل از پذیرش حداقل b2 میخوان یا میشه وارد خاک شد و اونجا مدرک زبان گرقت و وارد دانشگاه شد؟
و اینکه امکان سوییچ کردن ویزای دانشجویی به کار هست؟ یعنی ممکنه من کاری پیدا کنم و بتونم دانشگاه رو رها و با تغییر ویزا مشغول بکارشم؟
متشکرم

درود ابتدا متمرکز بشید روی رشته و رزومه خودتون. و توانایی تخصصی خودتون. و هدف بگیرید.
بخش بلوکارت رو کامل بخونید.
شما میتونید با همین رزومه که فرمودید و توانایی خوبی دارید دنبال کاریابی باشید به هر دوزبان چون رشته شما زمینه انگلیش هم داره و چه بهتر که دویچ میدونید.
برای پذیرش گرفتن دانشجویی باید در رشته خودتون باشید. چون برای کاریابی هم باید در رشته و تخصص خودتون کار پیمان ببندید. وگرنه باید از نو لیسانس پذیرش بگیرید. و انگیزه نامه و دلایل کافی برای دانشگاه و سفارت نیاز هست. و اگر کمکاری کنید و دلیل کافی نداشته باشید سفارت ویزا نمیده.
در -دااد- و -شتودی- که آدرسشون رو در برگه های پیشین گذاشتم جستجوی پیشرفته کنید و دوره هایی که به دلخواه شما هست رو پیدا کنید و درباره پذیرش و دانش زبان نوشته. پیشنهاد می کنم ب2 رو بگیرید چون خیلی مهم هست برای خودتون و به اگرو اماهای سفارت گیر نکنید. با گرفتن پذیرش مشورط بله میشه کلاس زبان رو گرفت اما هزینه بردار هست و سفارت همیشه آسون نمیگیره. چون درخواستی ها زیاد هست.

نه ویزای دانشجویی به ویزای کاری تبدیل نمیشه باید دوباره از کشور خودتون درخواست بدید. اما پس از دانشجویی با داشتن توان مالی یا کار نیمه دانشجویی میتونید تا 18 ماه اقامت دیگر برای کاریابی بگیرید{این تنها برای دانشجویانی هست که مدرک آلمانی گرفتند} و در این زمانم میتونید کار نیمه داشته باشید در هر زمینه ای اما برای ویزای کاری و بلوکارت گرفتن باید پیشنهاد کار تخصصی بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Mehdiest
سلام
من دانش آموز سال سوم دبیرستان هستم رشته ی ریاضی
برای تحصیل در دانشگاه های آلمان میخوام به این کشور برم ولی تا اونجایی که خوندم باید مدرک پیش دانشگاهی و کارنامه ی کنکور داشته باشم ولی مشکل اینجاست که من ماه آذر سالی که دارم پیش دانشگاهی میخونم مشمول میشم
خواستم بدونم راهی هست که من با اتمام سال سوم دبیرستان و با مدرک دیپلم بتونم واسه یه دانشگاه یا کالج اونجا اقدام کنم یا نه
یا مثلا راهی هست که من بتونم سال بعد که مشمول میشم کاری بکنم که بتونم برم,منظورم اینه که من آذر ماه سال چهارم مشمول میشم و تا خرداد و تیر که بتونم مدرک پیش دانشگاهی و قبولی کنکور بگیرم که بتونم واسه دانشگاه های اونور اقدام دیگه مشمول شدم
لطفا اگه راهی هست که امسال برم یا بعد از مشمول شدن کمک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.همسر من رشته تحصیلیش مهندسی برق هست ولی به رشته های ورزشی علاقه داره.12 ساله که بدنسازی کار میکنه و تو همین رشته و trx و کراس فیت کار میکنه و مدرک مربی گری درجه A داره.29 سالش هم هست.اگه تحصیلی بخواد ادامه بده تو این رشته ها و رشته تربیت بدنی چیکار باید بکنه تو آلمان؟یا اگه جاهای دیگه مثل کانادا و آمریکا هم میتونه لطفا واسم شرایطشو بگین.ممنون.و اینکه ما قصدمون مهاجرت هست.چه تحصیلی چه غیر تحصیلی.شرایط مالی هم متوسط
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-03 ساعت 19:18)satin نوشته:  سلام.همسر من رشته تحصیلیش مهندسی برق هست ولی به رشته های ورزشی علاقه داره.12 ساله که بدنسازی کار میکنه و تو همین رشته و trx و کراس فیت کار میکنه و مدرک مربی گری درجه A  داره.29 سالش هم هست.اگه تحصیلی بخواد ادامه بده تو این رشته ها و رشته تربیت بدنی چیکار باید بکنه تو آلمان؟یا اگه جاهای دیگه مثل کانادا و آمریکا هم میتونه لطفا واسم شرایطشو بگین.ممنون.و اینکه ما قصدمون مهاجرت هست.چه تحصیلی چه غیر تحصیلی.شرایط مالی هم متوسط

درود
ایشون مدارکشون رو ارزیابی می کنند و سپس برای گرفتن پذیرش از دانشگاهی در آلمان درخواست میدند، فرم ارزیابی مدارک در سایت سفارت آلمان هست.
یک دانشگاه بین مللی ورزشی هم در کلن هست. ابتدا باید از -دااد- در ایران پیگیر بشید و یا آدرس هایی که برای پیدا کردن دوره ها گذاشته بودم رو استفاده کنید و ببینید اون دوره دانشگاهی که پذیرش داده میشه چه نیازهایی داره. سپس ارزیابی مدارک و پذیرش و ویزا....
هرکشوری قوانین، راهکارها و سیستم خودش رو داره. آلمان در این زمینه پیشرو هم هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: satin
درود به ایرانیانی که هم میهنشون رو فراموش نمی کنند و نکردند.
یک سایت رایگان برای راهنمایی مهاجرت دانشجویی به آلمان هست که خیلی خوب تونسته از پسش بربیاد. از ابتدا تا آخر.
و برای مشاوره گرفتن میتونید از تلگرام تیمش رایگان بهره بگیرید. و پیش از پرسیدن در کانال و گروه تلگرامیش جستجو کلید واژه ای کنید بدون شک چیزی پیدا می کنید. تا پرسشتون تکراری و خسته کننده برای پاسخ دهنده ها نباشه.
درباره پیدا کردن دوره های پذیرش- ارزیابی مدارک- پیدا کردن دوره ها- واریز پول برای ارزیابی به اونی اسیست یا دااد- درباره رشته و پتانسیل دانشگاهی و کاریش در آلمان- درباره قوایننی بلوکه کردن پول- کار نیمه دانشجویی- هزینه شهریه یا رایگان بودنش در هر ایالت چگونه میتونه باشه و.......
http://helfen.ir/
پاسخ
تشکر کنندگان:
با درود، میخواستم بپرسم با شرایطی که من دارم شانس مهاجرت به آلمان از طریق ویزای تحصیلی وجود داره؟ اگه جواب مثبته چه مقطع و دانشگاهی و با چه شرایطی؟
سن 38 سال
رشته ارشد مکانیک-ساخت و تولید سال اخذ 86 معدل 14:32 دانشکده فنی مهندسی دانشگاه مازندران
رشته لیسانس مکانیک-طراحی جامدات سال اخذ 83 معدل 12:96 دانشکده فنی مهندسی دانشگاه مازندران
مدرک زبان انگلیسی ندارم اما با کمی مطالعه آمادگی برای آزمون رو بدست میارم
سابقه کار: 1 سال با بیمه بعنوان بازرس QC در شرکت تولید قطعات خودرو ، 2 سال تدریس با تنها 1 سال رد شدن سابقه بیمه در دانشگاههای آزاد و علمی کاربردی ، شش و نیم سال کار با بیمه در شرکت گاز بعنوان ناظر اجرای طرحهای پروژه های گازرسانی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

برای اتریش یا آلمان

رشته من پژوهش هنر مقطع کارشناسی ارشد هست و سال پیش دکترا هم قبول شدم با رتبه خوب ولی در گزینش رد شدم معدل کارشناسی ارشدم هم بالای 19
پژوهش و مقاله هم داشتم در موضوع هنر و موسیقی
میخواستم بدونم برای کشورهای آلمان یا اتریش میتونم پذیرش رایگان بگیرم با نه؟
مدرک زبان msrt هم دارم
در ضمن متاهل هستم و شوهرم کاردانی کشاورزی داره و بصورت تخصصی گرافیک دیزاین انجام میده و رزومه قوی هم داره
اگه کسی اطلاعات داره لطفا کمک کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-05-11 ساعت 12:47)libra_1 نوشته:  سلام

برای اتریش یا آلمان

رشته من پژوهش هنر مقطع کارشناسی ارشد هست و سال پیش دکترا هم قبول شدم با رتبه خوب ولی در گزینش رد شدم معدل کارشناسی ارشدم هم بالای 19
پژوهش و مقاله هم داشتم در موضوع هنر و موسیقی
میخواستم بدونم برای کشورهای آلمان یا اتریش میتونم پذیرش رایگان بگیرم با نه؟
مدرک زبان msrt هم دارم
در ضمن متاهل هستم و شوهرم کاردانی کشاورزی داره و بصورت تخصصی گرافیک دیزاین انجام میده و رزومه قوی هم داره
اگه کسی اطلاعات داره لطفا کمک کنه
تحصیل در آلمان در مقطع دکتری یک شغل به حساب میاد و بسیار رقابتی هست و لذا پول بسیار خوبی هم میدن. شما باید رزومه خودتون که مهمترینش مقالات، معدل و ... رو قوی کنید.
آوام
مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام برای دریافت پاسپورت آلمان کدوم یکی از راه های مهاجرت به آلمان سریعتر جواب میده؟
آی مهاجرت
مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان