کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در بلژیک
سلام
من چند وقته با یه مشکل مواجهه شدم.مدرک بنده کارشناسی نا پیوسته از یه دانشگاه غیرانتفاعیه
و کاردانیم از یه دانشگاه دولتی با سهمیه مناطق.زمانیکه برای دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم
از من یه تعهد گرفته شد که 4سال در مناطق محروم خدمت کنم.حالا میخوام بدونم این مسئله
تا چه حد میتونه مشکل ساز باشه.این مسئله خیلی مهمه.خیلی متشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-05-21 ساعت 17:25)hecmat نوشته:  سلام
یه سوال
میخواستم بدونم برای ثبت نام در کشور بلژیک اگر حضوری اقدام شود بهتراست یا اینترنتی؟
ممنون اگر زود جواب بدهیدBig Grin

سلام

باید با دانشگاه مکاتبه کنید.

مدرکتون اگر لیسانس هست باید ارزشیابی شود ...اگر از ذیپلم میخواهید ادامه دهید باید اول زبان اینجا را بخوانید..
(2011-05-24 ساعت 08:43)hecmat نوشته:  سلام
من چند وقته با یه مشکل مواجهه شدم.مدرک بنده کارشناسی نا پیوسته از یه دانشگاه غیرانتفاعیه
و کاردانیم از یه دانشگاه دولتی با سهمیه مناطق.زمانیکه برای دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم
از من یه تعهد گرفته شد که 4سال در مناطق محروم خدمت کنم.حالا میخوام بدونم این مسئله
تا چه حد میتونه مشکل ساز باشه.این مسئله خیلی مهمه.خیلی متشکر

درصورتیکه از شما تعهد دادید باید کار کنید در آن مناطق تا به قولا مدرکتون آزاد شود چون در گرو دولت می باشد.. احتمالا به جای 4 سال کار میتوانید پول یا همان جریمه را پرداخت کنید... در دانشگاههای علوم پزشکی که اینطور رواج دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: nastaran86 ، msar
همونطور که گفتید برای تحصیل در مقظع لیسانس باید زبان همون کشور رو بلد باشیم.من میخوام برای مقطع لیسانس در دانشگاه آزاد بروکسلUniversite libre de bruxelles اقدام کنم. زبان فرانسه هم در حدB1 بلد هستم.
میخواستم بپرسم به نظرتون برای ترم زمستون میتونم از دانشگاه پذیرش بگیرم؟
من دارم برای خوندن زبان ویزای توریستی سه ماهه میگیرم که هم اونجا زبانم رو بهتر بکنم هم اینکه تو این مدت حضوری کارای دانشگاه رو برای پذیرش پیگیری بکنم.
به نظرتون امکان داره بتونم پذیرش دانشگاه رو بگیرم و برای ترم زمستون یعنی بعد ژانویه با نامه پذیرشی از دانشگاه ویزام رو تمدید بکنم؟
پاسخ
سلام.سال 3 مهندسی صنایع سراسری میخونم.میشه برا فوق از بلزیک پذیرش گرفت؟رشته صنایع داره؟چه شرایطی لازمه؟
پاسخ
سلام
من برای ویزای اقامت 6 ماهه برای فرصت مطالعاتی برای کشور بلژیک اقدام کردم و با اینکه مدارکم کامل بوده ویزام رد شده. آیا کسی مورد مشابهی داشته؟ آیا اگر در خواست تجدید نظر بدم مؤثر هست؟ ممنون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان