کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
(2012-10-13 ساعت 09:30)3rip نوشته:  Siralex جان خواستم ازت تشکر کنم بابت پست مفیدت در مورد دوره های زبان کالج ICT ، منم رفتم ثبت نام کردم و امروز رسما اولین روز کلاس رو پشت سر گذاشتیم. خیلی راضی بودم، به نظر میاد برنامه هاشونو جدی پیش میبرن. من امتحان دادم و ترم 7 قبول شدم. راستی کالجی که من میرم در chamblee dunwoody واقع شده.

siralex عزیز سوالی داشتم ازت در مورد کار، برای پیدا کردن کار پارت تایم چه پیشنهادی داری؟ من چند فروشگاه بصورت آنلاین اپلیکیشن پر کردم ، امروزم رفتم publix نزدیک خودمون اونجا یه دستگاهی بود که میشد همونجا اپلیکیشن پر کرد. به این اپلیکیشن های اینترنتی امیدی هست؟
من اصلا از انجام کارای کوچیک و سطح پایین خجالت نمیکشم، با این تفاسیر پیشنهاد شما برای پیدا کردن کار چیه؟

خيلي خوشحالم ، من همين ماه تموم شد درسم كاش زودتر ميومدي تا ميديدمت تو كالج
راستش من خودم در سطحي نيستم كه بخوام بهت راهنمايي بدم ولي الان كه بهترين موقع كار پيدا كردن (( بخاطر باز شدن شغلهاي آخر سال و تعطيلات)) من اگه جاي تو بودم از بالا شروع ميكردم منظورم از بالا جاهاي بزرگتره مثل mayc's , searsو......... راحت ميتوني بري تو سايتشونو اپليكيشن پر كني البته هر كدومش بيشتر از يك ساعت طول ميكشه ولي بنظر من شانستو هر جه زودتر امتحان كن ، كارش هم دست كم نگير چون خيلي ها رو ميشناسم كه ظرف فقط چند سال تونستن خودشونو نشون بدن حال مدير يه قسمتي شدن اگه بتوني بري اونجا راه پيشرفت باز تره
"" يه نكته مهم ، نميدونم كه تو ايران سابقه فروشندگي داشتي يا نه ولي اگر هم نداشتي لازم نيست بدونن چون سابقه فروشندگي و لبخند زدن موقع مصاحبه يكي از فاكتور هاي مهم براي استخدامشون هست""
موفق باشي
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، پسرایرونی ، roeentan ، shkhmo ، ehsan_ati ، mitme ، ani_sheiton ، rouzbehdarvishi ، 5ina ، sepideh IR ، f_90 ، khder ، pari pariaaa ، copol
(2012-10-13 ساعت 09:05)3rip نوشته:  در مورد کرایه آپارتمان، من و یکی از دوستان در roswell در آپارتمان های king springs یه آپارتمان دوخوابه کرایه کردم ماهی 650 دلار . برای اقامت طولانی فکر نمیکنم مناسب باشه، اما خب برای ابتدای راه بد نیست. من خودم دو روزه اومدم این قسمت از آتلانتا. اطلاعات دیگه ای خواستید در خدمتم

سلام 3rip عزیز
امیدوارم هرچه زودتر یه کار خوب هم گیر بیاری.
یادمه یه جا گفته بودی که می خوای sandy spring خونه بگیری. می خواستم ببینم اونحا رو بررسی کردی؟ وضعیت اونجا چطوریه از نظر قیمت؟ به نظرت اونجا بهتره یا این roswell ؟
ورود به آمریکا : 31 اکتبر 2012 ساعت 4:10 به وقت محلی
فردوسی بزرگ :"به نیکی گرای و میازار کس - ره رستگاری همین است و بس"
پسرایرونی : "عجب دنیایی داریم!"
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، siralex ، shkhmo ، rouzbehdarvishi ، pari pariaaa
(2012-10-14 ساعت 19:17)پسرایرونی نوشته:  
(2012-10-13 ساعت 09:05)3rip نوشته:  در مورد کرایه آپارتمان، من و یکی از دوستان در roswell در آپارتمان های king springs یه آپارتمان دوخوابه کرایه کردم ماهی 650 دلار . برای اقامت طولانی فکر نمیکنم مناسب باشه، اما خب برای ابتدای راه بد نیست. من خودم دو روزه اومدم این قسمت از آتلانتا. اطلاعات دیگه ای خواستید در خدمتم

سلام 3rip عزیز
امیدوارم هرچه زودتر یه کار خوب هم گیر بیاری.
یادمه یه جا گفته بودی که می خوای sandy spring خونه بگیری. می خواستم ببینم اونحا رو بررسی کردی؟ وضعیت اونجا چطوریه از نظر قیمت؟ به نظرت اونجا بهتره یا این roswell ؟

والا من مطمعن نیستم اما فکر میکنم اینجا رو بهش میگن Roswell road در سندی اسپیرینگ.
در مورد قیمت فکر میکنم اینجا کمترین قیمت ممکن باشه ، چون ما یک آپارتمان دوخوابه رو 650 دلار در ماه گرفتیم. فکر نمیکنم کمتر از این جایی موجود باشه.

در مورد محیطش نه میشه گفت خوبه نه میشه گفت بده، اکثرا مکزیکین و خوبیش اینکه که اکثرا خانواده هستن. من فقط پریشب رفتم پایین آپارتمان دیدم همه مست و پاتیل و شیشه مشروب به دست دارن راه میرن و قه قه بلند میخندن و کلا صحنه جالبی نبود، اما خب کاری هم به کسی ندارن مام کاری بهشون نداریم. توی گوگل crime map این منطقه رو سرچ کردم از نظر امنیت خیلی خوب بود، خب نشون میده که اگر خلافکار باشن هم حداقل توی محل زندگی خودشون خلاف نمیکنن Big GrinBig Grin

ولی در کل جای خوب و آرومیه. من که این چند روز هیچ مشکلی ندیدم
پاسخ
(2012-10-12 ساعت 18:56)zavieh نوشته:  [سلام

دوستان ما هم احتمالا ژانویه مسافر آتلانتا هستیم.بهترین قیمت را در حال حاضر آلیتالیا داره که رفت و برگشت از تهران یک میلیون و ششصد هزار تومن است ولی زودتر بلیط بگیرید که میگن داره گرون میشه.
کسی جائی رو سراغ داره که تو آتلانتا برای یکماه خونه اجاره بدن؟
با عرض تبریک و خوش آمد
من آدرس این هتل میزارم برات ما خودمون ۱ هفته اونجا بودیم جای خوبیه، یجور سوئیت که آشپز خونه هم داره هفته تقریبا ۳۵۰ تا در میاد ولی‌ هم نزدیک یه مال بزرگ هم جلوش یه سوپر مارکت و تو مسیر اتو بوس هم هست
http://www.homesteadhotels.com/Reservati...afad70212d&
البته من وقتی‌ تو سایتش برای یکماه خواستم بوک کنم قیمتش می‌شه روزی ۴۵ دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، shkhmo ، zavieh ، roeentan ، پسرایرونی ، rouzbehdarvishi ، Aries_son ، 5ina ، sepideh IR ، pari pariaaa ، copol
(2012-09-20 ساعت 20:06)3rip نوشته:  شهرایی مثل دالاس و هیوستون خیلی ارزونند اما باید بدونید که ایالت تگزاس حتی در دوره اوج اقتصاد آمریکا هم جزو ایالت های ورشکسته به حساب میومدن چه برسه به الان

من در اینکه آتلانتا شهر خوبیه شک ندارم، و این توضیحی هم که از شما می خوام من باب جر و بحث های کودکانه معمول در بعضی از تاپیک ها نیست و یا تعصب نسبت به جایی که در اون زندگی می کنم؛ ولی برام جالبه که این آمار رو خودتون از جایی خوندید یا بر طبق شنیده های اقوامه؟ آمارهایی که اخیراً اعلام شده، با فاصله زیاد، صحبت شما رو در مورد تگزاس نقض می کنند:

http://www.usnews.com/news/blogs/rick-ne...s-in-texas

به صورت معمول در همه اقتصاد های دنیا، داشتن منابع طبیعی برای فروش، مثل نفت در تگزاس، همیشه از ورشکستگی یک اقتصاد جلوگیری می کنه؛ مثل اقتصاد گل و بلبل خودمون که همه می دزدن و کار نمی کنن و دولت نفت می فروشه و حقوق می ده! و یا اقتصاد کشورهای عربی که هیچ وقت وابسته به بحران های مالی جهانی نبودن و سرمایه زیادی از فروش نفت رو حتی بین اقشار غیر فعال اقتصادی تقسیم می کنند.

البته جزو نکات منفی در مورد اقتصاد تگزاس، شکاف طبقاتی بین فقیر و غنی است که متأسفانه جزء عارضه های طبیعی همه اقتصاد های رو به رشد و نوظهور شناخته میشه و به علت وجود تعداد زیاد مهاجران و کارگران مخصوصاً مکزیکی در تگزاس که در صنایع این ایالت به کار گرفته می شن، این مسأله اجتناب ناپذیره.

به علت سابقه شعلی و تحصیلی مرتبط با هوانوردی و حمل و نقل، صحبت شما در مورد فرودگاه آتلانتا رو کاملاً مطابق با آمار واقعی می دونم و فقط این نکته رو می خوام اضافه کنم که الزاماً شلوغ بودن یک فرودگاه به معنی مهم تر یودن یک شهر از نظر اقتصادی هم نیست؛ یکی از دلایل شلوغی یک فرودگاه، قرار گرفتن base یک ایرلاین در اون فرودگاست، که مثلاً دلتا در آتلانتا یا آمریکن ایرلاینز در دالاس باعث شلوغی فرودگاه می شن، چون بسیاری از مسافران خودشون رو در نقاط مختلف به این فرودگاه ها میارن تا پرواز بعدی اشون رو با کانکشن آتلانتا یا دالاس انجام بدن. نکته بعدی، فاصله جغرافیایی اون فرودگاه از بقیه نقاط پرمسافر هست که یک فرودگاه رو نقطه ای منطقی برای تمرکز پروازهای یک ناحیه می کنه. البته مسائلی مثل ثبات آب و هوا، کمتر بودن تعرفه های فرودگاهی، مالیات ایالتی، ارزان بودن زمین برای توسعه فرودگاه و احداث آشیانه و باند و خیلی مسائل دیگه هم در اینکه یک فرودگاه، به اصطلاح "هاب" یه منطقه بشه، مؤثره. اما شلوغ تر بودن فرودگاه آتلانتا یا دالاس نسبت به نیویورک، واشینگتن یا شیکاگو، الزاماً به معنای برتر بودن این شهرها از نظر اقتصادی نیست.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_the...ted_States

و یک زحمت؛ ممکنه چک کنید که آیا این دانشگاهی که در زیر ارجاع دادم، همون دانشگاهی است که فرمودید خدمات دندانپزشکی خوب و ارزونی داره؟ تعدادی از دوستان دانشجوی من در جورجیا التماس دعا دارند! Wink

http://www.georgiahealth.edu/dentalmedicine/
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
[سلام 3rip عزیز

خیلی ممنون از راهنمائی شما در مورد پرواز .راستی اگر احیانا پرواز از تهران به رم تاخیر داشت و به پرواز بعدی نرسیم چه اتفاقی می افتد؟آیا خودشان فکری به حال ما خواهند کرد؟منظورم هواپیمائی الیتالیاست.

آدرسی که برای دریافت گرین کارت میدیم در روزول است بنابر این اگر بتوانیم یک جائی اون دور و بر هتل یا خونه برای سه هفته در اواسط ژانویه بگیریم خیلی خوب میشه .فکر میکنید بشه تو منطقه شما برای مدت کوتاه این آپارتمانهارو اجاره کرد؟
case number:2012ASA00009000
تعداد کیس:2 نفر
رویت قبولی:15 جولای2012
ارسال فرمهای سری اول:24 جولای 2012
دریافت مدارک:5 روز بعد
دریافت نامه دوم :16 آگوست
مصاحبه:28 آگوست ابوظبی
نتیجه:برگه سفید و منتظر کلیرنس
کلیرنس:13 سپتامبر
دریافت ویزا:؟
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، sepideh IR
سلام siralex عزیز

خیلی متشکرم از لطف و راهنمائی جنابعالی.نمیدونید جائی که آدم هیچ کس رو نداره و کاملا غریب و نا اشناست هر راهنمائی و کمکی چقدر راهگشاست.
دوست عزیز این هتل چقدر با rosewel فاصله داره؟ادرسی که برای دریافت گرین کارت خواهیم داد اونجاست و اگه نزدیکش باشیم فکر کنم راحت تر باشیم بخصوص که شنیدم خیلی رفت و امد اونجا سخته. یعنی واقعا هیچ سیستم مترو یا اتوبوسرانی نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip
(2012-10-16 ساعت 20:24)zavieh نوشته:  سلام siralex عزیز

خیلی متشکرم از لطف و راهنمائی جنابعالی.نمیدونید جائی که آدم هیچ کس رو نداره و کاملا غریب و نا اشناست هر راهنمائی و کمکی چقدر راهگشاست.
دوست عزیز این هتل چقدر با rosewel فاصله داره؟ادرسی که برای دریافت گرین کارت خواهیم داد اونجاست و اگه نزدیکش باشیم فکر کنم راحت تر باشیم بخصوص که شنیدم خیلی رفت و امد اونجا سخته. یعنی واقعا هیچ سیستم مترو یا اتوبوسرانی نداره؟

خواهش می‌کنم

راستش این هتل تو دان وودی هست و تا رزول که مدّ نظر شماست حدود ۷،۸ مایل فاصله داره، مترو تا شمال سندی سپرینگس میاد و از اونجا با اتوبوس میتونید تا رزول برید. تو شهر رزول زیاد هتل نیست ، ولی‌ نگران نباشید چون اینجا شهرها بهم چسبیده پس میتونی‌ تو سندی سپرینگس یا الفرتا هتل بگیرید

من یه هتل تو الفرتا براتون سرچ کردم ، کیفیت اتاقشو نمیدونم ولی‌ تو منطقه بدی نیست. واسه رزرو کردن هم کردیت نمیخواد میتونی‌ خودتون اونلاین رزرو کنید، قیمتش هفته‌ای ۱۹۹ تا هستش، میتونید رزرو کنید اگه خوشتون نیومد بعد از یک هفته عوضش کنید. من لینکشو برات میزارم
http://www.intownsuites.com/reservation/...?propid=28
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، 3rip ، nora ، zavieh ، پسرایرونی ، rouzbehdarvishi ، 5ina ، pari pariaaa ، copol
(2012-10-16 ساعت 12:03)mml نوشته:  
(2012-09-20 ساعت 20:06)3rip نوشته:  شهرایی مثل دالاس و هیوستون خیلی ارزونند اما باید بدونید که ایالت تگزاس حتی در دوره اوج اقتصاد آمریکا هم جزو ایالت های ورشکسته به حساب میومدن چه برسه به الان

من در اینکه آتلانتا شهر خوبیه شک ندارم، و این توضیحی هم که از شما می خوام من باب جر و بحث های کودکانه معمول در بعضی از تاپیک ها نیست و یا تعصب نسبت به جایی که در اون زندگی می کنم؛ ولی برام جالبه که این آمار رو خودتون از جایی خوندید یا بر طبق شنیده های اقوامه؟ آمارهایی که اخیراً اعلام شده، با فاصله زیاد، صحبت شما رو در مورد تگزاس نقض می کنند:

http://www.usnews.com/news/blogs/rick-ne...s-in-texas

به صورت معمول در همه اقتصاد های دنیا، داشتن منابع طبیعی برای فروش، مثل نفت در تگزاس، همیشه از ورشکستگی یک اقتصاد جلوگیری می کنه؛ مثل اقتصاد گل و بلبل خودمون که همه می دزدن و کار نمی کنن و دولت نفت می فروشه و حقوق می ده! و یا اقتصاد کشورهای عربی که هیچ وقت وابسته به بحران های مالی جهانی نبودن و سرمایه زیادی از فروش نفت رو حتی بین اقشار غیر فعال اقتصادی تقسیم می کنند.

البته جزو نکات منفی در مورد اقتصاد تگزاس، شکاف طبقاتی بین فقیر و غنی است که متأسفانه جزء عارضه های طبیعی همه اقتصاد های رو به رشد و نوظهور شناخته میشه و به علت وجود تعداد زیاد مهاجران و کارگران مخصوصاً مکزیکی در تگزاس که در صنایع این ایالت به کار گرفته می شن، این مسأله اجتناب ناپذیره.

به علت سابقه شعلی و تحصیلی مرتبط با هوانوردی و حمل و نقل، صحبت شما در مورد فرودگاه آتلانتا رو کاملاً مطابق با آمار واقعی می دونم و فقط این نکته رو می خوام اضافه کنم که الزاماً شلوغ بودن یک فرودگاه به معنی مهم تر یودن یک شهر از نظر اقتصادی هم نیست؛ یکی از دلایل شلوغی یک فرودگاه، قرار گرفتن base یک ایرلاین در اون فرودگاست، که مثلاً دلتا در آتلانتا یا آمریکن ایرلاینز در دالاس باعث شلوغی فرودگاه می شن، چون بسیاری از مسافران خودشون رو در نقاط مختلف به این فرودگاه ها میارن تا پرواز بعدی اشون رو با کانکشن آتلانتا یا دالاس انجام بدن. نکته بعدی، فاصله جغرافیایی اون فرودگاه از بقیه نقاط پرمسافر هست که یک فرودگاه رو نقطه ای منطقی برای تمرکز پروازهای یک ناحیه می کنه. البته مسائلی مثل ثبات آب و هوا، کمتر بودن تعرفه های فرودگاهی، مالیات ایالتی، ارزان بودن زمین برای توسعه فرودگاه و احداث آشیانه و باند و خیلی مسائل دیگه هم در اینکه یک فرودگاه، به اصطلاح "هاب" یه منطقه بشه، مؤثره. اما شلوغ تر بودن فرودگاه آتلانتا یا دالاس نسبت به نیویورک، واشینگتن یا شیکاگو، الزاماً به معنای برتر بودن این شهرها از نظر اقتصادی نیست.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_the...ted_States

و یک زحمت؛ ممکنه چک کنید که آیا این دانشگاهی که در زیر ارجاع دادم، همون دانشگاهی است که فرمودید خدمات دندانپزشکی خوب و ارزونی داره؟ تعدادی از دوستان دانشجوی من در جورجیا التماس دعا دارند! Wink

http://www.georgiahealth.edu/dentalmedicine/

سلام دوست عزیز

در مورد تفاوت شهرهای امریکا من فکر میکنم برای ما تازه واردها زیاد تفاوتی نداشته باشه که کجا میریم. چون ابتدا باید از کارهای معمولی و پارت تایم شروع کنیم بنابراین از این لحاظ زیاد مشکلی نداریم. ولی وقتی میخوایم شغل مرتبط با سابقه کاریمون در ایران یا رشته تحصیلیمون پیدا کنیم خیلی مهمه که ایالت مقصد ما از لحاظ کاری در چه موقعیتیه. در مورد وضع کار در ایالت ها کافیه میران مالیات ایالت ها رو با هم مقایسه کنید، مسلما ایالتی که مالیات بیشتری از مردم میگیرن وضعیت درآمد و شغل باید بهتر باشه و ایالتی که مالیات کمتری میگیرن بالعکس. در مورد تگزاس من اصلا نمیگم ایالت بدیه، چه بسا که خودم اگر آتلانتا نمیومدم اولویت دومم تگزاس و شهر دالاس بود.
در مورد آمارهای سایت ها زیاد نمیشه به این آمار ها استناد کرد، به عنوان مثال یکی از دوستان Crime map شهرهای امریکا رو گذاشته بودن و من منطقه ای رو که توش هستم رو سرچ کردم و نتیجه ش نشون میداد که میزان خلاف در این منطقه صفره، که کاملا غلطه . شاید خلافی برای این منطقه در اون سایت ثبت نشده ولی به جرات میشه گفت شبها ساعت 10 به بعد هیچ امنیتی در این منطقه تضمین نمیشه. بالعکس منطقه ای که دایی من زندگی میکرد و تقریبا میشه گفت من در طول مدت 3 هفته ای که اونجا بودم هیچ سیاهپوست و مکزیکی در اون حوالی ندیدم رو آمار جرایم رو 4 اعلام کرده بود. در صورتی که اونجا خونه هایی که بصورت sub the vision بود کاملا محیطی امن داشت.
در مورد وضعیت کاری آتلانتا باید بگم میشه گفت عالیه اما به شرط اینکه شما اول یک کار پارت تایم معمولی انجام داده باشی و بعد سراغ شغل بهتر بگردی.
دوست همخونه ایه من در ایران ادمین شبکه ی یک شرکت بزرگ در ایران بود و رزومه ی قوی ای داره، روز جمعه چندین اپلیکیشن پر کرد و درست از روز دوشنبه تا به امروز شاید بیش از 20 بار بهش زنگ زدن، ولی متاسفانه تمام این شرکت ها یک سابقه هرچند کوتاه مدت و کار معمولی در امریکا میخوان. اصلا مهم نیست سابقه شغلیت در امریکا مربوط به کار قبلیت باشه ، فقط میخوان قبلا یکجا در امریکا کار کرده باشی حتی توی فروشگاه یا رستوران

در مورد اون دانشگاه هم بله همین دانشگاه دندان پزشکی واقع در شهر آگوستا رو میگفتم. و تقریبا از آتلانتا دو ساعت رانندگی باید بکنید تا به این شهر برسید.

موفق باشید
پاسخ
(2012-10-16 ساعت 19:55)zavieh نوشته:  [سلام 3rip عزیز

خیلی ممنون از راهنمائی شما در مورد پرواز .راستی اگر احیانا پرواز از تهران به رم تاخیر داشت و به پرواز بعدی نرسیم چه اتفاقی می افتد؟آیا خودشان فکری به حال ما خواهند کرد؟منظورم هواپیمائی الیتالیاست.

آدرسی که برای دریافت گرین کارت میدیم در روزول است بنابر این اگر بتوانیم یک جائی اون دور و بر هتل یا خونه برای سه هفته در اواسط ژانویه بگیریم خیلی خوب میشه .فکر میکنید بشه تو منطقه شما برای مدت کوتاه این آپارتمانهارو اجاره کرد؟

سلام دوست من
اتفاقا قبل از سفر این سوال من هم بود که با توجه به اختلاف کوتاه مدت دوتا پرواز اگر پرواز تهران-رم تاخیر داشته باشه و من به پرواز دوم نرسم چی میشه. رفتم از آژانس پرسیدم و گفتن درسته که پرواز دوم با دلتا ایرلاین انجام میشه، اما چون متصدی هر دو پرواز خود آلیتالیاست اگر پرواز اول تاخیر داشت و به پرواز دوم نرسیدید تمام مسولیت بر عهده خود هواپیمایی آلیتالیاست. اتفاقا پرواز تهران-رم من 20 دقیقه تاخیر داشت و وقتی رسیدیم رم فقط یکساعت تا پرواز رم-آتلانتا فاصله داشتم. سریع تابلوهای ترمینال G3 رو دنبال کردم و به کانتر رسیدم.
نگران نباشید ، فقط کافیه از توی بلیطتون ببینید چه ترمینالی باید برید (احتمال 90 درصد همون G3) رسیدید به فرودگاه رم تابلوهای همون ترمینال رو دنبال کنید، یکجا میرسید به ایستگاه متروی داخل فرودگاه (یک سالن نه چندان بزرگ) که هم سمت چپتون و هم سمت راستتون مترو رد میشه. شما باید متروی سمت چپتون رو سوار شید (برای اطمینان باز هم بپرسید)

وارد فرودگاه آتلانتا هم که شدید نرید توی صفی که بقیه میرن، به آفیسری که اونجا ایتاده بگید که new commer هستید خودش راهنمایی میکنه. اگر آفیسری نبود خودتون برید جلو سمت چپتون یه باجه ای هست که کنارش یکسری صندلی برای نشستن گذاشتن، اونجا مدارکتون رو بدید، خودش کاراشو انجام میده. آدرس گرین کارت رو بازم ازتون میپرسه و میگه این شخصی که آدرسشو دادین باهاتون چه نسبتی داره، شماره تلفنشو میگیره. ممکنه در مورد شغل ایرانتون بپرسه، عکس میگیره، امضا ازتون میگیره، فرمی که در هواپیما پر کردید رو میگیره و چک میکنه (بهتون برمیگردونه) و در آخر هم میگه welcome to the US
بعد هم میرید چمدوناتون رو بر میدارید و در آخر سالن دوتا آفیسر هستن که باز برگه ای که در هواپیما پر کردید رو نگاه میکنن و بستگی به شانستون داره که بفرستنتون واسه ی ایکس ری چمدان ها یا نه. اگر مثل من بدشانس باشید و خرمای تازه هم توی ساکتون باشه میرید واسه ایکس ری، اگر نه هم به سلامتی میتونید از فرودگاه خارج شید. در کل فکر نمیکنم بیش از یکساعت در فرودگاه آتلانتا معطل شید.

در مورد اجاره آپارتمان، محله ای که ما توش هستیم اسمش Kings Bridge هست، که آپارتمان دو خوابه 650 دلاری داره، و خونه دوبلکس 800 دلاری هم داره. این محله مکزیکی زیاد داره، اما کسی کار به کسی نداره، ما روزا میریم کلاسو میایم کاملا محیط امنی داره اما شبها تا حالا بیرون نرفتیم، معمولا جوونای مکزیکی و سفیدای امریکایی دهاتی (اینجا به Red neck معروفن، اکثر قشر سفید پوستی که تحصیلات آنچنانی ندارن و تقریبا دهاتی محسوب میشن) پایین جمع میشن ، کاری به کسی ندارن اما من ترجیح میدم شبا بیرون نرم و باهاشون برخوردی نداشته باشم. اینکه گفتم اینجا شبا نا امنه در همین حده ، وگرنه هیچ اتفاقی نیفتاده که درگیری باشه یا مزاحم کسی شده باشن.
نمیدونم اینجا قوانین اجاره آپارتمانشون چطوره، ولی دوست من اینجا رو قرارداد 6 ماهه بسته، و چون اون اول سوشال سکیوریتی نامبر نداشت اجاره 4 ماهش رو پیش داد.
در کل برای شروع زندگی در آتلانتا که فقط سرمون به کالج انگلیسی و کار گرمه خوبه، ولی در ادامه راه که جا افتادیم میتونیم محل زندگیمون رو به جای دیگه تغییر بدیم. و قصد ما هم همینه که بعد از پایان 6 ماه تغییر مکان بدیم.

موفق باشید
پاسخ
(2012-10-18 ساعت 04:05)3rip نوشته:  
(2012-10-16 ساعت 19:55)zavieh نوشته:  [سلام 3rip عزیز

سلام دوست من
اتفاقا قبل از سفر این سوال من هم بود که با توجه به اختلاف کوتاه مدت دوتا پرواز اگر پرواز تهران-رم تاخیر داشته باشه و من به پرواز دوم نرسم چی میشه. رفتم از آژانس پرسیدم و گفتن درسته که پرواز دوم با دلتا ایرلاین انجام میشه، اما چون متصدی هر دو پرواز خود آلیتالیاست اگر پرواز اول تاخیر داشت و به پرواز دوم نرسیدید تمام مسولیت بر عهده خود هواپیمایی آلیتالیاست. اتفاقا پرواز تهران-رم من 20 دقیقه تاخیر داشت و وقتی رسیدیم رم فقط یکساعت تا پرواز رم-آتلانتا فاصله داشتم. سریع تابلوهای ترمینال G3 رو دنبال کردم و به کانتر رسیدم.
نگران نباشید ، فقط کافیه از توی بلیطتون ببینید چه ترمینالی باید برید (احتمال 90 درصد همون G3) رسیدید به فرودگاه رم تابلوهای همون ترمینال رو دنبال کنید، یکجا میرسید به ایستگاه متروی داخل فرودگاه (یک سالن نه چندان بزرگ) که هم سمت چپتون و هم سمت راستتون مترو رد میشه. شما باید متروی سمت چپتون رو سوار شید (برای اطمینان باز هم بپرسید)

وارد فرودگاه آتلانتا هم که شدید نرید توی صفی که بقیه میرن، به آفیسری که اونجا ایتاده بگید که new commer هستید خودش راهنمایی میکنه. اگر آفیسری نبود خودتون برید جلو سمت چپتون یه باجه ای هست که کنارش یکسری صندلی برای نشستن گذاشتن، اونجا مدارکتون رو بدید، خودش کاراشو انجام میده. آدرس گرین کارت رو بازم ازتون میپرسه و میگه این شخصی که آدرسشو دادین باهاتون چه نسبتی داره، شماره تلفنشو میگیره. ممکنه در مورد شغل ایرانتون بپرسه، عکس میگیره، امضا ازتون میگیره، فرمی که در هواپیما پر کردید رو میگیره و چک میکنه (بهتون برمیگردونه) و در آخر هم میگه welcome to the US
بعد هم میرید چمدوناتون رو بر میدارید و در آخر سالن دوتا آفیسر هستن که باز برگه ای که در هواپیما پر کردید رو نگاه میکنن و بستگی به شانستون داره که بفرستنتون واسه ی ایکس ری چمدان ها یا نه. اگر مثل من بدشانس باشید و خرمای تازه هم توی ساکتون باشه میرید واسه ایکس ری، اگر نه هم به سلامتی میتونید از فرودگاه خارج شید. در کل فکر نمیکنم بیش از یکساعت در فرودگاه آتلانتا معطل شید.

در مورد اجاره آپارتمان، محله ای که ما توش هستیم اسمش Kings Bridge هست، که آپارتمان دو خوابه 650 دلاری داره، و خونه دوبلکس 800 دلاری هم داره. این محله مکزیکی زیاد داره، اما کسی کار به کسی نداره، ما روزا میریم کلاسو میایم کاملا محیط امنی داره اما شبها تا حالا بیرون نرفتیم، معمولا جوونای مکزیکی و سفیدای آمریکایی دهاتی (اینجا به Red neck معروفن، اکثر قشر سفید پوستی که تحصیلات آنچنانی ندارن و تقریبا دهاتی محسوب میشن) پایین جمع میشن ، کاری به کسی ندارن اما من ترجیح میدم شبا بیرون نرم و باهاشون برخوردی نداشته باشم. اینکه گفتم اینجا شبا نا امنه در همین حده ، وگرنه هیچ اتفاقی نیفتاده که درگیری باشه یا مزاحم کسی شده باشن.
نمیدونم اینجا قوانین اجاره آپارتمانشون چطوره، ولی دوست من اینجا رو قرارداد 6 ماهه بسته، و چون اون اول سوشال سکیوریتی نامبر نداشت اجاره 4 ماهش رو پیش داد.
در کل برای شروع زندگی در آتلانتا که فقط سرمون به کالج انگلیسی و کار گرمه خوبه، ولی در ادامه راه که جا افتادیم میتونیم محل زندگیمون رو به جای دیگه تغییر بدیم. و قصد ما هم همینه که بعد از پایان 6 ماه تغییر مکان بدیم.

موفق باشید
سلام دوست عزيز
إز جواب مفصل شما بي نهايت ممنونم٠خيلي كمك كرد٠ما أميد به خدا قرار است فقط سه هفته بمونيم و فعلا
برمي كرديم تا برنامه كار و زند كيمان را سر و سامان بديم٠براي شما ارزوي موفقيت و سلامت در كار و زنكي مي كنم
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، 3rip ، nora ، shkhmo ، zavieh ، پسرایرونی ، پدی ، HR.SHAHAB ، 5ina
(2012-10-18 ساعت 03:45)3rip نوشته:  در مورد وضع کار در ایالت ها کافیه میران مالیات ایالت ها رو با هم مقایسه کنید، مسلما ایالتی که مالیات بیشتری از مردم میگیرن وضعیت درآمد و شغل باید بهتر باشه و ایالتی که مالیات کمتری میگیرن بالعکس.

گرچه وارد بحث مالیات نشده بودیم، ولی من میزان مالیات کمتر رو این طور تحلیل می کنم که دولت ایالتی با توجه به میزان منابع طبیعی یا چشمگیر بودن میزان مالیات دریافتی از صنایع به علت تمرکز صنایع مختلف در اون ایالت، نیازی به وضع مالیات حتی بر روی مواد غذایی نداره.

(2012-10-18 ساعت 03:45)3rip نوشته:  در مورد تگزاس من اصلا نمیگم ایالت بدیه، چه بسا که خودم اگر آتلانتا نمیومدم اولویت دومم تگزاس و شهر دالاس بود.

بحث ما بد بودن یا خوب بودن نیست؛ "خوب" و "بد" کلماتی با بار ارزشی هستند که هر کس بر مبنای سلیقه زندگی خودش اون رو معنا می کنه. موضوعی که مطرح کردید، در مورد ورشکستگی اقتصاد تگزاس بود، که برای من جالب بود که این حالت بسیار مشخص اقتصادی که تعریف خیلی روشنی در اقتصاد داره رو آیا از جایی مطالعه کردید یا خیر و در صورت امکان، منبع خودتون رو معرفی کنید.

(2012-10-18 ساعت 03:45)3rip نوشته:  در مورد آمارهای سایت ها زیاد نمیشه به این آمار ها استناد کرد، به عنوان مثال یکی از دوستان Crime map شهرهای آمریکا رو گذاشته بودن و من منطقه ای رو که توش هستم رو سرچ کردم و نتیجه ش نشون میداد که میزان خلاف در این منطقه صفره، که کاملا غلطه . شاید خلافی برای این منطقه در اون سایت ثبت نشده ولی به جرات میشه گفت شبها ساعت 10 به بعد هیچ امنیتی در این منطقه تضمین نمیشه. بالعکس منطقه ای که دایی من زندگی میکرد و تقریبا میشه گفت من در طول مدت 3 هفته ای که اونجا بودم هیچ سیاهپوست و مکزیکی در اون حوالی ندیدم رو آمار جرایم رو 4 اعلام کرده بود. در صورتی که اونجا خونه هایی که بصورت sub the vision بود کاملا محیطی امن داشت.

(2012-10-18 ساعت 04:05)3rip نوشته:  در مورد اجاره آپارتمان، محله ای که ما توش هستیم... این محله مکزیکی زیاد داره، اما کسی کار به کسی نداره... کاملا محیط امنی داره اما شبها تا حالا بیرون نرفتیم، معمولا جوونای مکزیکی و سفیدای آمریکایی دهاتی (اینجا به Red neck معروفن، اکثر قشر سفید پوستی که تحصیلات آنچنانی ندارن و تقریبا دهاتی محسوب میشن) پایین جمع میشن ، کاری به کسی ندارن اما من ترجیح میدم شبا بیرون نرم و باهاشون برخوردی نداشته باشم. اینکه گفتم اینجا شبا نا امنه در همین حده ، وگرنه هیچ اتفاقی نیفتاده که درگیری باشه یا مزاحم کسی شده باشن.

اختیار دارید، قربان! گرچه هر آماری رو نباید چشم بسته قبول کرد، ولی صحت هر آماری رو هم نباید با آمار دولت محترم بعضی کشورهای گل و بلبل مقایسه کرد. به همون دلیل که من یا هر عضو دیگه ای در این سایت ممکنه از شما منبعی رو درخواست کنه، یک سایت که crime map یا میزان فعالیت اقتصادی یا رتبه بندی مدرسه ها رو مشخص می کنه، به علت اینکه ساده ترین اثرش بر روی قیمت املاک در اون منطقه است، به همین راحتی نمی تونه در مورد هر چیزی نظری غیر منطقی و ناموثق ارائه کنه و هر بیننده ای در اینترنت می تونه خیلی قانونی علیه اون سایت شکایت کنه.

حق بدید که آمار یک سایت هر چقدر هم که با سلیقه یا تجربه کوتاه مدت کسی جور در نیاد، ولی بر اثر یک تحقیق موثق منتشر شده و به عنوان مثال همین تناقضی که در دو پست متوالی شما وجود داره رو نخواهد داشت.

crime map بر اساس گزارش ها و شکایت های پلیس محلی تنظیم می شه و علاوه بر دزدی خیابانی، شامل مواردی نظیر تجاوز و سرقت هم می شه. معمولاً دزدی های خیابانی که اغلب با تهدید اسلحه هم همراهه، شیوه مرسوم خلافکارهای سیاهپوسته (و اغلب معتاد) و نه مهاجران بیچاره اسپنیش که فقط برای کار به آمریکا اومدن و دست به هر خفتی می زنن تا ویزای کارشون رو حفظ کنند. همونطور که گفتید ممکنه در مناطق آپارتمانی، دزدی خیابونی بیشتر باشه ولی چون معمولاً مبلغ دزدی از 40-50 دلار بیشتر نمی شه، کسی شکایتی نمی کنه و اداره پلیسی هم درگیر نمی شه. در همین مناطق آپارتمانی به علت تراکم جمعیت، امکان تجاوز یا سرقت از منزل یا فروشگاه کمتره؛ و احتمالاً همین باعث تفاوت آمار جرم در مناطق آپارتمانی و مناطق subdevision می شه.

Red neck ها در کنار فقر و کم سوادی، معمولاً به نژادپرستی و آزار مهاجران هم معروفند، این که با جوونای مکزیکی دم خور شدند، خودش یه جور پیشرفته! Wink
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، 3rip ، siralex ، vroom ، پسرایرونی ، HR.SHAHAB ، 5ina ، f_90 ، y.n ، khder ، pari pariaaa ، copol
(2012-10-16 ساعت 22:01)siralex نوشته:  

خواهش می‌کنم

راستش این هتل تو دان وودی هست و تا رزول که مدّ نظر شماست حدود ۷،۸ مایل فاصله داره، مترو تا شمال سندی سپرینگس میاد و از اونجا با اتوبوس میتونید تا رزول برید. تو شهر رزول زیاد هتل نیست ، ولی‌ نگران نباشید چون اینجا شهرها بهم چسبیده پس میتونی‌ تو سندی سپرینگس یا الفرتا هتل بگیرید

من یه هتل تو الفرتا براتون سرچ کردم ، کیفیت اتاقشو نمیدونم ولی‌ تو منطقه بدی نیست. واسه رزرو کردن هم کردیت نمیخواد میتونی‌ خودتون اونلاین رزرو کنید، قیمتش هفته‌ای ۱۹۹ تا هستش، میتونید رزرو کنید اگه خوشتون نیومد بعد از یک هفته عوضش کنید. من لینکشو برات میزارم

سلام دوست عزیز
خیلی خیلی از راهنماییتون ممنون
به داشتن دوستان خوبی مثل شما و 3rip عزیز میبالم .وجود شما دوستان به ادم قوت قلب میده.
پاسخ
تشکر کنندگان: 3rip ، frozen mind ، shkhmo ، siralex ، پسرایرونی ، y.n
(2012-10-21 ساعت 07:28)mml نوشته:  
(2012-10-18 ساعت 03:45)3rip نوشته:  در مورد وضع کار در ایالت ها کافیه میران مالیات ایالت ها رو با هم مقایسه کنید، مسلما ایالتی که مالیات بیشتری از مردم میگیرن وضعیت درآمد و شغل باید بهتر باشه و ایالتی که مالیات کمتری میگیرن بالعکس.

گرچه وارد بحث مالیات نشده بودیم، ولی من میزان مالیات کمتر رو این طور تحلیل می کنم که دولت ایالتی با توجه به میزان منابع طبیعی یا چشمگیر بودن میزان مالیات دریافتی از صنایع به علت تمرکز صنایع مختلف در اون ایالت، نیازی به وضع مالیات حتی بر روی مواد غذایی نداره.

(2012-10-18 ساعت 03:45)3rip نوشته:  در مورد تگزاس من اصلا نمیگم ایالت بدیه، چه بسا که خودم اگر آتلانتا نمیومدم اولویت دومم تگزاس و شهر دالاس بود.

بحث ما بد بودن یا خوب بودن نیست؛ "خوب" و "بد" کلماتی با بار ارزشی هستند که هر کس بر مبنای سلیقه زندگی خودش اون رو معنا می کنه. موضوعی که مطرح کردید، در مورد ورشکستگی اقتصاد تگزاس بود، که برای من جالب بود که این حالت بسیار مشخص اقتصادی که تعریف خیلی روشنی در اقتصاد داره رو آیا از جایی مطالعه کردید یا خیر و در صورت امکان، منبع خودتون رو معرفی کنید.

(2012-10-18 ساعت 03:45)3rip نوشته:  در مورد آمارهای سایت ها زیاد نمیشه به این آمار ها استناد کرد، به عنوان مثال یکی از دوستان Crime map شهرهای آمریکا رو گذاشته بودن و من منطقه ای رو که توش هستم رو سرچ کردم و نتیجه ش نشون میداد که میزان خلاف در این منطقه صفره، که کاملا غلطه . شاید خلافی برای این منطقه در اون سایت ثبت نشده ولی به جرات میشه گفت شبها ساعت 10 به بعد هیچ امنیتی در این منطقه تضمین نمیشه. بالعکس منطقه ای که دایی من زندگی میکرد و تقریبا میشه گفت من در طول مدت 3 هفته ای که اونجا بودم هیچ سیاهپوست و مکزیکی در اون حوالی ندیدم رو آمار جرایم رو 4 اعلام کرده بود. در صورتی که اونجا خونه هایی که بصورت sub the vision بود کاملا محیطی امن داشت.

(2012-10-18 ساعت 04:05)3rip نوشته:  در مورد اجاره آپارتمان، محله ای که ما توش هستیم... این محله مکزیکی زیاد داره، اما کسی کار به کسی نداره... کاملا محیط امنی داره اما شبها تا حالا بیرون نرفتیم، معمولا جوونای مکزیکی و سفیدای آمریکایی دهاتی (اینجا به Red neck معروفن، اکثر قشر سفید پوستی که تحصیلات آنچنانی ندارن و تقریبا دهاتی محسوب میشن) پایین جمع میشن ، کاری به کسی ندارن اما من ترجیح میدم شبا بیرون نرم و باهاشون برخوردی نداشته باشم. اینکه گفتم اینجا شبا نا امنه در همین حده ، وگرنه هیچ اتفاقی نیفتاده که درگیری باشه یا مزاحم کسی شده باشن.

اختیار دارید، قربان! گرچه هر آماری رو نباید چشم بسته قبول کرد، ولی صحت هر آماری رو هم نباید با آمار دولت محترم بعضی کشورهای گل و بلبل مقایسه کرد. به همون دلیل که من یا هر عضو دیگه ای در این سایت ممکنه از شما منبعی رو درخواست کنه، یک سایت که crime map یا میزان فعالیت اقتصادی یا رتبه بندی مدرسه ها رو مشخص می کنه، به علت اینکه ساده ترین اثرش بر روی قیمت املاک در اون منطقه است، به همین راحتی نمی تونه در مورد هر چیزی نظری غیر منطقی و ناموثق ارائه کنه و هر بیننده ای در اینترنت می تونه خیلی قانونی علیه اون سایت شکایت کنه.

حق بدید که آمار یک سایت هر چقدر هم که با سلیقه یا تجربه کوتاه مدت کسی جور در نیاد، ولی بر اثر یک تحقیق موثق منتشر شده و به عنوان مثال همین تناقضی که در دو پست متوالی شما وجود داره رو نخواهد داشت.

crime map بر اساس گزارش ها و شکایت های پلیس محلی تنظیم می شه و علاوه بر دزدی خیابانی، شامل مواردی نظیر تجاوز و سرقت هم می شه. معمولاً دزدی های خیابانی که اغلب با تهدید اسلحه هم همراهه، شیوه مرسوم خلافکارهای سیاهپوسته (و اغلب معتاد) و نه مهاجران بیچاره اسپنیش که فقط برای کار به آمریکا اومدن و دست به هر خفتی می زنن تا ویزای کارشون رو حفظ کنند. همونطور که گفتید ممکنه در مناطق آپارتمانی، دزدی خیابونی بیشتر باشه ولی چون معمولاً مبلغ دزدی از 40-50 دلار بیشتر نمی شه، کسی شکایتی نمی کنه و اداره پلیسی هم درگیر نمی شه. در همین مناطق آپارتمانی به علت تراکم جمعیت، امکان تجاوز یا سرقت از منزل یا فروشگاه کمتره؛ و احتمالاً همین باعث تفاوت آمار جرم در مناطق آپارتمانی و مناطق subdevision می شه.

Red neck ها در کنار فقر و کم سوادی، معمولاً به نژادپرستی و آزار مهاجران هم معروفند، این که با جوونای مکزیکی دم خور شدند، خودش یه جور پیشرفته! Wink

شما درست میفرمایید دوست من, من از تمام حرفام پشیمونم.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، siralex ، پسرایرونی ، frozen mind ، roeentan ، ani_sheiton ، mhy_1985 ، r.bazargan
(2012-10-21 ساعت 19:01)zavieh نوشته:  
(2012-10-16 ساعت 22:01)siralex نوشته:  

خواهش می‌کنم

سلام دوست عزیز
خیلی خیلی از راهنماییتون ممنون
به داشتن دوستان خوبی مثل شما و 3rip عزیز میبالم .وجود شما دوستان به ادم قوت قلب میده.
من فکر می‌کنم  چند تا پست از اینجا حذف شده،  نمیدونم شما آدرس اون هتل دوان وودی رو دیدی یا نه ولی‌ من دوباره واستون میزارم، جای خیلی‌ خوبیه به مراکز خرید هم خیلی‌ نزدیک ، ایستگاه اتوبوس هم جلوش هست، به مترو هم خیلی‌ نزدیک شاید ۲ یا ۳ ایستگاه.پروسه سوشالِ ما حدود ۲ هفته بیشتر طول نکشید و ما تو همون ماه اول تونستیم گواهی نامه بگیریم که اینجا از نون شب واجب تره. من پیشنهاد می‌کنم همون روز اول که وارد شدید برید و یک حساب تو بانک او آمریکا باز کنید پارسال که بدون سوشال باز میکردن امیدوارم الان هم همینطور باشه، باز کردن فوری حساب خیلی‌ مهمه چون شما برای گرفتن گواهینامه رانندگی‌ احتیاج به صورت حساب بانک دارید که نشون دهنده آدرس   محل اقامت شماست و معمولا بعد از یکماه از باز کردن حساب بهتون میدن،پس  هر روزی که حساب باز کنید یکماه بعد میتونید برای گواهینامه اقدام کنید.
آدرس هتل:
Homestead Studio Suites - Atlanta - Perimeter
1050 Hammond Dr.
Atlanta, GA 30328
Tel: 770-522-0025 | Fax: 770-522-0033 | Email: PER@extendedstay.com
site:
http://www.homesteadhotels.com/Reservati...0295aa1ea9&
همونطور که گفتم بصورت هفتگی و ماهانه بهتون خیلی‌ تخفیف میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، frozen mind ، پسرایرونی ، zavieh ، 5ina ، pari pariaaa ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان