کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اثبات حضور همسر در آمريكا (Domicil)
(2016-09-07 ساعت 16:41)armehraboon نوشته:  
(2016-09-06 ساعت 22:43)mani_badb0y نوشته:  
(2016-09-06 ساعت 10:01)bhb32 نوشته:  بچه ها برادر خانم من مي خواد ماشينش رو به نام خانمم كنه در آمريكا
1. ارائه سند ماشين ok هست؟؟
2. با توجه به اينكه شنيدم به نسبت ارزش ماشين فروخته شده بايد ماليات بديم تا سند ماشين رو به نام كنن ما مي خوايم ارزش ماشين رو 500 دلار ذكر كنيم.
آيا تو سند ارزش ماشين رو مي زنن؟
نظرتون راجب اين كار كلا چيه؟

دوست عزیز نیازی نیست.قبض تلفن یا اینترنت یا رسید های خرید و بلیط رفت و برگشتش به ا م ر ی ک ا . اگر شاغل هستند رسید های حقوقشون. از این دسته مدارک کافیه
بنده همین ها رو بردم و قبول کردند

من هم با شما موافقم...
ولی اگه دوستمون اخیرا اونجا تشریف بزدند و شاغل هم نیستند(کار کردن یا دانشجو بودن) این کار بد نیست...

روزي كه من رفتم سفارت خانمم ٣ ماه بود رفته بود
افسر گفت بايد ثابت كني دامسل هست
حتي من حساب بانكي امريكاش رو هم برده بودم
قبض هيچي به نامش نيست چون با برادرش زندگي ميكنه
خانمم رفت ماشين رو به نامش زد
كل هزينش هم شد ١٥ دلار
ماليات هم بهش تعلق نگرفت چون انتقال فاميلي بود ( قانون دارن در اين رابطه)
به هر حال ما اين كار رو انجام داديم اميدوارم اذيت نكنن
Cat.: F2A. Priority Date: May, 2014
Interview: YEREVAN. July, 2016 - AP
سربازي: معافيت كفالت. شغل: خصوصي 
دوخطي: 15 دسامبر 2017 
او آر:‌ 18 دسامبر 2017 
دريافت ايميل ويور: 19 دسامبر 2017 
درخواست اطلاعات مسافرت ها: 6 فوريه 2018 
تبديل از اوآر به اسلش: 8 فوريه 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، copol
سلام دوستان ، به كمكتون احتياج دارم ، من حدود ٤ ٤ سال كه گرين كارت دارم و سه ساله كه ازدواج كردم ، براي همسرم اقدام كردم ،من هر ٤ ، ٥ ماه براي ٢٠ روز ميومدم آمريكا بعد برميگشتم ، همسرم پنج ماه پيش به سفارت ذر ارمنستان رفت ، نقص مدارك براي Domicile بودن من خورد ، حالا مدارك چي بايد جور كنم كسي ميدونه ؟ من ميتونم اجاره نامه صوري از طرف يكي از اقواممون داشته باشم اما همون فاميلمو اسپانسرم شده ، اينجوري شك نميكنن ؟ كسيو ميشناسيد يا وكيلي اجاره نامه درست كنه ؟ به همسرم يه برگه دادن كه نقص مدارك خورده و بايد به صندوق دم سفارت بندازه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 05:28)sara1991 نوشته:  سلام دوستان ، به كمكتون احتياج دارم ، من حدود ٤ ٤ سال كه گرين كارت دارم و سه ساله كه ازدواج كردم ، براي همسرم اقدام كردم ،من هر ٤ ، ٥ ماه براي ٢٠ روز ميومدم آمريكا بعد برميگشتم ، همسرم پنج ماه پيش به سفارت ذر ارمنستان رفت ، نقص مدارك براي Domicile بودن من خورد ، حالا مدارك چي بايد جور كنم كسي ميدونه ؟ من ميتونم اجاره نامه صوري از طرف يكي از اقواممون داشته باشم اما همون فاميلمو اسپانسرم شده ، اينجوري شك نميكنن ؟ كسيو ميشناسيد يا وكيلي اجاره نامه درست كنه ؟  به همسرم يه برگه دادن كه نقص مدارك خورده و بايد به صندوق دم سفارت بندازه

سلام به شما
البته فکر کنم منظورتون 4 سال هست. نه 44 Wink

شما باید قبل مصاحبه چند ماهی تشریف میبردید امریکا.
الان کجا تشریف دارید؟

یا یه اجاره نامه قطعا مشکل حل نمیشه و درسته ممکنه شک کنند.
کنسولر میدونه شما کی امریکا بودید و کی ایران...پس اگه ایران بوده باشید اجاره نامه مفهومی نداره.

مدارکی مثل گواهی نامه..خرید سیم کارت موبایل..حساب بانکی در امریکا و گردش پول در حساب

ولی از همه محکم تر کار کردن به همراه دو سه تا فیش حقوقی
و یا ثبت نام کالج و ...

اینها بستگی داره که شما الان ایران هستید یا امریکا.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
من الان آمريكا هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon
(2016-10-15 ساعت 18:05)sara1991 نوشته:  من الان آمريكا هستم

سلام مجدد

چند وقت هست؟
و ایا مشغول کار یا تحصیل هستید؟
F2A
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها من روزي كه رفتم مصاحبه در ارمنستان 3 ماهي مي شد كه خانمم رفته بود آمريكا و افسر بهم نقص مدارك داميسل زد
من مدارك ناقص رو قبل از كليري فرستادم

13 اكتبر ايميل زدن كه مدارك دريافت شده. دارن بررسي مي كنن
امروز 17 اكتبر 2016 ايميل زدن اكي شده
‎Please be advised that your proof of domicile is sufficient. Your case is pending administrative processing.‎
‎Consular Section | Immigrant Visa Unit‎
‎U.S. Embassy Yerevan | 1 American Ave, Yerevan 0082, Armenia‎
حالا مداركي كه فرستادم اينا بود

Petitioner's Proof of Domical Documents.

Copy of:
1. Petitioner's Automobile Title.
2. Petitioner's Automobile Registration Card.
3. Petitioner's Driving license.
4. Time Warner Cable (Home Internet Service Provider) Bill.
5. Petitioner's Los Angeles Public Library Card.
6. Bank of America Official Letter related to Petitioner's Debit Account.
7. Bank of America Official Letter related to Petitioner's Credit Account.
8. Petitioner's Health Insurance Card. (Front and Rear)
9. Petitioner's U.S. Telephone and Address.
شماره 1 و 2 مربوط مي شه به مدارك كارت و سند ماشين (برادر خانمم ماشينش رو با 15 دلار هزينه به نام خانمم كرد.)
شماره 4 مربوط مي شه به اينترنت منزل كه به نام خانمم كردن قبضش رو
شماره 5 هم ثبت نام در كتابخونه لس آنجلس بود كه رايگان انجام شد
اميد وارم مفيد باشه براتون
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mani_badb0y ، s.div ، mulan1979 ، پري57 ، majidramzi
(2016-10-17 ساعت 10:17)bhb32 نوشته:  بچه ها من روزي كه رفتم مصاحبه در ارمنستان 3 ماهي مي شد كه خانمم رفته بود آمريكا و افسر بهم نقص مدارك داميسل زد
من مدارك ناقص رو قبل از كليري فرستادم

13 اكتبر ايميل زدن كه مدارك دريافت شده. دارن بررسي مي كنن
امروز 17 اكتبر 2016 ايميل زدن اكي شده
‎Please be advised that your proof of domicile is sufficient. Your case is pending administrative processing.‎
‎Consular Section | Immigrant Visa Unit‎
‎U.S. Embassy Yerevan | 1 American Ave, Yerevan 0082, Armenia‎
حالا مداركي كه فرستادم اينا بود

Petitioner's Proof of Domical Documents.

Copy of:
1. Petitioner's Automobile Title.
2. Petitioner's Automobile Registration Card.
3. Petitioner's Driving license.
4. Time Warner Cable (Home Internet Service Provider) Bill.
5. Petitioner's Los Angeles Public Library Card.
6. Bank of America Official Letter related to Petitioner's Debit Account.
7. Bank of America Official Letter related to Petitioner's Credit Account.
8. Petitioner's Health Insurance Card. (Front and Rear)
9. Petitioner's U.S. Telephone and Address.
شماره 1 و 2 مربوط مي شه به مدارك كارت و سند ماشين (برادر خانمم ماشينش رو با 15 دلار هزينه به نام خانمم كرد.)
شماره 4 مربوط مي شه به اينترنت منزل كه به نام خانمم كردن قبضش رو
شماره 5 هم ثبت نام در كتابخونه لس آنجلس بود كه رايگان انجام شد
اميد وارم مفيد باشه براتون

ایشالا بزودی کلییر هم میشین و دیگه تموم Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، bhb32 ، mulan1979 ، armehraboon
كسي ميدونه چه جوري از ايران ميشه پول فرستاد آمريكا ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-18 ساعت 05:40)sara1991 نوشته:  كسي ميدونه چه جوري از ايران ميشه پول فرستاد آمريكا ؟

مشخصات حساب بانكي شخصي كه توي آمريكا حساب داره از جمله كد سوئيفت رو به صرافي ها بديد براتون پول حواله مي كنن
يا اينكه مي تونيد با آدم قابل اعتمادي تهاتر كنيد
يا اگر آشنا توي ساير كشور ها داريد از طريق اونها مي تونيد جابجا كنيد
درصورتي كه از طريق صرافي بفرستيد:
اگر قيمت دلار مثلا 3500 تومان باشه اونها دلار رو به قيمت حواله اي به شما مي فروشن مثلا هر دلار 3550 تومان
اگر زير 10.000 دلار پول ارسال كني حدود 60 دلار و اگر بالاي 10.000 دلار ارسال كني 30 يا 40 دلار ازتون كارمزد مي گيرن
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، محبوبه. 68
سلام دوستان، با اين شرايط جديدي كه ترامپ بوجود آورده منو همسرم به فكر مهاجرت به كشور ديگه اي هستيم، كه مثلا اگه كارامون طول بكشه ما دور از هم نباشيم يا مهاجرت كاري يا تحصيلي، فقط سوالم اينه كه زماني كه همسرم آمريكا نباشه و اينا بفهمن كه حضور ندارن ممكنه بهم ويزا ندن ؟ لطفا دوستاني كه اطلاع دارن راهنمايي كنن، چه راههايي هست كه به حضور همسرم شك نكنن ؟ مثلا ما اونجا خونه داريم و قبض تلفن،... هم هست.فقط اونجا ديگه شاغل نميشن و سيتيزن هستن
Cr1
ارسال مدارك: 19jan 2016
اپروو: 27May 2016
دريافت كيس نامبر:26June 2016
نامه تكميل مدارك:02Aug 2016
مصاحبه: 27Sep2016-ارمنستان
Ap!
Update:27sep,29sep,3oct
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2017-02-01 ساعت 14:39)صبا فرزاد نوشته:  سلام دوستان، با اين شرايط جديدي كه ترامپ  بوجود آورده منو همسرم به فكر مهاجرت به كشور ديگه اي هستيم، كه مثلا اگه كارامون طول بكشه  ما دور از هم نباشيم يا مهاجرت كاري يا تحصيلي، فقط سوالم اينه كه زماني كه همسرم آمريكا نباشه و اينا بفهمن كه حضور ندارن ممكنه بهم ويزا ندن ؟ لطفا دوستاني كه اطلاع دارن راهنمايي كنن، چه راههايي هست كه به حضور همسرم شك نكنن ؟ مثلا ما اونجا خونه داريم و قبض تلفن،... هم هست.فقط اونجا ديگه شاغل نميشن و سيتيزن هستن

تجربه من میگه تا همسرت حداقل یک ماه قبل از مصاحبه شما در آمریکا حضور نداشته باشه به شما ویزا نمیدن. یه رکن اساسی هست براشون.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: صبا فرزاد ، محبوبه. 68
(2017-02-01 ساعت 15:29)Haghighat نوشته:  
(2017-02-01 ساعت 14:39)صبا فرزاد نوشته:  سلام دوستان، با اين شرايط جديدي كه ترامپ  بوجود آورده منو همسرم به فكر مهاجرت به كشور ديگه اي هستيم، كه مثلا اگه كارامون طول بكشه  ما دور از هم نباشيم يا مهاجرت كاري يا تحصيلي، فقط سوالم اينه كه زماني كه همسرم آمريكا نباشه و اينا بفهمن كه حضور ندارن ممكنه بهم ويزا ندن ؟ لطفا دوستاني كه اطلاع دارن راهنمايي كنن، چه راههايي هست كه به حضور همسرم شك نكنن ؟ مثلا ما اونجا خونه داريم و قبض تلفن،... هم هست.فقط اونجا ديگه شاغل نميشن و سيتيزن هستن

تجربه من میگه تا همسرت حداقل یک ماه قبل از مصاحبه شما در آمریکا حضور نداشته باشه به شما ویزا نمیدن. یه رکن اساسی هست براشون.

خيلي ممنون از پاسختون، ما شرايطشو داريمكه ختي ٣ ماه فبل مصاحبه همسرم بره آمريكا، فقط مساله اينجاست كه ما اقدام كرديم الان پروندم در مرحله Ap هستش و منتظر كليير شدنم، ميارسم ترامپ بگه كه از اول اقدام كنيم يا مرحله Ap از اول باشه، در مرحله Ap اگه آمريكا نباشه كه مشكلي نيست ولي در حالت اول سوالم اينه كه مشكل پيش مياد يا نه ؟ خيلي ممنون ميشم اگه دقيق راهنمايي كنين
Cr1
ارسال مدارك: 19jan 2016
اپروو: 27May 2016
دريافت كيس نامبر:26June 2016
نامه تكميل مدارك:02Aug 2016
مصاحبه: 27Sep2016-ارمنستان
Ap!
Update:27sep,29sep,3oct
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-01 ساعت 19:48)صبا فرزاد نوشته:  
(2017-02-01 ساعت 15:29)Haghighat نوشته:  

خيلي ممنون از پاسختون، ما شرايطشو داريمكه ختي ٣ ماه فبل مصاحبه همسرم بره آمريكا، فقط مساله اينجاست كه ما اقدام كرديم الان پروندم در مرحله Ap  هستش و منتظر كليير شدنم، ميارسم ترامپ بگه كه از اول اقدام كنيم  يا مرحله Ap از اول باشه، در مرحله Ap اگه آمريكا نباشه كه مشكلي نيست ولي در حالت اول سوالم اينه كه مشكل پيش مياد يا نه ؟ خيلي ممنون ميشم اگه دقيق راهنمايي كنين

اگر زمانی که مصاحبه شدید قضیه دمسایل برای آفسر حل نشد یعنی در اون برگه که موقع AP میدن دست آدم قسمت دمسایل تیک خورده باشه پس باید این نقص در هر صورت برطرف بشه یعنی زمانی که مرحله AP تمام میشه و برای گرفتن ویزا دوباره به سفارت خوانده میشید باید نواقص رو که میتونه اثبات حضور همسر در آمریکا رو هم شامل بشه بر طرف کنید. یعنی مدارکی بدید که ثابت کنه همسر در حال حاضر در آمریکا هستن. شرایط من دقیقا این طور بود. روزی که برای گرفتن ویزا رفتم بعد از تمام شدن مراحل AP تنها رفتم. همسر در آمریکا بودن و مدارکی دادم که نشون میداد همسر در آمریکا حضور داره.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68
با سلام خدمت دوستان گرامی
نامزد بنده دیروز با ‎NVC‎ تماس گرفت و تلفنی بهش ‎Case number‎ من رو دادن و گفتن که مدارکتون در تاریخ 7 آپریل به ابوظبی ارسال شده. سوالی که داشتم اینه که دقیقا چه مدارکی از من میخوان واسه روز مصاحبه؟ آیا مدارک مربوط به دامسیل یا همون اثبات حضور همسر در آمریکا رو هم ازم میخوان یا خیر؟ من شنیدم که دامسیل فقط برای کیس های ازدواجی هست، آیا این درسته؟
Category: K1
سفارت: ابوظبی
Evidence Sent: 12 December 2016
Reciept Number:16 December 2016
Approved: 16 March 2017
Case Left NVC: 7 April 2017
Case Number:10 April 2017 تلفنی
NVC approval letter: 15 April 2017
Consulate Recived  Case: 16 April 2017
Interview date: 15 May 2017
Resault: AP

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-11 ساعت 04:00)mahziar_69 نوشته:  با سلام خدمت دوستان گرامی
نامزد بنده دیروز با ‎NVC‎ تماس گرفت و تلفنی بهش ‎Case number‎ من رو دادن و گفتن که مدارکتون در تاریخ 7 آپریل به ابوظبی ارسال شده. سوالی که داشتم اینه که دقیقا چه مدارکی از من میخوان واسه روز مصاحبه؟ آیا مدارک مربوط به دامسیل یا همون اثبات حضور همسر در آمریکا رو هم ازم میخوان یا خیر؟ من شنیدم که دامسیل فقط برای کیس های ازدواجی هست، آیا این درسته؟

سلام

همسر شما کجا هستند الان؟
دامیسیل مربوط به تمام کیس ها میتونه باشه.
F2A