کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2016-10-12 ساعت 02:55)razraz نوشته:  فقط میتونم بگم ما وکیل داشتیم و برامون همون اول ی لیست بلند بالا داد که چیا میخواد. و دیگه جز اسپانسر هیچ مدرکی تا الان نخواسته همه رو همون اول گفت بهمون.

امیدوارم که همه مراحل سریع براتون بره جلو.

برای اسپانسر فعلا وقت دارید...نهایتا تا روز مصاحبه هم میتونید اسپانسر معرفی کنید.
البته اسپانسر اول شما که همسرتون هست و احتمال زیاد منظور شما اسپانسر دوم هست.
که اونم امیدوارم زودتر جور بشه.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: razraz ، جواد حبيبي
بالاخره بولتن این ماهم اومد22ژانویه2015 بدک نیست. ولی نگفتن ماه دیگه چجوریه یعنی ی سوپرایز برای یماه Big Grin
امیدوارم کلی بپره . البته رو به جلو
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان: Pegah123 ، armehraboon ، جواد حبيبي
کیس ما هم اپروو شد. 3 ماه و 25 روز از تاریخ دریافتشون طول کشید. واسه کسایی که مثه خودم تاریخارو دنبال میکنن میگم. نمیدونم زنگ زدن تاثیری داره یا نه ولی من یبار ماه پیش زنگ زدم یبارم دیروز که دیگه دیروز اپروو شد.
کیس نامبر: **13/ تعداد افراد: خودم/ ارسال فرمها: اوایل می با dhl/ اصلاح فرمها: اواخر می با ایمیل/ کارنتی در آگست/ تاریخ مصاحبه:24 اکتبر/ آنکارا بود خودم زدم ابوظبی/
تاریخ کلیرنس:   بعد از 214 روز انتظار 25 می / تاریخ دریافت ویزا: 19 جون Rolleyes  ,ورود: 20 سپتامبر 2014. دریافت گرین کارت: 20 اکتبر
مرحله دوم: ویزا F2A Tongue تاریخ ارسال مدارک: 15 جون 2016
priority date:June 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pegah123 ، razraz ، mulan1979 ، جواد حبيبي
(2016-10-02 ساعت 12:16)razraz نوشته:  
(2016-10-02 ساعت 08:25)armehraboon نوشته:  
(2016-10-01 ساعت 22:52)razraz نوشته:  سلام
تا حالا شده کسی چندین ماه یا حتی چندین روز قبل کارنت شدن در جدول A بهش وقت مصاحبه بدن؟ اگه جواب بله هست چه مدت زودتر وقت دادن و در اون صورت چی میشه؟
من یکم گیج شدم وکیلمون میگه مدارک حامی مالیو بدی سه هفته بعد وقت سفارت میدن. ما حامی مالی هنوز پیدا نکردیم میخواستم بدونم تاثیری تو زمان داره یا نه . یعنی اگه زودتر بدیم زودتر وقت سفارت میدن؟

با سلام

بله ...مثلا اگه توی بولتن ماه بعد قرار باشه کارنت بشه ولی هنوز توی سایت ویزا بولتن نیومده باشه
ممکنه بهش وقت مصاحبه رو بدن ...ولی قطعا روز مصاحبه در جدول ویزا بولتن کارنت هست.

مدارک اسپانسر مالی ربطی به روز مصاحب نداره و شما تا روز مصاحبه میتونید اسپانسر رو معرفی یا تعویض کنید ولی
اگه منظور کل مدارک ارسالی به ان وی سی هست که شام ارسال فرم های اسپانسر همسر شما هم میشه..
بله تا ارسال نشه وقت مصاحبه رو نمیدن.
دقت کنید اسپانسر اول همسر  شما هست که مدارک و فرم های ایشون باید پست بشه به ان وی سی تا وقت مصاحبه رو بدند...
حالا در صورت اینکه همسر شما از نظر درامدی نتونن شما رو ساپورت کنند نیاز به اسپانسر دوم هست که خوب
تا روز مصاحب میتونید اقدام به معرفی اسپانسر دوم کنید.
من خودم کل مدارک رو یکجا فرستادم.
ممنون. نمیشه دوتا تشکر کرد  Big Grin  اخه خیلی خوب توضیح میدید.
بهرحال مدارک اسپانسری مد نطر منه که پرونده از nvc خارج شه بره سفارت و تو وقت دادن سفارت تاثیر بذاره
پس تو وقت دادن تاثیری نداره و تا نزدیکای کارنت شدن وقت داریم( وکیلمون خیلی استرس میده میگه هرچی مدارک اسپانسر زودتر بدید بهتره)
همسر من درامد کافی داره ولی میگن جز شرایطش دوسال مالیات هست که همسر من یسال اونجاس.
برای من nvc گفتن هیچ مدرکی کم نیست جز اسپانسر.(حالا وسطاش ی چیزی اضافه شه نمیدونم)
وکیلمون همون اول ی لیست بلند بالا داد که همه مدرکا توش بود ازمون گرفت. حنی امضا رو هم اسکن شده گرفت خخ
دوست عزیز میشه لیست بلند بالای وکیلتون بگذارید ما هم استفاده کنیم از لیست ایشون شاید کمکی به بچه ها باشه برای اینکه نقص مدارک نخورن
مرسی
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، جواد حبيبي
(2016-10-15 ساعت 14:55)melon نوشته:  
(2016-10-02 ساعت 12:16)razraz نوشته:  
(2016-10-02 ساعت 08:25)armehraboon نوشته:  با سلام

بله ...مثلا اگه توی بولتن ماه بعد قرار باشه کارنت بشه ولی هنوز توی سایت ویزا بولتن نیومده باشه
ممکنه بهش وقت مصاحبه رو بدن ...ولی قطعا روز مصاحبه در جدول ویزا بولتن کارنت هست.

مدارک اسپانسر مالی ربطی به روز مصاحب نداره و شما تا روز مصاحبه میتونید اسپانسر رو معرفی یا تعویض کنید ولی
اگه منظور کل مدارک ارسالی به ان وی سی هست که شام ارسال فرم های اسپانسر همسر شما هم میشه..
بله تا ارسال نشه وقت مصاحبه رو نمیدن.
دقت کنید اسپانسر اول همسر  شما هست که مدارک و فرم های ایشون باید پست بشه به ان وی سی تا وقت مصاحبه رو بدند...
حالا در صورت اینکه همسر شما از نظر درامدی نتونن شما رو ساپورت کنند نیاز به اسپانسر دوم هست که خوب
تا روز مصاحب میتونید اقدام به معرفی اسپانسر دوم کنید.
من خودم کل مدارک رو یکجا فرستادم.
بهرحال مدارک اسپانسری مد نطر منه که پرونده از nvc خارج شه بره سفارت و تو وقت دادن سفارت تاثیر بذاره
پس تو وقت دادن تاثیری نداره و تا نزدیکای کارنت شدن وقت داریم( وکیلمون خیلی استرس میده میگه هرچی مدارک اسپانسر زودتر بدید بهتره)
همسر من درامد کافی داره ولی میگن جز شرایطش دوسال مالیات هست که همسر من یسال اونجاس.
برای من nvc گفتن هیچ مدرکی کم نیست جز اسپانسر.(حالا وسطاش ی چیزی اضافه شه نمیدونم)
وکیلمون همون اول ی لیست بلند بالا داد که همه مدرکا توش بود ازمون گرفت. حنی امضا رو هم اسکن شده گرفت خخ
دوست عزیز میشه لیست بلند بالای وکیلتون بگذارید ما هم استفاده کنیم از لیست ایشون شاید کمکی به بچه ها باشه برای اینکه نقص مدارک نخورن
مرسی
از من اینارو گرفتن کپی رنگی از شناسنانه و کارت ملیم و گذرنامه .کپی از شناسنامه پدر مادرم.ترجمه شناسنامه ترجمه و کپی سیاه سفید عقد نامه. امضا اسکن شده. دوتا عکس 5*5 . بعضیا هم دوتا سری بود مثل کپی شناسنامه دقیق یادم نیست واس یسال پیشه. اینا چیزایی که از من گرفتن از همسرم رو نمیدونم. از اقایون مدارک خدمت هم میگیرن فکر کنم. درضمن تو تاپیکای همین سایت راهنمای کاملش هست.
خودم
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، melon ، جواد حبيبي
(2016-10-15 ساعت 15:50)razraz نوشته:  
(2016-10-15 ساعت 14:55)melon نوشته:  [quote='razraz' pid='726067' dateline='1475394394']
مرسی
از من اینارو گرفتن کپی رنگی از شناسنانه و کارت ملیم و گذرنامه .کپی از شناسنامه پدر مادرم.ترجمه شناسنامه ترجمه و کپی سیاه سفید عقد نامه. امضا اسکن شده. دوتا عکس 5*5 . بعضیا هم دوتا سری بود مثل کپی شناسنامه دقیق یادم نیست واس یسال پیشه. اینا چیزایی که از من گرفتن از همسرم رو نمیدونم. از اقایون مدارک خدمت هم میگیرن فکر کنم. درضمن تو تاپیکای همین سایت راهنمای کاملش هست.
[/quot
مرررررررررررسی
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: razraz ، armehraboon ، جواد حبيبي
(2009-09-15 ساعت 14:57)kuroshj نوشته:  من و نامزدم 7 سال هست که منتظریم نامزدم بره آمریکا چون پدرش سیتیزن هست و خانوادش آمریکا هستن الان رفته و گرین کارتشو گرفته ولی الان نمی دونم  می تونه منو با گرین کارتش ببره اونجا یا نه البته ما هنوز نامزدی رسمی هم نگرفتیم عقد هم نکردیم خواهش می کنم اگه کسی اطلاعاتی داره بگه چون زندگیم 7 سال رو هواست یکی میگه باید نامزدت سیتیزن بشه  که از طریق ویزای نامزدی بری یکی میگه نمیشه یکی میگه میشه خلاصه من فقط تونستم این سایت رو پیدا کنم ازتون خواهش می کنم کمکم کنید من پسر 35 ساله ام و اون 31 ساله اگه قرار باشه 5 سال بایستیم جوونیمون هدر رفته و ما ایمیل های از 7 سال پیش رو داریم و حتی میشه پرینت تلفن هامونو گرفت که 7ساله قصد ازدواج داریم تو رو خدا اگه کسی چیزی می دونه بگه ادرس میلم هم اینه kuroshj@yahoo.com

به طور کلی خدمت شما عرض میکنم
اگر نامزد شما سیتیزن بود که میتونست به زودی شما را ببرد آمریکا
ولی اگر گرین کارد دارد یا میخواهد بگیرد تنها راه شما فقط و فقط ازدواج میباشد یعنی عقد
بعد از17 ویزای شما آمادست
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon ، razraz ، p.nsz ، جواد حبيبي
(2016-10-17 ساعت 01:24)a.behzadi نوشته:  
(2009-09-15 ساعت 14:57)kuroshj نوشته:  من و نامزدم 7 سال هست که منتظریم نامزدم بره آمریکا چون پدرش سیتیزن هست و خانوادش آمریکا هستن الان رفته و گرین کارتشو گرفته ولی الان نمی دونم  می تونه منو با گرین کارتش ببره اونجا یا نه البته ما هنوز نامزدی رسمی هم نگرفتیم عقد هم نکردیم خواهش می کنم اگه کسی اطلاعاتی داره بگه چون زندگیم 7 سال رو هواست یکی میگه باید نامزدت سیتیزن بشه  که از طریق ویزای نامزدی بری یکی میگه نمیشه یکی میگه میشه خلاصه من فقط تونستم این سایت رو پیدا کنم ازتون خواهش می کنم کمکم کنید من پسر 35 ساله ام و اون 31 ساله اگه قرار باشه 5 سال بایستیم جوونیمون هدر رفته و ما ایمیل های از 7 سال پیش رو داریم و حتی میشه پرینت تلفن هامونو گرفت که 7ساله قصد ازدواج داریم تو رو خدا اگه کسی چیزی می دونه بگه ادرس میلم هم اینه kuroshj@yahoo.com

به طور کلی خدمت شما عرض میکنم
اگر نامزد شما سیتیزن بود که میتونست به زودی شما را ببرد آمریکا
ولی اگر گرین کارد دارد یا میخواهد بگیرد تنها راه شما فقط و فقط ازدواج میباشد یعنی عقد
بعد از17 ویزای شما آمادست

با سلام به شما

دوستمون کاملا درست میگند با این توضیح که
بعد دریفات گرین کارت و عقد کردن همسر شما میتونن روند درخواست رو شروع کنند که روی هم رفته
حدود دو سال زمان میبره تا زمان مصاحبه برسه( حالا ممکنه چند ماه دیر یا رودتر هم بشه).
کل کار پیچیدگی خاصی نداره ..نیازی به وکیل نیست ...همه چیز قانونی و روی روال خودش هست.

و بیشتر وقتها برای ویزای ازدواج نیازی به مدارک اضافه هم نیست...و همون سند ازذواج و شناسنامه میتونه کافی باشه.

فقط این نکته رو در نظر بگیرید که روز مصاحبه لزوما ویزا رو همون موقع به شما نمیدند و مثل خیلی از دوستان
از جمله خود من مرحله چک کردن امنیتی انجام میشه که ممکنه تا 7 8 ماه طول بکشه.

برای اشنایی با مراحل لینک زیر رو ملاحظه کنید :

https://www.mohajersara.org/forum/showthr...#pid692017
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: razraz ، p.nsz ، جواد حبيبي
(2016-10-12 ساعت 18:21)razraz نوشته:  بالاخره بولتن این ماهم اومد22ژانویه2015 بدک نیست. ولی نگفتن ماه دیگه چجوریه یعنی ی سوپرایز برای یماه Big Grin

من یه سوالی دارم الان
شما کدوم جدول رو چک می کنی که میگی 22 ژانویه 2015؟ اینی که میگی قاعدتاً جدول A هستش
پس جدول B چیه؟من شنیده بودم باید جدول B رو چک کنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، جواد حبيبي
(2016-10-23 ساعت 20:31)sheryzee نوشته:  
(2016-10-12 ساعت 18:21)razraz نوشته:  بالاخره بولتن این ماهم اومد22ژانویه2015 بدک نیست. ولی نگفتن ماه دیگه چجوریه یعنی ی سوپرایز برای یماه Big Grin

من یه سوالی دارم الان
شما کدوم جدول رو چک می کنی که میگی 22 ژانویه 2015؟ اینی که میگی قاعدتاً جدول A هستش
پس جدول B چیه؟من شنیده بودم باید جدول B رو چک کنیم

جدول Bبرای شروع مراحل تو nvcهست یعنی وقتی کارنت شی بهت یا ایمیل میدن یا زنگ میزنن یا نامه به ادرس امریکا داری میره. که چه مدارکی میخوان و فکر کنم پرداختی چیزی هم داره. البته تو مراحل مختلف . من مراحل دقیق نمیدونم چیو اول هست. ولی این جدول رو اکتبر 2015 اضافه کردن که قبل کارنت شدن تو جدول Aبتونی سر فرصت مدارک مورد نظرو تحویل nvcبدی کارا زودتر انجام میشه تا قبلنا که از شروعش خبر نداشتی.
در ضمن این مراحل برای اونایی که ویزاشون محدودیت داره هست. اونایی که نداره مثل ویزای نامزدی این مرحله رو ندارن و ی جورایی زمانش مثل کارنت شدن تو جدول B میمونه.
خودم
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، جواد حبيبي ، sheryzee
سلام
من و برادرم گرین کارت داریم و برای همسرامون اقدام کردیم. ویزای F2A. ما 2Jun مدارک رو ارسال کردیم و 6July اپروو شد. برای برادرم دو هفته پیش کیس نامبر از NVC اومد ولی برای ما هنوز خبری نیست. به نظرتون دیر شده و باید تماس بگیرم؟ و اینکه نباید نامه های ما با هم بیاد تو یه زمان بیاد؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي
(2016-10-24 ساعت 16:27)amini.niloofar@ymail.com نوشته:  سلام
من و برادرم گرین کارت داریم و برای همسرامون اقدام کردیم. ویزای F2A. ما 2Jun مدارک رو ارسال کردیم و 6July اپروو شد. برای برادرم دو هفته پیش کیس نامبر از NVC اومد ولی برای ما هنوز خبری نیست. به نظرتون دیر شده و باید تماس بگیرم؟ و اینکه نباید نامه های ما با هم بیاد تو یه زمان بیاد؟؟

سلام

دو هفته زیاد دیر نشده....باید تقریبا نزدیک هم میومد ولی خیلی حساب کتاب نداره..
تا هفته دیگه اگه نیومد تماس تلفنی بگیرید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي
(2016-10-25 ساعت 14:23)armehraboon نوشته:  
(2016-10-24 ساعت 16:27)amini.niloofar@ymail.com نوشته:  سلام

سلام

دو هفته زیاد دیر نشده....باید تقریبا نزدیک هم میومد ولی خیلی حساب کتاب نداره..
تا هفته دیگه اگه نیومد تماس تلفنی بگیرید.
خیلی ممنون.
دیروز با تماس تلفنی کیس نامبر رو برامون خوندن سفارت هم ارمنستان انتخاب کردن. الان مرحله بعدی چیه؟ و چقدر طول میکشه؟
بعد یه سوال دیگه الان منظور از اپروو شدن همون نامه ایه که 1 ماه بعد از ارسال مدارک از uscis اومد و نوشته بود case was approved و یک شماره رسید داخلش بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
يك سوال داشتم من گرين كارت دارم و براي همسرم اقدام كردم و مداركمون اپرو شده و نامه اومده كه از سايت پيگيري كنيم ، تو نامه اعلام كرده كه F2A هستيم، ولي وقتي تو سايت چك كرديم با ٢ تا كتگوري و جدول روبه رو شديم كه F2A داشت. من نتونستم تشخيص بدم كه تو كدوم كتگوري قرار داريم يعني جدول كتگوري A ياB
كسي ميدونه فرق اين دوتا كتگوري چيه و ما كدومش هستيم ، تفاوت تاريخشم ١ سال هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-28 ساعت 05:30)homayoon_tav@yahoo.com نوشته:  يك سوال داشتم من گرين كارت دارم و براي همسرم اقدام كردم و مداركمون اپرو شده و نامه اومده كه از سايت پيگيري كنيم ، تو نامه اعلام كرده كه F2A هستيم، ولي وقتي تو سايت چك كرديم با ٢ تا كتگوري و جدول روبه رو شديم كه F2A داشت. من نتونستم تشخيص بدم كه تو كدوم كتگوري قرار داريم يعني جدول كتگوري A ياB
كسي ميدونه فرق اين دوتا كتگوري چيه و ما كدومش هستيم ، تفاوت تاريخشم ١ سال هست

سلام

پرونده شما به او وی سی ازسال شده؟
کدوم سایت رو گقتند چک کنید؟ ویزا بولتن؟

جدول دوم نشون میده پرونده ها در ان وی سی هست که مدارکشون تکمیل شده( اگه اشتتباه میگم دوستان اصلاح کنند لطفا..زمان
من یه جدول بود Big Grin Cool

جدول اول نشون دهنده کارنت بودن...سعنی اگه مدارک کامل هست در نوبت مصاحبه و ویزا هستند.

شما تاریختون کی هست؟ فکر نمیکنم الان جز هیچ کدوم باشید.
F2A