کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اثبات حضور همسر در آمريكا (Domicil)
دوستان عزیزم.
لطفا از این پس هر مطلبی را در تاپیک مربوط به خودش بگذارید.
پاکسازی و ساماندهی تاپیک ها وقت زیادی می بره.
پنج موضوع مهم انجمن را جزو تاپیک های مهم انجمن قرار دادم که شامل موارد زیرند:
1- ویزای ازدواج
2- ویزای نامزدی
3- واکسیناسیون
4- نحوه اثبات حضور همسر در آمریکا (Domicil)
5- مسایل مربوط به ضامن

خواهشمندم هر سوال را فقط و فقط در تاپیک مربوط به خودش مطرح کنید.

بسیار سپاسگزارم Smile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، laili ، girl ، studpk ، سانازی ، yalda91 ، romance33 ، a6l3i ، msar ، alireza51
مدارک مربوط به domicil برای کدوم مرحله است؟ان وی سی یا مصاحبه؟ و برای چه ویزاهایی هست؟ما که cr1 هستیم باید این مدارک رو آماده کنیم؟
ویزا: CR1•اولین اقدام: 18 جولای 2012•اپروو: 22 ژانویه•nvc و دریافت کیس نامبر: 5 مارچ 2013•تکمیل مدارک: 8 می 2013•وقت مصاحبه: 12جون 2013•دریافت ویزای یکضرب: 17 جون 2013، ابوظبی•ورود به امریکا: 30 جولای 2013 سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، alireza51
Domicil برای نامزدی هم لازمه اگر نامزد آمریکایی باشد؟ w2 کافی‌ است برای اثبات domicil؟
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
برای نامزدی هم لازمه
w2 خوبه،
ولی باید چیزهایی مثل قرارداد ماشین یا پرداخت های اجاره خانه و یا وام خانه، قبوض پرداختی برق گاز یا آب چیزی از قبیل هم داشته باشید.

این مدارک رو ان وی سی هم میخواد ولی اصلا بررسی نمی کنه و فرمالیته هست.
ما یه با نامه الکی تایپی تمومش کردیم که مثلا اونجا کار می کنیم و این حرفا.
ولی سفارت مو رو از ماست می تونه بکشه. همه مدارک لازمه رو سر ما چک کرد و کاری کر که همسر من چند ماه بدون من، امریکا زندگی کرد و خونه تهیه کرد و خلاصه مثنوی براشون بردیم !
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی ، girl ، yalda91 ، الهه سابق ، sib 24 ، msar ، alireza51
w2 چیه دوستان؟
ازدواجی
رسید نامبر: 11 اپریل
سرویس سنتر: National Benefit Center
اپرو: تاریخ نمیدونم
مصاحبه : اپریل، یک ضرببببببب
لینک سفرنامه : http://www.mohajersara.com/thread-1910-p...#pid497326
پاسخ
(2013-04-19 ساعت 18:22)shinna نوشته:  w2 چیه دوستان؟

فیش حقوقی یا مدرک حقوقی که برای کسی که کارفرما داره وبرای خودش کار نمی کنه
خدایا فقط به تو پناه میارم خودت دستمو بگیر .آمین Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، shinna ، sib 24 ، msar ، alireza51
w2 نوعی از قرارداد کاری هست که در اصل استخدام نمیشین.

پیمانکار میشید که اون کارو انجام بدین. تو امریکا به کسی که اینجوری قرارداد می بندن Contractor بهش میگن.

در اصل عین استخدام قراردادی خودمون تو ایران می مونه.
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، girl ، ابی22 ، romance33 ، sib 24 ، msar ، alireza51
سلام دوستان
میخواستم ببینم موقع مصاحبه درآنکارا حتما خانمم که سیتی زنه باید تو آمریکا باشه؟4ماه بیش رفته وبرگشته برای 20 روز.درحال حاضر مدارکnvcکامل شده ومنتظروقت مصاحبه هستم کیس من ازدواجیه.آیا ممکنه افیسر سفارت سوال نکنه الان خانمت کجاست؟ممنون میشم یکی جواب بده
پاسخ
(2013-06-05 ساعت 10:02)zobeir نوشته:  سلام دوستان
میخواستم ببینم موقع مصاحبه درآنکارا حتما خانمم که سیتی زنه باید تو آمریکا باشه؟4ماه بیش رفته وبرگشته برای 20 روز.درحال حاضر مدارکnvcکامل شده ومنتظروقت مصاحبه هستم کیس من ازدواجیه.آیا ممکنه افیسر سفارت سوال نکنه الان خانمت کجاست؟ممنون میشم یکی جواب بده

سلام دوست عزیز به نظرمم سوال میکنن ولی اگه به مدت خیلی زیاده اونجا زندگی نکرده باشن میپرسن که چرا!ولی خوب اگه دلیل خوبی داشته باشین به نظرم مشکلی نباشه.بازم بچه ها میگن اگه من اشتباه گفته باشم
ازدواجی
دریافت رسید نامبر 20dec
approv: 5dec
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، a6l3i ، msar ، alireza51
(2013-06-06 ساعت 00:59)سانازی نوشته:  
(2013-06-05 ساعت 10:02)zobeir نوشته:  سلام دوستان

سلام دوست عزیز به نظرمم سوال میکنن ولی اگه به مدت خیلی زیاده اونجا زندگی نکرده باشن میپرسن که چرا!ولی خوب اگه دلیل خوبی داشته باشین به نظرم مشکلی نباشه.بازم بچه ها میگن اگه من اشتباه گفته باشم
مرسی ازراهنماییتون.میشه گفت برا اینکه نمیتونسته اونجا تنهازندگی کنه والان منتظر کارمن درست بشه تا با هم بریم آمریکا زندگی کنیم؟
پاسخ
عزیزانی که تجربه داشتید تو رو خدا راهنمایی کنید راجع به اثبات حضور همسر در آمریکا چه مدارکی لازمه؟
پاسخ
(2013-08-05 ساعت 16:38)poopoo نوشته:  عزیزانی که تجربه داشتید تو رو خدا راهنمایی کنید راجع به اثبات حضور همسر در آمریکا چه مدارکی لازمه؟

سلام دوست عزیز
هر کدوم از اینا میشه :: قبض های پرداختی - اجاره نامه - فرم های ثبت نام - کارتهای بانکی - بیمه نامه - مالیات پرداخت شده و ....
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، msar ، alireza51
سلام

من همسرم سیتی زن امریکاست و در ایران زندگی می کنه و متاسفانه domicile اونجا نیستش
می خواستم بدونم آیا می تونه از ایران برای من اقدام کنه؟
آیا برای اقدام فرم 130حتما باید آدرس در امریکا داشته باشیم؟
آیا از الان باید domicile باشه و یا زمان مصاحبه ؟
در چه زمانی مدارک مربوط به domicile رو ازمون می خوان ؟
و اینکه برای ثابت کردن داشتن شرایط domicile حداقل کارهایی که می شه انجام داد چیه ؟

ممنونم
پاسخ
(2013-09-03 ساعت 12:25)Reza4203 نوشته:  سلام

من همسرم سیتی زن آمریکاست و در ایران زندگی می کنه و متاسفانه domicile اونجا نیستش
می خواستم بدونم آیا می تونه از ایران برای من اقدام کنه؟
آیا برای اقدام فرم 130حتما باید آدرس در آمریکا داشته باشیم؟
آیا از الان باید domicile باشه و یا زمان مصاحبه ؟
در چه زمانی مدارک مربوط به domicile رو ازمون می خوان ؟
و اینکه برای ثابت کردن داشتن شرایط domicile حداقل کارهایی که می شه انجام داد چیه ؟

ممنونم

سلام دوست عزیز
تا جایی که من میدونم می تونین فرمهاتونو از ایران ارسال کنین ولی مبالغ باید حساب در بانک های امریکایی پرداخت بشه و در بعضی از فرمها نیاز به آدرس در امریکا هست
شما تا روز مصاحبه نیازی به اثبات حضور همسرتون ندارین البته برای ارسال فرمهای مالیاتی باید علت عدم پرداخت مالیات رو توضیح بدین روز مصاحبه هم بهتره همسرتون در امریکا حضور داشته باشه چون نظرشون اینه اگر جایی غیر از امریکا می تونین زندگی کنین نیازی به حضور شما در امریکا نیست
قبض های پرداختی - قرار داد منزل - عکس با روزنامه یا مجله محلی - حساب های بانکی و .... می تونه حضور همسرتونو ثابت کنه
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی ، storagemeter ، sib 24 ، msar ، alireza51
دوستان سلام! من به یک مشکل برخوردم که ممنون میشم اگه کسی بهم کمک کنه!
من از طریق ازدواج اقدام به گرفتن گرین کارت کردم. خانمم آمریکا زندگی نمیکنه و مدارک اسپانسر رو فرستادیم. مصاحبه شدم و حالا سفارت به اثبات حضور همسر گیر داده! من یک اجاره نامه صوری مال 2 سال پیش رو تنظیم کردم. آیا همون کافیه؟ اصلشو باید بدم یا کپی؟ ضمنا یک سوال مهمم اینه که این اجاره نامه رو باید به تایید جایی توی آمریکا برسونم و بعد بفرستم سفارت یا نه همون اجاره نامه صوری کافیه؟
ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید چون بدجوری گیر کردم! با تشکر
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان