کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا خریدن خانه در امریکا را توصیه میکنید؟
قیمت خانه ها در امریکا دارد به شدت افزایش پیدا می کند. راستش من از این که سه سال پیش خانه خریده ام دلخور و ناراضی بودم ولی تنها شانسی که آوردم این بود که خانه را در پایین ترین قیمت و در زمانی خریدم که همه فروشنده بودند و هیچ خانه ای فروش نمی رفت. شرایط خریدن خانه هم در آن زمان بسیار آسان بود تا حتی مهاجرانی مثل من هم به خریدن خانه روی بیاورند.راستش من از خریدن خانه در امریکا متنفر بودم و به نظرم حماقت می آمد ولی برخلاف نظر و عقیده خودم خانه خریدم و چند سال هم به خودم بد و بیراه گفتم که چرا چنین کاری را کردم. البته دو علت هم داشت که علت اول آن این بود که مالیات زیادی برای کارم می دادم و با خریدن خانه بخشی از آن به من بر می گشت و علت دوم هم این بود که مادرم داشت می آمد و من یک اطاق اجاره ای داشتم که فقط به یک نفر اجاره داده شده بود. من خانه ام را که سه خوابه است و به صورت کاندوی دو طبقه است سه سال پیش 190 هزار دلار خریدم و الآن خانه مشابه در همسایگی ما به قیمت سیصد هزار دلار فروش می رود. البته کاندو همیشه ارزان تر از خانه است چون بخشی از آن در تملک صاحب شهرک است و شما باید ماهانه مبلغی را بابت شارژ و خدماتی که می دهند بپردازید. اگر خانه من در خارج از شهرک بود و کاندو نبود الآن در این منطقه حدود ششصد هزار دلار می ارزید. (البته سه سال پیش هم به همین نسبت گران تر بود)

من متخصص امور ملکی نیستم ولی به نظر می آید که خانه ها در امریکا همچنان گران می شوند برای همین اگر پول نقد باد کرده در یک گوشه دارید شاید بد نباشد که یک خانه کوچک در یک جای خوب بخرید. در شرایط فعلی گرفتن وام خانه حتی برای آنهایی که چند سال در امریکا هستند و اعتبار دارند بسیار سخت است چون بازار فروش خانه داغ است و فروشنده ها حق انتخاب بیشتری دارند و بانک ها هم مجبور نیستند به خاطر رد کردن خانه های رها شده خود با شرایط آسان وام بدهند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
شما که میگین وضع مالی خوبی ندارین چه جوری 190 هزار دلار خونه خریدین .؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، romance33 ، parastoo500 ، taherifar ، r.bazargan
(2013-07-26 ساعت 06:06)alisarvareharchiabi نوشته:  شما که میگین وضع مالی خوبی ندارین چه جوری 190 هزار دلار خونه خریدین .؟

سلام
همفرومی عزیز, جدی میگید یا شوخی میکنید؟

اگر جدی میگید, باید خدمتتون عرض کنم که اصولا ایالات متحده بر اساس سیستم وام دهی, رفاه شهروندانش (و افراد مقیم) رو تامین میکنه..... کافیه سابقه کار داشته باشید و مالیات هاتون رو سر موقع پرداخته باشید..... بانک به نسبتی که فکر میکنه شما توانایی پرداخت دارید, بهتون وام میده
(فکر کنم تا 90% پول خونه رو وام میده)

اگر هم شوخی کردید, که باید بگم راست میگی هااااا.... اونجا مگه رکوووود نیســــــــــــــــتBig Grin

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: arash1986 ، storagemeter ، laili ، usa lover ، rs232 ، romance33 ، parastoo500 ، battosai ، نوروز ، mhb161 ، amjad ، taherifar ، r.bazargan ، aazitaa
(2013-07-25 ساعت 19:58)آنالیا نوشته:  مگر خریدن اولین خانه در آمریکا معاف از مالیات نیست پس چرابعضی ها صحبت از پرداخت مالیات میکنند. در ضمن کسی که در آمریکا کار نمیکند یعنی درسن تقریبا بازنشستگی و اصلا کار مناسب تحصیلاتش نمیتواند داشته باشد واز اجاره ملک و حقوق بازنشستگی ایرانش گذران زندگی خواهد کرد آیا بصلاح است که خانه بخرددرضمن درجایی خواندم که هزینه های فروش ملک بعهده فروشند ه است در حالیکه بازکسی در سطرهای بالا نوشته بود که اینقدر دلار هزینه خرید خانه شد .
بنظرم مطالب متناقض زیاد است که کاش اگر مدیران فرصتی پیداکنند به ویرایش مطالب که سبب سردرگمی میشود بپردازند تقریبا در همه تاپیک ها .

خیر خرید اولین خانه در آمریکا از مالیات معاف نیست و شما هر زمانی که خانه بخرید به نسبت قیمت خانه و بسته به محل خانه و مالیاتی که براش تعیین شده باید سالانه مالیات اون رو بپردازید .
در مورد فروش خانه و خرجهای مربوط به اون تنها چیزی که به عهده ی فروشنده است پرداخت پول به ایجنت و یا همان مشاور املاکی است که روی خونه کار کرده و خریدار در این مورد نباید پولی بده ولی هزینه هائی مثل محضر و بازدید خونه برای داشتن هر عیب احتمالی که به متخصص این امر داده میشه به عهده ی خریداره ...
در مورد خرید خانه برای کسی که کار مناسبی نداره و هزینه هاش از ایران تامین میشه به دلیل بالا بودن مخارج نگهداری خونه زیاد به صرفه نیست ..مگر اینکه تمام مبلغ خونه رو نقد پرداخت کنند و هزینه های مالیات و نگهداری خونه از قیمت ملکی که اجاره میکنند کمتر بشه ..
در مورد پاک کردن اطلاعات متناقض متاسفانه مدیران کار زیادی نمیتونن بکنن چون ما هم اطلاعاتمون زیاد جامع و کامل نیست و تنها زمانی میتونیم این کار رو بکنیم که از اشتباه بودن پستی مطمئن باشیم .
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2013-07-26 ساعت 06:06)alisarvareharchiabi نوشته:  شما که میگین وضع مالی خوبی ندارین چه جوری 190 هزار دلار خونه خریدین .؟

زمان بی پولی و وضغ خرابی مال ایران بود دوست من چون الآن دیگر چند سالی است که من هم جزو مرفهان بی درد شده ام!
خوب راستش من سه سال پیش بعد از چهار سال کار کردن در امریکا توانستم حدود بیست و پنج هزار دلار پس انداز جمع کنم و اعتبارم هم در آن زمان بالای هفتصد و پنجاه بود. پول پیش خانه شد نوزده هزار دلار و حدود چهار هزار دلار هم هزینه نقل و انتقالات و غیره شد و در نهایت حدود بیست و سه هزار دلار پول دادم. قسط ماهیانه هم برای وام سی ساله ثابت با سود 5% حدود ماهی هزار دلار شد که البته اخیرا دوباره خانه را ارزیابی کردم و وام جدید 3.5%برای آن گرفتم . قسط آن حدود صد دلار پایین تر شد.
البته این خانه بعد از چهل سال نیاز به نوسازی آشپزخانه و کف داشت که دیگر برای این کار پولی برایم نماند و مجبور شدم در این سه سال با همان وضعیت مدارا کنم ولی اخیرا دارم برای نوسازی آن برنامه ریزی می کنم و اگر خودم بتوانم کار عملگی آن را انجام دهم می شود با ده هزار دلار سر و ته آن را به هم آورد اگرنه باید حدود پنج هزار دلار هم بابت استخدام عمله بدهم. البته خود مصالح فروشی ها هم برای نوسازی خانه وام می دهند که پرداخت آن برای ده هزار دلار حدود صد و پنجاه دلار در ماه است. ولی چون سود آن نسبتا زیاد است من سعی می کنم که تا جای ممکن از آن استفاده نکنم.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2013-07-26 ساعت 21:22)rs232 نوشته:  

زمان بی پولی و وضغ خرابی مال ایران بود دوست من چون الآن دیگر چند سالی است که من هم جزو مرفهان بی درد شده ام!
خوب راستش من سه سال پیش بعد از چهار سال کار کردن در آمریکا توانستم حدود بیست و پنج هزار دلار پس انداز جمع کنم و اعتبارم هم در آن زمان بالای هفتصد و پنجاه بود. پول پیش خانه شد نوزده هزار دلار و حدود چهار هزار دلار هم هزینه نقل و انتقالات و غیره شد و در نهایت حدود بیست و سه هزار دلار پول دادم. قسط ماهیانه هم برای وام سی ساله ثابت با سود 5% حدود ماهی هزار دلار شد که البته اخیرا دوباره خانه را ارزیابی کردم و وام جدید 3.5%برای آن گرفتم . قسط آن حدود صد دلار پایین تر شد.
البته این خانه بعد از چهل سال نیاز به نوسازی آشپزخانه و کف داشت که دیگر برای این کار پولی برایم نماند و مجبور شدم در این سه سال با همان وضعیت مدارا کنم ولی اخیرا دارم برای نوسازی آن برنامه ریزی می کنم و اگر خودم بتوانم کار عملگی آن را انجام دهم می شود با ده هزار دلار سر و ته آن را به هم آورد اگرنه باید حدود پنج هزار دلار هم بابت استخدام عمله بدهم. البته خود مصالح فروشی ها هم برای نوسازی خانه وام می دهند که پرداخت آن برای ده هزار دلار حدود صد و پنجاه دلار در ماه است. ولی چون سود آن نسبتا زیاد است من سعی می کنم که تا جای ممکن از آن استفاده نکنم.

ممنون از راهنمایی‌های خوبتون

می‌شه لطف کنید بگید واسه خرید خونه مرحله به‌‌ مرحله باید چه کارهای کرد؟اول باید بریم بانک واسه اینکه ببینیم بر اساس اسکورمون چقدر بهمون وام میدن درسته؟ بعد دنبال خونه بگردیم؟!بهترین راه واسه پیدا کردن خونه چیه؟بازم ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، rs232 ، parastoo500 ، taherifar ، r.bazargan ، oct 31 ، Arshia2000
نمي دونستم كه ميشه دوباره ارزيابي كرد و درصد وام رو تغيير داد!!

يك تغييري كه حاصل شده اينه كه ديگه اون پنج هزار دلار تشويقي رو از كانتي نميشه گرفت وقتي كه براي بار اول خونه مي خري. لس انجلس كانتي دست كم ديگه پرداخت نمي كنه. خوب اوضاع پوليشون خوب نيست. البته پنج هزار تا در مقابل كل هزينه خونه چيزي نيست اما هزينه هاي نقل و انتقال و بنگاه و نون خوري هاي اين و اون رو ميشد پرداخت كرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، laili ، romance33 ، Ali Hunter ، soheilbadami ، پدی ، rs232 ، parastoo500 ، amir82 ، mhb161 ، taherifar ، amin_j
(2013-07-27 ساعت 00:05)User نوشته:  نمي دونستم كه ميشه دوباره ارزيابي كرد و درصد وام رو تغيير داد!!

يك تغييري كه حاصل شده اينه كه ديگه اون پنج هزار دلار تشويقي رو از كانتي نميشه گرفت وقتي كه براي بار اول خونه مي خري. لس انجلس كانتي دست كم ديگه پرداخت نمي كنه. خوب اوضاع پوليشون خوب نيست. البته پنج هزار تا در مقابل كل هزينه خونه چيزي نيست اما هزينه هاي نقل و انتقال و بنگاه و نون خوري هاي اين و اون رو ميشد پرداخت كرد.

اینجا رو مطالعه کنید فکر کنم بتونه بهتون کمک کنه .
http://en.wikipedia.org/wiki/Refinancing
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، Danoosh ، ehsun ، rs232 ، parastoo500 ، amir82 ، mhb161 ، taherifar ، Hopeman ، aazitaa
با اجازه دوستان چون منهم اگر اظهار نظر نکنم دچار اوریون میشوم ! پس :

1 یوزر جان ایالت ما از این نظر شما رو 2 هیچ زده چون به ما 10 هزار پاداش میدن !
2 لیلی خانم منظور اون دوستمون فکر کنم مالیات نقل و انتقال یا ارزش افزوده ملک بود که در اینصورت تا شما یک خونه بقول اینا پرایمری داشته باشی بهتون تعلق نمیگیره ولی مالیات سالانه شهر و کانتی که شما گفتید 100 درصد درسته.
3 ارش جان انشالا ریفایننس بعدی برای خونه دومت !
4 بازم یوزر عزیز - این ریفایننس خوب چیزی هست و اگر شما بتونی در سال 2 تا قسط اضافه برای مورگجت بدی بطور اتوماتیک دبل ریفاینانس میشی و کلی از بهره هات و درضمن دوره پرداختت کم خواهد شد.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، el333 ، ehsun ، romance33 ، User ، Ali Hunter ، mrbonbon ، A.R.R ، پدی ، rs232 ، parastoo500 ، amir82 ، mhb161 ، taherifar ، r.bazargan ، آلیس-1980
سهيل جان اين ايالت تنها خوبيش اينه كه نون سنگك توش راحت پيدا ميشه! ؛-)

(2013-07-27 ساعت 11:46)soheilbadami نوشته:  با اجازه دوستان چون منهم اگر اظهار نظر نکنم دچار اوریون میشوم ! پس :

2 لیلی خانم منظور اون دوستمون فکر کنم مالیات نقل و انتقال یا ارزش افزوده ملک بود که در اینصورت تا شما یک خونه بقول اینا پرایمری داشته باشی بهتون تعلق نمیگیره ولی مالیات سالانه شهر و کانتی که شما گفتید 100 درصد درسته.
4 بازم یوزر عزیز - این ریفایننس خوب چیزی هست و اگر شما بتونی در سال 2 تا قسط اضافه برای مورگجت بدی بطور اتوماتیک دبل ریفاینانس میشی و کلی از بهره هات و درضمن دوره پرداختت کم خواهد شد.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Hunter ، romance33 ، A.R.R ، soheilbadami ، پدی ، rs232 ، amir82 ، mhb161 ، taherifar
(2013-07-27 ساعت 21:52)User نوشته:  سهيل جان اين ايالت تنها خوبيش اينه كه نون سنگك توش راحت پيدا ميشه! ؛-)

(2013-07-27 ساعت 11:46)soheilbadami نوشته:  با اجازه دوستان چون منهم اگر اظهار نظر نکنم دچار اوریون میشوم ! پس :

ممنون
دوست عزیز اگه بی ادبی نباشه شما کدوم شهر و ایالت هستید؟
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، rs232 ، اریوبرزن ، نوروز ، mhb161 ، taherifar
(2013-07-27 ساعت 23:14)romance33 نوشته:  
(2013-07-27 ساعت 21:52)User نوشته:  سهيل جان اين ايالت تنها خوبيش اينه كه نون سنگك توش راحت پيدا ميشه! ؛-)

ممنون
دوست عزیز اگه بی ادبی نباشه شما کدوم شهر و ایالت هستید؟

استاد سهيل بادامي از بزرگان شمال دالاس در تگزاس هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، soheilbadami ، پدی ، rs232 ، نوروز ، azadeh2014 ، mhb161 ، qeshmi ، taherifar
پست موقتی

اولا دوست عزیز شرمنده نکنید ! در ثانی فکر کنم منظور ایشون محل زندگی یوزر بوده که ایشان پز اون نون سنگکهاشون رو هم به ما داد ! و دل ما رو اب نمود که خوب معلومه لس انجلس رو میگن و الا دهات ما از تورتیای مکزیکی بهتر نداره که تقلبی همون لاکو شمال ایرانه !
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، romance33 ، A.R.R ، پدی ، rs232 ، amir82 ، نوروز ، mhb161 ، taherifar
سهیل خان این نون سنگکی (که پز دادن نداره) وقتی سرکارم می خوام صبحونه بخورم همکارم همه می پرسن این چیه که اینقدر بوی خوشمزه ای میده!! وقتی گرمش می کنی بوی خوبی میده اگر یادتون مونده باشه!
هر روز هم براشون میگم که اسمش سنگکه! فرداش دوباره می پرسن این چیه؟ چه بوی خوبی داره؟ اسمش چیه؟!!! بعد میگن ماهی حافظه اش لحظه ایست!!

در پاسخ به اون دوستی که مخاطبش رو مشخص نکرده بود romance33 (اگر مخاطب من می بوده باشم {این فعل رو آخرش اضافه کردن به دستور زبان فارسی یا نه؟! خیلی به کار من میاد!}) عرض کنم که در قَصَبِه ای به نام پاِسه دینا در شمال دهات لس آنجلس (بالابرره و شرره رو که یادتونه؟! همونه!)

(2013-07-28 ساعت 11:26)soheilbadami نوشته:  پست موقتی

اولا دوست عزیز شرمنده نکنید ! در ثانی فکر کنم منظور ایشون محل زندگی یوزر بوده که ایشان پز اون نون سنگکهاشون رو هم به ما داد ! و دل ما رو اب نمود که خوب معلومه لس انجلس رو میگن و الا دهات ما از تورتیای مکزیکی بهتر نداره که تقلبی همون لاکو شمال ایرانه !

منم بنویسم که این پست موقتیست! یا شاید هم یه دوکلمه درباره خرید خانه بنویسم که بی ارتباظ با موضوع نباشه یه وقت مدیرا گیر ندن که ارسال بی ربط داری:
به نظرم خانه ای که می خریم باید به نونوایی سنگکی نزدیک باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، A.R.R ، پدی ، soheilbadami ، amir0_0amir ، rs232 ، amir82 ، mhb161 ، taherifar ، Arshia2000 ، sheghi
(2013-07-28 ساعت 12:42)User نوشته:  سهیل خان این نون سنگکی (که پز دادن نداره) وقتی سرکارم می خوام صبحونه بخورم همکارم همه می پرسن این چیه که اینقدر بوی خوشمزه ای میده!! وقتی گرمش می کنی بوی خوبی میده اگر یادتون مونده باشه!
هر روز هم براشون میگم که اسمش سنگکه! فرداش دوباره می پرسن این چیه؟ چه بوی خوبی داره؟ اسمش چیه؟!!! بعد میگن ماهی حافظه اش لحظه ایست!!

در پاسخ به اون دوستی که مخاطبش رو مشخص نکرده بود romance33 (اگر مخاطب من می بوده باشم {این فعل رو آخرش اضافه کردن به دستور زبان فارسی یا نه؟! خیلی به کار من میاد!}) عرض کنم که در قَصَبِه ای به نام پاِسه دینا در شمال دهات لس آنجلس (بالابرره و شرره رو که یادتونه؟! همونه!)

(2013-07-28 ساعت 11:26)soheilbadami نوشته:  پست موقتی

منم بنویسم که این پست موقتیست! یا شاید هم یه دوکلمه درباره خرید خانه بنویسم که بی ارتباظ با موضوع نباشه یه وقت مدیرا گیر ندن که ارسال بی ربط داری:
به نظرم خانه ای که می خریم باید به نونوایی سنگکی نزدیک باشد.
ممنونم user عزیزومنظور بنده شما بودید.ولی ممنونم از دوستان دیگری هم که جواب دادن.همگی شاد باشید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: A.R.R ، User ، پدی ، rs232 ، نوروز ، mhb161 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان