کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
(2012-03-10 ساعت 01:08)f1f نوشته:  یه سوال از دوستان مطلع:
من کیسم یک سال پیش کامل شده و مثل دوستان دیگه منتظر کارنت شدن هستم. چند ماهی هست که اسپانسر من کارشو فروخته و بیکاره. خواستم ببینم موقع اینترویو و ارایه Tax Return سال آخر، قضیه بدون درآمد بودن مشکل زا نمیشه؟

دوست عزیز اگر اسپانسر شما فقط چند ماه است که کارشون رو از دست دادن زیاد نباید نگران باشید ، چراکه موقهٔ مصاحبه از شما فرم‌های مالیاتی سال ۲۰۱۱ رو میخوان ، یعنی‌ فرمی که نشون بده اسپانسر شما در سال ۲۰۱۱ درامد کافی‌ ( طبقه جدول NVC ) برای ساپورت کردن شما داشته ، که اگر داستان فقط مربوط به چند ماه گذشته که ۳ ماهش هم مال سال ۲۰۱۲ است و شما نیازی به اون ندارید باشه ، به احتمال زیاد جواب خواهد داد و مشکلی‌ برای شما بوجود نخواهد آمد ، البته آفیسر از بیکاری اسپانسر شما نباید چیزی بفهمه . موفق باشید

[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، frozen mind ، sasan_rock ، battosai ، hamid87 ، msar ، حاجی واشنگتن
(2012-03-10 ساعت 09:38)f1f نوشته:  از پاسخ شما خیلی ممنونم اما متاسفانه بر اساس پیش روی ویزا بولیتن تاریخ مصاحبه بنده شش هفت ماه دیگس. آیا اون موقع Tax Return 2012 رو نمیخوان؟
ضمن تایید صحبت دوستمون SAEED 60 باید به اطلاعتون برسونم که ساکنین آمریکا به تازگی فرمهای مالیاتی 2011 رو پر کردن و مالیات پرداخت کردن. مدارک پرداخت مالیات سال 2011 «تا حدود» آخر اسفند سال 1391 اعتبار خواهد داشت. (گفتم تا حدود چون تاریخ دقیقشو یادم رفته، اما کمتر از اون تاریخ نیست).
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Toranj ، f1f ، SAEED 60 ، Blaze ، sasan_rock ، Linspire ، battosai ، romance33 ، Shahabpk ، msar ، حاجی واشنگتن
سلام.آقا من همین ماه کارنت شدم.۸ مارث ۲۰۰۵ ،ف‌‌۱.اسپانسر معرفی‌ کردن مال بعد کارنت شدن یا قبلش؟مرسی‌

وقت سفارت چقدر بعد از ok اسپانسر معلوم می‌شه؟
[en] F1
PD: March 2005
Interview: ?
Visa: ?
Departure Date: ? [/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-03-14 ساعت 22:07)farshid.ok نوشته:  سلام.آقا من همین ماه کارنت شدم.۸ مارث ۲۰۰۵ ،ف‌‌۱.اسپانسر معرفی‌ کردن مال بعد کارنت شدن یا قبلش؟مرسی‌

وقت سفارت چقدر بعد از ok اسپانسر معلوم می‌شه؟

فرشید جان، معرفی ضامن ربطی به کارنت شدن نداره.
معمولا قبل از کارنت شدن یا همزمان با اون، NVC با شما مکاتبه می کنه و از شما می خواد که یک سری مدارک بفرستین و پرونده رو کامل کنین. از جمله این مدارک همون معرفی ضامن و مدارک مالیاتی ایشون هستش.

تا زمانی که پرونده تکمیل نشه، کارنت شدن فایده نخواهد داشت و نمی تونن براتون وقت مصاحبه تعیین کنن.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: farshid.ok ، SAEED 60 ، Blaze ، sasan_rock ، comrun ، amir2640 ، sib 24 ، msar ، حاجی واشنگتن
من سیتیزن امریکا هستم و در امریکا به دنیا امدم. ولی در ایران زندگی میکنم.
برای پدرم تقاضای گرین کارت کردم و یک نفر در امریکا joint sponsor من شد و فرم I-864 که همان affidavit of support باشد را پر کرده و همراه با tax papper فرستادم.
حالا ایمیل دادن مبنی بر پر کردن فرم های affidavit of support.
ایا من به عنوان petitioner باید این فرم ها را پر کنم؟؟
چون من کار نکردم هیچ tax ندادم .
اگر باید پر کنم اونجوری که من از سایت متوجه میشم مثل اینکه باید یک نامه توضیح بدم و یک کپی هم از IRS بدم ؟؟
چطوری باید این کارو انجام بدم؟؟
ممنون میشم کسی کمکم کنه
پاسخ
اینجا چرا کسی جواب نمی ده؟؟؟؟
پاسخ
نمیدونم عزیزم من که وکیل گرفتم چون ترسیدم کاره طول بکشه یا خرابکاری بشه
پاسخ
سلام به دوستان
یه سوال داشتم اگر کسی واقعا راهنمایی کنه ممنون میشم.
یه اسپانسر میتونه همزمان برای چند تا خانواده که تو کتوگری f4 هستن اسپانسر بشه؟؟
پاسخ
(2012-06-08 ساعت 13:00)hossein2 نوشته:  سلام به دوستان

بستگی به درآمد ایشون داره. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را بخونین.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، msar ، حاجی واشنگتن
(2012-06-08 ساعت 14:38)frozen mind نوشته:  
(2012-06-08 ساعت 13:00)hossein2 نوشته:  سلام به دوستان

بستگی به درآمد ایشون داره. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را بخونین.
سلام
من این پست خواندم ولی جواب سوالم نگرفتم. واسه کیس خانواده ما در مدت 3 ماه 18 نفر هستیم که باید بریم سفارت درقالب 4 خانواده میخوام بدونم پسر خاله من که ماهانه 10 هزار دلار درامدش هست و یه آپارتمان تو آمریکا به نامش هست آیا میتونه برای این تعداد آدم اسپانسر بشه یا نه؟؟
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
ن این پست خواندم ولی جواب سوالم نگرفتم. واسه کیس خانواده ما در مدت 3 ماه 18 نفر هستیم که باید بریم سفارت درقالب 4 خانواده میخوام بدونم پسر خاله من که ماهانه 10 هزار دلار درامدش هست و یه آپارتمان تو آمریکا به نامش هست آیا میتونه برای این تعداد آدم اسپانسر بشه یا نه؟؟

[/quote]

این که افراد در چه کتگوری هستن اصلا مهم نیست ، فرم زیر رابطهٔ بین در آمد و توانایی‌ اسپنسرینگ رو نشون میده

فایل‌های پیوست
.pdf   i-864p.pdf (اندازه 26.36 KB / تعداد دانلود: 159)
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، frozen mind ، comrun ، msar
کسی میدونه بعد از اینکه گرین کارت رو گرفته باشید میشه کواسپانسرو بدلیل اینکه اسپانسر شغل گرفته و دیگه در امد داره حذف کرد یا نه یعنی فیش حقوق اسپانسرو نشون داد و بگیم کواسپانسرو حذف کنن چون خود اسپانسر توانایی ساپورت رو داره
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق ، battosai ، msar
شنیدم میشه ولی لطفا هرکس اطلاع دقیق داره بگه مطمئن بشیم.
پاسخ
والا یه بار پارسال من از یه وکیل پرسیدم که اگه خودم بعد از گرین کارت گرفتنم اونجا کار کنمو درآمد داشته باشم چی میشه؟ گفت میتونید اسپانسرو بردارید چون اون موقع خودتون از پس هزینه هاتون برمیاید. حالا دیگه نمیدونم تا چه حد حرفش درست بوده
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، battosai ، msar ، حاجی واشنگتن
(2012-07-25 ساعت 14:33)sara_217us نوشته:  کسی میدونه بعد از اینکه گرین کارت رو گرفته باشید میشه کواسپانسرو بدلیل اینکه اسپانسر شغل گرفته و دیگه در امد داره حذف کرد یا نه یعنی فیش حقوق اسپانسرو نشون داد و بگیم کواسپانسرو حذف کنن چون خود اسپانسر توانایی ساپورت رو داره

قانون میگه فقط کسانی‌ نیازی به اسپانسر ندارند که یا ۴۰ کوارتر ( معادل ۱۰ سال ) در آمریکا کار کرده و مالیات داده باشند و یا اینکه سیتیزن شده باشند .
[/en]