کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در دانشگاه های آلمان
بی نهایت ممنونم از شما
پس با این حساب باید صبر کنم هر موقع اون مبلغ رو داشتم در حسابم اقدام کنم،فعلا که 20 تا بیشتر ندارم،یه سوال دیگه ای که داشتم این بود که شرایط همسر و فرزندم چی میشه؟ فرزندم میتونه مدرسه بره؟ همسرم میتونه کار کنه و کمک خرج من بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-27 ساعت 17:20)hs6467 نوشته:  بی نهایت ممنونم از شما
پس با این حساب باید صبر کنم هر موقع اون مبلغ رو داشتم در حسابم اقدام کنم،فعلا که 20 تا بیشتر ندارم،یه سوال دیگه ای که داشتم این بود که شرایط همسر و فرزندم چی میشه؟ فرزندم میتونه مدرسه بره؟ همسرم میتونه کار کنه و کمک خرج من بشه؟

زمانخوش...
درسته و تنها راه دیگه اینه که یکی از فامیل نزدیکتون درخود آلمان پشتیبانی مالی و مکانی شما رو به سفارت مدرک کنن.

شما میتونین پس از گرفتن پیشنهاد کاری، از سفارت دو نوبت بگیرین{اینترنتی} و در یک زمان به آلمان بیاین،گاهن بیشتر هم پیش میاد که برای گرفتن ویزای پیوست به همسر 3 ماه تا 6 ماه پس از شما زمان میبره؛بله فرزندتون میتونن درس بخونن اما باید زبان آلمانی همراه زبان مادری بهش یاد بدید، اگر انگیزه داشته باشین و تنها به هدف فکر کنین شک نکنین که شدنیه و خیلی بهتر از شما ها میتونه یاد بگیره،چون کودک تا سن 9 سالگی سینابس زبان مادریش میتونه با 3 زبان دیگه همراه بشه {چهار زبان همزمان}و پس از این سن دیگه این کیفیت هرگز ممکن نیست و باید سینابسی تازه در کنارش تشکیل بشه که نیاز به تمرینو گذر زمان داره، و یادگیری زبان در سن بالاتر باید با تمرین و نوشتن گرامری همراه باشه؛ و دیگه متفاوت میشه؛ همسر شما هم باید مدرک دست کم A1 برای پیوستن به شما در آلمان داشته باشن،و برای کار کردن هم باید مدرک دست کم B1 داشته باشن{پیشنهاد میکنم تا آخر B2 رو در ایران بگیرن}، ایشون میتونن کار کنن، و بهتره مدرکشون در آلمان ارزیابی صنفی و تخصصی بشه، که با ارزیابی شدن و رزومشون هم میتونن دانشجو بشن، هم میتونن آزادانه برای هر کاری یپمان ببندن بدون مشکل زمانی و دستمزد،پس با شما تفاوت دارن، بنا بر قانون کاری ارزیابی مدارک در آگوست 2012.
پاسخ
تشکر کنندگان: maral-map ، آنارچ
بی نهایت ممنونم از راهنمایی های کامل شما

من این 8 هزار یورو رو باید در چه حسابی به آلمان نشون بدم؟ و اینکه میتونم این مبلغ رو فقط جهت ارائه به سفارت در حسابم از کسی قرض کنم و بعد از اینکه ویزا گرفتم به اون شخص برش گردونم؟
منظورم اینکه وقتی همسرم بتونه کار کنه و خودمم کار دانشجویی انجام بدم،خوب نیازی به این پول فکر نکنم باشه درسته؟ اگر راه داره لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم...
راستی لیست دانشگاه های آلمان رو باید ازکجا پیدا کنم تا مدارکم رو بعد از ترجمه براشون ارسال کنم؟

B1,2 که همون زبان آلمانی هست،اما این مدرک A1 که فرمودید دقیقا چی هست؟ مدارک فنی حرفه ای ایران به عنوان مثال دوخت برای خانومم(همسرم) تو آلمان برای کار اعتبار داره؟
یه مورد دیگه اینکه برای تحصیل آیا محدودیت سنی وجود داره؟ مثلا من تقریبا 30 سال سن دارم،این مشکلی در ادامه تحصیلم در آلمان به وجود نمیاره؟

ببخشید این سوال رو خیلی ازتون پرسیدم اما چه کنم گیرم: میخواستم بدونم در نهایت من اگر دیپلم هنرستان فنی( برنامه نویسی) خودم رو ترجمه کنم و برای دانشگاههای آلمان که رتبه اونا پایین تر از بقیه باشه بفرستم آیا امکانش هست که من رو قبول کنن؟

شاد باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-29 ساعت 17:45)hs6467 نوشته:  بی نهایت ممنونم از راهنمایی های کامل شما

من این ۸ هزار یورو رو باید در چه حسابی به آلمان نشون بدم؟ و اینکه میتونم این مبلغ رو فقط جهت ارائه به سفارت در حسابم از کسی قرض کنم و بعد از اینکه ویزا گرفتم به اون شخص برش گردونم؟
منظورم اینکه وقتی همسرم بتونه کار کنه و خودمم کار دانشجویی انجام بدم،خوب نیازی به این پول فکر نکنم باشه درسته؟ اگر راه داره لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم...
راستی لیست دانشگاه های آلمان رو باید ازکجا پیدا کنم تا مدارکم رو بعد از ترجمه براشون ارسال کنم؟

B1,۲ که همون زبان آلمانی هست،اما این مدرک A1 که فرمودید دقیقا چی هست؟ مدارک فنی حرفه ای ایران به عنوان مثال دوخت برای خانومم(همسرم) تو آلمان برای کار اعتبار داره؟
یه مورد دیگه اینکه برای تحصیل آیا محدودیت سنی وجود داره؟ مثلا من تقریبا 30 سال سن دارم،این مشکلی در ادامه تحصیلم در آلمان به وجود نمیاره؟

ببخشید این سوال رو خیلی ازتون پرسیدم اما چه کنم گیرم: میخواستم بدونم در نهایت من اگر دیپلم هنرستان فنی( برنامه نویسی) خودم رو ترجمه کنم و برای دانشگاههای آلمان که رتبه اونا پایین تر از بقیه باشه بفرستم آیا امکانش هست که من رو قبول کنن؟

شاد باشید...

درود سپازگزارم، همچنین، بزرگداشت حقوق بشر و منشور کورش بزرگ رو به جهان فرخنده و زنده باد میگم.

شما اون میزان پول رو در حساب خودتون در ایران میگذارین و به سفارت مدرک میکنین، پس از گرفتن ویزا برداشت کنین و با خود برای مدرک کردن در فرودگاه داشته باشین چون درخواست میشه،و پس از اون باید در آلمان حسابی باز کنین و در اون بگذارین و این پولتون بلوکه میشه و در هر ماه تنها میزانی میتونین برداشت کنین که محاسبه شده هست؛ همراه داشتن پول و بلوکه شدن به همین دلیله که شما این پول رو به دیگری پرداخت یا برنگردونین، این راه ها براشون مانند روز روشنه.

اشتباه نکنین کار دانشجویی شما در آلمان دستمزدش نمیتونه بیشتر از 450 یورو باشه، پس باید این پول کمکی باشه،و سفارت آلمان به اگرو اما ارزشی نمیده،و نمیخواد شما مشکل مالی پیدا کنین یا از این راه زده بشین،و اینکه سفارت نیرویی نداره که به ریز نکته رسیدگی کنه یچیز همگانی رو پیش میبره و ویزا میده، در الیالت های شرقی هزینه زندگی و رفاهی کمتره و همچنین هزینه خدمات دانشجویی،درباره اینها شما برگه هایی که پیشتر گذاشتم رو باید بخونین.

لیست دانشگاه های آلمان رو در ویکی پدیا یا گول بگردین پیدا میکنین،مهم دوره و رشته دانشگاهیه که آدرس جستجوشون رو در برگه های پیشین گذاشتم از اونها باید رشته خودتونو بگردین.

زبان آلمانی چندین بخش داره، A-b-c و هر بخش هم به دوبخش دیگه بخش بندی میشه و بخش Bوc + هم دارن، و مدارک های مختلفی رو میتونین بگیرین مانند: Test daf که برای پذیرش نیازه،و میزان دانش زبانی که باید برای پذیرش اون رشته داشته باشین رو در خود سایت دانشگاه برای اون رشته نوشته میشه،درباره زبان برگه گذاشته بودم.

شکی در ارزش مدرک فنی حرفه ای ایران در آلمان نیست،اما توانایی و پیشینه کاری ایشون در رزومه مهمه که از مدرک هم بالاتر و مهمتره، چنین رشته ای رو پیشنهاد میکنم در طراحی یا کارهای هنریش توانمند بشن{یک توانایی ویژه مانند طرح های ایرانی و چیزی که از آفرینش و الهام گیری خودشون باشه چون در این رشته ها باید توانایی ذهن رو در رزومه و کارهاشون نشون بدن} و مدرکشو هم در کنارش بگیرن بهتره، وگرنه بدون نکته های بالا کاری نمیشه پیدا کرد، افرادی رو میشناسم که هنرمندن اما چون تواناییشون بالا نبوده نتونستن جایگاهی پیدا کنن، اما افرادی ایرانی می شناسم چه طراح و چه نقاشو دوزنده پوشاک که در کمپانی های بزرگ خودروسازی و شرکت های ابر که خود آلمانی ها دست به دهان طرح هاشون موندن،و چه تو زمینه معماری کار دارن میکنن،پیشنهاد میکنم تواناییتون رو در ایران قوی کنین از هرراهو برنامه ای که شده انگیزه داشته باشین.

دانشگاه های آلمان اگر یک فردی 80 ساله هم باشه بهش پذیرش میدن،این آزادی هست؛اما سفارت یه سیستم امنیتی داره که باید برخی چیزها براش روشن بشه تا ویزا بده: زمان بین آخرین مدرک تا درخواست پذیرش رو چکار میکردین،چه انگیزه و دلایلی برای دانشجویی در آلمان دارین،و چرا این رشته رو در ایران ادامه ندادید چه تفاوتهایی داره و اینچنین چیزهایی که شما باید از پیش پاسخگوییشو پیش بینی کرده باشین و بنویسین براشون، و دو نکته رو بگم که هزینه بیمه دانشجویی برای افراد بالای 30 سال به دوبرابر و بیشتر میرسه،و اینکه در برخی رشته ها بام سن کاری 37 ساله و بیشتر از این امکان کاریابی کمتر میشه اما باز هم بستگی به رزومه و خود کارفرما داره در اون کار.

شما این کارو بکنین،و براشون بفرستین چه اشکالی داره، اما دانشگاه های آلمان سیستم پذیرششون مانند ایران نیست که از هر راهی دانشجو بپذیرن،تنها بنا به ایالت و زمینه کاری اون رشته پذیرششون متفاوته، و شما پیشنهاد میکنم دوره های آکادمی فاخ هٌخ شوله هارو بگذرونین، دربارش خواهم نوشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: آنارچ
با تشکر از شما و من هم این روز بزرگ رو به تمام ایرانیان عزیز و به تمام مردمان آزاد مرد دنیا تبریک میگم...
واقعا خیلی کمکم کردین سرباز هخامنش عزیز،راستش از یه موضوعی فراموشم شده بود،اینکه تمام هزینه زندگی برای یک دانشجو در ماه چقدر هست؟ و اینکه همسر من اگر نتونه در رشته خودش کار پیدا کنه آیا این امکان رو داره که تا تقویت مهارتش در آلمان،به کارهای ساده روی بیاره؟

شاد باشید و موفق...
پاسخ
تشکر کنندگان: p00ya2001
(2015-10-31 ساعت 17:41)hs6467 نوشته:  با تشکر از شما و من هم این روز بزرگ رو به تمام ایرانیان عزیز و به تمام مردمان آزاد مرد دنیا تبریک میگم...
واقعا خیلی کمکم کردین سرباز هخامنش عزیز،راستش از یه موضوعی فراموشم شده بود،اینکه تمام هزینه زندگی برای یک دانشجو در ماه چقدر هست؟ و اینکه همسر من اگر نتونه در رشته خودش کار پیدا کنه آیا این امکان رو داره که تا تقویت مهارتش در آلمان،به کارهای ساده روی بیاره؟

شاد باشید و موفق...

درود، سپازگزارم، امیدوارم بشر از حقوق بشری بیشتر آگاهی پیدا کنه و بیشتر خودشو بسازه و آزادی حقوقمند داشته باشه.

هزینه دانشجویی برمیگرده به شما،ایالت،شهر و یا روستایی که درش باشین و هزینه خدماتی دانشگاه،این چیزی نیست که من بتونم برای شما بگم؛ اما میتونم تفاوت هارو تا اندازه ای بگم در شرق آلمان که هزینه ها خیلی کمتره از هزینه خدمات ترمی به دانشجو،تا کرایه اتاق یا خونه،کار دانشجویی بیشتر، و زندگی برای هر نفر چیزی از 350 یورو تا 450 یورو هست، تو غرب هم از 450 تا 700 یورو در ماه و بیشتر، اون آدرسهایی که برای پیدا کردن رشته رو هم که گفته بودم در هر دانشگاه دربارشون گفته و بخش بندی داره،درباره شرق آلمان هم تو همین بخش چیزهایی رو گذاشتم.

برای هزینه بیمه برای بالای 30 سال هم اینو بگم که شما میتونین از شرکت های خصوصی بیمه کنین مانند klemmer،که برای هر نفر 60 یورو میگیره و بیمه درمانی کامل میکنه،اما بهتره اگر توان مالی دارین بیمه دولتی AOK کنین چون اگر خصوصی کنین تا دوسال دیگه دولتی رو نمیگیرین و گرفتاری خودش رو داره.

نکته بزرگ:شما تو دوران دانشجویی هم میتونین اگر توانایی شما تو رشتتون خوب باشه برای همین کار،یه کار ساده پیدا کنین، که نباید دستمزدش بالاتر از 600 یورو در ماه باشه وگرنه زمان ادامه تاریخ ویزاتون، ویزای دانشجوییتون رو میگیرن،چون در ویزا دانشجویی میاد امکان کار دانشجویی، و دستمزدش 450 یورو بیشتر نمیتونه باشه،اما اگر کار ساده پیدا کنین تا 600 یورو مالیات نداره و مشکلی پیش نمیاد،اما بالاتر مشکل سازه.

بله،همسر شما اگر با ویزای همراه یا پیوست به خانواده بیان میتونن تا 40 ساعت در هفته{کامل}کار کنن و مشکل روز در سال رو هم ندارن، اما شما دارید و یا باید 240 روز در سال و هفته ای 20 ساعت کار کنید یا 120 روز در سال 40 ساعت در هفته کار کنین؛من یادم نیست که مدرک همسرتون رو گفته بودید یا نه اما اگر فنی حرفه ای هم داشته باشن مشکلی براشون نیست؛در زمان اومدن از ایران هم باید مدارک همسرتون مانند مدارک شما مهر و برگردان بشه؛و ایشون مدارکشون رو در آلمان ارزیابی کنن خیلی بهتره، و میتونن کار ساده یا تخصصی داشته باشن بدون اینکه مشکلی پیش بیاد چون مدرک در کار خودش ارزیابی شده و نیازی به هماهنگی اداره کار هم نیست،و هم میتونن ادامه برای آووسبیلدونگ یا هوخشوله بدن، دربارش متنی میگذارم.

سپازگزارم،همچنین شما در کنار خانواده خودتون،پیروزتر باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: hs6467 ، maral-map ، آنارچ
با عرض سلام آرزوی سلامتی و شادی
من 27 سالمه ارشد مکانیک از آزاد شمال دارم مدرک زبان و مقاله هم ندارم.....خیلی سعی کردم که تو ایران بمونم و کار کنم ولی خب نمیشه..... چه راهیو پیشنهاد میکنید؟ تا ماهی 1200 از جیب میتونم هزینه کنم تو غربت....فقط میخوام سریعتر برم....دکتری؟کالج لیسانس ارشد مجدد؟ کمک کنید این ذهن در گیرمو
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-14 ساعت 02:18)mohsen.moh3n نوشته:  با عرض سلام آرزوی سلامتی و شادی
من 27 سالمه ارشد مکانیک از آزاد شمال دارم مدرک زبان و مقاله هم ندارم.....خیلی سعی کردم که تو ایران بمونم و کار کنم ولی خب نمیشه..... چه راهیو پیشنهاد میکنید؟ تا ماهی 1200 از جیب میتونم هزینه کنم تو غربت....فقط میخوام سریعتر برم....دکتری؟کالج لیسانس ارشد مجدد؟ کمک کنید این ذهن در گیرمو
باتشکر

درود همچنین شاد باشین.

زمینه ای با پرسش شما پیش اومد تا چیزهایی رو اشاره کنم.

از دید من میشه کارهایی کرد، اما باید یکهویی به مدرک و زمینه های بالا نگاه نکنید،چونکه زمینه هایی که باید باشه نیست، و خیلی مشکلات دیگه...پس باید زمینه ساز بود...یچیزهایی یادم اومد که مینویسم و شما آگاهید.
 دانشگاه های ایران چهدولتی و آزاد هیچگاه دانش کاربردی همراستا با کار در کاریابی رو یاد نمیدند،تنها شکل آکادمیک خودش رو داره مانند دانشگاه های دیگر کشورهای دنیا هرچند با کیفیت پایینتر و انگیزه سوزان؛ و خیلی اساتید بخوان راهنماگر باشن و بروز باشن،و دانششون بالا باشه تنها راهنمایی کنن و بشه باهاشون همکاری کرد، یا ازشون چیزهایی یاد گرفت، که خیلی کمن.

سیستم سازمان فنی و حرفه ای ایران کپی برداری شده از آلمانه و آلمان درش شرکت داشته، هردو یک سیستم رو دارند و آلمان بیشتر گسترشش داده،در هر زمینه ای از آشپزی تا مونتاژو نگهداری موتور جت برای هر فردی با هر سنی،اما در ایران کیفیت پایینی دوره ها دارند و همیشه اساتید و دانشجویان از زیر کار درمیرن مانند دانشگاه ها،دوره ها بروز نیستن،اساتید کوششی نمیکنن، و هیچ چیزی هم پدید نمیاد، و اگر هم خود فرد دنبالش باشه باید خیلی هزینه زمانی و پولی کنه که تنها راهش همینه،آهسته و پیوسته و پیشرفت کم کم.

و با این شکل کنترلی سیستم که روش پرورش و آموزشیش نادرسته و کاربردی نیست برای چرخه های کشور ناکارآمده و پیشرفتی شکل نمیگیره، برای نمونه دوره سازمان فنی سیستمش درسته اما بروز نیست،و شکل آموزشش خسته کننده و بی تفاوت گونست{هرچند که از دانشگاه ها برای دوره های کاربردی و کارگاهی خیلی بهتره و تنها راهه یادگیری کارگاهیه برای رشته های مختلف و پایه کارآموزی اگرهم در زمینه های دامی و هنری باشه برای بانوان و مردان}، در دانشگاه ها هم همین شکله و دانش چند ده سال گذشته بکار گرفته میشه بدون اینکه زمینه ساز برای وارد شدن به بازار کاری رو داشته باشن، هرچند در شکل آکادمی نمیشه کارشناس شد به همین دلیل باید رشته های فنی و مهندسی سیستم فنی و حرفه ای ایران بروز و کاربردی بشه و همراستای نیاز تولید کننده ها و صنعت باشه تا فرد پس از گذروندن دوره ها که برپایه برنامه کاری چیده شدن، یکراست پیمان کاری ببنده و کار براش فراهم شده باشه، که در آلمان اینچنین شده که مدرک اینگونه آموزشگاه های فنی عالی برای اینگونه رشته کاربردیه، کاریابی برای این مدرک ها از مدارک دانشگاهی بالاتره، و مدرک گرایی و نمره گرایی و رتبه گرایی دیگه ارزشی درخور نداره در این کشور و همچیز زمانبندی شده،و درخور کار و رشته پیش میره، و در این راه نیازی به دانشگاه نیست چونکه هر سیستمی باید در راه خودش پیش بره تا پیشرفت بیاره.

برای نمونه مکانیک چندین رشته در ایران داره،مکانیک سیالات،مکانیک خودرو،مکانیکجامدات،مکانیک پزشکی یا بیومکانیک،مکانیک خاک و... و چهار رشته ابتدای نامبرده بیشتر دروسشون و کارگاه هاشون با هم مشترکه، که نباید باشه و هر رشته ای باید تیوری و دانش و کارگاه ویژه به خودش رو داشته باشه،تا فرد تخصص و تواناییش در راستای همون رشته و کار باشه،و دانش آموزی کاربردی براش بگذارن و فرد دانش جویی کاربردی داشته باشه،نه اینکه زمان و هزینه زیادی رو دانشجو ناچار برای گذروندن دروسی داشته باشه که بی کاربردن{برخی دروس کم کاربرد}،اینه که هنوز در ایران درگیری هست در یادگیری آکادمیک که راه اشتباه رو به ما آموختن که تفاوت زیادی هست بین مدرک گرایی و تحقیق تا دکترا، تا گذروندن و گرفتن مدارک فنی کاربردی برای ساختن یا اشکال یابی و یا مونتاژ، و هیچ نیازی نیست به دوره های آکادمیک دانشگاهی برای مکانیک خودرو که پر از ریاضیاتو فیزیک و محاسباته اما کار در اون رشته در راستای دیگری از تیوری هاست و تکرار تیوری ها،اشتباه اینه که همچیزو درهم و همگانی کردن و بی کاربرد و زمینه ها و دانش ها از تیوری خودشون فراتر نمیرند.

مگه میشه گفت که رشته های پزشکی نیاز به یک کارگاه و آزمایشگاه و چارت مشترک با هم دارند؟ گروهی پزشک دندونه،گروهی پزشک دامی،گروهی پزشک روان،گروهی پزشک امداد، و در رشته و شاخه این گروه ها تفاوت های زیادی برای دانشجویی هست و همچنین زمینه های کاری و نیاز کاری متفاوتی درشون هست که شرکت ها و یا سازمان ها درست همون توانایی رو ازشون میخواند که در دوره هاش یادگرفتند و کارکردند.

پوزش از اینکه متن زیاد شد.

پیشنهاد من به شما اینه که دانش زبانتون رو بالا ببرید،و مدارک نیازمندش رو بگیرید،اگر هدف زبان آلمانیه  برای دانشجویی و کارو زندگی در آلمان،دست کم b2 که برای دکترا شاید c1 هم نیاز باشه که برمیگرده به دوره و دانشگاه که خودشون میگند و باید مدرک تست داف رو بگذرونید و نمرش رو بیارید یچیزی شبیه به آیلتس انگلیش.
اگر بتونید یک مقاله و نوآوری رو پیش ببرید از همین راه میتونید با همکاری یک دکتر و یا پرفسور در یکی از دانشگاه ها رایگان دانشجویی کنید و ویزا بگیرید که دستمزد هم در پی داره.

بستگی به خود شما داره و اهداف شما، که چه هدفهایی رو داشته باشین  و یا برنامه شما چه چیزهایی باشه، چون هرچیزی راه خودش رو داره.

میتونین در ایران زبان آلمانی یادبگیرید،دوره های فنی رو بگذرونین، پیشینه کاری داشته باشید دست کم دوسال،و یکراست برای کاریابی تو همین زمینه که در آلمان نیازمندی بالایی براش هست رزومه بنویسید و از راه ویزای کاری به آلمان مهاجرت کنید.

اگر هم از راه دانشجویی چه بهتر،با زبان آلمانی {انگلیش هم میشه اما زمینه زبان آلمانی گسترده تر و بهتره برای دانشجویی و کارو زندگی} پذیرش بگیرید،دوره ای رو بگذورنید،اگر هدف دکتراست دانشگاه ها،و اگر هدف برای متخصص شدن در زمینه کارگاه های فنی عالیه هم دوره های Dual study & fachhochschule ، و پس از اون هم آلمان زمینه های خوبی رو پس از دوران دانشجویی برای شما فراهم میکنه،بویژه در این رشته.
درباره سن هم تو برگه ها اشاره هایی برای بیمه و هزینه هاش کردم، مشاهده بفرمایین.
اگر پرسشی بود درخدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: maral-map
با سلام و خسته نباشید خدمت بچه های عزیز.

خواهر بنده مدرک فوق لیسانس شیمی داره والانم تاره دکتری قبول شده در یکی از دانشکاه های ایران.چند ماهی میشه که پیگیر رفتن به یکی از دانشگاه های اروپاست که همواره داره به دانشگا های اروپایی ایمیل می زنه ولی تا الان قبولش نکردن.تافل داره با نمره 90.دو تا مقاله داره که چاپ هم شدن.نزدیک 7 ماهه که تلاش میکنه ولی هنوز موفق نشده.مجرد هم هست . می خواستم بپرسم کسی تجربه ای در این زمینه داره که بتونه ما رو راهنمایی کنه. ممنون میشم از لطفتون.با سپاس Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 10:38)007armin نوشته:  با سلام و خسته نباشید خدمت بچه های عزیز.

خواهر بنده مدرک فوق لیسانس شیمی داره والانم تاره دکتری قبول شده در یکی از دانشکاه های ایران.چند ماهی میشه که پیگیر رفتن به یکی از دانشگاه های اروپاست که همواره داره به دانشگا های اروپایی ایمیل می زنه ولی تا الان قبولش نکردن.تافل داره با نمره 90.دو تا مقاله داره که چاپ هم شدن.نزدیک 7 ماهه که تلاش میکنه ولی هنوز موفق نشده.مجرد هم هست . می خواستم بپرسم کسی تجربه ای در این زمینه داره که بتونه ما رو راهنمایی کنه. ممنون میشم از لطفتون.با سپاس Smile

درود گرام
خواهر شما رزومه خوبی داره،مدرک گرایی رو نمیگم اینکه مقاله چاپ شده رو بنتیجه رسوندند،ایشون میتونن برای آلمان با کاربردی بودن مقالشون با دکترها و پرفسورهای دانشگا ها گفتگو کنن و اونها اگر خواستن همکاری کنن و کار خواهر شما با زمینه گرایششون همخونی داشت اونوخ میتونن پذیرش دکترا بگیرند.
تو این آدرس:https://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programs/en
دوره و دانشگاه ها رو از جستجو پیشرفته پیدا کنند،دکترا در آلمان کار هست و دستمزد همراه داره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من الان دیپلم هستم،میخوام برای آلمان اقدام کنم و این دوستی ک گفتن یسری مدارس هستن ک میتونیم بریم حقوق بخونیم چطورن؟لطفا یک راهنمایی کنید،من پذیرش آمریکا گرفتم،ولی ریجکت شدم و الان دنبال یه مقصد جدیدم،و هزینه هم برام خیلی مهمه،
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-14 ساعت 12:22)Amir.msv نوشته:  سلام دوستان
من الان دیپلم هستم،میخوام برای آلمان اقدام کنم و این دوستی ک گفتن یسری مدارس هستن ک میتونیم بریم حقوق بخونیم چطورن؟لطفا یک راهنمایی کنید،من پذیرش آمریکا گرفتم،ولی ریجکت شدم و الان دنبال یه مقصد جدیدم،و هزینه هم برام خیلی مهمه،

درود درباره حقوق نمیدونم. اما شاید بتونم کاری کنم....شما تا جایی که امکانش هست رزومه خودتون رو بفرمایید مانند مدارک و رشته و دوره هایی که گذروندید در چه مراکزی؟
دانش زبان؟
و...
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و خسته نباشید
من 19 سالمه و میخوام برای دندانپزشکی و یا دارو سازی اقدام کنم ولی دقیق نمیدونم از اول باید چه کار هایی انجام بدم.ممنون میشم کمک کنید
البته من مدرک زبان b1رو دارم میگیرم و اینکه قبولی تو کنکور سراسری رو دارم ولی برای سال 94 هست و در رشته مدیریت {روزانه}این مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و اینکه ممکنه سفارت به سنم گیر بده برای وقفه تحصیلی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-01 ساعت 21:35)negin-97 نوشته:  با سلام و خسته نباشید
من 19 سالمه و میخوام برای دندانپزشکی و یا دارو سازی اقدام کنم ولی دقیق نمیدونم از اول باید چه کار هایی انجام بدم.ممنون میشم کمک کنید
البته من مدرک زبان  b1رو دارم میگیرم و اینکه قبولی تو کنکور سراسری رو دارم ولی برای سال 94 هست و در رشته مدیریت {روزانه}این مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و اینکه ممکنه سفارت به سنم گیر بده برای وقفه تحصیلی؟

درود همچنین
ابتدا پیشنهاد می کنم که درباره همین رشته هایی که نام بردید بزبان دویچ یا پارسی بگردید و برگه های مختلفی رو بخونید درباره جایگاه و چگونگی ادامه این رشته... چند سال دوره زمانبر میشه برای دانشگاه ها و میزان درآمدشون و....
و اونوخ در این آدرس ها بگردید{تنها از راه جستجوی پیشرفته} و دوره ها و رشته های مختلف رو در زمینه دندون ببینید و اگر شهری یا ایالتی رو هدف دارید برای همون مکان بگردید و دانشگاه ها هم چگونگی پذیرش و نیازها رو از مدرک تا دانش زبان میگند:
https://www.daad.de/deutschland/studiena...ograms/en/
https://www.study-in.de/en/index.php
بهترین دانشگاه های دندون و پزشکی هم اینها هستن: هانوفر،هامبورگ، فرانکفورت، هایدلبرگ، ماینتس؛ از دید کاربرد دانش و متمرکز بودن. دانشگاه های دیگری هم خوب هستند و باید به رشته و زمینه دوره هم نگاه کرد.
درآمد رشته دندون خوب هست، و رشته داروسازی درآمدش از دندون بالاتر هست. اما بستگی داره شما چه عشقی داشته باشید اون ارزش دار..

باید دانش زبان دویچ خودتون رو بالاتر ببرید تا ابتدایC1 که به مشکل زبان برنخورید، و این میزان برای پذیرش و نامنویسی باز به دوره و نیاز دانشگاه برمیگرده.
شما دلیل داشته باشید برای دیرکرد که زبان یادمیگرفتید یا برنامه دیگری داشتید، یا هر دلیل دیگری که روشن باشه سفارت هیچ گیری نمیتونه بده. و مهم ابتدا پذیرش هست.

اما برای کنکور سراسری شما باید کنکور همراستای رشته خودتون رو گذرونده و پذیرفته شده باشین. و برای همون رشته میتونید یا رشته زیر شاخش پذیرش بگیرید نه پزشکی. برای دندون و یا دارو دو راه دارید: یک اینکه کنکور سراسری تجربی رو بگذرونید و پذیرفته بشید و باهاش برای دانشگاه{اونها میفرستند به کالج خودشون تا دروس پایه رو بگذرونید و گاهن رفتار دیگری دارند که به ایالت برمگیرده} درخواست بدید و راه دیگرم اینکه شما برای همین رشته مدیریت پذیرش بگیرید و داخل خاک شدید راه پذیرش کالج برای دندون رو ادامه بدید تا با گذروندن دروس زبان و پایه بتونید پذیرش دانشگاهی دندون رو بگیرید.
و اگر برای راه یکم کنکور دوباره بدید هرچند هم میزان گپ زیاد شد اما سفارت گیر نمیتونه بده چون شما به رشته دیگری خواستید گرایش بدید و تنها یک -موتیواتسیون یا انگیزه نامه- آماده کنید برای گرایش رشته خودتون. و یکی دیگر هم برای دانشگاه آلمان که باید متنش متمرکز باشه برای دانشجویی و با انگیزه نامه سفارت تفاوت داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-09 ساعت 21:31)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2016-11-01 ساعت 21:35)negin-97 نوشته:  با سلام و خسته نباشید
البته من مدرک زبان  b1رو دارم میگیرم و اینکه قبولی تو کنکور سراسری رو دارم ولی برای سال 94 هست و در رشته مدیریت {روزانه}این مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و اینکه ممکنه سفارت به سنم گیر بده برای وقفه تحصیلی؟

درود همچنین
ابتدا پیشنهاد می کنم که درباره همین رشته هایی که نام بردید بزبان دویچ یا پارسی بگردید و برگه های مختلفی رو بخونید درباره جایگاه و چگونگی ادامه این رشته... چند سال دوره زمانبر میشه برای دانشگاه ها و میزان درآمدشون و....
و اونوخ در این آدرس ها بگردید{تنها از راه جستجوی پیشرفته} و دوره ها و رشته های مختلف رو در زمینه دندون ببینید و اگر شهری یا ایالتی رو هدف دارید برای همون مکان بگردید و دانشگاه ها هم چگونگی پذیرش و نیازها رو از مدرک تا دانش زبان میگند:
https://www.daad.de/deutschland/studiena...ograms/en/
https://www.study-in.de/en/index.php
بهترین دانشگاه های دندون و پزشکی هم اینها هستن: هانوفر،هامبورگ، فرانکفورت، هایدلبرگ، ماینتس؛ از دید کاربرد دانش و متمرکز بودن. دانشگاه های دیگری هم خوب هستند و باید به رشته و زمینه دوره هم نگاه کرد.
درآمد رشته دندون خوب هست، و رشته داروسازی درآمدش از دندون بالاتر هست. اما بستگی داره شما چه عشقی داشته باشید اون ارزش دار..

باید دانش زبان دویچ خودتون رو بالاتر ببرید تا ابتدایC1 که به مشکل زبان برنخورید، و این میزان برای پذیرش و نامنویسی باز به دوره و نیاز دانشگاه برمیگرده.
شما دلیل داشته باشید برای دیرکرد که زبان یادمیگرفتید یا برنامه دیگری داشتید، یا هر دلیل دیگری که روشن باشه سفارت هیچ گیری نمیتونه بده. و مهم ابتدا پذیرش هست.

اما برای کنکور سراسری شما باید کنکور همراستای رشته خودتون رو گذرونده و پذیرفته شده باشین. و برای همون رشته میتونید یا رشته زیر شاخش پذیرش بگیرید نه پزشکی. برای دندون و یا دارو دو راه دارید: یک اینکه کنکور سراسری تجربی رو بگذرونید و پذیرفته بشید و باهاش برای دانشگاه{اونها میفرستند به کالج خودشون تا دروس پایه رو بگذرونید و گاهن رفتار دیگری دارند که به ایالت برمگیرده} درخواست بدید و راه دیگرم اینکه شما برای همین رشته مدیریت پذیرش بگیرید و داخل خاک شدید راه پذیرش کالج برای دندون رو ادامه بدید تا با گذروندن دروس زبان و پایه بتونید پذیرش دانشگاهی دندون رو بگیرید.
و اگر برای راه یکم کنکور دوباره بدید هرچند هم میزان گپ زیاد شد اما سفارت گیر نمیتونه بده چون شما به رشته دیگری خواستید گرایش بدید و تنها یک -موتیواتسیون یا انگیزه نامه- آماده کنید برای گرایش رشته خودتون. و یکی دیگر هم برای دانشگاه آلمان که باید متنش متمرکز باشه برای دانشجویی و با انگیزه نامه سفارت تفاوت داشته باشه.

با سلام
از نظر شما من برای یک مستر دیگر در آلمان اقدام کنم و اینکه آیا متوجه نمیشوند من مدرک مستر دارم و نیازی ب آوردن دلیل نیست؟ و یا فقط اقدام برای گذراندن یک دوره آموزشی در دانشکده های فنی یا آموزشگاههای معماری و هنر در آلمان؟ و در نتیجه حضور همزمان با خانواده و ان شاءالله اقامت
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان