کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترین روش ارسال بار از ایران به آمریکا و بالعکس
سلام به همه دوستان

من دیدم جای یک همچین تاپیکی خالیه. یکی از دوستان من به زودی قصد مهاجرت به آمریکا رو داره و کلی وسایل داره که باید به اونجا انتقال بده. اگر کسی در زمینه ارسال بار تجربه یا راه حل خوب و ارزونی داره با بقیه در میون بگذاره.

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، pariya2 ، taherifar
این تاپیک مربوط به بخش "ایران به آمریکا" موضوع مورد نظرتون هست:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1572
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، mahdis ، frozen mind ، sepehrdad ، Tomas ، Lucky Luke ، rouzbehdarvishi ، taherifar ، alirezanz
سلام
مرسی از این سایت کمک کننده و خوب
بهترین روش برای پست وسیله (حدودا 1 کیلو) از امریکا به ایران چیه؟ من بوستون زندگی میکنم و میخواستم وسیله بفرستم ایران ممنون از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، taherifar
از آمریکا به ایران فقط شرکت USPS این کار رو قبول می کنه. شرکت های دیگه کلا محموله هایی که به مقصد ایران باشن رو قبول نمی کنند.
شرکت USPS هم به شما قول میده که تا مرز ایران (گمرک) به شما گزارش بسته تون رو بده و بعد از اون به عهده خودتونه.
بسته هایی که شامل مدارک و کاغذ باشن به سلامت می رسن اما بسته هایی که شامل لوازمی باشن که اداره گمرک برای اونها گمرکی تعیین کرده از گمرک خارج نمیشن و باید یکی اونها رو «ترخیص» کنه. معمولا وسایلی مثل گوشی تلفن یا کامپیوتر و یا هر وسیله الکترونیکی دیگرو رو میتونید مطمئن باشید که به دست گیرنده نمیرسه!
گویی لباس و چیزهایی مثل این رو با اینکه گمرکی دارند اگر حجمشوم کم باشه اجازه می دهند که رد شود.

این پست هم مانند همه نوشته های من بر پایه تجربه شخصی و همچنین شنیده ها نوشته شده.
پاسخ
محسن جان، فرمایش شما کاملاً تأیید میشه ولی بعضی وقتا هم فکر کنم شامل لطف مأمور گمرک قرار بگیره و بهش گیر ندن. برای من تا حالا چندین بار چیزهای مختلفی از جمله موبایل فرستاده شده و خوشبختانه همش به دستم رسیده و البته بدون استثنا پاکت همه شون باز شده بود و مهر گمرک هم روش زده بودن.

پیشنهاد می کنم برای اینکه دل مأمور گمرک رو به دست بیارید و متقاعدش کنید که وسیله برای هدیه یا یادگاری فرستاده شده و کاربرد تجاری نداره، از عباراتی مثل تولدت مبارک و ... در روی پاکت و داخل آن استفاده کنید. باز کردن بسته بندی اون وسیله هم خیلی مؤثره. در ضمن تو برگه سبز رنگی که روی پاکت برای تعیین محتویات داخل پاکت میچسبانید، از عبارت Used استفاده کنید. این اقدامات صرفاً برای توجیه کردن مأمور گمرک میتونه کاربرد داشته باشه ولی تضمینی برای نتیجه دادنش نیست.
پاسخ
با سلام

از آمریکا یک لپتاپ 17 اینچ میخوان برام بفرستند . من از یکی شنیدم 3 ماه طول میکشه که برسه به دستم ! صحت داره ؟ سریعترین راه ممکن چیه؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، arman_m ، taherifar
سلام من یه بسته حاوی ویتامین و لباس میخوام به ایران بفرستم که سه بار هست که برگشت میخوره به خودم هر بار به یک بهانه الکی که چرا ایندفعه فرم جدید پر نکردی یا به این آدرس قابل ارسال نیست! درحالیکه قبلا بارها به این آدرس بسته رفته و مشکلی نداره. واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم. با پست USPS که تنها امکان هست فرستادم! اگر کسی پیشنهادی داره خوشحال میشم که بشنوم. ضمنا بسته من از اوهایو خارج میشه به شیکاگو میره و هر سه بار از شیکاگو ریترن شده!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، arman_m ، taherifar
تجربه من اینه که تا حالا هر چی برام پست شده به دستم رسیده مثل گوشی موبایل و قرصهای مسکن و ویتامین و خیلی چیزای دیگه .فقط برای گوشی 50000 تومان به پستچی گمرکی دادم و فرمی رو پر کردم البته آخرین بسته وسطای تابستون بود .
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، sam11 ، Tomas ، taherifar ، باران62 ، alirezanz
سلام به همگى،
من هم ميخواهم يك بسته از امريكا به تهران پست كنم، ولى متاسفانه با جستجويى كه امروز انجام دادم متوجه شدم كه موضوع به همين سادگى هم نيست. چون پست هاى دى اچ ال و تى ان تى ارسال به ايران ندارند و پست USPS هم گارانتى نمى كند كه بسته شما را تحويل دهد.
براى من هزينه پست اهميت ندارد ولى مى خواهم مطمئن شوم كه بسته دريافت شده و بخاطر اينكه بسته كادو تولد است نمي توانم از گيرنده بخواهم كه برود گمرك انرا ترخيص كند و يا واژه used را روى آن بنويسم.
لطفا اگر راهنمايي داريد بفرماييد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، taherifar
(2012-11-13 ساعت 09:39)andromeda1_n نوشته:  سلام من یه بسته حاوی ویتامین و لباس میخوام به ایران بفرستم که سه بار هست که برگشت میخوره به خودم هر بار به یک بهانه الکی که چرا ایندفعه فرم جدید پر نکردی یا به این آدرس قابل ارسال نیست! درحالیکه قبلا بارها به این آدرس بسته رفته و مشکلی نداره. واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم. با پست USPS که تنها امکان هست فرستادم! اگر کسی پیشنهادی داره خوشحال میشم که بشنوم. ضمنا بسته من از اوهایو خارج میشه به شیکاگو میره و هر سه بار از شیکاگو ریترن شده!!

شاید اگه ویتامین و لباس‌ها را جدا بفرستی be iran berese

تو شیکاگو بسته‌ها را با دست گاه بررسی‌ میکنند . اگه نتونند توش را به بینند بر میگردنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، taherifar ، alirezanz
دوستان عزیز تجربه اخیر ما ایته که بسته هایی که برای ایران فرستاده میشه باید ارزش مالیشون زیز 100$ باشه وگرنه برگشت میخوره
--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Blaze ، storagemeter ، Tomas ، taherifar ، alirezanz
به سلامتی ایشالا!!! هر دم از این باغ بری میرسد.
فکر کنم همیجوری پیش بره اکسیژن ایران هم تحریم میکنن اینا و ما خفه میشیم و میمیریم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: saba.m ، Blaze ، storagemeter ، Tomas ، parsush ، taherifar
آره الهه جون این چند ماه اخیر کلی قانوناشونو عوض کردن و سخت گیری بیشتری توی این چیزا دارن هر دفه هم یه چیز جدیدی رو علم می کنن نامردا
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، Tomas ، taherifar
نمی دونم این چیزی که میخوام بنویسم رو درسته اینجا بنویسم یا نه ....برای من جالب بود، جدیدا فرودگاه ایران ازاکثر مسافرهایی که وارد ایران میشن حتی با بار مجاز هم به خاطر بارهاشون پول میگیره Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: parsush ، Farshid22 ، taherifar ، alirezanz
من چند بار از آمریکا برام لوازم آموزشی مثل سی دی های آموزشی، نرم افزار، گوشی موبایل، کتاب و همین طور لباس فرستاده شده و همش به دستم رسیده فقط بعضی هاش باز شده بود و پاکت سی دی ها پانچ شده بود و لباس ها هم از تاش باز شده و دوباره بسته شده بود!!!
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: T891s ، Farshid22 ، taherifar ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان