کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه سفارت چک (متقاضیان مهاجرت تجاری)
سلام

مصاحبه ما هم انجام شد. ما دو نفر بودیم که در یک شرکت کار می کنیم.
من انگلیسی جواب دادم و مصاحبه هر کدام جدا بود. سوالات دو دسته بود
اول سوالات تخصصی راجع به کارمون که البته چون ما واقعا قصد داریم کار رو اونجا انجام بدیم و اطلاعات داشتیم جواب دادیم و اگر هم بشه قصد داریم اونجا سرمایهگزاری کنیم. و سوالات کمتر تخصصی تر اونجا چه کار می کنید. و اینجا چه کاری دارید؟ رابطه بین این دو چیه ؟
دسته دوم سوالاتی بود که به نظرم باید از کسانیکه ویزای کوتاه مدت می خواهن بگیرن باید می پرسید تا ما که ویزای طولانی می خواهیم مثلا:
آیا اونجا می مانید یا نه (البته این سوال بی معنیه چون ما می خواهیم اونجا سرمایه گزاری کنیم و معنی نداره بگیم برگردیم)
آیا اونجا آشنایی دارید؟ (دوستان اگه دلیل این سوالات رو می دونن بگن البته خودم حدسهایی می زنم اما نظر بقیه هم خوبه شنیده بشه)
آیا دفتر رو دیدید؟ اونجا برای اقامت کجا می روید.

کنسول هم عوض شده و یک خانم هست (قبلی آقا بود) خوش اخلاقه ولی خیلی سوال می پرسه و زرنگه . حواستون باشه اگر برای مهاجرت برید و کار کاسبی درستی فکرش رو ازینجا نکرده باشید احتملا جواب منفی میشه. البته جواب رو اون موقع نمیگن و 2-3 ماه بعد جواب میاد.
من فکر کنم کنسول اینجا رد یا تایید می کنه بعد پرونده میره پلیس و اداره مهاجرت چک و اگه همه اوکی بدن ویزا صادر میشه.
دوستان اگه تجربه هاشونو راجع به مصاحبه بنویسن ممنون می شم و کمک میشه به بقیه.
فعلن اینگار این راه دیگه جواب نمیده یا سخت شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: sara24
منم فکر میکنم همه پرونده ها همین جا ریجکت شده و اصلا به اداره مهاجرت چک نرفته چون دلایلی که گفتن دلایلی نیست که اداره مهاجرت برای مخالفت برای دادن ویزا بگه
پاسخ
اره اون كنسول قبلي خيلي راحت ميگرفته .واسه همين عوضش كردن.خيلي اقاي جون و قابل پيش بيني تري بود.ولي اين... به من گفتن كه اين كنسول فقط نظرش رو مينويسه و تصميم اصلي رو اونجا توي اداره ي مهاجرت ميگيرن.از ما هم اين سوالات رو پرسيدن .ما حتي2 سند مالكيت هم برديم البته ترجمه شده و تر و تميز ولي فايده نداشت كه نداشت.اونطور كه من شنيدم اكثر گلدن گروپي ها هم رد شدن و يه وكيل از چك اومده اينجا كه ببينه مشكل چيه و بررسي كنه.نميدونم اگر كنسول رد نميكنه پس چرا وكيل از چك مياد ايران؟اينا اصلا با ما روراست نيستن و جواي درست و حسابي نميدن.
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه هائی که مصاحبه رفتین کسی رو اونجا سراغ دارین که موفق به گرفتن ویزا شده باشه؟

چیزی دیگه ای که بنظر من میرسه اینه اگه قرار بر این شد بطور جمعی پیگیر باشین خیلی بهتره تحقیق کنین هر کس از طریق کدوم شرکت در چک اقدام کرده بطور مثال اگه همه افرادی که رد شدن از طریق یه شرکت خاص بوده باشن احتمال داره ون شرکت در چک کارش رو درست انجام نمیده

برای رسیدن به نتیجه به این دو مطلب باید توجه کنین .رسیدن به پاسخ این دو تا سوال بالا حیلی از معماها رو حل میکنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
من فکر می کنم شرکتی که همه از طریق اون اقدام کردیم شرکت فترم است. مال سارا خانم هم می دونم از همونجاست البته با واسطه .
من فکر کنم سفارت فهمیده کار این شرکت ایجاد مهاجرت هست نه تجارت واقعی برای همین هم همه درخواستها که از طریق اونها میاد رو رد می کنن. اما به هر حال سفارت باید بفهمه هر کسی از طریق اونها اقدام کرده الزاما دیلی بر این نمیشه که نمی خواد اونجا تجارتی راه بندازه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.شركتي كه واسه ما بود اسمش iccor بود.اكثر دوستان هم همين بوده.اين بيزينس پلان هم تازه به ما گفتن.اگر از همون اول به ما گفته بودن ما هم تهيه ميكرديم.چون هم اينجا هم توي دوبي شركت داريم.ميشه شما بيشتر توضيح بدين كه چطوري اينو تهيه كردين؟
-"خداوندا من با تمام کوچکیم یک چیز از تو بیشتر دارم و آن هم خدای است که من دارم و تو نداری
دکتر علی شریعتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-09 ساعت 00:45)sara24 نوشته:  با سلام.شركتي كه واسه ما بود اسمش iccor بود.اكثر دوستان هم همين بوده.اين بيزينس پلان هم تازه به ما گفتن.اگر از همون اول به ما گفته بودن ما هم تهيه ميكرديم.چون هم اينجا هم توي دوبي شركت داريم.ميشه شما بيشتر توضيح بدين كه چطوري اينو تهيه كردين؟

نه ما با این شرکت اقدام نکردیم ، بیزینس پلان همون طرح توجیهی است که توی اون شما توضیح میدین که چه کاری انجام میدین چقدر سرمایه استفاده میکنین چقدر هزینه میکنین و سود و زیان رو نشون میده همون جوری که گفتم خانم کنسول فقط یک نگاه سطحی کرد چون اکثرا اعداد و ارقام است . شما هم بهتر یک طرح توجیهی فراهم کنید میتونین در مورد کاری که دارین تو اینترنت نمونه بیزینس پلان رو سرچ کنین و اعداد و ارقام اون رو براساس کار خودتون تغییر بدین . اون شرکتی که من باهاش کار کردم همون اول به من گفت که بهتر بیزینس پلان داشته باشم و کارت ویزیت چاپ کنم و .....
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه مطلب دیگه ای که هست و من با چند تا از دوستان صحبت کردم ظاهرا مدارکی که براتون ارسال شده فقط به زبان چکی بوده؟ در حالیکه وکیل شما موظفه همه اونچه که به زبان چکی ست رو براتون پست کرده به انگلیسی هم ترجمه کنه و ضمیمه مدارک به ایران فرستاده باشه و این ترجمه باید ترجمه رسمی هم باشه!!!!!!!!

متاسفانه یکی از دوستان که در مصاحبه رد شدن اصلا اطلاع نداشتن که توی مدارکشون به چه مواردی اشاره شده .اینجور که خودشون می گفتن بیزنسی که موردتقاضای ایشون بوده با چیزی که توی مدارکش ثبت شده متفاوت بوده و مسلما هم کنسول به همین دلیل ردش کرده.خیلی طبیعیه وقتی ببینن هنوز متقاضی نمیدونه چجور شرکتی توی چک ثبت کرده بیاد برای مصاحبه.پس حتما حواستون به این موارد هم باشه.این بنده خدا شماره ثبت شرکتش رو به من داد و براش چک کردم و پرسیدم شما برای چه بیزنسی تقاضا داده بودین و بعد با شرکتی که براش در چک ثبت شده بود مقایسه کردم زمین تا اسمون فرق داشت و ایشون اصلا اطلاع نداشت که وکیلش اشتباه کرده

پس حتما دوستانی که آشنائی به زبان چک ندارن تقاضای ترجمه رسمی انگلیسی همه مدارکتون رو بکنن تا در زمان مصاحبه اطلاع داشته باشن چه مدارکی در دستشونه!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man ، mavarfan
(2010-06-09 ساعت 20:47)@Š!M نوشته:  یه مطلب دیگه ای که هست و من با چند تا از دوستان صحبت کردم ظاهرا مدارکی که براتون ارسال شده فقط به زبان چکی بوده؟ در حالیکه وکیل شما موظفه همه اونچه که به زبان چکی ست رو براتون پست کرده به انگلیسی هم ترجمه کنه و ضمیمه مدارک به ایران فرستاده باشه و این ترجمه باید ترجمه رسمی هم باشه!!!!!!!!

متاسفانه یکی از دوستان که در مصاحبه رد شدن اصلا اطلاع نداشتن که توی مدارکشون به چه مواردی اشاره شده .اینجور که خودشون می گفتن بیزنسی که موردتقاضای ایشون بوده با چیزی که توی مدارکش ثبت شده متفاوت بوده و مسلما هم کنسول به همین دلیل ردش کرده.خیلی طبیعیه وقتی ببینن هنوز متقاضی نمیدونه چجور شرکتی توی چک ثبت کرده بیاد برای مصاحبه.پس حتما حواستون به این موارد هم باشه.این بنده خدا شماره ثبت شرکتش رو به من داد و براش چک کردم و پرسیدم شما برای چه بیزنسی تقاضا داده بودین و بعد با شرکتی که براش در چک ثبت شده بود مقایسه کردم زمین تا اسمون فرق داشت و ایشون اصلا اطلاع نداشت که وکیلش اشتباه کرده

پس حتما دوستانی که آشنائی به زبان چک ندارن تقاضای ترجمه رسمی انگلیسی همه مدارکتون رو بکنن تا در زمان مصاحبه اطلاع داشته باشن چه مدارکی در دستشونه!!!!!

ببخشید اون دوست شما مگه موقع ثبت شرکت اون لیستی رو که 80 فیلد کاری مجانی رو که میتونست در اون زمینه شرکتش رو ثبت کنه مطالعه نکرده بود . بعد هم اون مدارکی که تو سفات ارائه میشه اصلان توش فیلد کاری شرکت قید نشده . من فکر نمیکنم که این موضوع صحیح باشه چون من خودم 36 مورد رو انتخاب کردم ولی تو اون مدارکی که به سفارت دادم به هیچ کدوم اشاره نشده بود .
پاسخ
تشکر کنندگان:
چرا ایشون این فرم رو مطالعه کردن و اتفاقا چندین مورد رو انتخاب کرده بودن ولی وقتی من شماره ثبتشون رو چک کردم فقط و فقط یه نوع فعالیت توش ذکر شده بود که خیلی تعجب کردم و پرسیدم چرا شما که امکان انتخاب چند گزینه رایگان رو داشتی این کارو نکردی که پاسخ دادن این کارو کردن.حالا دیگه اینو من نمیدونم چرا وکیل لیست رو ویرایش کرده...به هر حال موضوع صحت داره چون من خودم شخصا شماره ثبت شرکت ایشون رو چک کردم

شما هم که بسلامتی ویزاتون رو گرفتین و خوشبختانه وکیل خوبی داشتین من این هشدارها رو دارم به افرادی میدم که اطلاعات کافی ندارن پس لطفا سوبرداشت نفرمائید
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man ، mavarfan
کسی مدونه موقع تمدید ویزای یک ساله باز هم مصاحبه وجود داره یا نه و اگه شرکت رو هنوز فعال نکرده باشی ویزا تمدید میشه یا نه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-10 ساعت 19:59)PRAGUE نوشته:  کسی مدونه موقع تمدید ویزای یک ساله باز هم مصاحبه وجود داره یا نه و اگه شرکت رو هنوز فعال نکرده باشی ویزا تمدید میشه یا نه

فکر کنم تو جمع ما شما از همه جلوترید و یک سال دیگه ممنون می شم به بقیه هم بگید
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، sara24 ، zara man
من كه ميگم همه اين كارا كلاه برداريه.سفارت چك ميخواد از اين طريق پولي به جيب بزنه.اكثرا كه رد شدن حالا اونايي كه به قول اين اقا نشدن ممكنه سال بعد رد شن.چون ميديدم كسايي رو كه بعد از يك سال ديگه ويزاشون تمديد نشده بود و اومده بودن سفارت كه باز تقاضا بدن .ممكنه تا 1-2 سال پيش به راحتي ويزا ميدادن ولي الان يك در صد تا هستش.چه پولايي كه الكي نداديم واسه تاييد مدارك هر مدرك 35000تومان واسه ويزا 140هزار تومان.اووه كه چه كابوسي بود.حالا اميدوارم حداقل از جمع ما اقا حميد قبول شن .
دکتر علی شریعتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سارا جان الان بغیر از شما من دو نفر دیگه رو هم می شناسم که شرکتی که خودشون تقاضا کردن با اونچه که براشون در چک ثبت شده متفاوته و همگی هم از این مسئله بی خبر بودن و به همین دلیل در زمان مصاحبه درباره کاری که تصمیم به انجامش در چک دارن صجبت کردن غافل از اینکه اصلا شرکتی که براشون ثبت شده مرتبط با اون چیزی که در مصاحبه مطرح کردن نیست.برای همین اصرار دارم که حتما وکیلتون باید مدارک رو به زبان انگلیسی هم در اختیارتون میذاشت تا قبل از مصاحبه در جریان همه چی باشین.این کارو کردن یا خیر؟

رد شدن با این دلیل هم کاملا منطقیه چون سفارت دیده شما اصلا نمیدونین چه شرکتی براتون ثبت شده و باور اینکه واقعا بخواین اونجا بیزنس کنین براشون سخته
پاسخ
نه وكيل ما اولش فقط يه سري مدارك فرستاد كه همشون به زبان چكي بود و گفت كه اين رو ببريم سفارت و وقت مصاحبه بگيريم.ما هم همين كار رو كرديم .1-2 هفته بعد از مصاحبه واسمون يه سري مدارك ديگه فرستاد كه مدارك شركت بودن كه اونا به زبان انگليسي بود و چكي نصفش انگليسي نصفش چكي.كه شامل مدارك اجاره نامه و حساب بانكي و...بود.نميدونم واقعا چرا به ما نگفتن.من رفتم سفارت ميگن دوباره از اول شروع كن .اخه نميدونم ارزشش رو داره يا نه؟ميترسم بازم بيفايده باشه
دکتر علی شریعتی
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان