کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه سفارت چک (متقاضیان مهاجرت تجاری)
(2010-06-30 ساعت 19:08)@Š!M نوشته:  
(2010-06-30 ساعت 18:42)PRAGUE نوشته:  بله من 4 روز پیش اومدم چک .امروز رفتم پیش اون شرکتی که کارهای ثبت شرکت رو برام انجام داده بود . با اون اقا که صحبت کردم گفت که حدود 1 ماه اونها هم به مشکل برخورد کردن و از 4 تا کیس 3 تاشون رد شدن گفت که هیچ اعتراضی نمی شه داد و من نمدونم الکی گناه مردم رو نمی شورم ولی این اقا میگفت نظر خانم انصاری خیلی برای این خانم کنسول اهمیت داره.

خب سلامتی.موفق باشین دوست عزیز
والا چی بگم آخه خانوم انصاری چه نظری میتونه داشته باشه وقتی کنسول هست ضمن اینکه مردم دارن مهاجرت میکنن به چک چجوریه یه ایرانی نظرش مهمه
راستی اینکه گفتن نمیشه اعتراضی کرد یعنی افرادی که مصاحبه رد شدن اگه حتی مدارکشون رو اصلاح هم بکنن امکان تقاضای مصاحبه مجدد ندارن؟چون من تحقیق کردم افرادی که بدلیل اشتباه در ثبت فعالیت شرکتشون رد شدن با اصلاح اون میتونن مجدد اقدام کنن.اگه اینجور باشه الان دو تا از بچه های تالار دقیقا مشکلشون همینه و شاید راهی براشون باشه

من نمیدونم اون اقا گفت که هیچ اعتراضی نمی شه داد و اگر کسی بخواد باید دوباره درخواست ویزا بده
کردار بیارای و گرد گفتار نگرد چون شود کار گویند که کرد
پاسخ
تشکر کنندگان:
در سایت سفارت چک این موارد موجود است:

14. What are the reasons for a visa rejection?
An applicant whose visa has been rejected will receive a written document stating the reason for rejection along with the passport. The reasons for rejection are stated in terms of Community Code on Visa or Section 56 of Act No. 326/1999 Coll.
15. Is it possible to submit new application after visa refusal?
A rejected applicant is at any time entitled to submit a new application accompanied by the required documents. He/she can do so immediately after his/her previous application has been rejected.
MISC:
16. Does establishing / buying a business company in the Czech Republic mean that the visa has to be granted by the Embassy of the Czech Republic in Tehran?
The establishment or purchase of a business company in the Czech Republic does not guarantee that a visa will be granted. There is no legal entitlement to visa issuance.
http://www.mzv.cz/teheran/en/visa_and_co...tions.html
با توجه به این موارد دلیل رد ویزا باید کتبا اعلام شود. می توانید دوباره درخواست بدهید. و داشتن شرکت باعث گرفتن ویزا نیست به طور 100 در 100
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، zara man
منم بارها به همه دوستان همین مطلب رو گفتم که سفارت باید کتبا بهشون علت رو بگه.
فقط با توجه به صحبتهای دوستمون که فرمودن هیچ اعتراضی نمیشه داد تصور کردم که منظورشون این بوده امکان تقاضای مجدد نیست چون من قبلا پرس و جو کردم و گفتن با اصلاح مدارک میتونین مجدد درخواست ویزا بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-03 ساعت 00:56)@Š!M نوشته:  منم بارها به همه دوستان همین مطلب رو گفتم که سفارت باید کتبا بهشون علت رو بگه.
فقط با توجه به صحبتهای دوستمون که فرمودن هیچ اعتراضی نمیشه داد تصور کردم که منظورشون این بوده امکان تقاضای مجدد نیست چون من قبلا پرس و جو کردم و گفتن با اصلاح مدارک میتونین مجدد درخواست ویزا بدین

من توی دو تا از پستهای قبلی هم گفتم اعتراض نمیشه داد (به رد شدن ویزا)ولی اگه بخوان میتونن دوباره درخواست بدهند و اگر مشکل ازطرف وکیل باشه (نقص در پرونده...) باید هزینه درخواست مجدد را وکیل بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-03 ساعت 13:05)PRAGUE نوشته:  من توی دو تا از پستهای قبلی هم گفتم اعتراض نمیشه داد (به رد شدن ویزا)ولی اگه بخوان میتونن دوباره درخواست بدهند و اگر مشکل ازطرف وکیل باشه (نقص در پرونده...) باید هزینه درخواست مجدد را وکیل بده

بله من درست متوجه فرمایشات شما نشده بودم و فکر کردم منظورتون اینه بطور کل افرادی که متقاضی مهاجرت تجاری هستن و یه بار ریجکت شدن امکان درخواست مجدد ندارن...شما عصبانی نشین حالا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-03 ساعت 13:05)PRAGUE نوشته:  من توی دو تا از پستهای قبلی هم گفتم اعتراض نمیشه داد (به رد شدن ویزا)ولی اگه بخوان میتونن دوباره درخواست بدهند و اگر مشکل ازطرف وکیل باشه (نقص در پرونده...) باید هزینه درخواست مجدد را وکیل بده

دوست عزیز اگر درست حدس زده باشم دفعه اولی هست که به چک رفتید.
اگر وقت دارید یک تاپیک باز کنید و در مورد تجربیات و چیزهای عجیب و مهمی که در این روزهای اول میبینید و تجربه می کنید بنویسید ممنون می شم. فعلا شما در این فوروم از همه جلوتر هستید.
مثلا اداره پلیس رفتید؟ چه چور بود و از این جور اطلاعات
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-03 ساعت 22:25)hamid123 نوشته:  

دوست عزیز اگر درست حدس زده باشم دفعه اولی هست که به چک رفتید.
اگر وقت دارید یک تاپیک باز کنید و در مورد تجربیات و چیزهای عجیب و مهمی که در این روزهای اول میبینید و تجربه می کنید بنویسید ممنون می شم. فعلا شما در این فوروم از همه جلوتر هستید.
مثلا اداره پلیس رفتید؟ چه چور بود و از این جور اطلاعات

چشم حتما مینویسم . چون من واقعا تو این 1 هفته که اینجا بودم خیلی چیزها یاد گرفتم(چون هیچ کس رو نداشتم که بهم کمک کنه) حتما هفته دیگه برگردم ایران تمام اطلاعاتم رو توی یک تاپیک مینویسم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که مصاحبه رفتین از زمانیکه مدارک رو به سفارت دادین تا وقتی که بهتون وقت مصاحبه دادن حدودا چقد طول کشید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-07 ساعت 11:53)@Š!M نوشته:  دوستانی که مصاحبه رفتین از زمانیکه مدارک رو به سفارت دادین تا وقتی که بهتون وقت مصاحبه دادن حدودا چقد طول کشید؟

چند روز
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر
(2010-07-07 ساعت 15:41)hamid123 نوشته:  
(2010-07-07 ساعت 11:53)@Š!M نوشته:  دوستانی که مصاحبه رفتین از زمانیکه مدارک رو به سفارت دادین تا وقتی که بهتون وقت مصاحبه دادن حدودا چقد طول کشید؟

چند روز
واسه ما هم چند روز.مثل اينكه هيچ كس به نتيجه نرسيده.ما هم به هيج نتيجه نرسيديم.
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
تشکر کنندگان:

ما که زنگ زدیم از خانم انصاری وقت گرفتیم فکرکنم 2 روز بعد وقت داد بعد موقع مصاحبه مدارک رو دادیم و خانم انصاری برامون چک کرد بعد هم مصاحبه شدیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
یک سوال هم دارم و اون اینه که اگر ما ویزای یک ساله رو هم گرفتیم بعد از آن هم دو سال تمدید و دو سال دیگه هم تمدید روی هم 5 سال ویزا گرفتیم بعد از آن چه می شود باید دو سال دو سال ویزا بگیریم یا می تونیم اقامت بگیریم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بعد از سپری شدن این مدت میتونین اقامت دائم بگیرین
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid123
هیچ کشوری سه میلیون افغانی رو راه نداده در حالی که خودش بیکاری زیاد داره و بهشون یارانه نمیده. اگر برخورد اروپایی ها رو با افغانها می دونستید به مهمان نوازی ما پی می بردید. من خودم بارها دیدم همسایگان ما برای کارگران افغانی روزانه غذا، یخ و وسایل زندگی می برند. اگر هم نگاه یا برخورد برخورد بدی هست به خاطر جنایتهایی است که بعضی افغانها انجام دادند و ذهنیت رو خراب کردن و گر نه هیچ کس با افغانها به خاطر اینکه افغانی هستند بد رفتاری نکرده. چرا با پناهجویان عراقی همچین ذهنیتی نیست؟
بعد هم مگر مردم ما در شرایط عالی زندگی میکنند که پناهجویانش در شرایط خوب زندگی کنند به هر حال ایران کشور جهان سوم است.
خبری از یک روزنامه افغانی:
http://www.kotiposti.net/msaleha/nai_5/sh1/sh1_p_7.html

لطفا از موضوع تایپیک منحرف نشوید (موضوع افاغنه هیچ ربطی به مصاحبه سفارت چک نداردhvm)
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، zara man
بنظر منم ما یکی از متعصب ترین و نژادپرست ترین اقوام هستیم اصلا برخوردی که ما با افغانها داریم قابل قیاس با برخوردی که غربیها با مهاجرا دارن نیست.توی ایران مهاجرای غیرقانونی بچه هاشون شناسنامه ندارن حق رفتن به مدرسه ندارن و..............در حالیکه بطور مثال الان در سوئد کلی مهاجر غیرقانونی وجود داره که هر سال هم دارن اینجا زایمان می کنن و راحت از مالیات شهروندای دیگه میگیرن و میخورن و کیف میکنن و کسی هم جرات نداره بهشون چپ نگاه کنه.حالا اگه یه روزی ذره ای از تسهیلاتی که اینجا برای مهاجرا حالا چه مهاجرای قانونی و غیرقانونی قائلن در ایران برای افغانها قائل میشدن مردم ایران سر به تن افغانی ها نمیذاشتن.ضمن اینکه جنایات و مشکلاتی که بعضی از مهاجرا در غرب درست میکنن دست کمی از جنایات برخی از افغانها در ایران نداره بنابراین تصور نکنین که مهاجرای کشورای غربی همه فرهیخته و مهاجرای کشور ایران همه جانی هستن.کارهائی که اغلب افغانی ها در ایران می کنن کارگریه مشاغلی که کمتر جوون ایرانی حتی حاضره بهش فکر کنه بنابراین کار کردن افغانها در ایران ارتباط چندانی به بیکاری جوونها نداره.البته بی تاثیر نیست اما اونقد تاثیرش پررنگ نیست چون کمتر جوونی حاضره حتی با حقوق بیشتر در مقایسه با یه افغانی این کارها رو انجام بده
ضمنا من طرز برخورد غربیها با همه جور مهاجری رو دیدم حتی افغانی ها،برخلاف تفکر ما اینجا اونقدرها رنگ و نژاد برای مردم مهم نیست هرچند مسلما هر جائی گروه های افراطی وجود دارن اما این به معنای نژادپرست بودن همه یا اکثریت مردم نیست.....یه مثال ساده : شما فکر می کنین اگه یه ایرانی با یه افریقائی فقیر ازدواج کنه چه واکنشهائی نسبت به این کارش میشه؟؟؟ در حالیکه اینجا پر از آدمهائی ست که بدون حساسیت به قومیت و مذهب همدیگه براحتی با هم ازدواج میکنن و خیلی هم از با هم بودن خوشحالن......من کم اروپائی هائی رو ندیدم که در کشورای فقیر ازدواج کردن و همسرانشون رو به اروپا بردن و یا حتی برای قبول سرپرستی بچه ای یتیم به چین و ویتنام و.......سفر کردن
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، ParsTrader ، PRAGUE ، zara man

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان