کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فارغ التحصیلان داروسازی
دوستان عزیز
اگر در زمینه ادامه تحصیل یا معادل سازی مدرک داروسازی در آمریکا شرایط لازم برای کار داروسازی و هم چنین درآمد این رشته در امریکا سوالی دارید همسرم می تونه کمکتون کنه.
شماره کیس:2010AS00007xxx

پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، javid737 ، taherifar ، rouham
میخواستم بدونم درآمد یک Pharmacy Technician چقدره؟ در ماه؟ لطفا به تومان بگید Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2010-06-08 ساعت 06:04)MajidShirzadeh نوشته:  دوستان عزیز
اگر در زمینه ادامه تحصیل یا معادل سازی مدرک داروسازی در آمریکا شرایط لازم برای کار داروسازی و هم چنین درآمد این رشته در امریکا سوالی دارید همسرم می تونه کمکتون کنه.

سلام:
اگر فارغ التحصیل داروسازی طرح نرفته باشه و ریز نمره و دانشنامه را با وثیقه آزاد کرده باشد میتواند امتحان fpgee را بدهد (بر اساس بولتن fpgee ایا منظور Official proof of a license and/or registration to
practice pharmacy in the country or jurisdiction where
you earned a pharmacy degree is required. Each
license and/or registration must be unrestricted and
certified by the appropriate government official of the
jurisdiction issuing the license or registration.
پروانه دایم است؟ چون وزارتخانه پروانه دایم را فقط به کسانی که طرح رفتند یا معاف هستند میدهد....
1-2 سوال دیگر هم دارم که بعدا میپرسم.
از شما و همسرتان ممنونم.
پاسخ
(2010-06-12 ساعت 07:37)sahar21 نوشته:  

سلام:
اگر فارغ التحصیل داروسازی طرح نرفته باشه و ریز نمره و دانشنامه را با وثیقه آزاد کرده باشد میتواند امتحان fpgee را بدهد (بر اساس بولتن fpgee ایا منظور Official proof of a license and/or registration to
پروانه دایم است؟ چون وزارتخانه پروانه دایم را فقط به کسانی که طرح رفتند یا معاف هستند میدهد....
از شما و همسرتان ممنونم.
همونطور که خودتون گفتید اصل دانشنامه بعد از گذروندن طرح داده میشه ریز نمرات و اصل دانشنامه باید از طرف دانشگاه به صورت مهر و موم شده برای FPGEC فرستاده بشه. اگر شما بخواهید برای معادل سازی مدرکتون به هدف کار کردن در امریکا اقدام بکنید باید اصل دانشنامه تون رو ارائه بدید ولی اگر هدفتون ادامه تحصیل باشه ممکنه فقط ریز نمرات رو از شما بخوان. با این حال می تونید به BOARD of pharmacy ایالتی که می خواین کار کنید تماس بگیرید و شخصآ بپرسید بازم میگم از نظر FPGEC شما باید اصل دانشنامه تون رو داشته باشید.
(2010-06-10 ساعت 11:22)N0!$!eRv@mp!eR نوشته:  میخواستم بدونم درآمد یک Pharmacy Technician چقدره؟ در ماه؟ لطفا به تومان بگید Smile

بسته به ایالتی که در اون کار می کنه و سابقه کاری داره ولی به طور متوسط ماهیانه و به تومان 3-2 میلیون تومان . البته میدونین که در آمریکا تکنسین داروخانه بایستی مدرک pharmacy technician رو داشته باشه.

پاسخ
تشکر کنندگان: sahar21 ، N0!$!eRv@mp!eR ، mitr.p ، taherifar
(2010-06-15 ساعت 04:02)MajidShirzadeh نوشته:  
(2010-06-12 ساعت 07:37)sahar21 نوشته:  [quote='MajidShirzadeh' pid='55453' dateline='1275960879']
دوستان عزیز

سلام:
از شما و همسرتان ممنونم.
همونطور که خودتون گفتید اصل دانشنامه بعد از گذروندن طرح داده میشه ریز نمرات و اصل دانشنامه باید از طرف دانشگاه به صورت مهر و موم شده برای FPGEC فرستاده بشه. اگر شما بخواهید برای معادل سازی مدرکتون به هدف کار کردن در امریکا اقدام بکنید باید اصل دانشنامه تون رو ارائه بدید ولی اگر هدفتون ادامه تحصیل باشه ممکنه فقط ریز نمرات رو از شما بخوان. با این حال می تونید به BOARD of pharmacy ایالتی که می خواین کار کنید تماس بگیرید و شخصآ بپرسید بازم میگم از نظر FPGEC شما باید اصل دانشنامه تون رو داشته باشید.

خیلی ممنون از پاسختون.ولی ما اصل دانشنامه و ریزنمرات را با گذاشتن وثیقه تحویل میگیریم ولی پروانه دایم نمیدهند و پروانه موقت میدهند.سوال من در مورد ضروری بودن پروانه دایم و اینکه ایا موقت هم کافی است یا خیر است؟شما اطلاعاتی در اینباره دارید؟
پاسخ
(2010-06-10 ساعت 11:22)N0!$!eRv@mp!eR نوشته:  میخواستم بدونم درآمد یک Pharmacy Technician چقدره؟ در ماه؟ لطفا به تومان بگید Smile

pharmacy technician یا دستیار داروساز در داروخانه بسته به سابقه کارش از ساعتی 10دلار تا 15 دلار میگیره. ( نمیدونم الان دلار چند تومانه!!!) . کارش هم تحویل و پذیرش نسخه، جواب دادن تلفن، چک کردن وضعیت بیمه افراد، استعلام از شرکت بیمه و... است.
البته یک عنوان شغلی دیگه هم داریم بنام: pharmacy aid که این دومی از نظر رده شغلی پائین تر از اولی است و خوب دستمزدش هم پائین تره.
برای کار در هر دوی این رشته ها باید کالج بروید.( اینجا برای هر رشته ایی باید کالج رفت) . دوره اولی یعنی pharmacy technician حدودا -6-8 ماه است. بازار کار خوبی داره، جزو 30 رشته رو به گسترش در آینده است. از شهریه اش هم اطلاعی ندارم.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: اليزا ، laili ، seravin ، N0!$!eRv@mp!eR ، s..setare ، mitr.p ، kopol ، کیانا ، mohajer13 ، amir enrique ، ffrfar ، taherifar ، مهوش
(2010-06-15 ساعت 04:21)sahar21 نوشته:  
(2010-06-12 ساعت 07:37)sahar21 نوشته:  [quote='MajidShirzadeh' pid='55453' dateline='1275960879']
دوستان عزیز

سلام:
از شما و همسرتان ممنونم.

خیلی ممنون از پاسختون.ولی ما اصل دانشنامه و ریزنمرات را با گذاشتن وثیقه تحویل میگیریم ولی پروانه دایم نمیدهند و پروانه موقت میدهند.سوال من در مورد ضروری بودن پروانه دایم و اینکه ایا موقت هم کافی است یا خیر است؟شما اطلاعاتی در اینباره دارید؟

دوست عزیز
فکر می کنم مدارکتون کافی باشه ولی همونطور که خودتون میدونید ECE باید صلاحیت شما رو برای شرکت در امتحان تایید کنه . خانم من هم همین مشکل رو داشت که نمیدونست قبول می کنند یا ولی در نهایت تصمیم گرفت طرحش رو بره و در اون مدت هم برای تافل و امتحانات معادل سازیش آماده بشه. هر چند که این راه سخت تره ولی خوب کار از محکم کاری عیب نمی کنه!

پاسخ

اگه ميشه شرايط كار براي داروسازان با پروانه دايم را بگوييد.ضمنا اگر داروسازي با سابقه كار در صنعت باشد چه شرايطي دارد؟
پاسخ
روژین عزیز
اگر یک pharmacist بخواد در امریکا کار بکنه اول باید امتحان معادل سازی مدرک که همون امتحانFPGEE هست رو بگذرونه.لازمه اش هم اینه که پروانه داروسازی اصل دانشنامه و ریز نمراتش رو به علاوه نتایج قبولی در آزمون TOEFL ibt برایECE بفرسته بعد از اینکه صلاحیت شما تائید شد شما برای یکی از دو تاریخ امتحان ثبت نام می کنید ( در سال 2 بار برگزار میشه) بعد از اینکه قبول شدید بسته به ایالتی که می خواید در اونجا فعالیت کنید یک امتحان دیگه هم میگذرونید که مربوط به قوانین و مقررات حرفه داروسازی هست (MJPE) علاوه بر این شما بایستی 1500 ساعت دوره internship در داروخانه یا بیمارستان در امریکا بگذرونید بعد از گذروندن همه این مراحل با موفقیت! شما می توانید به عنوان یک فارماسیست در امریکا فعالیت کنید. حالا اینکه سابقه کار شما صنعت هست میتونه شما رو هدایت بکنه به اینکه راحت تر در صنعت مشغول به کار بشید. امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید. بازم اگه سوالی داشتید در حد توانم در خدمتتون هستم.
راستی sahar21 عزیز
تا جایی که من میدونم پروانه موقت ارزش ترجمه ندارد یعنی شما نمی توانید از دارالترجمه بخواهید که یک ترجمه رسمی از این مدرک به شما ارائه کند. اگر شما راه حلی برای این مشکل سراغ دارید ما رو هم خواهشآ در جریان بگذارید.

پاسخ
تشکر کنندگان: kopol ، angel25 ، taherifar
(2010-06-18 ساعت 08:21)MajidShirzadeh نوشته:  
(2010-06-15 ساعت 04:21)sahar21 نوشته:  
دوستان عزیز

سلام:
از شما و همسرتان ممنونم.

دوست عزیز
فکر می کنم مدارکتون کافی باشه ولی همونطور که خودتون میدونید ECE باید صلاحیت شما رو برای شرکت در امتحان تایید کنه . خانم من هم همین مشکل رو داشت که نمیدونست قبول می کنند یا ولی در نهایت تصمیم گرفت طرحش رو بره و در اون مدت هم برای تافل و امتحانات معادل سازیش آماده بشه. هر چند که این راه سخت تره ولی خوب کار از محکم کاری عیب نمی کنه!
سلام من داروسازم با پروانه دايم و دانشنامه و ريز نمرات ميخواستم بدونم اطلاع دارين كه چطور معادل سازي ميكنن واينكه براي اين كار مدارك حاصي از ايران بايدگرفته بشه .
پاسخ
سلام
من پگاه هستم. همسر مجید. روژین جان فکر می کنم تو پست بالا کامل توضیح دادیم. اگه جاییش مبهمه بگین تا توضیح بدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، rouham
(2010-07-02 ساعت 19:48)MajidShirzadeh نوشته:  روژین عزیز
اگر یک pharmacist بخواد در امریکا کار بکنه اول باید امتحان معادل سازی مدرک که همون امتحانFPGEE هست رو بگذرونه.لازمه اش هم اینه که پروانه داروسازی اصل دانشنامه و ریز نمراتش رو به علاوه نتایج قبولی در آزمون TOEFL ibt برایECE بفرسته بعد از اینکه صلاحیت شما تائید شد شما برای یکی از دو تاریخ امتحان ثبت نام می کنید ( در سال 2 بار برگزار میشه) بعد از اینکه قبول شدید بسته به ایالتی که می خواید در اونجا فعالیت کنید یک امتحان دیگه هم میگذرونید که مربوط به قوانین و مقررات حرفه داروسازی هست (MJPE) علاوه بر این شما بایستی 1500 ساعت دوره internship در داروخانه یا بیمارستان در امریکا بگذرونید بعد از گذروندن همه این مراحل با موفقیت! شما می توانید به عنوان یک فارماسیست در امریکا فعالیت کنید. حالا اینکه سابقه کار شما صنعت هست میتونه شما رو هدایت بکنه به اینکه راحت تر در صنعت مشغول به کار بشید. امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید. بازم اگه سوالی داشتید در حد توانم در خدمتتون هستم.
راستی sahar21 عزیز
تا جایی که من میدونم پروانه موقت ارزش ترجمه ندارد یعنی شما نمی توانید از دارالترجمه بخواهید که یک ترجمه رسمی از این مدرک به شما ارائه کند. اگر شما راه حلی برای این مشکل سراغ دارید ما رو هم خواهشآ در جریان بگذارید.

pegah joon hamsare man daroosaze va ma taze omadim usa. mishe lotfan raje be emtahane fpgee va noe soalash o refrensash o inke cheghad zaman mikhad vase kasi ke az faregholtahsilane ghadimie ta betoone pass kone kami bishtar tozih bedin. mamnoon misham
vida
پاسخ
ویدا جان
من براتون سایت national association boar of pharmacy رو میذارم تو قسمت FPGEE application bulletin که به صورت یک فایل PDF هست همه چیز رو کامل توضیح داده. هم رفرانس ها هم نحوه ثبت نام و ... فقط اگر همسرتون دوره 4 ساله داروسازی خونده باشند فکر می کنم کارشون یه کم سخت تره. الان بیشتر پذیرش بر اساس دوره های 5-6 ساله داروسازی هست یعنی حداقل master باید داشته باشند. بازم اگه سوالی بود در خدمتم.

http://www.nabp.net/programs/examination...-bulletin/ این برای نحوه ثبت نام و .... پایینی هم برای منابع و رفرانسها

http://www.nabp.net/programs/examination...-blueprint
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، angel25 ، taherifar
peghah jan

mamnon az pasokhet. hamsare man doreye 5-6 sale az daneshgahe tehran hast. rastesh in site ha ro darim, aya manabe iran hast ya bayad usa tahiye kard? dar zemn cheghad tool mikeshe ta exam pass beshe maemoolan?
mamnoon
پاسخ
ba salam be doostan
ayad dar beine shoma ya ashnaha kasi hast ke parastar ya mamaee bashe. be information dar in bare niaz daram .
mamnoon
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان