کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای سفر به ارمنستان و گرجستان با خودرو شخصی
روشهای انتقال پول به ارمنستان
با سلام خدمت همه دوستان و ممنون از لطفهای شما
اطلاعاتی در زمینه انتقال پول به ارمنستان داشتم که گفتم برای شما بنویسم تا شاید کمکی کنه به هموطنان عزیزمون
من 3 روش انتقال پول رو در ارمنستان میشناسم که به ترتیب کیفیت و برتری به شما میگم
1: کارتهای عضو شبکه شتاب :
تمامی کارتهای عضو شبکه شتاب و با یک اولویت عابر کارتهای بانک ملت بهترین روش انتقال و دریافت پول در ایروان هستند
با در دست داشتن کارت عضو شتاب که متعلق به خودتان و همراه با پاسپورت خودتان
و مراجعه به بانک ملت شعبه ایروان واقع در شمال غربی میدان هراپاراک خیابان امیریان شماره 6
میتوانید تا مبلغ 1500 دلار در هر ماه از حساب برداشت کنید
نوع محاسبه قیمت دلار به این صورت هست که اگر شما دانشجو باشید با در دست داشتن کارت دانشجویی به نام خودتان میتوانید دلار به نرخ ارز مرجع بانک مرکزی دریافت کنید و در غیر اینصورت دلار با نرخ بازار آزاد برای شما محاسبه میشود البته در هر باری که ما دلار با نرخ آزاد گرفتیم قیمت نرخ آزاد بانک بین نرخ بانکی و نرخ آزاد در ایران بود یعنی باز هم از دلار صرافی های ایران ارزون تر هست
نرخ ارز مرجع را میتوانید از سایت زیر ببینید
http://www.cbi.ir/ExRates/rates_fa.aspx
نرخ ارز آزاد رو هم اینجا میتونید چک کنید
http://www.mesghal.com

2 : ارسال از طریق آقای عظیمی
آقای عظیمی و احمد پور و چند نفر دیگه در ارمنستان کارخانه و شرکت دارند و در تبریز دفتر دارند. بطور نوبتی یکیشون به ارمنستان میره و یکی در تبریز میمونه یک شماره حساب سیبای بانک ملی دارند که برای شما پول رو توی ایران به حسابشون واریز میکنند و اونطرف شما میتونید باهاشون تماس بگیرید و پول رو دریافت کنید
هرچند برای اینکه در این نقل و انتقال به علت تغییرات نرخ ارز ضرر نکنند بالاترین نرخ ارز در اون روز رو حساب میکنند اما شما دیگه مشکل خرید دلار از صرافی ها رو که در روش بعدی به شما خواهم گفت ندارید و همینطور محدودیت در انتقال حجم پول نخواهید داشت, به علت اینکه شماره تلفن اونها داخل موتورهای جستجو وارد نشه هرکسی شماره تلفنها رو خواست برای من پیغام خصوصی بگذاره.

3: حساب ارزی بانک ملت :
شما میتوانید به بانک ملت شعبه ارمنستان مراجعه کنید و با پرداخت 150 دلار , 1قطعه عکس جدید و کپی پاسپورت و گذشت مدت 24 ساعت یک حساب ارزی باز کنید و 149 دلار رو از حسابتون پس بگیرید, در ایران برای مثلا 300 دلار حدود 8 هزار تومن دریافت میکنند و در ارمنستان کارمزد بانک نیم درصد هست در ضمن اینکه طرفی که در ایران پول واریز میکنه حتما باید حساب در بانک ملت داشته باشه
اینکه این روش رو در پایین ترین حد کیفیت روشهای انتقال پول نوشتم اینه که اولا برای مبالغ پایین (تا 1000 دلار) شما باید ارز خریداری کنید و به یک شعبه ارزی بانک ملت مراجعه کرده و پول رو به حساب طرفی که در ارمنستان هست واریز کنید, حالا وقت و اذیتهایی که برای رفتن به صرافی و گشتن دنبال دلار بخصوص در مواقع خاص مثل تعطیلات طولانی یا قبل از عید یا افزایش های ناگهانی قیمت دلار که دلار نایاب میشه رو خودتون محاسبه کنید
در غیر این صورت هر روز باید به بانک مراجعه کنید تا بتونن براتون دلار بانکی تهیه کنند
در کل بهترین کار استفاده از روش اول هست ولی دقت کنید که حتما اینجا کارت شتاب بگیرید و حتما اگر رو به اتمام هست مدتش برید و تمدید کنید و یا اینکه یک حساب دو امضا با آشنای خودتون در ایران باز کنید و دو کارت بگیرید که خیالتون از بابت مشکلات بعدی که ممکنه برای کارت یا حساب پیش بیاد راحت باشه که در این مورد بانکتون میتونه کاملا شما رو راهنمایی کنه
در مورد ارسال از روش دوم ما حدود یک سال و دوستان دیگه چندین سال اینکار رو بدون مشکل و در مبالغ بالا انجام دادند اما باز هم کسی به شما در مورد این روش تضمین نمیده.
موفق و سلامت باشید
--------------------
خبر جدید 07/26/2011
از این به بعد بانک ملت ایروان دلار را فقط به دانشجویان از طریق کارت شتاب ارائه خواهد کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Classic ، mavarfan ، maradona1986 ، shahram_s ، MITA ، frozen mind ، shahyad ، iranian1 ، msar
با سلام به همه دوستان و خسته نباشید
سفر اینبار من به ارمنستان شامل بعضی مسایل بود که گفتم برای دوستان بنویسم
مورد اول : یکی از سوال هایی که برای خیلی ها مهم بود نحوه گرفتن کارت اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت یا مسترکارت بود , من برای گرفتن ویزا کارت برای خودم به چندین جا مراجعه کردم ولی متاسفانه بر اثر تغییر قوانین مخصوصا برای ایرانی ها گرفتن کارت اعتباری برای ایرانی هایی که اونجا اقامت دایم ندارند و یا کار نمیکنند تقریبا غیر ممکن شده و در واقع هیچ بانکی به من کارت اعتباری نداد تا اینکه از طریق یکی از آشناها تونستم با مدیر اعتبارات بانک بیزینس ارمنستان ملاقات کنم که ایشون تونستن برای من مستر کارت بگیرن حالا دوستان میتونن برن بپرسن و در این مورد تحقیق کنن و در صورتیکه نتونستن کارت اعتباری بگیرن من سعی میکنم اونها رو با این آقا مرتبط کنم.
مورد دوم : یکی دیگه از نکاتی که برای من جالب بود این بود که در مدتی که من در ارمنستان بودم دندون آسیام که قبلا تقریبا نصفش خراب شده بود شروع کرد به درد گرفتن و من در تهران بر اثر مشغله زیاد به دندانپزشکی مراجعه نکرده بودم, تا اینکه اونجا یکی از دوستان به ما توصیه کرد در ارمنستان بریم دندونپزشکی, من هم توی اینترنت سرچ کردم و دیدم ارمنی ها کلا دندانپزشکهای ماهر و با تجربه ای هستند و توی آمریکا توی بهترین مناطق کار میکنن , و بعد متوجه شدم از خیلی از کشورهای دنیا برای درمان دندان به ارمنستان مراجعه میکنن, خلاصه بعد از تحقیق یک دندانپزشک ارمنی که فارسی هم بلد هست رو پیدا کردم و بهش مراجعه کردم.
اولا مطبش بسیار شیک و تمیز و مرتب بود و تجهیزات بسیار پیشرفته داشت , ثانیا بر خلاف ایران برای هر نفر به اندازه کافی وقت میگذاشت و کاملا شما رو در مورد وضعیت دندونهاتون توجیه میکرد. منهم دندونم رو سپردم دستش و سه عصب رو کشید و پانسمان کرد بدون درد و اذیت و بسیار با مهارت اینکار رو انجام داد, بسیار افراد خوش برخورد و محترمی بودند و کلا من که همیشه از دندونپزشکی وحشت داشتم خیلی از اون محیط لذت بردم و خوشم اومد. فردای اون روز مراجعه کردم برای پرکردن دندونم و دندون من رو با مواد همرنگ دندون که مواد آلمانی و مخصوص دندون های جونده و مقاوم به فشار بود پر کرد و خیلی تمیز درست کرد بطوریکه اگر کسی ندونه کدوم دندون من خراب شده به هیچ وجه متوجه پر شدگی دندون من نمیشه
نکته جالب تر اینجا بود که وقتی از هزینه عملیات دندونپزشکی پرسیدم گفت جمعا 70 هزار تومن میشه , منهم یکسری قیمت گرفتم ازش و بعد از من تعدادی از دوستانمون هم که اومده بودن ارمنستان به ایشون مراجعه کردند و بسیار راضی بودن , قیمتها که نصف و مواد از بهترین مواد استفاده میشه. مثلا ایمپلنت یک دندون با ایمپلنت آلمانی و روکش آلمانی آمریکایی حدودا 600 هزار تومن هزینه میشه, یا برای ترمیم دندونهای جلو حدود 40 تومن میگیرن و از مواد آمریکایی استفاده میکنن که دقیقا مشابه دندون هستند , یا برای پر کردن هر دندون بین 20 تا 30 تومن میگیرن و در کل همه هزینه هاشون حدودا نصف هزینه های ایران بود. کلا برای من بسیار جالب بود و جدا از هزینه ها, انرژی مثبت اون محل و برخورد بسیار خوب اونجا برای من تجربه بسیار جالبی بود و گفتم شاید برای دوستانی که به اونجا مراجعه میکنن جالب باشه که برای دندونهاشون هم اونجا یه فکری بکنن در ضمن اینکه ویزیت کاملا رایگان هست.
مورد سوم : در صورتیکه بخواهید اونجا ویزای طولانی تر بگیرید چند راه دارید:
اولی اینکه دانشجو بشید(ویزای یک ساله) که تقریبا ساده ترین راه برای گرفتن ویزای ارمنستان هست, دانشگاه های مختلفی در ارمنستان هست مثلا کالج موسیقی ارمنستان سالانه 350 هزار درام ارمنستان یا حدودا یک میلیون و دویست هزار تومن میگیره و یه اعتبار متوسطی داره بطوریکه شما میتونید از طریق گواهی دانشجویی این کالج در صورتیکه مشمول هستید دو بار به ایران سفر کنید بدون اینکه ودیعه ای بسپارید , یا اگر فقط صرف داشتن ویزای طولانی مد نظر شماست میتونید در دانشگاههای کم اعتبار این کشور ثبت نام کنید که حدودا سالی 200 تا 300 هزار تومن هستند به این هزینه ها باید هزینه حدود 15 هزار تومنی آزمایش های پزشکی رو هم اضافه کنید.
دوم اینکه در ارمنستان کار کنید , هرکسی میتونه در ارمنستان شرکت ثبت کنه یا جایی کار کنه در صورتیکه کارفرمای شمار شما رو استخدام کنه باید هزینه 5 ماه بیمه رو به دولت پرداخت کنه که حدود 100 هزار تومن میشه یعد از اون باید با هزینه حدود 40 تومن آزمایشهای پزشکی بدید و بعد میتونید ویزای طولانی مدت بگیرید که بر اساس شرایط مختلف ویزای 1 تا 10 ساله به شما میدن که برای یک ساله 105 هزار درام , 5 ساله 140 هزار درام و 10 ساله 150 هزار درام باید پرداخت کنید که ویزاهای 5 و 10 ساله شرایط خاص خودشون رو دارن
امیدوارم موفق و سلامت باشید, به امید دیدار
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، mavarfan ، shahram_s ، shahyad ، el333 ، aghaghia ، hamid_fs3 ، msar
سلام

می شه لطفاً در مورد نحوه ارسال پول بیشتر بگید؟

من می خوام مبلغ 20 میلیون می خوام از طریق بانک ملت به شعبه ارمنستان بفرستم، آیا بانک اجازه ارسال و دریافت این مبلغ را به من در ارمنستان می دهد؟

ممنون می شوم جواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-09-13 ساعت 03:02)pejman_view نوشته:  سلام

می شه لطفاً در مورد نحوه ارسال پول بیشتر بگید؟

من می خوام مبلغ 20 میلیون می خوام از طریق بانک ملت به شعبه ارمنستان بفرستم، آیا بانک اجازه ارسال و دریافت این مبلغ را به من در ارمنستان می دهد؟

ممنون می شوم جواب بدید
من کاملا نحوه فرستادن پول به بانک ملت ارمنستان رو برای شما نوشتم اما توضیح کاملترش اینه که شما یک حساب ارزی در بانک ملت ارمنستان باز میکنید که البته از قرار معلوم متونید این حساب رو در ایران هم باز کنید منتها من دقیقا نمیدونم شرایطش اونجا چجوریه, در ارمنستان شما 150 دلار برای 1 روز به حساب میریزید و یک سوسیال کارت از منطقه زیتون ارمنستان میگیرید (آدرس دقیقش رو خود بانک بهتون میده) و بعد از 24 ساعت شما صاحب حساب میشید
اما در ایران شما باید دلار ببرید به یکی از شعب ارزی بانک ملت و حتما باید در بانک ملت در ایران یک حساب بانکی داشته باشید.
اما اونطور که همه میدونن خروج ارز بیش از 5هزار دلار از ایران غیر قانونی هست و حتی اگر در مرزهای کشور ازتون بگیرن 5 هزار دلار به خودتون میدن و بقیه رو ضبط میکنن هرچند در مرز زمینی کسی پولهاتون رو نمیگرده اما در مورد مرزهای هوای اینکار دقیق تر انجام میشه
شما برای خروج پول بیش از 5هزار دلار باید دلیل خاصی داشته باشید( از قبیل خرید ملک یا واردات به ایران ) که لیست مدارک مورد نیاز رو خود بانک در اختیارتون میگذاره هرچند شما میتونید این پول رو در بازه های زمانی مختلف ارسال کنید که البته ممکنه طولانی بشه
راه حل دیگه ارسال از طریق آقای عظیمی هست که توضیحات کاملش رو در همین تاپیک نوشتم و میتونید بخونید ولی در مورد کیفیت و چگونگی ارسال پول ضمانت این کار به عهده خودتون هست

پاسخ
تشکر کنندگان: mohamad52 ، msar
سلام
من و همسرم برای امتحان آیلتس خرداد ماه عازم ارمنستان هستیم.و احتمالا چند روزی مجبوریم که بمونیم.چند تا سوال داشتم:
1.اگه ما بخواییم جایی با هزینه ی پایین اقامت کنیم،شما کجا رو پیشنهاد میکنین؟
2.مطلبتون راجه به دندون پزشکی خیلی جالب بود.ممکنه آدرسی ازش برامون بفرستین؟
سپاس فراوان
پاسخ
من گرجستان بودم اونجا میشه هتل و مسافرخونه با قیمت مناسب پیدا کرد ارمنستان هم فکر کنم مثل گرجستانه چون تو هتلی که بودم مسافر ارمنی هم بود در مورد قیمتها پرسیدم می گفتن تقریبا مثل گرجستانه میتونید از تایپیک ارمنستان استفاده کنید
پاسخ
(2012-03-29 ساعت 13:44)reza_gk نوشته:  سلام
من و همسرم برای امتحان آیلتس خرداد ماه عازم ارمنستان هستیم.و احتمالا چند روزی مجبوریم که بمونیم.چند تا سوال داشتم:
1.اگه ما بخواییم جایی با هزینه ی پایین اقامت کنیم،شما کجا رو پیشنهاد میکنین؟
2.مطلبتون راجه به دندون پزشکی خیلی جالب بود.ممکنه آدرسی ازش برامون بفرستین؟
سپاس فراوان

سلام و معذرت بابت تاخیر
در مورد هزینه ها اینجا خونه از شبی 30 دلار تا 150 دلار و بیشتر هم هست که همون 30 دلاری هم خوبه فقط بیشتر تغییرات روی سایز خونه برای تعداد نفرات هست و مکان خونه که چقدر مرکز باشه
اکثر خونه هایی که یک روزه اجاره میدند مرکز یا نزدیک مرکز شهر هستند
تقریبا همه خونه ها هم از 2 نفر به بالا هست در ضمن اگر مجرد نباشید معمولا انتخابهای بهتری دارید چون خیلی ها به مجردها خونه اجاره نمیدند
در مورد دندانپزشکی هم برای اینکه تبلیغات نباشه من براتون پیغام خصوصی میدم
موفق و سلامت باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Ali Sepehr ، msar
با سلام
با تشکر از دوستان گرامی ، مطالب واقعا عالی بود فقط اگر اشاره به زمان و تاریخ بشه که در خصوص هزینه ها و قیمتها صحبت میشه بتونیم استفاده کنیم ممنون میشم .
پاسخ
سلام
از سفرنامه و راهنمایی های زیباتون ممنون
امکانش هست با ماشین تا فرانسه رفت و برگشت ؟
چه ویزایی میخواد و هزینه های ثابت چی داره؟
پاسخ
(2012-07-15 ساعت 09:12)mclarenf1gtr104 نوشته:  سلام
از سفرنامه و راهنمایی های زیباتون ممنون
امکانش هست با ماشین تا فرانسه رفت و برگشت ؟
چه ویزایی میخواد و هزینه های ثابت چی داره؟
بله میشه به شرطی که ویزای شنگن و ویزای ترانزیت تمامی کشورهای غیر شنگنی که از آنها عبور می کنید را بتوانید بگیرید.
اول ویزا را بگیرید تا بعد درباره هزینه ها صحبت کنیم! Smile
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، shahyad ، iranian1 ، msar
با سلام:
من میخوام با وسیله شخصی برم تفلیس و باتومی و از کشور ارمنستان عبور کنم میخواستم بدونم تو مرز ارمنستان و گرجستان باید واسه ماشین پول خروجی بدم؟
پاسخ
(2012-08-05 ساعت 03:25)ma123 نوشته:  با سلام:
من میخوام با وسیله شخصی برم تفلیس و باتومی و از کشور ارمنستان عبور کنم میخواستم بدونم تو مرز ارمنستان و گرجستان باید واسه ماشین پول خروجی بدم؟

سلام دوست عزیز
در مورد گرجستان و ترکیه شما پولی پرداخت نمیکنید اما در مورد ارمنستان برای ورودی بین 20 تا 30 هزار درام ( بسته به زمان اقامتتتون در ارمنستان) و برای خروجی حدود 6هزار درام برای ماشین باید پرداخت کنید
پاسخ
سلام خسته نباشید!
من ماشینمو تو شهر خودمون تو گمرک کاپوتاژ کردم پلاکم از آژانس گرفتم دیگه مرز کاری نباید انجام بدم?
ورودی برای فرد چنده? ماشین چطور?
قیمت بنزین ارمنستان و گرجستان به چه صورته?
راستی ترکیه هم میشه رفت مثل ارمنستان، راحته?
پاسخ
(2012-08-15 ساعت 00:12)salehna نوشته:  سلام خسته نباشید!
من ماشینمو تو شهر خودمون تو گمرک کاپوتاژ کردم پلاکم از آژانس گرفتم دیگه مرز کاری نباید انجام بدم?
ورودی برای فرد چنده? ماشین چطور?
قیمت بنزین ارمنستان و گرجستان به چه صورته?
راستی ترکیه هم میشه رفت مثل ارمنستان، راحته?

سلام
گواهینامه و شناسنامه بین المللی ماشین هم میخواید که احتمالا گرفتید در مورد هزینه در پست بالا هست
بنزین با توجه به نرخ الان دلار حدود 3000 تومن در گرجستان و 2000 تومن در ارمنستانه
ترکیه هم میشه رفت و به مراتب از ارمنستان راحت تره
پاسخ
تشکر کنندگان: iranian1 ، msar
ا سلام از زحمات شما سپاسگزارم بسيار جالب و مفيد بود !
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان