کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خودرو نو یا دست دوم
می‌خواستم بدونم خرید خودرو نو اقتصادی تره یا دست دوم؟
ماشین‌هایی با قیمت تا ۱۳۰۰۰ دلار تو آمریکا هستند که ۶۰ ماه هم گارانتی دارند و خیلی امتیاز‌ها به خریدارا میدن. اما هرکس رو می‌بینم رفته با ۱۰۰۰۰ دلار یه دست دوم دو سه سال کارکرده خریده. می‌خواستم بدونم علت چیه و چرا اونها نو نخریدند؟
ماشین‌های تا ۱۳۰۰۰ دلاری اینا هستند؟
1- Nissan Versa - $10000
2- $12000 - Kia Rio
3- Chevrolet - Aveo - $12000
4- Ford Fiesta - $13000
(قیمت‌ها حدودی)
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، Hossein81 ، mavarfan ، OverLord ، GBUSA ، Esfahan ، mh_hshk ، amir0_0amir ، taherifar
محسن جان, بستگی به بودجه شما دارد. اگر اصولا پول در جیب شما قلمبه شده است و نمی دانید چکار کنید بهتر است که ماشین نو بخرید ولی اگر اینطور نیست بهتر است با 5000 دلار یک ماشین مطمئن و خوب چند سال کار کرده بخرید تا بعد از یک سال که کار خوب گرفتید و کردیت شما خوب شد بتوانید برای خرید یک ماشین بهتر از بانک یک وام با بهره مناسب بگیرید.

(2010-06-21 ساعت 22:15)msnazi نوشته:  می‌خواستم بدونم خرید خودرو نو اقتصادی تره یا دست دوم؟
ماشین‌هایی با قیمت تا ۱۳۰۰۰ دلار تو آمریکا هستند که ۶۰ ماه هم گارانتی دارند و خیلی امتیاز‌ها به خریدارا میدن. اما هرکس رو می‌بینم رفته با ۱۰۰۰۰ دلار یه دست دوم دو سه سال کارکرده خریده. می‌خواستم بدونم علت چیه و چرا اونها نو نخریدند؟
ماشین‌های تا ۱۳۰۰۰ دلاری اینا هستند؟
1- Nissan Versa - $10000
2- $12000 - Kia Rio
3- Chevrolet - Aveo - $12000
4- Ford Fiesta - $13000
(قیمت‌ها حدودی)
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
آرش جان آخه به من گفتند ماشین 5000تایی بخری باید 24 ساعت تو مکانیکی باشی و گارانتی نداره و ....
من نمی‌دونم واقعاً باید چقدر برای ماشین کنار بذاریم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، OverLord ، سروش سعیدی ، taherifar
من سایت www.kijiji.com رو تقریبا زیر رو کردم .
کمری 2007 از 11000 ال 15000 هست ماشین خوبی البته قیمت ماسشین تو دالاس و اتلانت کمی ارزانتر هست
مورانو از 15000 هست
سوناتا 2006 از 9000 تا 11000 هست .
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، OverLord ، taherifar
(2010-06-22 ساعت 14:42)adl نوشته:  من سایت www.kijiji.com رو تقریبا زیر رو کردم .
کمری 2007 از 11000 ال 15000 هست ماشین خوبی البته قیمت ماسشین تو دالاس و اتلانت کمی ارزانتر هست
مورانو از 15000 هست
سوناتا 2006 از 9000 تا 11000 هست .

البته هزینه tax&title رو هم باید به این مبالغ اضافه کنید.
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، OverLord ، amiry ، taherifar
(2010-06-22 ساعت 04:16)rs232 نوشته:  بهتر است با 5000 دلار یک ماشین مطمئن و خوب چند سال کار کرده بخرید

آرش جان
به جرات میتونم بگم شاید ساعت ها و روزها وقت برای خرید ماشین صرف کردم اما این موردی که شما گفتید رو ندیدم چون ماشین هایی تو این رنج قیمت اکثرا یا تصادف دارند یا مایلج خیلی بالا البته این چیزی بود که من تو پلینو دیدم
البته خودت هم از هزینه های نگهداری ماشین تو آمریکا اطلاع داری به نظر من خرید ماشین تو این رنج قیمت برای یه تازه وارد که نه هیچ جا رو میشناسه و نه کسی رو داره یه مقدار خطرناکه.
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، laili ، pashaneco ، mavarfan ، OverLord ، success ، سروش سعیدی ، California ، amiry ، taherifar
شما با حدودا 8000 تا میتونید یک ماشین دست دوم تمیز از craigslist پیدا کنید. البته سعی کنید ماشین را بی واسطه و از مالک بگیرید. اینطوری مطمئن تره. اینجا هم دیلرها کیلومتر ماشین را کم میکنند.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
وقتی میتونین ماشین نو بخرین برای چی پولتون رو حدر میدین و ماشین دشته دوم میخواین؟
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
دوست عزیز . در مورد خرید ماشین می‌تونم بگم که با خرید ماشین زیر ۹ ۰۰۰۰تا ۱۰ ۰۰۰ دلار شما تو درد سر می‌افتید . حتما car fax report ماشین رو ببینید . من بد از کلی‌ جستجو ماشینی پیدا نکردم زیر ۱۰ ۰۰۰ دلار که تصادف و رنگ نداشته باشه ، درسته که شما تو سایت‌ها می‌بینید تویوتا کرللا ۲۰۰۸ قیمتش هست ۸ ۰۰۰ تا اما وقتی‌ که از ماشین سر در بیاری میبینی‌ که ماشین کاپوت آاو گلگیرو درش رنگ ، و خریدنش باعث خرج اضافه در ماههای آینده می‌شه .

۱ . به قیمت‌های سایت‌ها توجه نکنید . ماشین رو تا از نزدیک نبینید نمیفهمید که سالمه یا نه

۲ . قیمت سایت‌ها بدون TAX o title هست که با tax o title o registeration معمولا ۵۰۰ تا 1100 تا میره روش

۳ . ماشین‌های قدیمی‌ تو ایالت‌های شمالی به دلیل نمک پاشیدن و فصله سرما اکثرا پوسیدگی دارن

۴. هزینه تعمیرات ماشین تو آمریکا شدیدا بالا هست . مکانیک‌ها ۵۰ دلار میگیرن که فقط تشخیص بدن مشکله ماشین چیه . مثل ایران نیست که ببری پیش اصغر آقا بگه دینامشو عوض کن درست می‌شه . پس بنا بر این اگه سر رشته تو ماشین نداری حتما ماشین کم کار کرد و نو بخار .

۵ . اینجا وقتی‌ یه قطعه از ماشین خراب می‌شه کل مجموعه قطعه رو عوض می‌کنن ، اینطوری نیست که تعمیر کنن یا این که همون قطعه کوچیک رو عوض کنن ،

۶ . اگه ماشینت خراب بشه و روشن نشه باید کلی‌ پول toll بدی .که ببرنش تعمیرگاه .

۷. با توجه به جدید بودن در محیط و عدم آشنایی بهترین کار این هست که ماشین درست بگیرید .

۸. اینجا مثل ایران نیست که ماشینتو بذاری برا فروش تو روزنامه همشهری و یه روز فروش بره ، پس اگه ماشین ارزون بگیری بعده ۱ سال عوض کردنش کلی‌ زمان میبره.

۹ . دیلر‌ها اینجا گرون فروشان و باید چونه بزنی‌ . حد اقل ۱۰۰۰ دلار رو قیمت ماشین تخفیف می‌شه بگیری .

۱۰ . شما هر ماشینی تو ایران داشته باشی‌ ۸۰۰۰ دلار بیشتر قیمتشه . خوب اینجا با ۱۰ ۰۰۰ تا میتونی ماشین کم کار کرده درست حسابی بگیری .

بازم می‌خوای بری ماشین ارزون بگیری ! برو بگیر Smile

پاسخ
من نگفتم می‌خوام ارزون بگیرم! گفم می‌خوام ماشین نو بخرم که از همه بابت خیالم راحت باشه. حالا به نظر شما هوندا آکورد ۲۰۰۸ خوبه یا یک کیا ریو نو؟
راستی علیرضا خیلی زحمت کشیدی. مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، mavarfan ، OverLord ، mh_hshk ، taherifar
(2010-06-25 ساعت 17:36)msnazi نوشته:  من نگفتم می‌خوام ارزون بگیرم! گفم می‌خوام ماشین نو بخرم که از همه بابت خیالم راحت باشه. حالا به نظر شما هوندا آکورد ۲۰۰۸ خوبه یا یک کیا ریو نو؟
محسن جان میدونی ( فکر میکنی )یه هوندا آکورد 2008 که سالم باشه چنده؟
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، mavarfan ، OverLord ، taherifar
ساسان جان من سوال محسن رو بهتر مطرح میکنم
اگه مابخوایم یه ماشین نو بخریم (البته با توجه به راهنمایی شما اونوریها که ماشین نو بهتره) یه ماشینی که هم مناسب باشه هم قیمتش بین 5 تا 10 هزار دلار چه پیشنهادی دارین؟
و یک سوال دیگه اگه ماشین نو بخریم یه سال دیگه که بقول آرش کردیتمون خوب شد و خواستیم بریم سراغ اون BMW خوشگله Tongue !!!! چند درصد ضرر میکنیم؟
IN GOD WE TRUST
شماره کیس: 2010AS118XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 20/6/2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن: مارس
تاریخ دریافت نامه دوم: فوریه
تاریخ مصاحبه: 18/3/2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 7/5/2010
تاریخ دریافت ویزا: 24/5/2010
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، mavarfan ، OverLord ، taherifar
در ایالت فلوریدا یک قانونی‌ هست که ترجمه فارسیش می‌شه قانون لیموو اگر شما ماشین نو بخرید و در مدت مثلا یک سال و شایدم بیشتر ماشین به دفعات به مشکل بر بخور کمپانی موظف است بدون گرفتن هیچ هزینه به شما یک ماشین جدید بدهد.

این مطلب شاید به بحث شما دوستان ربطی‌ نداشت ولی‌ فکر کنم دانستنش جالب باشه
پاسخ
(2010-06-26 ساعت 05:04)ana نوشته:  در ایالت فلوریدا یک قانونی‌ هست که ترجمه فارسیش می‌شه قانون لیموو اگر شما ماشین نو بخرید و در مدت مثلا یک سال و شایدم بیشتر ماشین به دفعات به مشکل بر بخور کمپانی موظف است بدون گرفتن هیچ هزینه به شما یک ماشین جدید بدهد.

این مطلب شاید به بحث شما دوستان ربطی‌ نداشت ولی‌ فکر کنم دانستنش جالب باشه

خودروسازها یاد بگیرن مشتری مداری رو تازه میگن اونا بی دینن و کافر ...
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، سروش سعیدی ، mh_hshk ، taherifar
(2010-06-26 ساعت 00:15)seravin نوشته:  
(2010-06-25 ساعت 17:36)msnazi نوشته:  من نگفتم می‌خوام ارزون بگیرم! گفم می‌خوام ماشین نو بخرم که از همه بابت خیالم راحت باشه. حالا به نظر شما هوندا آکورد ۲۰۰۸ خوبه یا یک کیا ریو نو؟
محسن جان میدونی ( فکر میکنی )یه هوندا آکورد 2008 که سالم باشه چنده؟

هوندا آکورد ۲۰۰۸ فکر کنم ۱۰ تا ۱۲ هزار تا.
کیا ریو صفر کیلومتر (اونجا شاید می‌گن صفر مایل!!) هم همون حدوداست

حالا تکلیف چیه؟ نو یا دست دوم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، OverLord ، mh_hshk ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان