کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در دانشگاه های آلمان
با درود
من 23 سالمه و میخوام برای ادامه تحصیل برم المان البته من 24 واحد دیگه دارم تا کاردانی عمرانم رو بگیرم ولی چون باید میرفتم سربازی نتونستم درس رو تموم کنم
الان کار سربازیم درست شده ولی دیگه نمیخوام تو ایران درس بخونم باید چه جوری اقدام کنم؟
چه دانشگاهای توی المان رشته های سلولزی دارند؟
وضعیت و نوع کالج ها به چه صورت است؟
اگر راهنمای کنیدممنون می شم
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
Question 
با درود
من 23 سالمه و میخوام برای ادامه تحصیل برم المان البته من 24 واحد دیگه دارم تا کاردانی عمرانم رو بگیرم ولی چون باید میرفتم سربازی نتونستم درس رو تموم کنم
الان کار سربازیم درست شده ولی دیگه نمیخوام تو ایران درس بخونم باید چه جوری اقدام کنم؟
سپاس
با درود
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود.
اگر کسی از دوستان اطلاعی راجع به این موضوع دارن، لطفا راهنمایی کنن. من می خواستم بدونم اولین اولین اولین اولین گام برای مهاجرت تحصیلی به آلمان چیه؟ لطفا از صفر بگین! اولین گام!
من اول دبیرستانم. نمی خوام موقعی که عصا دستمه از ایران برم. از لحاظ مالی هم مشکلی نیست.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان:

مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاههای آلمان

* یک قطعه عکس
* ترجمه کارنامه ها (به وسیله یک مترجم رسمی)
* یک رونوشت تأیید شده از مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارنامه کنکور
* شرح حال به همراه کلیه مراتب تحصیلی (نام مدارس و امتحانات)
* مدارک دانشگاهی (در صورت وجود)
* مدرک زبان آلمانی (سطح مدرک بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد)

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا:

* گذرنامه معتبر
* یک قطعه عکس
* مدرک دیپلم و کارنامه کنکور
* مدارک دیگر دانشگاهی (در صورت وجود)
* گواهی پشتیبانی مالی
* گواهی پذیرش یا گواهی درخواست

هزینه خدمات ما :

* 350,000 تومان جهت افتتاح پرونده و هزینه مکاتبات با دانشگاهها (هزینه اولیه)
* 600,000 تومان در صورت موفقیت امیز بودن پروسه و اخذ پذیرش (فقط در صورت اخذ پذیرش دریافت میگردد)

دانشگاه های آلمان معمولاً رایگان هستند.
سیستم آموزشی آلمان در حال حاضر شمال سیستم سنتی (Diplom , Magister) و سیستم بین المللی (Bachelor , Master) بوده و معمولا دانشجو میتواند سیستم تحصیلی خود را شخصا انتخاب نماید.
دوره لیسانس (Bachelor) یک دوره 3 ساله بوده و دوره فوق لیسانس (Master) معمولا 2 ساله میباشد
هزینه زندگی در آلمان ماهیانه حداقل 700 یورو میباشد که دانشجو باید قبل از اخذ ویزا ، هزینه 1 سال زندگی یعنی تقریبا 8000 یورو را در یک حساب بانکی داشته و مدرک مربوط به موجودی حساب را درهنگام درخواست اخذ ویزا به سفارت ایران در آلمان ارائه نماید.(اگر شما اقوامی در آلمان دارید ، میتوانید از آنها بخواهید که مدرک پشتیبانی مالی به شما بدهند ، در این صورت نیازی به 8000 یورو اشاره شده نمیباشد.)
دانشجو میتواند در زمان تحصیل خود در آلمان ، 90 روز به صورت تمام وقت و یا 180 روز به صورت نیمه وقت کار کرده و هزینه تحصیل و زندگی خود را از این راه به دست آورد.
معمولا در هنگام مراجعه به سفارت آلمان در ایران ، از شما مدرک آموزش زبان آلمانی نیز درخواست میشود. اگر شما هنوز این مدرک را ندارید ، ما میتوانیم در این زمینه نیز به شما کمک نماییم.
تحصیل در برخی از رشته ها و بخصوص در مقاطع فوق لیسانس و لیسانس به زبان انگلیسی امکانپذیر است ، ولی در مقطع لیسانس اکثرا به زبان آلمانی تدریس میشود.
افرادی که متقاضی تحصیل در آلمان بوده و دارای مدرک لیسانس از دانشگاههای دولتی میباشند ، میتوانند در مقطع فوق لیسانس پذیرفته شوند ، ولی افرادی که از دانشگاههای آزاد دارای مدرک لیسانس میباشند ، فقط میتوانند برای دوره لیسانس تقاضای پذیرش نمایند.
افرادی که هنوز دارای مدرک دانشگاهای از دانشگاههای ایران نیستند نیز میتوانند برای تحصیل در آلمان اقدام کنند. معمولا این افراد باید یک دوره یک ساله از قبل از ورود به دانشگاهها را در آلمان سپری کنند.
Tampa.Floorida.Usa
پاسخ
تشکر کنندگان: yasssaman ، OverLord
سلام
من فوق لیسانس کامپیوتر دارم از دانشگاه آزاد ، میخواستم ببینم برای پذیرش توی آلمان امیدی دارم یا نه ، البته اول برای دکترا که فکر نکنم امیدی باشه ولی برای فوق لیسانس چی ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

تحصیل در آلمان

اگر به تحصیل در آلمان علاقه دارید، امکان انتخاب بین ۳۰۰ دانشگاه، دانشگاه فنی، مؤسسات آموزش عالی فنی و یا مدارس عالی هنر و موسیقی را دارید.

در زیر اطلاعات مهم و عملی در مورد تحصیل در آلمان ارایه می شود:

مهلت درخواست پذیرش

برای شروع تحصیل در نیم سال زمستانی باید مدراک خود را حداکثر تا ۱۵ ژوئیه و برای شروع تحصیل در نیم سال تابستانی تا ۱۵ ژانویه ارسال کرده باشید.

شرایط پذیرش

دانشجویان ایرانی جهت دریافت پذیرش تحصیلی در آلمان نیاز به ارایه مدرکی دال بر موفقیت در کنکور سراسری و یا ارایه مدرکی دال بر اتمام تحصیلات دانشگاه آزاد اسلامی را دارند. درخواست پذیرش را باید برای بخش روابط بین الملل دانشگاه مربوطه (Akademisches Auslandsamt) بفرستید. لطفا” توجه کنید که کارهای اولیه حدود یک سال طول می کشد و شما می بایست به موقع اقدام به درخواست کنید! پس از دریافت پذیرش می توانید درخواست روادید تحصیلی نمایید. تمام مدارک لازم (دبیرستان، دانشگاه) باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی ترجمه شده و از طرف وزارت دادگستری، وزارت امور خارجه ایران و نیز سفارت آلمان تأیید شود.

زبان تحصیل در دانشگاه های آلمان

در دانشگاه های آلمان اصولا” به زبان آلمانی تدریس می شود. به تدریج زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان تدریس مورد استفاده قرار می گیرد. به هر حال شما باید ثابت کنید که به زبان تسلط لازم را دارید. برای زبان آلمانی ارایه مدرکی دال بر یادگرفتن حدود ۵۰۰ ساعت زبان لازم است.

ارزان بودن شهریه دانشگاهها نسبت به کشورهای انگلیسی زبان، شهریه هر ترم بسته به دانشگاه حدود ششصد یورو است( در بعضی ایالتها هنوز پانصد یورو که از امسال به هزینه ثبت نام اضافه شده تصویب نشده و هزیه هر ترم حدود صد یورو است) شما در تمام مقاطع(لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) امکان تحصیل به زبان انگلیسی را خواهید داشت، چند سالی است دانشگاههای آلمان برای جذب بیشتر دانشجوهای اینترنشنال دوره های تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف گذاشته‌اند که فرصت خیلی خوبی برای دانشجوهای خارجی ایجاد شده است. بیش از چهار صد رشته در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی وجود دارد، اطلاعات بیشتر راجع به هریک را می توان در سایت آموزش عالی آلمان پیدا کرد:http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/idp/06542.en.html
با داشتن ویزای دانشجویی اجازه کار دانشجویی نیز وجود دارد(تعداد ساعت محدود). خرج زندگی بسته به شخص برای دانشجو ماهیانه بین چهارصد تا ششصد یورو است( درآمد کار دانشجویی ساعتی بین هشت تا ده یورو می‌باشد) امکان استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی نیز تا حدی موجود است.
دانشجویان در آلمان به هیچ وجه به وسیله نقلیه شخصی احتیاج ندارند، سیستم حمل و نقل شهری خیلی مرتب و فراگیر هست و دانشجویان با خرید بلیط دانشجویی(که ارزانتر از بلیط معمولی است) می‌توانند در تمام شهر و منطقه پوشش دهنده بلیط با وسیله نقلیه عمومی تردد کنند. در شهرهای شمالی این بلیط حتی برای منطقه بزرگتری که یک استان رو شامل می شود معتبر است.
دیگر مزایا
- آلمان کشور خیلی امن،منظم و تمیزی است.
- با ویزای دانشجویی به کل کشورهای عضو شنگن و سوئیس می توان سفر کرد.
- ویزای دانشجویی برای طول تحصیل داده می شود و بعد از پایان تحصیل معمولا برای شش ماه تمدید می شود که دانشجو فرصت گشتن به دنبال کار را داشته باشد.
- ویزای دانشجویی آلمان مثل ویزای دانشجویی آمریکا یا کانادا محدودیت ندارد به این معنی که شما به راحتی می توانید سفر کنید چون ویزای شما با خارج شدن از مرز باطل نمی شود.
خبر مهم
با وجود قدمت طولانی دانشگاه ینا و ارائه بیش از ۱۳۰ رشته دانشگاهی، تحصیل در دانشگاه ینا هنوز رایگان است. امکانات مناسب و از جمله برخورداری از یکی از مدرن‌ترین کتابخانه‌های اروپا، ۲۱ هزار دانشجو را به این شهر جذب کرده است.

دانشگاه فریدریش شیلر(Friedrich-Schiller-Universität Jena)
، در ایالت تورینگن آلمان و در شهر ینا (Jena)، واقع شده است. این دانشگاه، از قدمتی بیش از ۴۰۰ سال برخوردار است و تاسیس آن به سال ۱۵۵۸ میلادی باز می‌گردد. دانشگاه به یاد ادیب پرآوازه آلمانی، فریدریش شیلر، نام گذاری شده است که خود در حدود ۱۰ سال در بین سال‌های ۱۷۸۹ تا ۱۷۹۹ میلادی، در دانشگاه ینا به تدریس رشته تاریخ مشغول بوده است.

تنوع رشته‌ها و از همه مهم‌تر رایگان بودن تحصیل در دانشگاه ینا، از جمله عواملی است که بیش از ۲۱ هزار دانشجوی آلمانی و خارجی را به این دانشگاه جذب کرده است. لازم به ذکر است بر طبق آمار دانشگاه، در ترم تحصیلی جاری، ۱۷ دانشجوی ایرانی در دانشگاه ینا مشغول به تحصیل هستند
تحصیل در دانشگاه ینا، بدون شهریه
شهریه تحصیلی در دانشگاه ینا هنوز تصویب نشده است و متقاضیان تحصیل در دانشگاه ینا، تنها مبلغی در حدود ۱۴۰ یورو در هر ترم بابت هزینه‌های خدمات دانشجویی پرداخت می‌کنند. از جمله موارد استفاده از خدمات دانشجویی که با پرداخت این هزینه امکان‌پذیر می‌شود، استفاده رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر محل سکونت و در مواردی در شهرهای مجاور می‌باشد
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena ، mehran25 ، idn ، skyfly80 ، mehran1979 ، maral-map
سلام.من مدرک زبان المانی دارم.قبولیه دانشگاه سراسری هم دارم.ولی دیپلممو 11ساله گرفتم وپیش دانشگاهی نخوندم..(معماری هنرستان)باید چه کنم ؟؟جایی رو میشناسین معرفی کنین؟؟: (
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-02-02 ساعت 07:58)ali1117 نوشته:  سلام

من علیرضا هستم

دانشجوی دندان پزشکی‌ در فیلیپپین

لطفا راهنماییم کنید چطوری برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنم

ایران دیپلمه تجربی‌ گرفتم

زبان آلمانی‌ هم بلد نیستم

آیا از سفارت آلمان در فیلیپپین هم می‌تونم اقدام کنم ؟

ممنون میشم از کمکتون

800 ساعت زبانو از هر جائ دنیا باشی باید داشته باشین مگر دانشگاه انگلیسی زبان گیر بیاری که کاره سختیه!
(2011-02-10 ساعت 11:25)nima1357 نوشته:  سلام
من فوق لیسانس کامپیوتر دارم از دانشگاه آزاد ، میخواستم ببینم برای پذیرش توی آلمان امیدی دارم یا نه ، البته اول برای دکترا که فکر نکنم امیدی باشه ولی برای فوق لیسانس چی ؟

دا نشگاه آزادو شنیدم از لیسانس به بالا قبول دارن(بازم بپرسین)...اگر 800 ساعت المانی بگذرونین ومدارکتون رو ترجمه شده بفرستید پذیرش میگیرین...فقط میمونه سفارت که ویزا بده یا نه!
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord

سلام.من مدرک زبان المانی دارم.قبولیه دانشگاه سراسری هم دارم.ولی دیپلممو 11ساله گرفتم وپیش دانشگاهی نخوندم..(معماری هنرستان)باید چه کنم ؟؟جایی رو میشناسین معرفی کنین؟؟: (
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من مي خواهم تو اروپا ادامه تحصيل بدم در مقطع كارشناسي رشته من نرم افزار كامپيوترهستش ولي مهمترين هدفم اينه كه به يك دانشگاه برم تا بتونم از طريق دانشگاه بورس ورزشي بگيرم و وارد تيمهاي اروپايي بشم.
مي خواستم بدونم براي ادامه تحصيل كدوم كشوربهتره ؟آلمان يا فرانسه ؟
هزينه ساليانه در اين كشورها چقدره؟ و كدوم كشور از نظر هزينه كمتر بهتره؟
لطفا با اطلاعاتي كه دارين من را راهنمايي كنيد
مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من 21 سالمه و در رشته معماری درس می خونم و الان هم ترم 6 هستم و معدلمم بالاست و تصمیم دارم برای مستر از ایران برم.میشه منو راهنمایی کنید که چطوری میتونم بورسیه شم و میخوام در دانشگاه انگلیسی زبان هم درس یخونم
در ضمن من همزمان با درسمم مشغول کار هستم
میخاستم ببینم میتون بورس شم؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-24 ساعت 15:54)taranoom نوشته:  سلام من 21 سالمه و در رشته معماری درس می خونم و الان هم ترم 6 هستم و معدلمم بالاست و تصمیم دارم برای مستر از ایران برم.میشه منو راهنمایی کنید که چطوری میتونم بورسیه شم و میخوام در دانشگاه انگلیسی زبان هم درس یخونم
در ضمن من همزمان با درسمم مشغول کار هستم
میخاستم ببینم میتون بورس شم؟
مرسی

اگر شما معماری کارشناسی ارشد می‌خونی، که « مستر » همان کارشناسی ارشد هست. در مورد بورسیه هم اگر دولت ایران بورست کنه که نونت تو روغنه، وگرنه اول باید از یک دانشگاه آلمان پذیرش بگیری و فعلا دانشجو بشی، اگر خیلی بچه خوبی بودی تازه شاید دانشگاه یه کمکی بهت بکنه، که معمولا این کمک برای دانشجویان آلمانی هست. من هنوز نشنیدم که از همون اول کسی تو آلمان بورس بشه. در ضمن، رشته معماری یکی از اون رشته‌های پرطرفدار در آلمان هست که براش باید کلی تو نوبت بمونی و اگه پذیرش هم بتونی بگیری که کلاهت را هم بنداز هوا!!
در آلمان شما به زبان انگلیسی هم می‌توانید درس بخونید، اما گرونتر میشه. البته دانشگاههای آلمان در ایالت‌های مختلف، قوانینشون کمی با هم فرق داره.
شما باید ابتدا از دانشگاه پذیرش بگیرید، بعدش که رفتی دانشگاه خودت دیگه باید بری دنبالش که ببینی بورسیه چیه.
به این لینک پایین هم یک سر بزن
http://www.daad.de/de/index.html
http://www.uni-assist.de/index_en.html
درود فراوان

(2011-06-20 ساعت 20:36)yasssaman نوشته:  سلام.من مدرک زبان المانی دارم.قبولیه دانشگاه سراسری هم دارم.ولی دیپلممو 11ساله گرفتم وپیش دانشگاهی نخوندم..(معماری هنرستان)باید چه کنم ؟؟جایی رو میشناسین معرفی کنین؟؟: (

مدرک زبان آلمانی در چه حد داری ( چند ترم خوندی؟) و از کدام موسسه گرفتی؟
اگر می‌خواهی در آلمان ادامه تحصیل بدی، یک راهش اینه که با خود دانشگاه مکاتبه کنی و ببینی اونها برای پذیرش، چه مدارکی می‌خواهند. و باید ببینی که اون موسسه که شما ازش مدرک زبان آلمانی داری، آیا مورد قبول اون دانشگاه هست یا نه.
به این لینک پایین هم یک سری بزن.
http://www.daad.de/de/index.html
http://www.uni-assist.de/index_en.html

درود فراوان.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
تشکر کنندگان:
و اما تحصیل در آلمان....
دوستان عزیزی که مایل هستند در دانشگاه‌های آلمان ادامه تحصیل بدهند، باید به این نکته خیلی دقت کنند، که کار همچین ساده‌ای نیست!! حتما می‌دانید که دانشگاه‌های آلمان از بهترین دانشگاه‌های اروپا می باشند. و چند تا از دانشگاه‌های آن نیز شهرتی جهانی دارند. و به همین دلیل زیاد ساده نمی‌گیرند.
منظور من اینست که اگر قبلا در ایران دانشگاه رفته‌اید، نحوه درس خواندن در ایران را فراموش کنید. من خودم هم از ایران لیسانس گرفتم و در آلمان دارم فوق‌لیسانس می‌خوانم.
البته اینها را من فقط برای آگاهی دوستان می‌نویسم و قصد دلسرد کردن کسی را ندارم، شاید بهتر این باشد که از ابتدا با واقعیت امر آشنا شده و خودتان را مجهز کنید. وگرنه راه باز است و هرکس کمی بیشتر زحمت بکشد از عهده کار بر‌می‌آید.
اول اینکه شما به زبان غیر از زبان مادری درس می‌خوانید، که تا به این سیستم بخواهید عادت کنید ۲ یا ۳ سال طول می‌کشد، ودیگر اینکه باید ۲ برابر یک دانشجوی آلمانی زبان وقت برای یادگیری بگذارید.
دوم اینکه اگر می‌خواهید در کنار درس خواندن کار هم بکنید و خرج زندگیتان را خودتان بدهید ( من هم همین کار را می‌کنم )، که باز هم کار مشکلتر می‌شود، یعنی بیشتر باید برای درس خواندن زحمت بکشید.
متاسفانه یه چیزی که از بچگی در مخ ما فرو کرده‌اند اینست که انگار حتما باید درس خواند تا به یک جایی رسید. خودتان بهتر می‌دانید که «استیو جابز» و « بیل گیتس» هیچکدام مدرک دانشگاهی نداشته‌اند. اینها را به این دلیل نوشتم که شما در تصمیم گیری‌تان تمام جوانب را هم ببینید، که اگر واقعا می‌خواهید درس بخوانید ( نه فقط برای مدرک) و پیه این‌همه زحمت را به خود می‌مالید، بسم‌الله.
اینجا در آلمان مدرک گرایی به شدت ایران نیست، و اینجوری نیست که تا یک نفر لیسانس گرفت همه او را مهندس صدا بزنند ، اینجا یک کارگر ساده هم، همان ارج و منزلت انسانی یک پروفسور را دارد ( چیزی که متاسفانه در ایران بد جا افتاده) و کسی که به دانشگاه می‌رود واقعا خودش را برای ۴ سال زندگی ساده و کمی سخت دانشجویی آماده کرده‌است. اینجا درس خواندن از اولین ساعت شروع اولین جلسه کلاس یک درس در اول ترم شروع می‌شود. در اولین جلسه استاد ۵ تا ۱۰ دقیقه خودش و درسی که قرار است در ترم بدهد را معرفی می‌کند و بعد از زدن استارت اگر کسی با کلاس پیش نرود در آخر ترم به مشکل برمی‌خورد و جبران آن سخت است.
دوره ما توی ایران که هفته اول ترم تق و لق بود، و آخرای ترم هم، همه دنبال جزوه می‌گشتند!!
البته زیاد هم ترس به خود راه ندهید، من اینها را گفتم که اگر می‌خواهید واقعا درس بخوانید آنهم در آلمان، باید سیستم درس خواندنتان را عوض کنید، با همان شیوه درس خواندن ایران، اینجا به مشکل بر خواهید خورد.
البته در دانشگاه‌های آلمان در کنار درس خواندن برنامه های دیگری هم برای دانشجویان هست، مثلا سفر تفریحی با دانشگاه (البته از جیب خودتان)، انواع و اقسام دوره‌های ورزشی، کلاس‌های فوق برنامه، مثلا برنامه‌نویسی با کامپیوتر، کلاس رقص، آئروبیک، استخر برای شنا و از این جور چیزها.( که بیشترشان هم مفتی نیستند).
و تا دلتون بخواد پارتی از طرف دانشکده‌های مختلف! مثلا پارتی شروع ترم، پارتی برای ترم اولی‌ها، پارتی پایان ترم، پارتی میان‌ترم، پارتی فارغ‌التحصیلی، پارتی تابستانه، بهاره، پاییزه،،، و تازه غیر از اینها، دیسکو هم تو شهر زیاده دیگه. اما نکته اساسی اینجاست که برای خوش گذرونی اولا باید جیبتان را کمی چاق و چله کنید، و دیگر اینکه ،خب خوش گذرونی وقت را هم می‌گیرد!
با درود فراوان.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، satin ، maral-map
سلام
دوستان لطفا راهنمايي كنيد
آيا راهي هست تا از دانشگاههاي اروپايي بورس ورزشي گرفت؟
مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
ببخشید من یه سوال داشتم من کنکور سراسری قبول شدم میتونم مدرک ارائه بدم زبان انگلیسیم هم خوبه و آموزش کامل دیدم برام شانسی هست تو آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنم؟
در ضمن میخوام اون رشته ای که تو کنکور سراسری دراومدم رو تغییر بدم امکانش هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان