کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا خریدن خانه در امریکا را توصیه میکنید؟
سلام

سوالی داشتم خصوصا از کسانی که تجربه بیشتری دارند و مدتی هست در امریکا زندگی میکنند:

میخواستم ببینم با توجه به وضعیت اقتصادی موجود در امریکا برای کسی که با ویزای مهاجرتی(گرین کارت) میره امریکا آیا به صرفه هست که برای خرید خونه اقدام کنه یا همون اجاره نشینی و خوش نشینی پیشه کنه بهتره!؟

حقیقت من با توجه به اینکه میدونم نقدا حالا حالا ها نمیتونم در امریکا خانه بخرم بعضی وقتها که میبینم اقوام زیر بار قسط و وام رفتن که در امریکا خانه بخرند از خودم میپرسم با وضع اقتصادی بدی که الان امریکا داره و قیمت ملک روز به روز داره پایین میاد آیا عاقلانه هست آدم این کار رو بکنه؟

به عنوان مثال یکی از آشنایان منزلی خریده که موقع خرید 800هزار دلار قیمتش بوده و الان هم چندین ساله داره ماهیانه قسطش رو میده و خدا میدونه تا کی باید قسط بده! در حالیکه امروز قیمت همون خانه 400هزار دلار هم به قول خودش نیست!

این مسئله ای هست که میخواستم در موردش بحث کنیم! البته میدونم کاملا بستگی به این داره که هر کس چه شرایطی داره و... که بهتره در موردش بحث کنیم فکر کنم مطلب جالبی بشه

ضمنا شنیده ام که اگر کسی خونه بخره در امریکا یک سری مزایا شامل حالش میشه که اگر دوستان میدونن بگن ممنون میشم

پیشاپیش تشکر میکنم Smile
پاسخ
دوست عزیز, تا زمانی که در امریکا جا نیفتاده اید و یک کار مطمئن پیدا نکرده اید هرگز به خریدن خانه فکر نکنید مگر اینکه پول نقد داشته باشید و قلمبه برای خرید خانه بدهید.
حداقل سه سال طول می کشد که شما بتوانید امتیاز کردیت خوب کسب کنید و وام با بهره مناسب بگیرید.
ولی اگر بعد از سه یا چهارسال در امریکا بودید و کار کردید و امتیاز کردیت شما هم خوب بود خانه خریدن در این مقطع زمانی بسیار مناسب است زیرا هم قیمت خانه ها بسیار پایین است و هم اینکه از مالیاتی که شما پرداخت می کنید مبلغ قابل توجهی کسر می شود. وقتی هم خانه می گیرید باید حواستان به درآمد خودتان باشد که پرداخت ماهیانه آن از اجاره ای که می پردازید بیشتر نشود. در ضمن شما برای گرفتن یک وام با بهره مناسب حداقل باید ده درصد قیمت خانه را بصورت پیش پرداخت بپردازید و حدود پنچ هزار دلار هم هزینه نقل و انتقالات می شود که اول باید بپردازید.
من همیشه با خانه خریدن مخالف بودم ولی به دلایل زیر خانه ام را خریدم:
1- امتیاز کردیت من 750 بود و نرخ سود من برای وام سی ساله 4.87 است.
2- پرداخت ماهانه من با مالیات و بیمه 800 دلار می شود در حالی که اجاره من در حال حاضر 1000 دلار است.
3- قیمت تمام شده خانه 119 هزار دلار است که 5 هزار دلار از طرف کانتی به عنوان تشویقی به من برمی گردد.
4- طبق محاسبات من حدود 5000 دلار از مالیات سالانه من کم می شود. یعنی در واقع من ماهی 380 دلار پرداخت می کنم

صاحب قبلی خانه آن را در سال 2005 چهارصد هزار دلار خریده بود که در اواخر سال 2009 آن را با 330 هزار دلار بدهی به بانک رها کرد و رفت. در واقع بانک این خانه را با 200 هزار دلار ضرر می فروشد.
با همه این حرف ها باز هم مطمئن نیستم که این کار من صحیح بوده است با نه چون هر لحظه ممکن است کارم را از دست بدهم و یا به ایالت دیگری منتقل شوم. اجاره دادن خانه در امریکا هم به این سادگی نیست و مکافات خاص خودش را دارد. بهرحال من این کار را به کسی که زیر سه سال در امریکا کار کند را اصلا توصیه نمی کنم.

(2010-06-19 ساعت 02:41)megaholding نوشته:  سلام

سوالی داشتم خصوصا از کسانی که تجربه بیشتری دارند و مدتی هست در امریکا زندگی میکنند:

میخواستم ببینم با توجه به وضعیت اقتصادی موجود در امریکا برای کسی که با ویزای مهاجرتی(گرین کارت) میره امریکا آیا به صرفه هست که برای خرید خونه اقدام کنه یا همون اجاره نشینی و خوش نشینی پیشه کنه بهتره!؟

حقیقت من با توجه به اینکه میدونم نقدا حالا حالا ها نمیتونم در امریکا خانه بخرم بعضی وقتها که میبینم اقوام زیر بار قسط و وام رفتن که در امریکا خانه بخرند از خودم میپرسم با وضع اقتصادی بدی که الان امریکا داره و قیمت ملک روز به روز داره پایین میاد آیا عاقلانه هست آدم این کار رو بکنه؟

به عنوان مثال یکی از آشنایان منزلی خریده که موقع خرید 800هزار دلار قیمتش بوده و الان هم چندین ساله داره ماهیانه قسطش رو میده و خدا میدونه تا کی باید قسط بده! در حالیکه امروز قیمت همون خانه 400هزار دلار هم به قول خودش نیست!

این مسئله ای هست که میخواستم در موردش بحث کنیم! البته میدونم کاملا بستگی به این داره که هر کس چه شرایطی داره و... که بهتره در موردش بحث کنیم فکر کنم مطلب جالبی بشه

ضمنا شنیده ام که اگر کسی خونه بخره در امریکا یک سری مزایا شامل حالش میشه که اگر دوستان میدونن بگن ممنون میشم

پیشاپیش تشکر میکنم Smile
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
دوست عزیز سلام
نظر شخصی ما در خصوص خرید خونه منفی هست.
در مدت ۴ ماهی که الان اینجا هستیم کسی خرید خونه رو به ما توصیه نکرده . توی این مدت با دوستان زیادی آشنا شدیم و تحقیق کردیم .
یکی از این دوستان حدود ۴۰ سال هست اینجا هستن اصلا" خرید خونه رو توصیه نمیکنن و حتی الان خود ایشون دارن خونشون رو میفروشن . دوستی داریم ۱۰ سال هست اینجا هستن و ایشون هم همینطور اصلا" توی این مدت خونه ای نخریدن . دوست دیگرمون که ایشون هم از طریقه لاتاری اومدن و ۴ سالی هست اینجا هستن , ایران سرمایه گذاری کردن و ایران خونه خریدن .
و حتی برادر من میخواستن برای ما همچین کاری کنن که هم ما تامین باشیم و هم برای خودشون سرمایه گذاری باشه ، من منصرف شون کردم
به هر حال این اطلاعات من توی این مدت بود .
اگر هم زمانی انشالله خواستید بخرید کاملا" تحقیق کنید .
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
(2010-06-19 ساعت 07:17)mahdis نوشته:  دوست عزیز سلام
نظر شخصی ما در خصوص خرید خونه منفی هست.
در مدت ۴ ماهی که الان اینجا هستیم کسی خرید خونه رو به ما توصیه نکرده . توی این مدت با دوستان زیادی آشنا شدیم و تحقیق کردیم .
یکی از این دوستان حدود ۴۰ سال هست اینجا هستن اصلا" خرید خونه رو توصیه نمیکنن و حتی الان خود ایشون دارن خونشون رو میفروشن . دوستی داریم ۱۰ سال هست اینجا هستن و ایشون هم همینطور اصلا" توی این مدت خونه ای نخریدن . دوست دیگرمون که ایشون هم از طریقه لاتاری اومدن و ۴ سالی هست اینجا هستن , ایران سرمایه گذاری کردن و ایران خونه خریدن .
و حتی برادر من میخواستن برای ما همچین کاری کنن که هم ما تامین باشیم و هم برای خودشون سرمایه گذاری باشه ، من منصرف شون کردم
به هر حال این اطلاعات من توی این مدت بود .
اگر هم زمانی انشالله خواستید بخرید کاملا" تحقیق کنید .
موفق باشید

همونجور که آرش عزیز گفت برای تازه واردها تامل بهتره اما بنظرم برای کسی که دیگه موندنش قطعی شده خرید خونه بهتر از اجاره نشینیه .کلا هر جائی که ادم میخواد برای مدت طولانی یا همیشگی زندگی کنه صاحبخونه بودن از اجاره نشینی بهتره..ما ایرانی ها موقع خرید ملک به بالا رفتن بهاش اهمیت میدیم که این خیلی خوبه ....اتفاقی که تقریبا در همه نقاط ایران داره میفته و بقول معروف میگن در خرید ملک در ایران هیچ ضرری نیست چون هیچ وقت زمین و خونه تو ایران قیمتش تنزل پیدا نمیکنه(شاید موقتا نوساناتی ایجاد بشه و موقتا بعضی جاها قیمتها افت کنه اما این وضعیت دائمی نیست) که این از اقتصاد بیمار ایران نشات میگیره البته یه جورائی به نفع مردمی که امکان خرید ملک دارن و از این طریق می تونن در اینده سود کنن ولی در اروپا و امریکا افزایش ملک به این سرعت نیست حالا هم که با این مشکل اقتصادی به وجود اومده قیمتها کاهش پیدا کرده اما نباید اینجوری فکر کرد من خونه ای که الان 400 هزار تاست رو میخرم شاید فردا بشه 300 هزار تا و ضرر کنم....حتی اگه قیمت خونه افت داشته باشه باز قسطی که براش میدین روزی تموم میشه و نهایتا ملک برای شماست اما درباره اجاره نشینی اینجور نیست ..خصوصا اینکه برخلاف ایران در امریکا امکان رهن کامل وجود نداره بنابراین پولی که شما ماهیانه پرداخت میکنین هیچ زمان برنمیگرده

البته این نظر منه خیلی ها از زوایای دیگه ای نگاه می کنن و ترجیح میدن پولشون رو برای بیزنس سرمایه گذاری کنن و اجاره نشینی رو ترجیح میدن
پاسخ
منم دقیقا صحبتهای شیما و آرش رو تائید میکنم .
ولی اگه میخواهید خونه بخرید خونه ای نباشه که از عهده ی پرداخت قسط اون برنیائید و بعد از دوسال بانک ازتون بگیره.
به نظر من عاقلانه نیست این پولی که میشه برای قسط خونه پرداخت کرد بره برای اجاره .
مخصوصا الان توی این موقعیت که میشه خونه های ارزون خوبی گیر آورد. در مورد دوستتون هم که خونه ی 800 هزار تائیش الان شده 400 هزار تا زمانی براش ضرر به حساب میاد که بخواد اون خونه رو بفروشه و برای سرمایه گذاری خونه خریده باشه.
با یه حساب سرانگشتی متوجه میشید که خرید خونه به نفعه آدمه . ما داریم ماهی 1850 دلار برای این خونه ای که الان توش هستیم اجاره میدیم
یعنی سالی تقریبا 24000 دلار .در عرض 5 سال میشه 125 هزار دلار. تازه اگه تمام این 5 سال رو اینجا باشم و مجبور نشم اسباب کشی کنم .
چون هر اسباب کشی کلی خرج داره . حالا اگه خونه بخرم به جای اینکه این 125 هزار دلار بره دست آقای صاحب خونه برای خودمون می مونه و تقریبا به نوعی پس انداز به حساب میاد.
نمیدونم دلیل اونهائی که میگن خونه نخرید چیه ولی به نظرم اصلا دلیل منطقی ندارند و فقط میگن به نظر ما نخرید .چون تا به حال هیچ کسی نتونسته یه دلیل قانع کننده برای نخریدن خونه بگه.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
بله منهم با لیلی موافقم. الان بهترین وقت برای خرید خانه است برای کسی که کردیت اسکور بالا داره، چند سال ( حداقل 2 سال) است که مقیم اینجاست و راحت میتونه وام بگیره. ولی آنهاییکه تازه آمده اند به آمریکا ( مثل ما ) و کردیت اسکور بالایی ندارند ( عالی)، در گرفتن وام از بانک کمی به مشکل برمیخورند یعنی به این راحتی ها هر بانکی بهشون وام نمیده و اگر هم بده با بهره های بسیار بالاست. تنها راهی که میمونه اینه که دان پیمنت ( پول پیش) زیادی در حد %50 از قیمت اصلی خانه را پیش بدهند تا بعضی بانکهای واسطه براشون وام بگیرند. البته اینها باز هم به این بستگی داره شما کارمند جایی باشید یعنی دارید برای کسی کار میکنید یا نه خویش فرما هستید. این اطلاعاتی بود که من از بروکر پرسیده بودم.
مطمئن باشید وضع بازار اینطور نمیمونه و برمیگرده. شاید برای آنهاییکه به ملک به عنوان سرمایه گذاری نگاه میکنند که خونه بخرند و بعد بفروشند، زیاد اطمینان بخش نباشه که الان خانه بخرند ولی برای ما که داریم اجاره نشینی میکنیم، این راه عاقلانه ایی است.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
من هم با آرش و لیلی و شیما و نیکول موافقم
اگه آدم در شرایطی باشه که بتونه خونه بخره باید اینکار رو انجام بده
خانه اجاره ای مثل بقیه چیزهای اجاره ای فقط برای یه مدت محدود خوبه وگرنه پرداخت اجاره بها (مثل نزول پول) دور ریختن سرمایه است و بس
حالا اگه خونه 400 هزار دلاری شما ده سال دیگه 200 هزار دلار هم بشه فدای سرتون چون هم در این مدت توی خونه خودتون زندگی کرده اید و هم همین 200هزار دلار برایتان مانده
ضمنا در چنان شرایطی بقیه خانه ها هم ارزانتر خواهند شد و میتوانید با پول کمتری خانه جدید بخرید
درست است که آدم باید پایش را به اندازه گلیمش دراز کند اما اگر گلیم نداشت اول باید یکی تهیه کند

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
بحث خریدن یا نخریدن خانه پیچیدگیهای زیادی دارد و باید موردی بررسی شود. صحبتهای دوستان در مورد اینکه قیمت ملک در آمریکا بر خلاف ایران نوسانات ناگهانی و به مقدار زیاد نداردکاملا صحیح است. به طور کلی (باز هم بسته به شهر و محله) قیمت خانه با شیبی در حدود 5 درصد در سال رشد می کند. البته در بحران اقتصادی اخیر قیمت خانه در بعضی شهرها تا 40% کاهش پیدا کرد. بنابراین حتی در بهترین شرایط اقتصادی اگر شما خانه ای که به فرض 300000 دلار بوده را نخریده باشید در سال آینده با 315000 دلار می توانید همان خانه یا مشابه آن را تهیه کنید. پیش بینی می شود تا 2 سال آینده قیمتها ثابت بماند. اما از سوی دیگر خید خانه برای افرادی که درآمد دارند می تواند راه خوبی برای کاهش مالیات بر درآمد باشد. شما به ازای درآمد خانوار باید مالیات پرداخت کنید اما یک سری هزینه ها باعث می شوند درآمد مشمول مالیات شما کاهش یافته و مالیات کمتری پرداخت کنید. یکی از این راهها بچه دار شدن است. برای مثال من و خانمم در مجموع X دلار درآمد سالانه داریم، تا قبل از بچه دار شدن این درآمد برای خانوار 2 نفره محاسبه شده و روی آن مالیات کسر می شد. بعد از تولد فرزندمان همین مقدار درآمد برای خاوار سه نفره محاسبه شده و مالیات کمتری شامل می شود. تنها راهی که برای معافیت بیشتر مالیاتی برای ما باقی مانده خرید خانه است. چون طبق قانون سود وام خرید اولین خانه برای هر خانوار از درآمد مشمول مالیات کسر شده و معافیت مالیاتی ایجاد می کند. بنابراین اگر ما خانه بخریم اقساط پرداختیمان تقریبا به اندازه اجاره بهای پرداختی خواهد بود، مضاف بر اینکه اقساط پرداختی دور ریخته نشده و به علاوه در پایان سال چند هزار دلار بازگشت مالیات خواهیم داشت. اما با این وجود هنوز هم تصمیم به خرید نگرفته ایم چون باز هم پارامترهای بیشتری در تصمیم دخیل است. خلاصه کلام اینکه بسته به کیس و سطح درآمد و نوع درآمد و اندازه خانوار و ....... باید تصمیم گرفت. این وب سایت برای پیدا کردن خانه و اطلاع از قیمتها در محدوده های شهر مورد نظر مفید است.
www.redfin.com
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
سلام
من دارم ویزای سرمایه گذاری میگیرم . سرمایه گذاری من چون در مناطق کمتر توسعه یافته هستش از تخفیف مالیاتی برخوردار هست . آیا اگه خونه بخرم ، این معافیت مالیاتی شامل من میشه ؟ مثلا نگن چون از اون یکی استفاده کردی ، دیگه نمیشه ؟
اما در مورد کردیت و استفاده از وام بانکی ؟ تا اونجا که تو تاپیک ها خوندم گردش مالی و این جور چیزا تو کردیت تاثیر ندارن پس من چطور میتونم وام بگیرم ؟ آیا امکانش هست همون اوارق سرمایه گذاری رو به عنوان وثیقه در اختیار بانک بزارم ؟ چون من به هر حال نمیتونم تا دو سال دست به تغییر سبد سرمایه گذاریم بزنم ، پس چه بهتر ازش یه استفاده مفید بکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: im-i ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، kiaaa ، taherifar ، r.bazargan
(2010-06-19 ساعت 22:24)laili نوشته:  منم دقیقا صحبتهای شیما و آرش رو تائید میکنم .
ولی اگه میخواهید خونه بخرید خونه ای نباشه که از عهده ی پرداخت قسط اون برنیائید و بعد از دوسال بانک ازتون بگیره.
به نظر من عاقلانه نیست این پولی که میشه برای قسط خونه پرداخت کرد بره برای اجاره .
مخصوصا الان توی این موقعیت که میشه خونه های ارزون خوبی گیر آورد. در مورد دوستتون هم که خونه ی 800 هزار تائیش الان شده 400 هزار تا زمانی براش ضرر به حساب میاد که بخواد اون خونه رو بفروشه و برای سرمایه گذاری خونه خریده باشه.
با یه حساب سرانگشتی متوجه میشید که خرید خونه به نفعه آدمه . ما داریم ماهی 1850 دلار برای این خونه ای که الان توش هستیم اجاره میدیم
یعنی سالی تقریبا 24000 دلار .در عرض 5 سال میشه 125 هزار دلار. تازه اگه تمام این 5 سال رو اینجا باشم و مجبور نشم اسباب کشی کنم .
چون هر اسباب کشی کلی خرج داره . حالا اگه خونه بخرم به جای اینکه این 125 هزار دلار بره دست آقای صاحب خونه برای خودمون می مونه و تقریبا به نوعی پس انداز به حساب میاد.
نمیدونم دلیل اونهائی که میگن خونه نخرید چیه ولی به نظرم اصلا دلیل منطقی ندارند و فقط میگن به نظر ما نخرید .چون تا به حال هیچ کسی نتونسته یه دلیل قانع کننده برای نخریدن خونه بگه.
شاید منظور اون افراد به کسانی باشه که میتوان بیزینس کنن وگرنه دلیل شما کاملا منطقی است
پاسخ
تشکر کنندگان: shaan ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، kiaaa ، taherifar ، Arshia2000
سلام
آیا میشه از طریق خریدن خانه درآمریکا از تهران خدماتی همچون ویزا یا اقامت گرفت؟
یعنی یک اک نفر که از ایران خونه میخره میتونه به واسطه ی اون خونه بره آ»ریکا؟
با تشکر
You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، kiaaa ، taherifar
(2010-07-26 ساعت 20:32)meysi نوشته:  سلام
آیا میشه از طریق خریدن خانه درآمریکا از تهران خدماتی همچون ویزا یا اقامت گرفت؟
یعنی یک اک نفر که از ایران خونه میخره میتونه به واسطه ی اون خونه بره آ»ریکا؟
با تشکر
نخیر به هیچ وجه این امکان وجود ندارد
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، meysi ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، kiaaa ، taherifar
آیا می توان بدو ورود یک سوئیت را 3 ماهه اجاره کرد یا حتما باید یک ساله اجاره کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، taherifar
(2010-08-16 ساعت 01:18)mina_s نوشته:  آیا می توان بدو ورود یک سوئیت را 3 ماهه اجاره کرد یا حتما باید یک ساله اجاره کنیم؟

مجتمع ما که میشه ولی هرچی بلند تر باشه مدت قرار داد اجاره ارزونتر میشه. بعضی جاهای امریکا خونه داره این شرکت. انلاینم میتونی اجاره کنی:
http://www.camdenliving.com/
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، Hossein81 ، mina_s ، maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، kiaaa ، mhb161 ، we are one ، taherifar ، r.bazargan
دوستان آمریکا نشین سلام

آیا هنوز هم قیمت خونه تو آمریکا پایینه؟ یادمه پارسال یه قیمت‌های عالی میشنیدم از شهر دیترویت.

من ساکن استرالیا هستم اما با توجه به نرخ پایین خونه تو آمریکا بدم نمیاد یه سرمایه گذاری مثلا 25000 - 35000 دلاری تو آمریکا داشته باشم. استرالیا یکی‌ از گرون‌ترین بازار‌های خونه دنیا رو داره ... واقعا خونه ها افتضاح گرونن اینجا .

اولا آیا اصلا من با توجه به اینکه ویزای آمریکا ندارم و ممکن هیچ وقت هم اونورا نیام اصلا از لحاظ قانونی بهم اجازه میدن بعنوان یک شهروند ایرانی تو آمریکا خونه بخرم و بعدا بدون مشکل و بدون این که نیازی به حضورم تو آمریکا باشه بفروشم؟

آیا کلاهبرداری و این حرفا ممکنه برام اتفاق بیفته؟ سایت یا ریل استیت مطمئن و معتبر در این باره معرفی میفرمایید؟

سپاس

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، armanbala ، SH1A2R3 ، kiaaa ، taherifar ، ostokhan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان