کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در دانشگاه های آلمان
در مورد شهريه من يه سايت پيدا كردم كه به تفكيك ايالت نوشته :[/php]
http://www.internationale-studierende.de...tion_fees/
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان
من معدل لیسانسم 14.97 از دانشگاه سراسری زنجان روزانه در رشته الکترونیک و ielts:6.5
آیامیتونم از یک دانشگاه متوسط آلمان برای برق-مخابرات پذیرش بگیرم؟
میتونم برای دوسال از پس هزینش بربیام.
واقعا کسی مطمئن که میشه پذیرش گرفت ؟
که شروع کنم برای گرفتن ترجمه و دیگه مسائل
اگر میشه میتونید اسم چند تا دانشگاه رو بگید
یک دنیا ممنون
یک ایمیل از استادم دریافت کردم که گفت دوستش که در آلمان بوده گفته معدلم کمه
در ضمن اگر من برای یک درس با زبان تدریس انگلیسی میخواهم درخواست بدهم باید این شرط که سفارت برای مصاحبه گفته که باید مدرکی دال بر آموزش 500 ساعت زبان آلمانی ارائه بدهیم , باید من هم ارائه بدهم؟
پاسخ
برای پیدا کردن اطلاعات جامع درمورد گرفتن پذیرش تحصیلی به این سایت مراجعه کنید:
http://www.applyabroad.org/forum/index.php
Don't look a gift horse in the mouth.... دندنون اسب پیشکشیو نمیشمرن.
پاسخ
تشکر کنندگان: xbox ، msar
سلام به دوستان
من در رشته کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر (نرم) از دانشکده فنی شریعتی با معدل 17/14 فارغ التحصیل شدم و 3 سال هم سابقه کار مرتبط دارم
منتها مسئله ای که الان باهاش مواجه شدم اینه که از اونجایی که در زمان فارغ التحصیلی فهمیدم که مدرک این دانشکده رو آموزش و پرورش می ده، و الان نمی دونم واقعا مدرک من برای پذیرش در دانشگاه های آلمان معتبر هست یا نه؟ همینطور کارشناسی ناپیوسته بودن چقدر مهمه؟
پاسخ
سلام
به تازگی گرفتن وقت از سفارت آلمان اینترنتی شده و تمام وقت ها هم تا آخر اکتبر پر است و برای بعد آن هم هنوز وقت گرفتن امکان پذیر نیست. من باید اول ژانویه آلمان باشم و ویزای طولانی مدت هم می خواهم. به نظر شما نوامبر برا گرفتن ویزا دیر نیست؟ چی کار می تونم کنم؟
ممنون
پاسخ
کار خاصی نمی تونین بکنین دوست عزیز.متاسفانه اخیرا وضعیت سفارتهای کشورای اروپائی و نحوه اخذ ویزای این کشورا روز به روز در ایران داره سخت تر میشه....ولی اگه نوامبر بتونین وقت سفارت بگیرین این مدت معمولا برای اخذ ویزا تا ژانویه کفایت میکنه چون بین سه هفته تا دو ماه جواب میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: sharif1749 ، laili ، msar
Smileسلام می خواستم راهنماییم کنین که برای رفتن به آلمان از کجا شروع کنم

پزشک عمومی
پاسخ
itak عزیز برای پزشکی در آلمان به طور مستقیم نمی شه اقدام کرد.

حتما باید اینجا در کنکور سراسری دولتی ( فقط دولتی ) شرکت کرده قبول شده باشید.

ولی اگه شما پزشک عمومی فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی باشی به راحتی با داشتن مدرک زبان آلمانی و گرفتن پذیرش می تونی اقدام کنی.

اگر اطلاعات تازه ای بدست آوردید بقیه رو هم در جریان بگذارید.

GOOD LUCK
We Can Change Cool
پاسخ
من پزشک عمومی هستم و سوالم در مورد ادامه دادن در تخصص هست
میخواستم بدونم چه جوری از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم؟
تو هر سایتی رفتم همه پول میخوان تا پذیرش بگیرن واسه آدم!
من میخوام خودم اقدام کنم!
پاسخ
دوست عزیز شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید :

www.applyabroad.org/forum

GOOD LUCK
We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، xbox ، msar
سلام
میخواستم بدونم برای افرادی که پذیرش برای یک دوره کارشناسی ارشد با زبان انگلیسی پذیرش میگیرن آیا باید مدرکی دال بر گذراندن 500 ساعت آموزش آلمانی به سفارت ارائه بدهیم؟
تو سایت سفارت اینطور گفته بود
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar

سلام
من دانشجوی دکتری هستم و قراره برای فرصت مطالعاتی شش ماهه به آلمان برم. ماهی 1000 یورو هم بورسیه از وزارت علوم ایران دارم. من نمی دونم برای ویزای دانشجویی باید مدارک را ببرم یا ویزای اقامت با هدف تحقیقات و مطالعات برای فوق دکترا و متخصصین؟ در ضمن نمی دونم باید حساب بانکی بلوکه شده 8000 یورویی داشته باشم یا معادل آن در یک حساب داخلی کافیه یا هیچ کدام لازم نیست؟ ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.
پاسخ
سلام
دوست عزیز مطمئنا بهترین و کامل ترین پاسخ رو درباره کسانی که شرایط خاصی مثل شما دارن رو سفارت میتونه بده
سفارت آلمان هم بتازگی مثل خیلی از سفارتهای دیگه از طریق سایت وقت میده بنابراین حضوری برین و ازشون بپرسین بعد باید سریعتر برای وقت سفارت اقدام کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: sharif1749 ، msar
بهترین کار اینه که از سفارت بپرسین . آدرس : خیابان فردوسی
پاسخ
تشکر کنندگان: sharif1749 ، msar
من شنیدم یه نوع خوابگاه دانشجویی در آلمان هست که هر اتاق سرویس بهداشتی و آشپزخانه داخلش داره
من یه همچین جایی می خواهم ولی نمی دونم وقتی می خوام برای استادم بگم اسم این مدل را چی باید بگم. لطفا کمک کنید. ضمنا اگر مبلغ اجاره را هم می دونید لطفا بگید
ممنون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان