کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
میشه شماره وکیلتو بهم بدی دوست عزیز من میخام از سریق eb-5 بیام و ایالت کالیفرنیا شهرشو شک دارم فقط وکیل اول

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟
من گرین کارت دارم و برای همسرم درخواست گرین کارت دادم
اما الان ایران هستم و کاری توی امریکا ندارم
چطور میتونم اسپانسر هممسرم باشم؟
نمیشه پرینت حساب بانکی توی ایران رو ارائه بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-08 ساعت 01:39)atamata نوشته:  سلام دوستان
میشه لطفا منو راهنمایی کنید؟
من گرین کارت دارم و برای همسرم درخواست گرین کارت دادم
اما الان ایران هستم و کاری توی آمریکا ندارم
چطور میتونم اسپانسر هممسرم باشم؟
نمیشه پرینت حساب بانکی توی ایران رو ارائه بدم؟

سلام
پرینت حساب بانکی در ایران بر اساس تجربیات گذشته دوستان ، در مورد مهاجرت خانوادگی نمیتونه کمک کنه.
شما باید فرم ساپورت را خودتون پر کنید و درامدتون را در آمر یکا صفر بزنید و از یک joint sponsor استفاده کنید که در حال حاضر در اونجا مشغول به کار هست و ایشون هم یک فرم ساپورت برای همسرتون پر کنند و هر دو فرم را همراه با مدارک دیگه ارسال کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، طناز12
با سلام. من 6 ماه پیش ازم دوباره ترجمه مدرک خواستند فرستادم nvc .روز مصاحبه برام زدن 13 apr . که 8 ماه میگذره از ترجمه مدارکم. آیا ترجمه جدید لازمه ببرم؟ تغییری در شناسنامه و مدارکم به وجود نیومده..
در نامه نوشتند updated tax document و اینها.. من برای 2013 و 2014 رو فرستادم.. آیا تا 13 apr شخصی که من رو ساپورت کرده باید مدارک tax2015 رو بهم بده؟ اصلا چه ماهی وقت tax دادن سال گذشتست؟ آیا من باید تمام مدارک مالیاتی که ایشون فرستادت سفارت رو دوباره ببرم با خودم؟ یعنی بگم برای من هم بفرستند؟ ممنونم میشم پاسخ بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-01 ساعت 11:42)ariairani نوشته:  با سلام. من 6 ماه پیش ازم دوباره ترجمه مدرک خواستند فرستادم nvc .روز مصاحبه برام زدن 13 apr . که 8 ماه میگذره از ترجمه مدارکم. آیا ترجمه جدید لازمه ببرم؟ تغییری در شناسنامه و مدارکم به وجود نیومده..
در نامه نوشتند updated tax document و اینها.. من برای 2013 و 2014 رو فرستادم.. آیا تا 13 apr شخصی که من رو ساپورت کرده باید مدارک tax2015 رو بهم بده؟ اصلا چه ماهی وقت tax دادن سال گذشتست؟ آیا من باید تمام مدارک مالیاتی که ایشون فرستادت سفارت رو دوباره ببرم با خودم؟ یعنی بگم برای من هم بفرستند؟ ممنونم میشم پاسخ بدین
به اسپانسرت بگو اخرین باری که تکس داده و مدرکش رو داره رو برات بفرسته.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام وقت همگی به خیر و شادی یک سوال ابتدایی داشتم ولی اگه لطف کنید پاسخ بدید ممنون می شم من قضد دارم یک هموطن رو ساپورت مالی کنم ایشون متاهل و از طرق پدر سیتیزن تشریف می اورند من چه فرم هایی و چه مدارکی رو باید اماده کتم از وقتی که می گذارید سپاس گذازم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-09 ساعت 02:36)maryam5141 نوشته:  سلام وقت همگی به خیر و شادی یک سوال ابتدایی داشتم ولی اگه لطف کنید پاسخ بدید ممنون می شم  من قضد دارم یک هموطن رو ساپورت مالی کنم ایشون متاهل و از طرق پدر سیتیزن تشریف می اورند من چه فرم هایی و چه مدارکی رو باید اماده کتم از وقتی که می گذارید سپاس گذازم

با سلام
شما و پدر ایشون هردو نفر فرم I-864 رو پر میکنین
پدرشون در آمد و تکسشونو 0 میزنن و دلیل تکس ندادن رو ذکر میکنن
شما هم با ید همین فرم رو پر کنید.. درآمد سالانتون با اعضا خانوادتون و اشخاصی که ساپورت میکنید بالاتر از POVERTY LINE باشه..
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam5141 ، حاجی واشنگتن
سلام دوستان
من از طریق پدرم که سیتیزن هستند اقدام به مهاجرت کردم
ایشون بعنوان اسپانسر بنده فرم i-864 را پر کردن ولی چون پدر اونجا زندگی نمیکنن و درآمدی ندارن از دایی خودم بعنوان joint sponser استفاده کردیم و فرم I-864A رو پر کردیم.
هفته پیش از NVC نامه اومد که Proof of Relation بین پدر و دایی ام رو بدید.
یک نگاهی که به قوانین انداختم متوجه شدم که
یا:
اسپانسر و کمک اسپانسر باید فامیل درجه یک باشن
یا:
در اظهار نامه مالیاتی مالیاتی اسپانسر، اسم کمک اسپانسر اومده باشه

که شرایط من هیچ کدوم از موارد بالا نیست

درخواست من از شما عزیزانی که نسبت به این قوانین آگاهی بیشتری دارید اینکه بنده رو حمایت کنید تا این مشکل رو بر طرف کنم
خیلی سپاسگزار و ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-14 ساعت 21:55)sunny_d نوشته:  سلام دوستان
من از طریق پدرم  که سیتیزن هستند اقدام به مهاجرت کردم
ایشون بعنوان اسپانسر بنده فرم  i-864  را پر کردن ولی چون پدر اونجا زندگی نمیکنن و درآمدی ندارن از دایی خودم بعنوان joint sponser استفاده کردیم و فرم  I-864A  رو پر کردیم.
هفته پیش از NVC  نامه اومد که Proof of Relation  بین پدر و دایی ام رو بدید.
یک نگاهی که به قوانین انداختم متوجه شدم که
یا:
اسپانسر و کمک اسپانسر باید فامیل درجه یک باشن
یا:
در اظهار نامه مالیاتی مالیاتی اسپانسر، اسم کمک اسپانسر اومده باشه

که شرایط من هیچ کدوم از موارد بالا نیست

درخواست من از شما عزیزانی که نسبت به این قوانین آگاهی بیشتری دارید اینکه بنده رو حمایت کنید تا این مشکل رو بر طرف کنم
خیلی سپاسگزار و ممنونم

سلام
تا اونجایی که من مطلع هستم در صورتیکه اسپانسر اصلی که پدرتون هستند درآمدشون کافی نباشه و بخوان از درامد سایر اعضای خانواده که با ایشون زندگی میکنند استفاده کنند باید فرم  864A بین پدرتون و اون شخص تکمیل بشه. در مورد کیس شما که اصلا پدرتون اونجا نیستند و دایی تون بعنوان joint sponsor میخوان فرم را پر کنند باید ایشون جداگانه فرم 864 را پر کنند (پر کردن  فرم 864A بنظرم اشتباه بوده و اون مدارکی که ازتون خواستن یا شما خوندین احتمالا بخاطر همینه ) و مدارک سیتیزنی یا اقامتشون را برای شما بفرستند و شما هر دو فرم 864 مربوط به پدرتون و داییتون را همراه با سایر مدارک ارسال کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
سلام دوستان
من براي گرين كارت پدر و مادرم اقدام كردم و خودم اسپانسر هستم و فرم i864 رو پر كردم ولي چون تكس رو هميشه با همسرم به طور مشترك پركرديم ايشون فرم i864a رو به عنوان household پركردن ولي ساپورتي انجام نميدن ولي يكي از دوستان خانوادگي كو اسپانسر بنده هستن كه ايشون فرم i864 رو پر كردن و خالا سوال من در ارتباط با همسر كو اسپانسرم هست از اونجايي كه ايشون فرمهاي مالياتي رو به صورت اشتراكي با همسرشون پر كردن همسر ايشون بايد چه فرمي رو پر كنن آيا همسر كو اسپانسر بنده بايد فرم i864aرو پر كنن يا فرم ديگري رو و آيا مراحل كار ساپورت رو درست پيش رفتم يا خير،.
ممنون ميشم از راهنمايي دوستان عزيزم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-11 ساعت 07:47)Neha نوشته:  سلام دوستان
من براي گرين كارت پدر و مادرم اقدام كردم و خودم اسپانسر هستم و فرم i864 رو پر كردم ولي چون تكس رو هميشه با همسرم به طور مشترك پركرديم ايشون فرم i864a رو به عنوان household پركردن ولي ساپورتي انجام نميدن ولي يكي از دوستان خانوادگي كو اسپانسر بنده هستن كه ايشون فرم i864 رو پر كردن و خالا سوال من در ارتباط با همسر كو اسپانسرم هست از اونجايي كه ايشون فرمهاي مالياتي رو به صورت اشتراكي با همسرشون پر كردن همسر ايشون بايد چه فرمي رو پر كنن آيا همسر كو اسپانسر بنده بايد فرم i864aرو پر كنن يا فرم ديگري رو و آيا مراحل كار ساپورت رو درست پيش رفتم يا خير،.

سلام
ظاهرا شما خودتون شغل و درآمدی ندارید. و اسمتون زیر مجموعه فرم مالیاتی همسرتون هست.
اگر همسر شما قرار نیست که ساپورت مالی را انجام بدند و شما از کو اسپانسر استفاده کردید چرا دیگه ایشون فرم I864a را پر کردند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-12 ساعت 17:30)hosseinkht نوشته:  

سلام
ظاهرا شما خودتون شغل و درآمدی ندارید. و اسمتون زیر مجموعه فرم مالیاتی همسرتون هست.
اگر همسر شما قرار نیست که ساپورت مالی را انجام بدند و شما از کو اسپانسر استفاده کردید چرا دیگه ایشون فرم I864a را پر کردند؟

سلام
ممنون از پاسختون دوست عزيز ولي من شاغل هستم و همسرم دانشجو هستن و كار اخر هفته دارن و درآمد زيادي ندارن به همين دليل فرم i864 رو من پر كردم و چون ما tax رو با هم پر ميكنيم اين طور كه من خوندم و متوجه شدم ايشون بايد i864a رو پر ميكردن به عنوان household كما اينكه توي فرم i864a اين گزينه وجود داره كه شما فقط به عنوان householdپر ميكنيد يا كو اسپانسر هم هستين كه همسر من فقط household رو تيك زدن ولي سوْال من بيشتر در ارتباط با دوستم و همسرشون هست كه كو اسپانسر من هستن و اونها هم tax رو با هم پر ميكنن سوْال اين هست كه فرد اصلي كه i864 رو پر ميكنه همسرشون هم بايد i864 رو پر كنه يا i864a رو ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-15 ساعت 05:29)Neha نوشته:  
(2016-07-12 ساعت 17:30)hosseinkht نوشته:  

سلام

سلام
ممنون از پاسختون دوست عزيز ولي من شاغل هستم و همسرم دانشجو هستن و كار اخر هفته دارن و درآمد زيادي ندارن به همين دليل فرم i864 رو من پر كردم و چون ما tax رو با هم پر ميكنيم  اين طور كه من خوندم و متوجه شدم ايشون بايد i864a رو پر ميكردن به عنوان household كما اينكه توي فرم i864a اين  گزينه وجود داره كه شما فقط به عنوان householdپر ميكنيد يا كو اسپانسر هم هستين كه همسر من فقط household رو تيك زدن ولي سوْال من بيشتر در ارتباط با دوستم و همسرشون هست كه كو اسپانسر من هستن و اونها هم tax رو با هم پر ميكنن  سوْال اين هست كه فرد اصلي كه i864 رو پر ميكنه همسرشون هم بايد i864 رو پر كنه يا i864a رو ؟

خواهش میکنم.
تا اونجایی که من اطلاع دارم اگه کو اسپانسرتون فقط از درآمد خودشون برای ساپورت شما استفاده میکنند نیازی نیست که همسرشون فرمی را پر کنند ولی اگه از درآمد همسرشون هم برای رسیدن به حد نصاب لازم استفاده میکنند اونوقت باید فرم i864a را پر کنند. حالا اینکه این دو نفر با هم tax را پر میکنند رو این موضوع تأثیری میگذاره یا نه، مطمئن نیستم.
بازم دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند لطفا راهنمایی کنند....
پاسخ
تشکر کنندگان: Neha ، sib 24
ممنونم از شما و از دوستان عزيز مهاجرسرايي ميخوام اگر كسي اطلاعي در اين زمينه داره به من همفكري بده چون بايد فرمها رو إرسال كنم و همچنان مردد هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht
درود دوستان
يك راهنمايي خيلي ضروري از شما دوستان ميخوام ، اگر كسي نتواند به هر دليلي joint sponsor پيدا كند چه راه حل هاي ديگه دارد كه بتواند مشكل اسپانسر را حل كند ؟ ايا فقط joint sponsor بايد ماليات پرداخت كند و حقوق بگيرد؟ يا اگر كسي دارايي قابل قبولي در حساب داشته باشد و يا خونه در امريكا داشته باشد ولي كار نكند و ماليات ندهد هم مي تواند اسپانسر بشود؟ لطفا هركدام از دوستان راهي را مي دانند بگويند ، من كل صفحات اين تاپيك را خواندم و بعضي از مسائل را كامنت هاي دوستان فهميدم ولي در حالت كلي ميخواستم بدانم چه راه هاي ديگري وجود دارد؟

یک سوال دیگر دوستان اینکه اگر یک فرد برای دو نفر بخواهد اسپانسر بشود و تعداد اعضای خانواده او نیز 2 نفر باشد در مجموع طبق جدول زیر سالیانه حداقل باید 25،025 درامدی داشته باشد که برای آن Tax پرداخت می کند؟ اگر ایشان Business برای خودشان باشد و بستگان درجه 2 باشد فقط کافی است که همان فرم I-864 و به همراه مدارک مالیاتی 3 سال اخیر و یک کپی از صفحه پاسپورت تحویل دهد؟ سوال دیگه آیا co-sponsor هم می تواندبرای جبران کسری از assets استفاده نماید؟
باسپاس

فایل‌های پیوست
.pdf   i-864p.pdf (اندازه 232.41 KB / تعداد دانلود: 147)
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: