کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا خریدن خانه در امریکا را توصیه میکنید؟
سلام دوستان
کسی درباره mobile homes اطلاعاتی داره و اینکه این خانه ها خریدشون به چه صورته ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز

من یه سوال دارم که خیلی برام حیاتیه, ممنون میشم اگه کسی میدونه لطفا جوابمو بده,

ما میخوام خونه بخریم, مدارک خودم و خانممو به یه لندر دادیم برای گرفتن وام, بعد گفت که در آمدتون پایینه و باید کوساینر داشته باشید, یعنی همه ی این کار ها رو دوست خانومم انجام داد برامون, حالا همین دوست خانومم میگه من میتونم کوساینرتون بشم ولی لندر گفته که کوساینر باید اسمش به عنوان صاحب خونه هم درج بشه! میخواستم ببینم قانون اینو میگه؟ اصلا نمیدونم اینجا سند خونه چه طوری داستانش, میشه اسم 2 یا 3 نفر به عنوان صاحب خونه درج بشه؟ آیا باید حتما اسم کوساینر به عنوان صاحب خونه ثبت بشه؟
k1 & k2 اولین اقدام:می2012 بدون وکیل:دینای شدیم! دوباره با وکیل: فوریه2013- اپروو: آگوست 2013- وقت سفارت: jانویه2014 آنکارا- کلیر:19جوون2014- ویزا:26 جوون 2014/ سفرنامه مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، ps5 ، dv2017
(2016-02-24 ساعت 08:21)hamed_na نوشته:  سلام دوستان عزیز

من یه سوال دارم که خیلی برام حیاتیه, ممنون میشم اگه کسی میدونه لطفا جوابمو بده,

ما میخوام خونه بخریم, مدارک خودم و خانممو به یه لندر دادیم برای گرفتن وام, بعد گفت که در آمدتون پایینه و باید کوساینر داشته باشید, یعنی همه ی این کار ها رو دوست خانومم انجام داد برامون, حالا همین دوست خانومم میگه من میتونم کوساینرتون بشم ولی لندر گفته که کوساینر باید اسمش به عنوان صاحب خونه هم درج بشه! میخواستم ببینم قانون اینو میگه؟ اصلا نمیدونم اینجا سند خونه چه طوری داستانش, میشه اسم 2 یا 3 نفر به عنوان صاحب خونه درج بشه؟ آیا باید حتما اسم کوساینر به عنوان صاحب خونه ثبت بشه؟

Co-signer اصلا احتیاجی نداره اسمش درج بشه توی سند اما اون چیزی که شما میگی co-borrower هست و باید اسمش درج بشه توی سند.
به نظر من به هیچ عنوان طرف گزینه co-borrower نرید مگر اینکه طرف فامیل شما باشه (اینجا معمولا co-borrower ها والدین و یا فرزندان و یا همسر هست). تفاوتش خیلی پیچیده هست توضیح دادنش اما به زبون ساده co-borrower شریک شما هست و خونه ای که میخرید در اصل مال اون هم هست و وقتی پول رو دادید و دیگه هیچ قسطی ندارید اسمش رو از توی سند بر میداره با میل خودش (برای همین میگم با هر کسی خونه نخرید) co-signer اسمش توی سند نیست و فقط ضامن هست (مثل ایران که ضامن چک میشی) چه co-borrower و چه co-signer باید پول رو بدن اگر شما نتونی بدی .
به زبون ساده تر co-signer رسیکش خیلی بالا هست و همه قبول نمیکن همچینکاری کنن . co-borrower معمولا همسر شخص هست و خونه رو 50/50 صاحبن و 50/50 هم پولش رو میدن اما یکی شون نتونه پول رو بده اون یه نفر دیگه باید 100 درصد پول رو بده اما هنوز خونه 50/50 هست.
co-borrower بودن یجورایی ضمانت هست برای این دوست شما چون اگر شما نتونی پول رو بدی و ایشون مجبور بشه پول رو بده در اخر کار که دیگه هیچ قسطی ندارید میتونه تقاضا کنه برای نصف خونه (اگر فقط دو نفر هستید میتونید چندین نفر باشید) و یا میتونه به شما بگه تا پولش رو ندید اسمش رو از سند بر نمیداره.
co-signer بودن خیلی ضرر داره و خیلی ها اینکار رو نمیکنن البته برای کیس شما امکان نداره co-signer بودن چون co-signer فقط کردیتش رو نگاه میکنن و به شما اضافه میکنن و نه در امدش رو .
co-borrower هم باز خیلی دردسر داره اگر شخصی خیلی قابل اطمینان نباشه اما اگر تمام پول رو خودتون بدید و تمام مدارکش رو نگه دارید در اخر کار اگر نخواد اسمش رو از سند برداره و یا هر چیز دیگه ای میتونید توی دادگاه حداقل یه دلیل خوبی داشته باشید.

در اخر پیش هر کی برید بهتون میگه خونه رو نخرید و بزارید کردیتتون و در امدتون بیشتر بشه چون هر دو ممکنه براتون بد تموم بشه من نمیدونم این دوستتون رو چند وقته که میشناسید و چقدر بهتون نزدیکه اما این رو میدونم که هر سال کلی پرونده برای اینجور مشکلات توی دادگاه ها هست که بیشترشون هم بین همسر و همسر هست و یا والدین و فرزند دیگه غریبه و اشنا بماند.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، hamed_na ، battosai ، j.modarres ، kasra ، Persischer ، storagemeter
سلام

خیلی خیلی ممنونم بابت جوابتون, خیلی قشنگ و کامل همه چیو واضح فرمودید, آره اسمش همون ‎co-borrower‎ هست دقیقا, من فکر میکردم هر 2 تاش یکیه! حقتیقتش کردیتم الانم خوبه و همچنین من تا چند سال دیگه در آمدم همینه چون دارم برای امتحان USMLE میخونم و چندین سال طول میکشه . الآن من دارم ماهی 1000 $ اجاره خونه میدم , ولی اگه خونه بخرم به جای 1000$ ماهانه 500 تا 600 میدم و خونه هم برای خودمه. ضمنا این دوستمون خیلی نزیکه, زمان ورود من و پسرم هم کو اسپانسرمون شد. اگر بعد از 7-8 سال بخوام خونه رو بفروشم حتما باید اونم امضا کنه دیگه؟

بازم خیلی تشکر میکنم از راهنماییتون
k1 & k2 اولین اقدام:می2012 بدون وکیل:دینای شدیم! دوباره با وکیل: فوریه2013- اپروو: آگوست 2013- وقت سفارت: jانویه2014 آنکارا- کلیر:19جوون2014- ویزا:26 جوون 2014/ سفرنامه مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، ps5 ، storagemeter
اگر اون موقع اسمشون هنوز توی سند هست بله باید امضا کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_na ، j.modarres ، storagemeter
(2016-02-24 ساعت 22:29)ps5 نوشته:  اگر اون موقع اسمشون هنوز توی سند هست بله باید امضا کنه

با عرض معذرت, یه سوال دیگه, میشه قبل از اینکه خونه pay-offبشه , اسمشو از لیست خارج کنه یا اینکه لندر نمیذاره, حتی بعد از اینکه چند سال از قرارداد اولیه گذشته باشه و قسط ها مرتب پرداخت شده باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5
(2016-02-25 ساعت 10:39)hamed_na نوشته:  
(2016-02-24 ساعت 22:29)ps5 نوشته:  اگر اون موقع اسمشون هنوز توی سند هست بله باید امضا کنه

با عرض معذرت, یه سوال دیگه, میشه قبل از اینکه خونه pay-offبشه , اسمشو از لیست خارج کنه یا اینکه لندر نمیذاره, حتی بعد از اینکه چند سال از قرارداد اولیه گذشته باشه و قسط ها مرتب پرداخت شده باشه؟

اگر مدرکی داشته باشید که که درامدتون زیاد شده و تواناییش رو داریدچرا که نه.... البته به لندر ربطی نداره این موضوع مربوط به بانک هست و اونا هم قدرت دستشونه. اگر درامدتون زیاد نشده احتمالش 10 درصد هست که اونم معمولا برای کسی هست که باید 20 سال (برای مثال) قسط پرداخت کنه و 15 سال رو کامل داده مثلا و 5 سال بقیه رو هم بانک مطمئنه میتونه بده.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، hamed_na
ایالت شما را نمیدونم اما در فلوریدا هر زمان این امکان هست که طرف اسمشو از توی سند خونه در بیاره به شما یک quit claim deed میده و شما هزینه هاش را میدین و خلاص اما هنوز در برابر وام مسئول هست که من فکر نمیکنم هیچ آدم منطقی حاضر باشه به اندازه یک وام زیر بار قرض باشه و هیچ چیزی به اسمش نباشه.
اگر هم درآمدتون به اندازه ای باشه بتونید نیازی به ضامن نداشته باشید، باید وام را ریفاینسنس کنید تا اسم اون شخص را از سند و وام خارج کنید.
خیلی خوبه که انقدر به فکر حساب و کتاب هستین اما اگر دوستی دارید که حاضره برای شما کوساین کنه مطمئن باشید که بودن اسمش تو سند خونتون کمترین قدرشناسی هست که میتونید ازش داشته باشید . چون برای تمام مدتی که در وام شما کوساین هست یک debt بزرگ رو کردیتش گذاشته که میتونه جلوی دریافت وامهای بعدیش را بگیره.

(2016-02-25 ساعت 10:39)hamed_na نوشته:  

پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، hamed_na
از نظر شکل ظاهری نمیشه 100 درصد نظر داد اما معمولا کاندووها شبیه اپارتمان هست و تاون هاس به قول خودمون خونه های دوبلکس. ولی من برعکسش هم دیدم.
اما تفاوت اصلیشون اینه که : تو کاندو شما تنها صاحب ساختمون هستی و زمین و کلیه مسایل متعلق به hoa هست. مسئولیت کمتری داری hoa بیشتر و وام سخت تر میدن.
تو town house زمین داری یعنی تو تایتلت نوشته که چقدر از زمین مال توست . قانون خاصی درباره مسئولیتهات نداره ممکنه از 0 تا 100 درصد مسئولیت با خودت باشه. hoa کمتری داره .
co-op یعنی همون درصد سود دلالی احتمالا خونه ای دیدی که یا رو دست agent مونده یا اینکه صابخونه لیست کرده منظورش اینه که خریدار بیاری پول میدن بهش.

(2014-05-15 ساعت 13:25)amjad نوشته:  میگم کاندو رو فهمیدم چیه ( با مخفف co معرفی میکنن ) اما op چیه؟
تو گروه بندی این سایتائی که خونه به ادم میندازن و معمولا عکس چند تا گرگ خوش خط و خال هم بعنوان مشاور زیرش میزنن همه هم با لبخند معنی دار!!! ، نوشته co-op !!
town house , town home , house , home  چه فرقی در کار املاک باهم دارن ؟
بعدش هم میگن foreclosure , pre foreclosure معنیش در کار املاک یعنی چی ؟ همون مزایده ناشی از مصادره ملک ؟!!

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-19 ساعت 07:17)mahdis نوشته:  دوست عزیز سلام
نظر شخصی ما در خصوص خرید خونه منفی هست.
در مدت ۴ ماهی که الان اینجا هستیم کسی خرید خونه رو به ما توصیه نکرده . توی این مدت با دوستان زیادی آشنا شدیم و تحقیق کردیم .
یکی از این دوستان حدود ۴۰ سال هست اینجا هستن اصلا" خرید خونه رو توصیه نمیکنن و حتی الان خود ایشون دارن خونشون رو میفروشن . دوستی داریم ۱۰ سال هست اینجا هستن و ایشون هم همینطور اصلا" توی این مدت خونه ای نخریدن . دوست دیگرمون که ایشون هم از طریقه لاتاری اومدن و ۴ سالی هست اینجا هستن , ایران سرمایه گذاری کردن و ایران خونه خریدن .
و حتی برادر من میخواستن برای ما همچین کاری کنن که هم ما تامین باشیم و هم برای خودشون سرمایه گذاری باشه ، من منصرف شون کردم
به هر حال این اطلاعات من توی این مدت بود .
اگر هم زمانی انشالله خواستید بخرید کاملا" تحقیق کنید .
موفق باشید
با سلام، ببخشید یک سوال خدمتتان دارم وآن اینکه  یکی از اقوام ما که گرین کارت دارد ولی در ایران سکونت دارد نها سرمایه اش در ایران یک منزل مسکونی است که می خواهد بفروشد و به منزل کوچکتری برود و بقیه اش را تبدیل به دلار کند و به آمریکا بیاورد و در آمریکا خانه بخرد و اجاره بدهد تا از در آمدش  استفاده کند و فکر می‌کند که هم اجاره خانه اش را به دلار بگیرد و هم خود خانه هم در آمریکا هر سال گران می شود و این سرمایه گزاری خوبی است،،  اماتعجب کردم که شما سرمایه گزاری از طریق مسکن را در ایران توصیه کردید، علت این توصیه شما چیست؟ لطفا بفرمایید که اگر این مسیر اشتباه است، این بنده خدا تنها سرمایه اش همین است، با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان