کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فارغ التحصیلان داروسازی
(2014-02-09 ساعت 18:12)rbb نوشته:  سلام دوستان. تا اونجایی که خوندم بحث درمورد مسایله مالی بود منم میخواستم یه سوال کلی بپرسم. من دانشجو هستم ، سوای مخارج تحصیل، یه حساب حدودی هم راجع به هزینه زندگی نیاز دارم. سوالم اینه که خرج حدودی یه آدم مجرد رو چقدر تخمین میزنید ؟
البته اگه از لحاظ محل زندگی و میزان خرج و این حرفها متوسط رو در نظر بگیریم. یعنی مثلا جایی مثل نیویورک اول مهاجرت و تو دوران دانشجویی مد نظرم نیست !
سوال دومی که از دوستان ساکن آمریکا داشتم این بود که راجع به شغلم بعد از تموم شدن تحصیل تو سایتها سرچ کردم و میانگین درآمد 116 هزار تا رو در سال داد. شما اینکه من بتونم همون اوایل بدون تجربه ، یه کار 60 70 هزار تایی رو پیدا کنم عملی میدونید ؟ یا اصلا این چیزا قابل پیش بینی نیست ؟
من داروسازی میخونمو دنبال معادل کردنه مدرکم هستم به عنوان داروساز(Pharmacist) مشغول به کار شم. اگه سوالی که پرسیدم خیلی کلی بود ولی بتونین راجع به وضعیت داروسازا از لحاظ مالی اطلاعات بدین بهم خیلی ممنون میشم.
(پست موقت) با اجازه مديران عزيز مخصوصا عمو سعيدBig Grin
دوست عزيز شما ميتونيد به تاپيك فارغ التحصيلان داروسازي مراجعه كنيد. اما به طور كلي شما بعد از فارغ التحصيلي بايد تعهد و طرحتون رو بگذرونيد..چون به ريز نمرات و دانشنامه نياز خواهيد داشت..بعد از اون براي معادل سازي مدرك ، خودتان را براي ٣ امتحان بايد آماده كنيد:
١-تافل و (كه براي دانشگاه هاي خوب نمره ١٠٥ به بالا ميخواهد
٢-GRE
٣- امتحان FPGEE كه منابعش دو تا كتابه:
Comprehensive pharmacy review for NAPLEX
The APhA complete review for the FPGEe
امتحان FPGEE به صورت pass و fail ميباشد.
بعد از قبولي ١٥٠٠ ساعت كار آموزي خواهيد رفت و بعد از اون اگر اجازه كار داشته باشيد ميتونيد به عنوان pharmacist مشغول به كار بشيد..
پيشنهاد ميكنم اگر قبل از علوم پايه هستيد و مشكل مالي نداريد از همين حالا براي دانشگاهها براي پذيرش از ابتدا اقدام كنيد و خودتون رو درگير طرح و تعهد نكنيد.اگر هم نزديك ١٤٠ واحد رو پاس كرديد ، ببينيد وزارتخانه مدرك معادل ليسانس بهتون ميده و بعد با اون براي دوره PharmD اقدام كنيد.
2013AS89$$ آنكارا٢نفرمصاحبه:w3جولاي برگه صورتي،CV+٩سؤالي
ديدگاه هاي آرش در مورد آمريكا
كلير: ١٧سپتامبر،،صادر شدن ويزا:١٩سپتامبر،مقصد: west hills,CA ورودبه آمريكا: ٢٦نووامبر، دريافت گرين كارد:١٣ژانويه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، taherifar ، sspsk
(2014-02-09 ساعت 20:50)mehrdad pharm نوشته:  
(2014-02-09 ساعت 18:12)rbb نوشته:  سلام دوستان. تا اونجایی که خوندم بحث درمورد مسایله مالی بود منم میخواستم یه سوال کلی بپرسم. من دانشجو هستم ، سوای مخارج تحصیل، یه حساب حدودی هم راجع به هزینه زندگی نیاز دارم. سوالم اینه که خرج حدودی یه آدم مجرد رو چقدر تخمین میزنید ؟
البته اگه از لحاظ محل زندگی و میزان خرج و این حرفها متوسط رو در نظر بگیریم. یعنی مثلا جایی مثل نیویورک اول مهاجرت و تو دوران دانشجویی مد نظرم نیست !
سوال دومی که از دوستان ساکن آمریکا داشتم این بود که راجع به شغلم بعد از تموم شدن تحصیل تو سایتها سرچ کردم و میانگین درآمد 116 هزار تا رو در سال داد. شما اینکه من بتونم همون اوایل بدون تجربه ، یه کار 60 70 هزار تایی رو پیدا کنم عملی میدونید ؟ یا اصلا این چیزا قابل پیش بینی نیست ؟
من داروسازی میخونمو دنبال معادل کردنه مدرکم هستم به عنوان داروساز(Pharmacist) مشغول به کار شم. اگه سوالی که پرسیدم خیلی کلی بود ولی بتونین راجع به وضعیت داروسازا از لحاظ مالی اطلاعات بدین بهم خیلی ممنون میشم.
(پست موقت) با اجازه مديران عزيز مخصوصا عمو سعيدBig Grin
دوست عزيز شما ميتونيد به تاپيك فارغ التحصيلان داروسازي مراجعه كنيد. اما به طور كلي شما بعد از فارغ التحصيلي بايد تعهد و طرحتون رو بگذرونيد..چون به ريز نمرات و دانشنامه نياز خواهيد داشت..بعد از اون براي معادل سازي مدرك ، خودتان را براي ٣ امتحان بايد آماده كنيد:
١-تافل و (كه براي دانشگاه هاي خوب نمره ١٠٥ به بالا ميخواهد
٢-GRE
٣- امتحان FPGEE كه منابعش دو تا كتابه:
Comprehensive pharmacy review for NAPLEX
The APhA complete review for the FPGEe
امتحان FPGEE به صورت pass و fail ميباشد.
بعد از قبولي ١٥٠٠ ساعت كار آموزي خواهيد رفت و بعد از اون اگر اجازه كار داشته باشيد ميتونيد به عنوان pharmacist مشغول به كار بشيد..
پيشنهاد ميكنم اگر قبل از علوم پايه هستيد و مشكل مالي نداريد از همين حالا براي دانشگاهها براي پذيرش از ابتدا اقدام كنيد و خودتون رو درگير طرح و تعهد نكنيد.اگر هم نزديك ١٤٠ واحد رو پاس كرديد ، ببينيد وزارتخانه مدرك معادل ليسانس بهتون ميده و بعد با اون براي دوره PharmD اقدام كنيد.

مرسی. بعد از علوم پایه هستم متاسفانه... مراحلش رو میدونم راجع بهش تحقیق کردم. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mehrdad pharm ، taherifar
از حدود 6 ماه قبل وزارت خانه دیگر پروانه دایم صادر نمی کند. ایا ترجمه دانشنامه و ریز نمرات برای طی مراحل معادل سازی مدرک داروسازی در امریکا کافی می باشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
سلام
من به تازگی وارد امریکا شدم و قصد دارم که شروع به درس خوندن کنم برای دندان پزشکی و یا داروسازی نمیدونم کدوم یکی بهتر هستش
و همینطور کدام یکی واسه کالج کمکتر ریاضی باید خوند ؟؟
( چون متاسفانه من اصلا از ریاضی زیاد سر ددرنمیارم چون ایران هنر خوندم و اصلا ریاضی نداشتیم حتی تو دانشگاه و الان از کالج فقط بخاطر ریاضی هستش که میترسم )
دوستان عزیز کسی میتونه منو راهنمایی کنه که باید چه درسهایی رو بردارم توی کالج و اینکه هرکدوم از این رشته ها با کالج تقریبا چند سال طول میکشه ؟!؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
[quote='lossi' pid='475942' dateline='1397019918']
سلام
من به تازگی وارد آمریکا شدم و قصد دارم که شروع به درس خوندن کنم برای دندان پزشکی و یا داروسازی نمیدونم کدوم یکی بهتر هستش
و همینطور کدام یکی واسه کالج کمکتر ریاضی باید خوند ؟؟
( چون متاسفانه من اصلا از ریاضی زیاد سر ددرنمیارم چون ایران هنر خوندم و اصلا ریاضی نداشتیم حتی تو دانشگاه و الان از کالج فقط بخاطر ریاضی هستش که میترسم )
دوستان عزیز کسی میتونه منو راهنمایی کنه که باید چه درسهایی رو بردارم توی کالج و اینکه هرکدوم از این رشته ها با کالج تقریبا چند سال طول میکشه ؟!؟
با تشکر

داروسازی کلی ریاضی داره دوست عزیز. دندانپزشکی کمتر داره هر دو تقریبا 6-8 سال طول می کشند. به کالج نزدیک محل اقامتتون مراجعه کنید کامل راهنمایی می کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia ، taherifar
سلام
پگاه خانم.من در ایران سال آخر داروسازی هستم و می خواستم بدونم که اگه بخوایم در آمریکا برای مقطع دکتری ادامه تحصیل بدیم باید حتما در ابتدا تو آمریکا پروانه کار بگیریم یعنی معادل سازی مدرک یا خیر نیازی نیست؟میشه مستقیم برای دکتری خوند؟
Sspsk Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ,من امسال میخوام این امتحان رو بدم,کسی هست که قصد پاس کردن امتحان fpgee را داشته باشه اگه هست اطلاع بده تا با هم هماهنگ کنیم برای ارسال مدارک وغیره.ممنون
کیس نامبر :2013AS00003### تاریخ رویت قبولی:2 می(روز تولدم) کنسولگری:ارمنستان کارنت :نوامبر مصاحبه:اواخر ژانویه کلیرنس:اوایل مارچ
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-08 ساعت 06:04)MajidShirzadeh نوشته:  دوستان عزیز
اگر در زمینه ادامه تحصیل یا معادل سازی مدرک داروسازی در آمریکا شرایط لازم برای کار داروسازی و هم چنین درآمد این رشته در آمریکا سوالی دارید همسرم می تونه کمکتون کنه.

با سلام و احترام
من فارق التحصيل كارشناسي ارشد خاكشناسي هستم. تقريبا تا يك يا يك سال نيم ديگه وارد آمريكا ميشم. قصد دارم در رشته داروسازي تحصيل كنم. چند تا سوال دارم ممنون ميشم جواب سوالام بديد. ١- من الان سي ساله هستم شرايط سني در أخذ پذيرش دخيل هست؟ ٢- حتما بايد آزمون تافل بدم يا آيلتس هم قبول مي كنند؟ ٣-من شنيدم دوره داروسازي شش ساله هست دو سال پيش نياز و چهار سال دروس مربوط به داروسازي، آيا دانشگاه اونجا مدرك فوق ليسانسم بجايي اين دو سال قبول مي كنند؟ يا بايد از اول اين دوره شش سال طي كنم؟ ٤- آيا اگر اين دو سال را ازم قبول كردن بايد آزمون يا امتحاني براي ورود به دوره چهار ساله بدم؟ دلم ميخواست پزشكي بخونم ولي شنيدم پذيرش در رشته پزشكي براي مهاجران خيلي سخته براي همين داروسازي انتخاب كردم. بنظر شما تصميم درستي گرفتم؟ آيا اين رشته آينده اي داره؟ خيليا به من ميگن برو دكتري رشته خودتو بگير. خيلي ممنون ميشم جواب سوالايي منو صادقانه بديد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-15 ساعت 00:47)sokot نوشته:  سلام دوستان ,من امسال میخوام  این امتحان رو بدم,کسی هست که قصد پاس کردن امتحان fpgee را داشته باشه اگه هست اطلاع بده تا با هم هماهنگ کنیم برای ارسال مدارک وغیره.ممنون

سلام،من هم میخوام امتحان بدم،و اگه بتونیم با هم درس بخونیم خوبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگر در زمینه ادامه تحصیل یا معادل سازی مدرک داروسازی در آمریکا شرایط لازم برای کار داروسازی و هم چنین درآمد این رشته در آمریکا سوالی دارید همسرم می تونه کمکتون کنه.

سلام. چقدر خوشحالم این پست را می بینم. من داروساز هستم و کمتر از دو ماهه با گرین کارت امدم فلوریدا. ریز نمرات و ترجمه پروانه و دانشنامه هم آماده دارم. تا حدودی در باره مراحل NABP هم خونده ام. ولی دوست داشتم با کسیکه این مراحل را با جزیات انجام دادن اشنا میشدم.میخوام در مورد معادلسازی داروسازی و سایر فرصتهای شغلی داروسازان کمکم کنید. ممنون میشم اگر جوابمو بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-01 ساعت 19:30)روژين نوشته:  

اگه ميشه شرايط كار براي داروسازان با پروانه دايم را بگوييد.ضمنا اگر داروسازي با سابقه كار در صنعت باشد چه شرايطي دارد؟

روژین عزیز سلام. منهم مثل شما سابقه کار در صنعت داروسازی را دارم و تازه واردم. خواستم بپرسم آیا با سابقه صنعت میشه اینجا کاری کرد که دنبال معادلسازی نرم یا اول و اخر باید معادل کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
اول از همه تشکر از همه شما که حاضر شدید وقت بذارید و اینجا تجربیاتتون را در اختیار بقیه قرار بدید، امیدوارم از همین دست پس بگیرید و بهترین راهها جلوتون باز بشه. من داروساز هستم از ایران. طرح رفتم و پروانه دایم و دانشنامه دارم. چند سالی هم سابقه صنعت دارم و میتونم از شرکت توصیه نامه با متن قابل قبول بگیرم. یک phD فارماسیوتیکس هم از دانشگاه تهران دارم که تعهدات خدمتشو نرفتم و فقط مقاله و تز برام باقی مانده. خواستم از دوستانی که در هر یک از این زمینه ها یعنی کار در داروخانه یا کار در شرکت داروسازی و یا پست داک مرتبط با داروسازی توصیه ای دارن که برای یک تازه وارد لازم باشه، لطفشون را شامل حال من کنند. بیشتر دوست دارم بدونم ایا اینجا برای سابقه کار صنعت (تولید) ایران، ارزشی قایل هستن؟ کدام ایالت برای این شغل فرصت بهتری داره؟ اگه مسیول فنی شرکت تولیدی بوده باشم یا مثلا در کنترل کیفیت یا تضمین کیفیت، اینجا دنبال چه تایتلی از کار بگردم؟ برای منکه بچه زیر دو سال هم دارم کدام مسیر راحتتر به شغل مناسب با حقوق متوسط و نه حداکثر، ختم میشه؟
ممنون از حوصلتون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان