کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در دانشگاه های آلمان
سلام دوستان من لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی کاشان معدل 14.5 دارم برای ادامه تحصیل میخام mba بخونم وضعیت مالیمم خوبه ولی اگه تحصیل رایگان جور بشه بهتره
با یکی از موسسات برای آلمان صحبت کردم گفت برای تحصیل رایگان باید آلمانی بلد باشی اگه یه راهنمایی بکنید ممنون میشم
در مورد بقیه کشورا هم یه راهنمایی بکنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-08-07 ساعت 23:34)sniffer نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز من در لاتاری برنده شدم قبلش می خواستم برم المان از این طریق کسانی که دوست دارن برن آلمان پیشنهادی می کنم
در آلمان مدارسی هست به عنوان berufsschule که در این مدارس 1 هفته کار است و یک هفته درس حقوق هم می دهند فقط تنها کاری که شما باید انجام بدین این است که پذیرش بگیرید از این مدارس، این مدارس مثل فنی حرفه ای ایران است البته پیشرفته تر که هم مدرک لیسانس یا فوق لیسانس یا دکتر می دهد برای اطلاعات بیشتر در گوگل سرچ کنید berufsschule تا تمام مدارس berufsschule آلمان را برای شما بیاره

اگر سوالی بود در خدمت هستم

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: drkam
سلام به همه دانشجویان

دکتذا خواندن در المان چه طوره؟
راهنمایی کنید لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی نیست کمکم کنه که چه طوری به استادان معروف المان ایمیل بزنم تا ببینم مرا بورس میکنن برم برا ادامه تحصیل به المان.
من ترم اخر کارشناسی ارشد رشته ریاضی(انالیز ریاضی) هستم.
از دانشگاه سراسری
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
بچه هايي که قصد ادامه تحصيل مستر در المان را دارند سايت www.daad.de را حتما ببينند و کامل مطالعه کنند.
من خودم چند روز پيش با يه نفر داخل المان مکاتبه کردم گفت شهريه در آلمان ترمي 70 تا500 يورو هست. ميتونيد به انگليسي هم تحصيل کنيد.خرج زندگي هم ماهيانه 600 يورو ميشه که اجازه کار هم داريد .و ميتونيد 80% هزينه هاتون را با کار کردن بدست بياريد.
کلا با اين شرايط گزينه ي خوبيه براي تحصيل.
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، OverLord
سلام....من دانشجوی مترجمی انگلیسی در یه دانشگاه دولتی هستم.....دوس دارم واسه تحصیل در رشته ی ادبیات انگلیسی(البیه فوق)و یا پزشکی ب المان برم......میخواستم بدونم کدوم یکی از دانشگا ه های دولتی المان واسه تحصیل در این رشته ها خوبن؟شرایطشون چیه ؟چه طور میشه پذیرش گرفت؟Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-18 ساعت 12:01)lovely cat نوشته:  سلام....من دانشجوی مترجمی انگلیسی در یه دانشگاه دولتی هستم.....دوس دارم واسه تحصیل در رشته ی ادبیات انگلیسی(البیه فوق)و یا پزشکی ب المان برم......میخواستم بدونم کدوم یکی از دانشگا ه های دولتی المان واسه تحصیل در این رشته ها خوبن؟شرایطشون چیه ؟چه طور میشه پذیرش گرفت؟Wink

سلام
جواب سوالتون که کدوم دانشگاه انتخاب کنین اینجاست:
www.studieren.de
ولی خیلی خیلی عالی میشه که قبل از انتخاب دانشگاها تحقیقات بیشتری کنین در مورد گذراندن دوران دانشجویی مخصوصا رشته پزشکی.
موقعیتتون از نظر مادی، زبانی، عاطفی، عصبی و جسمی خوب باشه.
شاید بگین مگه چه خبره منم مثل این همه میام و یواش یواش میرم جلو.
ولی دوست عزیز اگه یواش یواش برین وقتی به نتیجه میرسین که دیر شده و عاقبتتون مثل هزاران ایرانی دیگه در اینجا میشه.
حالا اگه زیاد بنویسم شما شاید خسته بشین ولی میخوام اینو بهتون بگم که اون انرژی و وقت و سلامتی که در راه آمدن به آلمان صرف میکنین، در راه آمریکا یا کانادا یا حداقل کشوری با زبان انگلیسی مثل انگلیس ایرلند ... بگذارین بهتره.
من خودم بعد از ٩ سال دارم میرم کانادا انشالله اگه خدا بخواد چند ماه دیگه اونجا کار بهم دادن.
دوستم پس فردا میره آمریکا اونجا کار پیدا کرده.
دوست دیگرم بعد از ١١ سال فارغ التحصیل شده (میبایست ٥ سال طول میکشید) و تازه کار در آلمان پیدا کرده و لی ولی ولی با روحیه ایی افتضاح. همگی به خاطر فشار جو فرهنگی و آب و هوایی و ... آلمان. آلمان یکی از بهترین کشورهای دنیاست ولی نه برای اقامت طولانی. الان من خودم شخصا احساس میکنم آن چند سالی که اینجا بودم هر جای دیگه بودم حالم بهتر بود.
در آخر بهتون مثل یک دوست میگم که آلمان یا اتریش یا ... کلا اروپا نرید. البته به تحقیقات خود ادامه بدهید و از حرفهای من تاثیر نگیرید. من فقط مثل تجربه اینهارا به شما گفتم.
شما برای جا افتادن در آلمان حداقل به ٥ سال وقت نیاز دارین. در این ٥ سال همزمان درس خوندن و کار کردن فقط با نوشتن آسونه.
امیدوارم به اهدافتون برسین و موفق باشین.
ولی اگه تصمیم گرفتین آخرش به آلمان بیاین، در اینجا اینقدر ادامه بدین و کار هم بکنین که تا شهروندیتون هم بگیرین. بعد برین.
اقامت شهروندی آلمان معتبرترین و رسمیترین اقامتهای شهروندی دنیاست.
خدا نگهدارتون
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، nochen ، drkam
باسلام
می خواستم ببینم کدوم کشور اروپایی راحتتر بورسیه ی دانشجویی می ده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیز
برای یادگیری زبان آلمانی در آلمان دنبال یه آموزشگاه معتبر میگردم که بتونم حداقل دوره 800 ساعته آلمانی رو بگذرونم، ممنون میشم اگه با ذکر شهریه اش بهم معرفی کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
لطفا از افراد با تجربه سایت یه نفر جوابم رو بده، چون من الان هیچ مساله ای برای خروج از کشور ندارم چند ماه پیش معاف شدم پاسپورتمم گرفتم، فقط کمی از نظر مالی در مذیقه هستم، ممنونتون میشم در رابطه با سؤالم راهنماییم کنید دوستان، متشکرم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
من دیپلم کامپیوتر دارم. آیا میتونم برای تحصیل به آلمان برم؟؟؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
برا تخصص پزشکی در المان کسی هست اطلاعاتی داشته باشه ؟؟؟خیلییییییی ممنون !
پاسخ
تشکر کنندگان:
مثل اینکه دیگه این قسمت فعالیتی نداره؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-02-05 ساعت 01:48)Arash.yAns نوشته:  لطفا از افراد با تجربه سایت یه نفر جوابم رو بده، چون من الان هیچ مساله ای برای خروج از کشور ندارم چند ماه پیش معاف شدم پاسپورتمم گرفتم، فقط کمی از نظر مالی در مذیقه هستم، ممنونتون میشم در رابطه با سؤالم راهنماییم کنید دوستان، متشکرم .

کدوم سوال؟

2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-18 ساعت 07:12)mohajersara88 نوشته:  برا تخصص پزشکی در المان کسی هست اطلاعاتی داشته باشه ؟؟؟خیلییییییی ممنون !

اخذ پزیرش برای تحصیل در گروه تخصصی پزشکی در کشورهای اروپایی و امریکایی به اسانی رشته ای فنی و مهندسی نیست .چون بیشتر کشورها اموزش های پزشکی متفاوتی دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان