کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
من هم یک شغل دولتی رسمی دارم با خون دل فراوان بدست آورده زجربیکاری و طعنه زدن این و ان راچشیده ام در ضمن 13 سال سابقه دارم از نظر مادی بخور و نمیر بیمه هم هستم خانه هم دارم و آینده شغلی ام تامین است ولی نمیدانم اونور هم همینطور است یا نه در ضمن همه چیزهایی که دارم با زجر و زحمت بدست آورده ام لطفا راهنمائی کنیدSmileSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، payman R ، maryam5 ، jahan_roone ، ali234 ، 3pideh ، mrr777 ، nika ، HodHod Golestani ، mehpah ، daad ، قصه گو ، محبت ، mhsenpc ، MJAVADIAN ، msar
دوست عزيز من به شما ميگم نرو . . . و شما هم براي من دليل بيار كه براي چه مي خواهي بري؟!!!!!!
لطفا جوابم رو بده منتظرم
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: nicole.gemini ، payam_prz ، maryam5 ، jahan_roone ، ali234 ، 3pideh ، zina s ، nika ، daad ، ghasoo ، MEHR52 ، mhsenpc ، msar ، pishtaz611
اين يه تصميم گيري كاملا شخصيه .بنظر من در اين باره يا از هيچ كس نظري نپرس يا نظر هر دو طرف يعني كساني كه بعد از رفتن راضي بودن و عده اي كه راضي نبودن رو با دلاي خودشون بپرس.

شرايط افراد خيلي فرق داره

شما بايد ببيني تا چه حد انگيزه و اشتياق به رفتن دارين

تا چه ميزان اين انگيزه قوي ست كه بتونه بعد از رفتن در صورتيكه با ناملايات برخورد كردين بازم دووم بيارين و بمونين

هدفتون از رفتن چيه

چه چيزهائي ازارتون ميده كه مي خواين برين

ايا مشكلات حال حاضر اونقد در نظرتون بزرگ و غيرقابل حل هستن كه ترجيح بدين از سرزمين مادري تون كوچ كنين

آيا اطمينان كافي براي پيدا كردن شغل مناسب دارين

و خيلي مسايل و سوالات ديگه كه بايد از خودتون بپرسين و درون خودتون حلش كنين

اينجوري نميشه با يه سري اطلاعات جزئي براتون نسخه پيچيد كه برين بهتره يا نرين

در پايان هر جاي دنيا برين خوبيها و بديهاي خودش رو داره.اينكه تعريف شما از خوبي و بدي چيه هم خيلي اهميت داره
پاسخ
باید زندگی کرد
اگر زندگی کردن در گرو رفتن باشد باید رفت
ماندن اگر پوسیدگی بیاورد
باید رفت
و اگر اینگونه نبود
می ماندیم

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
(2009-12-19 ساعت 15:46)m.memari نوشته:  دوست عزيز من به شما ميگم نرو . . . و شما هم براي من دليل بيار كه براي چه مي خواهي بري؟!!!!!!
لطفا جوابم رو بده منتظرم
دوست عزیز سلام از پاسخ شما متشکرم دلیل رفتن من تبلیغات بیش از اندازه در مورد فرنگ -ارزش مادی گرین کارت و مزایائی که در آینده از طریق آن و شهروندی شامل شخص و خانواده ا ش میشود ولی سن و سال که از 40 گذشت ریسک پذیری کم میشود از اینجا بریم و با این سن و سال دنبال کار در رستوران و.... بگردیم تا اینکه بعد از 2-3 سال بعد شاید کار بهتری پیدا کنیم. با تشکرSmile
(2009-12-20 ساعت 01:12)hvm نوشته:  باید زندگی کرد
اگر زندگی کردن در گرو رفتن باشد باید رفت
ماندن اگر پوسیدگی بیاورد
باید رفت
و اگر اینگونه نبود
می ماندیم
تشکر جواب بسیار بامعنائی بود.
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، HAMEDMIM ، jahan_roone ، ali234 ، HB_USA ، nika ، ghasoo ، MEHR52 ، محبت ، mhsenpc ، HERMES7 ، Memolk ، msar
دوست عزيز من فقط گفتم نرو و شما برايم چند تا دليل خوب آوردي بنظر خودت گرفتن پاس امريكا و آزاد تر سفر كردن ، آينده اي بهتر براي فرزندان بغير از اينكه اگر زرنگ باشيد نياز هم نيست رختشوئي كنيد ( شوخي) و در خصوص سن هم نظر من اين است كه همين تغيير ها به زندگي رنگ و بو مي بخشد و اگر نه خودتان را تصور كنيد بيست سال ديگر هر روز صبح ساعت 6 برپا - رفتن سركار- كار يكنواخت بدون پيشرفت منطقي - برگشت به خانه( البته من و تمام همكارانم هم دير وقت بر ميگرديم) بخاطر قسط و خرج و . . . ( البته اين برنامه تا قبل از اين زمان بود آينده كه . . . ) حالا خودتان جمع بندي كنيد و ببينيد كدام بهتر است
بنده را هم بخاطر پر خونه گي ببخشيد
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
اگر برنده‌ي لاتاري هستين؛ کاش اين سوال رو قبل از اقدام به تکميل فرم اينترنتي، از خودتون مي‌پرسيدين و اون موقع جوابشو به خودتون مي‌دادين!
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
رفتن دردسر خودشو داره نرفتن هم حسرت

تمام فامیل من در امریکا بسر می برند از کودک 1 ساله تا پیرمرد 90 ساله و ما هم در انتظار کارنت شدن ویزای مهاجرتمان هستیم.
این فکر که اگر بروم تمام پایه های زندگی و امنیت شغلی و دیگر مسایل را از دست میدهی درست ولی اگر امکان مالی شما اجازه این کار را به شما میدهد برو و شک نکن .

بد نیست شما هم بدانید:
- تا شش ماه اول مهمان فامیل و زحمات بر دوش آنها میباشد
- اگر زبان شما خوب باشد نصف مشکلات شما حل خواهد شد و اگرنه باید کلاس بروید ( شبانه ) با هزینه بالا
- تازه پس از گرفتن گرین کارت و سوشیال و بیمه که معمولا بین 3 تا 6 ماه طول خواهد کشید شما میتوانید شخصا اقدام به اجاره منزل - گرفتن گواهینامه - حساب بانکی شخصی و غیره داشته باشین
- حال نوبت به کار و شروع یک زندگی جدید هست که اگر مدارک علمی معتبر داشته باشید باید نسبت به تبدیل و یا تغییر آن در امریکا اقدام کنید حتی اگر شما پزشک معتبری در ایران هستید باید برای گرفتن مدرک ( بورد ) مورد قبول امریکا مجددا درس بخوانید

خوب موارد فوق فقط بخش کوچکی است از مسایل مربوط به مهاجرت به امریکا است و که کسی که قصد سفر و زندگی در آنجا را دارد باید آن را در نظر داشته باشد .

موفق باشی
پاسخ
کی میگه گرین کارت و سوشال سه تا شش ماه طول میکشه؟
معمولا تا سه هفته به دستتون میرسه و میتونید اقدام کنید برای گواهینامه و اجاره ی خونه و بقیه ی کارها...
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
کیس لاتاری کمی با مهاجرت خانوادگی متفاوت و راحت تر میباشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، laili ، farzad24 ، megaholding ، seravin ، jahan_roone ، HB_USA ، قصه گو ، mhsenpc ، Memolk ، msar
ببخشید................. من فکر کردم برای موندن توی خونه ی فامیلتون دارید عذر موجه میارید خواستم بگم پذیرفته نیست.............Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ccpj ، Monica ، farzad24 ، kianoush ، aadine ، HAMEDMIM ، amiry ، jahan_roone ، ali234 ، HB_USA ، nika ، arash_r15 ، ghasoo ، قصه گو ، mhsenpc ، Memolk ، msar
نه خدا رو شکر جای موندن موقت تو بلاد کفر رو داریم ولی نکته مهم که دغدغه همه ما اعضای این سایت هست این است که بعلت نداشتن اطلاعات کافی از مراحل مهاجرت و عوض شدن قوانین آن هر چند وقت یکبار توسط شیطان بزرگ (Tongue) نیاز به تجربه دیگران در این زمینه را داریم .
مثل خود من 3 دسامبر نامه دوم را از NVC دریافت کردم که با وجود دادن اطلاعات کامل به آنها در جواب نامه من نوشته اند
از 4 آوریل 2008 ما فقط به کسی جواب کامل میدهیم که موارد زیر را رعایت کند: 
- اسم درخواست کننده و تاریخ تولد
- اسم ذینفع و تاریخ تولد
- کیس نامبر و محل مصاحبه
خوب من در جواب نامه اول طبق درخواست خودشان همه موارد درخواستی در آن را رعایت کرده بودم و لی در این نامه موارد فوق نیز اضافه شده بود.
[/align]
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، HAMEDMIM ، jahan_roone ، nika ، frz61 ، ghasoo ، Memolk ، msar
alirezaapezeshki

با سلام اصلا شك نداشته باش و نترس

بابا ناسلامتي منهم كارمند دولتم با سابقه 18 سال و با 40 سال سن ( بقولي بابابزرگ) . تمام تاپيكهاي خودم و آقا حميد گل از ايالت ميزوري و آرش گرامي ( rs232 ) و ايند مهدي را مو به مو بخوان تا لپ مطلب دستت بياد. منهم اوايل مثل خودت فكر ميكردم و با داشتن دوستان گلي در مهاجرسرا كمي قوت قلب گرفتم ( اميدوارم عمرشان مثل گل نباشد). نگران نباش
[font=Arial] دستاني كه كمك ميكنند از لبهائي كه دعا ميكنند مقدس ترند . ( كوروش كبير )[/font]
پاسخ
با سلام و تشکر از دوستان خصوصاm-memariوsimمدیروhvmوindmehdiوccpjوlailiمدیروshahram1347
پیشاپیش سال نو 1389 را به همگی تبریک می گویمو امیدوارم سال موفقیت برای همگی باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، shahram1347 ، hvm ، aadine ، jahan_roone ، icheapsolo ، 3pideh ، nika ، daad ، Memolk ، msar
هر کسی اختیار زندگی خودش رو داره ولی بهتره تمام پلها رو پشت سرش خراب نکنه که اگه خدای نکرده موفق نشد راه برگشتی هم داشته باشه اگه قراره دو دل بشین بهتره اینجا باشه نه وقتی که دیگه نمیشه کاری کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، kasra ، shahram1347 ، aadine ، HAMEDMIM ، amiry ، jahan_roone ، ali234 ، 3pideh ، HB_USA ، amir0_0amir ، daad ، ostokhan ، قصه گو ، mhsenpc ، babak12 ، Memolk ، msar ، pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان