کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش / بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

«حافظ»
پاسخ
درود
بچه ها تنها عاملی که باعث ایجاد این سوال می شه (بریم یا نریم؟) بنظر من پیدا کردن کاره، حداقل اگه خیالمون راحت باشه که کار گیرمون می یاد دیگر مشکلات براحتی قابل حل هستند.بنابراین بیاید فورسمون رو بزاریم رو تایپیک کار و اشتغال در آمریکا و اینکه شانس چه کارایی اونجا بیشتره که تا اینجا هستیم خودمون رو تجهیز کنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: adl ، aadine ، jahan_roone ، ali234 ، HB_USA ، shatsi ، الدورادو ، daad ، Mehdi-Khan ، Memolk ، msar
هیچی معلوم نیست .باید بریم تا مشخص بشه.
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، HAMEDMIM ، jahan_roone ، ali234 ، 3pideh ، nika ، daad ، S0SHiANT ، Memolk ، msar
رفتنش را که حتما باید بروید. حالا اگر خوشتان نیامد و یا کار گیر نیاوردید فوقش این است که با در دست داشتن گرین کارت بر می گردید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2010-04-29 ساعت 01:21)javan134 نوشته:  درود
بچه ها تنها عاملی که باعث ایجاد این سوال می شه (بریم یا نریم؟) بنظر من پیدا کردن کاره، حداقل اگه خیالمون راحت باشه که کار گیرمون می یاد دیگر مشکلات براحتی قابل حل هستند.بنابراین بیاید فورسمون رو بزاریم رو تایپیک کار و اشتغال در آمریکا و اینکه شانس چه کارایی اونجا بیشتره که تا اینجا هستیم خودمون رو تجهیز کنیم
منم با اینکه قبل از رفتن کمی دست پر تر چه تجربه یا پولی بریم بهتره اگر شما قبل از رفتن یا ابتدای ورود اهدافتون در زمینه کار وشغل مشخص باشه بهتره . البته این شامل من و دوستمون جوان 134 هست که سنمون از 35 سال گذشته و دیگه برای 15 سال باقی برنامه جامع تری داشته باشیم .
حالا یک خواهش از دوستان در امریکا یا دارای تجربه شخصی و یا که اگر تجربه شخصی یا فرد دیگری رو دارند که توی یک بیزنس موفق بوده و یا ورشکسته شده اطلاعاتی بده .
من شنیدم که زدن سوپر مارکت در امریکا معنی نداره علتش هم تغیر رفتار خرید مرد امریکا هست که عادت دارن از فروشگاههای زنجیره ای را بیفتند و با چرخشون رو پرا از محصولات مختلف کنن .
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، m.memari ، hvm ، javan134 ، shahram1347 ، aadine ، jahan_roone ، ali234 ، daad ، Memolk ، msar
حالا فقط سوپر مارکت که نیست، اینجا گله به گله جا مراکز بدنسازی و یوگا و ماساژ و زیبایی و حتی خدمات حیوانات هستش! چرا به اینها فکر نمی کنین؟!
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، honareirani ، soroush2031 ، aadine ، jahan_roone ، ali234 ، 3pideh ، niloofar khorshidsavar ، daad ، Memolk ، msar
(2010-04-29 ساعت 21:23)Monica نوشته:  حالا فقط سوپر مارکت که نیست، اینجا گله به گله جا مراکز بدنسازی و یوگا و ماساژ و زیبایی و حتی خدمات حیوانات هستش! چرا به اینها فکر نمی کنین؟!

شما کدامش را پیشنهاد می کنید جدی گفتم
خیلی ها منتظرند که گرین کارت برنده بشن بعد بیان امریکا بیزینس راه بیندازند در حالی که از راه انداختن یک بیزینس می توان ویزای E2 گرفت و امد امریکا
من پیشنهادم این هست که دوستانی که امریکا هستند ببینند در امریکا چه بیزینسی می توان راه انداخت و چقدر سرمایه احتیاج دارد هرکسی هم در شهر خودش این کار انجام دهد یک منبع بسیار خوب و قوی برای افراد علاقمند ایجاد می شود اگر عزیزانی که در امریکا هستند زحمت این کار بکشند کمک بسیار زیادی به افرادی که مایل هستند از این طریق به امریکا بیایند انجام می دهند
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، javan134 ، aadine ، خانه به دوش ، amiry ، jahan_roone ، ali234 ، HB_USA ، 3pideh ، mrr777 ، nika ، frz61 ، daad ، Memolk ، msar
(2010-04-29 ساعت 03:59)rs232 نوشته:  رفتنش را که حتما باید بروید. حالا اگر خوشتان نیامد و یا کار گیر نیاوردید فوقش این است که با در دست داشتن گرین کارت بر می گردید.

رفتن و گرفتن گرین کارت و برگشتنش فکر نکنم کمتر از 15خرج برداره، البته برای ما که 3 نفریم ، بعد هم که باید هر 6 ماه یه بار بریم و برگردیم تا گرین کارته نسوزه و این یعنی سالی 30 و عملاً مسئله پیچیده می شه ! پس باید دیجیتالی و 0،1 به قضیه نگاه کرد ، یا رفت و کار پیدا کرد و موند یا اینکه....
نظر شما ها چیه؟؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، aadine ، ali899 ، jahan_roone ، ASALI ، ali234 ، amir0_0amir ، HB_USA ، 3pideh ، nika ، Saiban ، daad ، Memolk ، msar
خیلی‌ها از دوستان که در لاتاری برنده شدند حالا به این فکر افتاده‌اند که آیا به آمریکا باید بروند یا نه؟ آیا این موقعیت شغلی و زندگی در ایران را باید رها کنند و به آمریکا بروند یا که در ایران بمانند؟

از نظر خیلی ها (از جمله پیام عزیز) این سوال را باید قبل از پر کردن فرم لاتاری باید می‌پرسیدند. اما حالا دیگر کار از کار گذشته و برنده شدند و این سوال بزرگ در ذهن خیلی ها وجود دارد که بروند یا نروند؟!!

بعنوان مثال یک کاربر در پیام خصوصی به من چنین گفته:
maxsupermax نوشته: من شغل و زندگی مناسبی دارم و اموراتم بد نیست وفکر میکنم شاید برای یک زندگی کارمندی (ماهی 500چوق )بتونم خود و خانوادم رو بچرخونم از اینده ایران و شرایط احتمالی اتی مطلع نیستم اونم تو شرایط اقتصادی این چنینی...
ولی چون در حال حاضر 10سالی سابقه کار و مدرک دانشگاهی دارم و یک زندگی روتین دارم و حساب بانکی ام هم بد نیست دچار دو-دلی شدم....
شاید مسخره باشه اگه بگم از 2008 تا 2010 همه لاتاری هارو مجردی و متاهلی پرکردم ولی 2011 که برنده شدم سردرگم شدم چرا که اگر برم 10سال کارم و رو غلطک بودنم چی میشه و اگر نرم به لحاظ احساسی خلاء شدید حس می کنم چون برای یک ویزای امریکا باید 500هزار دلار سرمایه گذاری کنی و پوستت کنده شه ...حالا اگر قبولت کنن یا نه .
یک گرفتاری من گرفتن مرخصی بدون حقوق هست که سازمانم حالا حالا قبولش نمی کنه و غیبت از کار و بازخرید و یا اخراج ....(این یکیش.) دوم ترس از موفق نشدن در کار و زندگی در امریکا و (1 در 10000 احتمال می ره خب)اینکه بحران مالی جهانی و نبود کار و امثال اینها.
سوم با اینکه انگلیسی رو خوب بلدم و گلیم از آب می تونم بگیرم از طرفی می دونید خب استخدام رسمی بودن تو ایران امروز چقدر سخت و از دست دادن چقدر راحته و نمی خوام پل های پشت سرم رو خراب کنم.(می دونم که به راحتی حرف دلم رو فهمیدید.)
دوست عزیز هر کسی عقیده ای داره شما چطور منو راهنمایی می کنید؟نمی دونم US هستید یا ایران؟اگر یک روزی وقت داشتی که به این داداش کوچکت کمک فکری برسونی صمیمانه متشکرم. بااینکه ندیدمت ارادتمند شما هستم.
maxsupermax
راهنمایی‌اش کنید!
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، Ashkan78 ، 20reza ، indmehdi ، maxsupermax ، aadine ، AMIN3Y ، HAMEDMIM ، jahan_roone ، ali234 ، HB_USA ، 3pideh ، nika ، daad ، Memolk ، msar
وای خدا, آخه چرا به بعضی‌‌ها میدی که قدرشو نمیدونن ، آخه شما چرا وقتی‌ هنوز عاشق نشدی به خواستگاری میری.باید اول ۶ دنگ دلت راضی‌ بشه بعد ثبت نامه گرین کارت بکنی‌ .آخه مگه آمریکا حلوا میدان، ملت هر کدوم با دلیل قانع کننده حداقل برای خودشان دارن می‌رن آمریکا، شما چی‌ ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، laili ، loony ، payman R ، OverLord ، behy_b ، jayjay ، GaGa ، iMang ، AmericanHamid ، aadine ، HAMEDMIM ، jahan_roone ، Seattle2015 ، ali234 ، HB_USA ، 3pideh ، اردوان ، nika ، daad ، S0SHiANT ، Abdorrezaa ، Memolk ، msar
دوست عزيز به نظر من مهم اينه كه آدم بدونه چه جور از زندگي لذت ببره؟ شما مي توني هر دو جا لذت ببري. ولي خوب مطمئناً سطح زندگي و لذت بردن توي آمريكا خيلي بالاتره. ولي اگه بخواي خودتو آزار بدي خيلي راحته: اگه اينجا موندي بشين تا آخر عمر به اين فكر كن كه چرا قبول شدي و نرفتي و اگرم رفتي تا آخر عمر به اين فكر كن كه چرا كارو زندگيتو از دست دادي!!! به نظر من تو اين وضعيت ايران زير پامونم داره خراب ميشه چه برسه به پلهاي پشت سر.به جاي فكر كردن به اون پلهاي پشت سرمون بهتر نيست به آينده و زندگي توي آمريكا فكر كنيم؟؟؟
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
من فکر میکنم به اندازه ی کافی در مورد این موضوع بحث شده و کسی که واقعا این سوال رو داره میتونه بعد از خوندن هزاران صفحه ی این سایت و مقایسه ی اون با شرایط و خصوصیات رفتاری خودش به این نتیجه برسه که بره یا نره.
این سوال به نظر من به حدی کلی و اختصاصیه که هیچ کسی به غیر از خود شخص نمیتونه تصمیم بگیره و مشورت در این مورد جزو بیهوده ترین مشورتهائیه که من دیدم. مثل این میمونه که من الان از شما بپرسم برگردم یا بمونم؟ یا اینکه برم دانشگاه ادامه ی تحصیل بدم یا برم سر کار؟
خوب طبیعیه که هیچ کسی نمیتونه جواب درستی به این سوال من بده چون واقعا در شرایط من نیست .
در ضمن محسن جان این تاپیک توی سایت وجود داشت لطفا تاپیک جدید رو با اون قبلیه ادغام کن تا دیگه بیشتر از این تاپیکهای با یه عنوان و یه محتوی در سایت نباشه.

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1967

اینها برای دوستمون که دو دل هستند:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1578

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1313

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=844
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، یه مهاجر ، loony ، mohsen324 ، cky ، OverLord ، Elf ، hvm ، behy_b ، User ، 20reza ، indmehdi ، aadine ، ali899 ، najibi ، Kaveh90 ، HAMEDMIM ، amiry ، jahan_roone ، ali234 ، daad ، Ario79 ، Memolk ، msar
البته اگر از شماره کیسهای بالا نظر بخواهید حتما میگویند که نروید بهتر است. به هر حال اگر اینقدر دو دل باشید بهتره جایتان را به کیس نامبرهای بالایی بدهید که خیلی هم شرایطش را دارند و واقعا قصد رفتن دارند و بخاطر بازی و شوخی ثبت نام نکرده اند. اما اگر خودم در این وضعیت بودم این کار را می کردم: کار رسمی در ایران اتفاقا بر عکس این تصور که شما دارید به این راحتی از دست نمی رود و شما میتوانید دو ماه با حقوق و چند ماه دیگر بدون حقوق مرخصی بگیرید و این افراد قراردادی هستند که مشکلدارند. خوب تا زمان ویزا میروید و ویزا را میگیرید و برای همسرتان و احتمالا بچه هایتان ویزا میگیرید بعد میروید آمریکا و گرین کارتتان را میگیرید و مدتی هم میمانید دنبال کار میگردید و وضع زندگی و غیره را هم بررسی میکنید. و اگر کار پیدا کردید بر میگیرید و تکلیف کارتان را مشخص میکنید . اما اگر کاری پیدا نکردید. میتوانید برگردید ولی همسرتان میتواند در آمریکا بماند. شما بروید و بیایید. و نهایت نهایتش این است که بعد از چند سال رفت و آمد یا میمانید یا گرین کارتتان باطل میشود. به هر حال بهتر از این است که فرصت را از دست بدهید. به هر حال مطمءن باشید خیلی ها از اینکه شما بیخیال ماجرا شوید خوشحال میشوندSmile
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
پاسخ
تشکر کنندگان: agadondol ، Hossein81 ، OverLord ، 20reza ، maxsupermax ، aadine ، HAMEDMIM ، jahan_roone ، ali234 ، 3pideh ، اردوان ، mrr777 ، Rouzbeh1976 ، daad ، Ario79 ، toti ، Memolk ، msar ، چشمه
(2010-06-19 ساعت 14:46)loony نوشته:  البته اگر از شماره کیسهای بالا نظر بخواهید حتما میگویند که نروید بهتر است. به هر حال اگر اینقدر دو دل باشید بهتره جایتان را به کیس نامبرهای بالایی بدهید که خیلی هم شرایطش را دارند و واقعا قصد رفتن دارند و بخاطر بازی و شوخی ثبت نام نکرده اند. اما اگر خودم در این وضعیت بودم این کار را می کردم: کار رسمی در ایران اتفاقا بر عکس این تصور که شما دارید به این راحتی از دست نمی رود و شما میتوانید دو ماه با حقوق و چند ماه دیگر بدون حقوق مرخصی بگیرید و این افراد قراردادی هستند که مشکلدارند. خوب تا زمان ویزا میروید و ویزا را میگیرید و برای همسرتان و احتمالا بچه هایتان ویزا میگیرید بعد میروید آمریکا و گرین کارتتان را میگیرید و مدتی هم میمانید دنبال کار میگردید و وضع زندگی و غیره را هم بررسی میکنید. و اگر کار پیدا کردید بر میگیرید و تکلیف کارتان را مشخص میکنید . اما اگر کاری پیدا نکردید. میتوانید برگردید ولی همسرتان میتواند در آمریکا بماند. شما بروید و بیایید. و نهایت نهایتش این است که بعد از چند سال رفت و آمد یا میمانید یا گرین کارتتان باطل میشود. به هر حال بهتر از این است که فرصت را از دست بدهید. به هر حال مطمءن باشید خیلی ها از اینکه شما بیخیال ماجرا شوید خوشحال میشوندSmile

سلاو و درود من رو هم پذیرا باشید.

با این حرف خیلی موافقم که سیستم کار دولتی و آب باریکه اعتماد به نفس آدم رو خورد میکنه! و فر فکر میکنه که همین یک کار تو دنیا هست که میتونه بدست بیاره.

شاید شرایط من کمی مثل این دوستمون هست. مدت ها بود دنبال رفتن بودم از این کشور. اما به هیچ وجه نمیشد. (شدنش که میشد اما نمیخواستم با پول خودم برم چون پولشو نداشتم Big Grin)
اون وقتا که تازه مشغول بکار شده بودم و حقوق درست حسابی نداشتم. به شدت دنبال رفتن بودم. و اتفاقا رفتن خیلی برام راحت تر بود. تا الان!

اما حالا که این فرصت پیش اومده دیگه از دست نمیدمش!
کار دولتی و آب باریکه و شرایط تثبیت شده زندگی رو رها می کنم. چون خودم دارم میبینم که چه فرصت هایی از دست رفته توی این چندین دهه زندگی که از ابتداش با شرایط سخت بوده.

اگر شما قابلیت اینو داری که بتونی از صفر شروع کنی و دوباره روپا بشی برو!
اما اگر فکر می کنی نمیتونی، بمون همینجا و این شانس رو دو دستی تقدیم کن به دوستانی که به قول شاعر:
"بر سر آنند که گر زدست براید.... دست به کاری زنند که غصه سر آید"
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، cky ، OverLord ، loony ، maxsupermax ، frozen mind ، shahram1347 ، HAMEDMIM ، sare ، jahan_roone ، ali234 ، amir0_0amir ، HB_USA ، 3pideh ، mrr777 ، daad ، farzad47 ، Memolk ، msar
@لیلی
می‌دونم اون تاپیک‌ها وجود دارند. گفتم شاید یک تاپیک در ۲۰۱۱ باشه ضرر نداشته باشه. چون معمولاً دوستان به اون شکل که شما فرمودید مو شکافانه سایت رو نگاه نمی‌کنند.
راجع به پاسخ‌ها باید بگم که این موضوع یک موضوع خیلی شخصی هستش و کسی نمی‌تونه بخاطر ثبت‌نام لاتاری و نرفتن به مصاحبه دیگری رو محکوم کنه. در روال کار دادن ویزاهای لاتاری این طور افراد کاملاً در نظر گرفته شده. همونطور که می‌دونید ۱۰۰٬۰۰۰ تا نامه به خونه‌ها می‌فرستند اما ۵۰٬۰۰۰ تا ویزا موجوده. من فکر می‌کنم باید به این دوستان که برنده شدند و دودل هستند واقعیت زندگی در آمریکا را بگوییم. همه جنبه‌های خوب و بد زندگی در آمریکا. همه احتمالات با توجه به شرایط سنی و خانوادگی او را برایش روشن کنیم. باید برندگان عزیز بدانند که کار کردن بعنوان کارگر انبار یا تحویل پیتزا یا پخش تراکت در آمریکا برای مهاجرین تازه رسیده یک امر خیلی عادی است و این را هم باید بگوییم که در آمریکا داشتن این نوع کار‌ها دلیلی برای قضاوت در مورد شخصیت فرد نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، seravin ، Hossein81 ، kianoush ، cky ، OverLord ، behy_b ، shr.jafari ، 20reza ، maxsupermax ، lexington ، silia ، jahan_roone ، ali234 ، mitme ، amir0_0amir ، farzad47 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان