کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در دانشگاه های نروژ
(2011-05-15 ساعت 20:28)keivan نوشته:  
(2011-05-15 ساعت 20:16)lady sunny نوشته:  سلام دوستان
من لیسانس فیزیک دارم از دانشگاه آزاد. میخوام ارشد نانو تکنولوژی یا فیزیک پزشکی بخونم. میدونین دانشگاههای نروژ این رشته هارو دارن یا نه؟

دانشگاههای نروژ شرط معدل دارن؟ من شنیدم معدل بالای 15 بر میدارن.

و این 11 میلیون که میگن باید تو حسابمون داشته باشیم چیه؟ اجباریه؟

سلام
کدوم دانشگاه ؟ یعنی کدوم شعبه ؟
من نانو تکنولوژی رو دیدم ولی فیزیک پزشکی یادم نمیاد. باید از رو لیست دانشگاه ها دونه دونه بری نگاه کنی ، چون هر سال ممکنه لیست رشته هاشون عوض بشه .
سایت اپلای ابرود - قسمت راهنمای نروژ
شرط معدل 12 دارن ، همین امسال کسی رو دیدم رشته کامپیوتر معدل 12.49 پذیرش گرفته بود.
کدوم 11 میلیون ؟ Big Grin اگه اون 89000 کرون رو می فرمائید با قیمت امروز چیزی نزدیک به 19 تا 20 میلیون میشه Wink بله اون برای زمان سفارت اجباریه ، حساب های ایران هم ارزشیابی نمیشن ، موقع سفارت باید پول رو بریزید به حساب دانشگاه تو نروژ بعد اونا نامه میدن به سفارت که ایشون پول رو داره .
Smile
یعنی این 89000 کرون تا وقتی درسمون تموم نشده باید تو حسابمون بمونه؟
ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-05-15 ساعت 20:42)lady sunny نوشته:  Smile
یعنی این 89000 کرون تا وقتی درسمون تموم نشده باید تو حسابمون بمونه؟
ممنون از راهنماییتون

خیر ، این پول متعلق به خود شماست ، وقتی تشریف بردین یه حساب بانکی اونجا باز میکنید به اسم خودتون و دانشگاه همه پول رو میریزه به حساب خودتون.
89000 کرون عددی است که به عنوان خرج نرمال یک نفر سالیانه در نروژ محاسبه شده ، شما قراره با این پول یکسال زنده بمونی Big Grin
سال بعد هم برای تمدید ویزا باید 89000 تای دیگه تو حساب خودتون ( حساب نروژتون ) باشه تا ویزا رو تمدید کنن.
keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
تشکر کنندگان: r_saf ، eybaba ، msar ، maral-map
ممنون از جواب کاملتون، جواب خیلی سوالام داده شد . اما من در مورد شهریه دانشگاهها چیزی نشنیدم یعنی 100% رایگان ؟
من رشته کارشناسیم دبیری زبان انگلیسی ، فکر میکنید باز هم احتیاج به گذروندن دوره زبان نروژی در مقطع ارشد دارم ؟
من مشهد زندگی میکنم اگر کسی مرکز مشاوره پذیرش و ویزا میشناسه که برای نروژ هم اقدام کنه ممنون میشم معرفی کنید.
پاسخ
ممننون از جواب جامع شما . در رابطه با مدارک مالی برای اخذ ویزا ، امکانش هست فقط پیرینت مالی به عنوان مدرک هزینه یک سال زندگی را از بانک بگیریم و بعد حساب را خالی کنیم . در ضمن برای مقطع ارشد می خواهم اقدام کنم .
پاسخ
سلام نروژ دندانپزشكي هم داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam_9596 ، msar
سلام دوستان
من دانشجوی ارشد هنر هستم.برای ادامه تحصیل قصد سفر دارم.
لطفا اگر کسی می دونه کدوم کشور برای رشته من مناسب تره راهنماییم کنه.....Shy
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: NodetordIdove ، msar
(2011-06-23 ساعت 11:12)rahelle نوشته:  ممنون از جواب کاملتون، جواب خیلی سوالام داده شد . اما من در مورد شهریه دانشگاهها چیزی نشنیدم یعنی 100% رایگان ؟
من رشته کارشناسیم دبیری زبان انگلیسی ، فکر میکنید باز هم احتیاج به گذروندن دوره زبان نروژی در مقطع ارشد دارم ؟
من مشهد زندگی میکنم اگر کسی مرکز مشاوره پذیرش و ویزا میشناسه که برای نروژ هم اقدام کنه ممنون میشم معرفی کنید.

دانشگاه های نروژ 100% رایگان هستند.
اگر رشته ای که انتخاب میکنید به زبان انگلیسی باشه نه نیازی به زبان نروژی ندارید.
در مورد مرکز مشاوره و خیالتون رو راحت کنم، این مراکز هیچ کاری برای شما انجام نمیدن به هیچ وجه. مدارک رو از شما میگیرن همون فرم رو خودشون آن لاین پر میکنن و مدارک شما رو پست میکنن. مثل اینه که به جای 50 هزار تومن پول پست 1 میلیون پول بدین. در مورد ویزا هم هیچ کاری نمیکنن. ویزای نروژ بسیار ساده اس سفارت هم همیشه خلوت ، کار دانشجویی هم براشون همیشه تو اولویته. وقت گرفتن سفارت نروژ با اینترنته ، خیلی ساده وقت میگیرید هر موقع که دلتون خواست، مصاحبه اش هم خیلی راحته 4 دقیقه هم بیشتر طول نمیکشه هیچ چیز خاصی هم نمی پرسند.
در نهایت اگه خیلی دلتون میخواد پولتون رو بریزید دور، بیارید بدین من ، کارای اپلی رو من براتون انجام بدم Big Grin
keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، farzad-it ، eybaba ، barvos ، asher ، msar
در مورد دكتري در نرو‍ژ و هزينه تحصيلي كسي جيزي ميدونه؟
پاسخ
(2011-09-17 ساعت 13:29)rahmati نوشته:  در مورد دكتري در نرو‍ژ و هزينه تحصيلي كسي جيزي ميدونه؟

در مورد چیه دکترا؟ چه رشته ای؟ یکم دقیق سئوال بپرس جانم Wink
دانشجوی دکترا، جزو کارمندان دانشگاه محسوب میشه (مثل اساتید) و ماهی حدود 23000 کرون نروژ حقوق میگیره (متاهل ها حدود 26000 تا) . پست داک بازم بیشتر. ولی دیگه هزینه رندگی همش پای خودتونه که دانشجویی بخواید برگزار کنید بین ماهی 6000 (خیلی خسیس بازی زندگی کردن) تا 15000 کرون هزینه داره.
keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، eybaba ، asher ، msar ، maral-map
با سلام خدمت دوستان
بنده متاهل هستم و قصد دارم دندانپزشكي بخونم خواستم هزينه اين رشترو و شرايط پذيرشو بفرماييد با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam_9596 ، msar
سلام.من سال آخر دبرستان هستم و می خواهم پزشکی بخوانم.برای خواندن پزشکی در نروژ حتما باید لیسانس بگیریم و بعد پزشکی را شروع کنیم؟یا مثل ایران از همان اول می توان شروع به خواندن پزشکی کرد؟
پاسخ
سلام.من کارشناس رادیولوژی هستم. میخواهم برای ارشد ادامه تحصیل دهم. رشته های ممکن را نمیدانم. میخواهم در اسلو ادمه دهم در ضمن من 44 سال دارم آیا ادامه برای من در آنجا ممکن است . لطفا بگویید من و همسر و پسر 7 ساله ام سالانه حدودا چقدر هزینه خواهیم داشت. ممنون که پاسخ میدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
سلام
من لیسانس شیمی گرایش نفت دارم از دانشگاه ازاد میخواستم بدونم با
معدل 12.5 میتونم پذیرش بگیرم واسه فوق لیسانس از دانشگاههای نروژ؟
مرسی
پاسخ
با سلام
من اکنون دانشجوی ترم 2 مقطع دکتری دانشگاه تهران در رشته حقوق جزا هستم.لکن قصد دارم در دانشگاه های این کشور یا دانمارک تحصیل در مقطع دکتری دهم.معدلم در لیسانس و ارشد بالای 16 است.زبان انگلیسیم خوب است لکن مدرک تافل یا آیلتس ندارم.نیز مقاله فعلا ندارم.
مرا از این که راهنمایی میکنید ممنونم
پاسخ
سلام!
خسته نباشین!
من در حال حاضر مشغول تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی هستم!
میخواستم بدون چجوری میتونم برای ادامه تحصیل در نروژ چجوری باید اقدام کنم؟!؟
لطفا یه راهنمایی کلی کنید
در ضمن من متولد سال 77 هستم...
با تشکر از شما خوبان
پاسخ
تشکر کنندگان: bijan9 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان