کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به پارسی بودن خود افتخار کنید!
من توی چین یه چیز جالبی دیدم...

در ایام جام حهانی T-Shirtهایی می فروشن که روش پرچم کشورهای مختلفی هست که در جام جهانی هستند (یعنی 32 کشور حاضر به علاوه خود چین که اصلا در دور انتخابی حذف شد). این T-Shirt ها رو معمولا کسی می پوشه که می ره توی میادین شهر و از Screenهای بزرگ با جماعت بازی رو نگاه می کنه. وقتی یه تیمی برنده می شه، اگه T-Shirt با پرچم اون کشور تن کسی باشه، کلی بهش حال می دن... نوشیدنی مجانی، دیسکوی مجانی، اگه پسر باشی دخترا تحویلت می گیرن و ...

آخر بازیها هم کسانی که T-Shirt تیم های اول تا سوم رو خریدن می تونن برن همون فروشگاهی که خرید کردن و چند برابر پول اون T-Shirt از اجناس اون فروشگاه بردارند.

جالبی قضیه اینه که تا دیشب که فینالیست ها معلوم شدن، T-Shirt همه کشورها، حتی اسپانیا و هلند فراوان موجود بود... اما T-Shirt چین خیلی سخت پیدا می شد. چند بار هم فروشگاه ها دوباره آوردند، اما جماعت همه رو بلعیدند!! این T-Shirt ها از اول معلوم بوده که هیچ امتیازی نداره، چون چین اصلا توی بازی ها نیست!!!

من این روحیه رو با روحیه شخصی خودم که از حذف تیم ملی ایران در دور مقدماتی خوشحال بودم (چون از فلانی و فلانی خوشم نمی اومد) مقایسه کردم.خیلی ها توی ایران مثل من بودند.

به نظر من این تفاوت ها با آدم یه جورایی حرف می زنه. چرا چینی ها روز به روز پیشرفت می کنن و ما ...
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
حالا که موضوع فوتبال مطرح شد پس این لینک رو هم نگاه کنید لطفا و مقایسه کنید با بعضی از کشورهاSmile

http://www.esteghlali.com/public/blog/vi...%D9%86-!!/
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: seravin ، looloo ، OverLord
شاید چینی‌ها ترسیدن دستگیرشون کنند اگر تیشرت کشورهای دیگه رو بپوشند.
تو کره شمالی که قطعاً اینطوریه!
Wink
تشکر کنندگان: looloo ، homeless ، OverLord ، lexington
(2010-07-08 ساعت 11:00)msnazi نوشته:  ایران کشور خیلی خوبیه. فقط خیلی گرمه!
اگر همه این مشکلات هم نبودن باز هم من مهاجرت می‌کردم به یه کشور خنک تر! Big Grin شاید هم می‌رفتم تبریز و اونطرفها که خنکه.
پختیم تو این گرمای تهران!

پس محسن جان زود بیا که ما اینجا هنوز ژاکت تنمونهSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: ADONIS ، looloo ، WIKIMAN ، mohsen324 ، lexington
(2010-07-08 ساعت 11:30)Ashkan78 نوشته:  من توی چین یه چیز جالبی دیدم...

در ایام جام حهانی T-Shirtهایی می فروشن که روش پرچم کشورهای مختلفی هست که در جام جهانی هستند (یعنی 32 کشور حاضر به علاوه خود چین که اصلا در دور انتخابی حذف شد). این T-Shirt ها رو معمولا کسی می پوشه که می ره توی میادین شهر و از Screenهای بزرگ با جماعت بازی رو نگاه می کنه. وقتی یه تیمی برنده می شه، اگه T-Shirt با پرچم اون کشور تن کسی باشه، کلی بهش حال می دن... نوشیدنی مجانی، دیسکوی مجانی، اگه پسر باشی دخترا تحویلت می گیرن و ...

آخر بازیها هم کسانی که T-Shirt تیم های اول تا سوم رو خریدن می تونن برن همون فروشگاهی که خرید کردن و چند برابر پول اون T-Shirt از اجناس اون فروشگاه بردارند.

جالبی قضیه اینه که تا دیشب که فینالیست ها معلوم شدن، T-Shirt همه کشورها، حتی اسپانیا و هلند فراوان موجود بود... اما T-Shirt چین خیلی سخت پیدا می شد. چند بار هم فروشگاه ها دوباره آوردند، اما جماعت همه رو بلعیدند!! این T-Shirt ها از اول معلوم بوده که هیچ امتیازی نداره، چون چین اصلا توی بازی ها نیست!!!

من این روحیه رو با روحیه شخصی خودم که از حذف تیم ملی ایران در دور مقدماتی خوشحال بودم (چون از فلانی و فلانی خوشم نمی اومد) مقایسه کردم.خیلی ها توی ایران مثل من بودند.

به نظر من این تفاوت ها با آدم یه جورایی حرف می زنه. چرا چینی ها روز به روز پیشرفت می کنن و ما ...

پس اگه من اونجا بودم تا الان کلی بهم حال میدادن ، تا الان هرچی پیش بینی کردم درست بوده فقط یکیش مونده ، پیش بینی کرده بودم اروگوئه ، غنا رو می بره که برد ، پیش بینی کردم هلند ، برزیل رو می بره که برد ، پیش بینی کردم آلمان آرژانتین رو می ره و به اسپانیا می بازه که درست بود ، حالا فقط هلند مونده که قهرمان جهان بشه که میشهTongue
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: looloo ، frozen mind ، lexington
(2010-07-08 ساعت 12:07)laili نوشته:  
(2010-07-08 ساعت 11:00)msnazi نوشته:  ایران کشور خیلی خوبیه. فقط خیلی گرمه!
اگر همه این مشکلات هم نبودن باز هم من مهاجرت می‌کردم به یه کشور خنک تر! Big Grin شاید هم می‌رفتم تبریز و اونطرفها که خنکه.
پختیم تو این گرمای تهران!

پس محسن جان زود بیا که ما اینجا هنوز ژاکت تنمونهSmile

ای جان! خوش به حالتون. بنظر من بدترین سرما از هرگونه گرما قابل تحمل تره!
خدا کنه تا سپتامبر که ما میاییم خیلی سرد نشه یه ساحل هم بریم نره برای سال بعد... Big Grin
دلیل اصلی که ما تگزاس نخواستیم بریم گرماش بود. من گفتم ما که قراره یک عمر تو ایالتی که میریم زندگی کنیم بهتره بریم یه جای خنک! با اینکه بحران اقتصادی تو کالیفرنیا زیاده و کار گیر نمیاد
(2010-07-08 ساعت 14:18)sadra_sepehr نوشته:  پس اگه من اونجا بودم تا الان کلی بهم حال میدادن ، تا الان هرچی پیش بینی کردم درست بوده فقط یکیش مونده ، پیش بینی کرده بودم اروگوئه ، غنا رو می بره که برد ، پیش بینی کردم هلند ، برزیل رو می بره که برد ، پیش بینی کردم آلمان آرژانتین رو می ره و به اسپانیا می بازه که درست بود ، حالا فقط هلند مونده که قهرمان جهان بشه که میشهTongue

صدرا تو چند تا پا داری؟ Wink
تشکر کنندگان: looloo ، frozen mind ، laili ، lexington
(2010-07-08 ساعت 14:18)sadra_sepehr نوشته:  پس اگه من اونجا بودم تا الان کلی بهم حال میدادن ، تا الان هرچی پیش بینی کردم درست بوده فقط یکیش مونده ، پیش بینی کرده بودم اروگوئه ، غنا رو می بره که برد ، پیش بینی کردم هلند ، برزیل رو می بره که برد ، پیش بینی کردم آلمان آرژانتین رو می ره و به اسپانیا می بازه که درست بود ، حالا فقط هلند مونده که قهرمان جهان بشه که میشهTongue

(2010-07-08 ساعت 15:01)msnazi نوشته:  صدرا تو چند تا پا داری؟ Wink

دو تا دارم ، دو تا دیگه هم اگه هلند قهرمان نشد قرض می گیرم و فرار می کنمTongue
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان:
پیش بینی های من هم در مورد مسابقات همه دقیق بودن بجز این آخری (اسپانیا - آلمان).
خودم طرفدار هلند بودم. از همون مرحله مقدماتی.
دیگه پیش بینی هام طوری شده که هرکی منو میبینه میگه تو با اون هشت پا دستت تو یه کاسس. Smile
تشکر کنندگان: looloo ، Ali Sepehr
بنظر من ایران فقط تو دوران هخامنشیان دارای عظمت و بزرگی بوده که اگه بخوایم بهش افتخار کنیم باید برگردیم به هزاران سال پیش.
بجای اینکه بیاین اینجا و شروع کنین به افتخار کردن به ده ها هزار سال پیش یکمی چشماتونو بازتر کنید و دوروبرتون رو نگاه کنید.
ببینید که ایران الان چجوریه؟
یه نگاه به نقشه الان و نقشه زمان کوروش و داریوش بندازین.
واقعا آدم حسرت میخوره وقتی میبینه که ایران فقط هخامنشیان رو داشته و اون دوران بوده که ایران از شرق تا چین و از غرب تا روم امپراطوری می کرده و مردمدر کمال آسایش و امنیت و بدون مشکل خاصی زندگی میکردند.
از هخامنشیان به بعد کم کم ایران توسط شوروی سابق و کشور ای دیگه تجزیه شده و بتدریج کوچک و کوچکتر شده ه الان هم میبینید که به چه روزی افتاده.
تازه باید الان هم خدا رو شکر کرد که هنوز خلیج فارس رو هم نبردن برای خودشون.
بیاین و واقع بینانه تر به قضیه نگاه کنیم.
ما واقعا الان داریم از نژاد پرستی و تبعیض صحبت میکنیم و میگیم که آلمانی ها نژاد پرستن ، فرانسوی ها نژاد پرستن نمیدونم کجا نژاد پرسته ، کجا برای مهاجرا تبعیض قائل میشن و از اینجور حرفا ولی نمیدونیم که خودمون الان یکی از نژاد پرست ترین ملت های دنیا هستیم. میگید نه؟ خوب نگاه کنید ببینید با دین های دیگه تو ایران چه رفتاری میشه. با اتباع خارجی (برای مثال افغان ها) چه رفتاری میشه؟ این ها بر می گرده به فرهنگ مردم. که فرهنگ و قانون به صورت کاملا مستقیمی با هم در ارتباط هستند. نژاد پرستی نوع پیشرفته ای از خود برتر بینیه.
که البته در زمان های قدیم این خودبزرگ بینی به صورتی که الان هست وجود نداشته ولی الان به صورت کامل میشه این رو دید.
ما میخوایم که به هر کشوری که میریم تو فرودگاه بیان استقبالمون و ازمون پذیرایی کنن و بهمون بگن که خوش آمدید به کشورمون و صفا آرودین ، چون ایرانی هستیم و از اونها برتریم. ناسلامتی ما ده هزار سال پیش تو سرزمین اینها داشتیم فرمانروایی میکردیم.
ایران امروز خیلی از کشور های دیگه ای که در زمان های قدیم (زمان کوروش و داریوش) به پای یه شهرش هم نمیرسیدند عقب افتاده. عقب افتادگی ای که ناشی از بی توجهی ح-ک-و-م-ت های پس از دوره ی داریوش و کوروش بوده.
البته اصل کاری همین ح-ک-و-م-ت حال حاضر ایرانه که واقعا باعث عقب افتادگی هرچه بیشتر ایران از کشورهای دیگه شده.
البته منظور این نیست که عقب افتاده ترین کشور جهان هستیم. ما همین الان نسبت به برخی کشور ها خیلی پیشرفته تر هستیم. کشور هایی همچون کره شمالی ، عربستان و یا حتی پاکستان و افغانستان.
ولی ما نباید خودمون رو با کشور های ضعیف و خیلی پایین مقایسه کنیم. براساس همین هست که میگم ما از خیلی از کشور های دنیا عقب افتادیم.
الان ح-کو-متی داره بر مردم حکومت میکنه که واقعا فقط نگاه کردن به صدا و سیما و تلویزیون و شبکه ها و سریال ها و فیلم هایی که پخش میشه سطح فرهنگ مردم رو بشدت پایین میاره و همین باعث این میشه که مردم فرهنگشون تغییر پیدا کنه. این از نوع قوانین هم تاثیر میپذیره چون فرهنگ با قانون رابطه ای مستقیم دارهو همین قوانینی که به درستی در ایران اجرا نمیشه باعث این شده که مردم با بی توجهی به قانون واقعا باعث از بین رفتن تدریجی فرهنگ در میان مردم بشن. که البته فقط بعضی از افراد هستند که این ها را باعث میشوند.
به طور مثال شما به یک راننده نگاه کنید.
این راننده در صورت رعایت قوانین با تمسخر دیگران مواجه خواهد شد. این خیلی جالبه که در کشور های دیگه برعکس این قضیه وجود داره.
تشکر کنندگان: ADONIS ، Hossein81 ، wushu kung fu ، laili ، seravin ، lexington ، looloo ، shahram1347 ، یه مهاجر ، aazitaa
(2010-07-07 ساعت 22:44)seravin نوشته:  
(2010-07-07 ساعت 22:31)Hossein81 نوشته:  البته که باید در حال زندگی کرد ولی وای به حال ملتی که گذشته درخشان و افتخار آمیز خود را که مایه رشک بسیاری از کشورهای فوق پیشرفته امروزیست فراموش کند..بعد ازین است که هر بلایی به سرمان خواهد آمد.

به امید سر افرازی ایران و دیدن روزیکه از گفتن ملیتمان احساس افتخار بیشتری کنیم..Wink

میشه از این کشورهایی که به تاریخ ما رشک می ورزن یکی دو تاشون رو نام ببری؟
==========
راستی بلای دیگه ای هم مگه مونده که سرمون بیاد!!!!!!

عزیز دل واقعا نمیدونین..؟!! نمیدونین تو آمریکا و اروپا از شاهان ..دانشمندان..شاعران ووو ایرانی رومی مصری چگونه یاد میکنن..!!؟
من بحثم به هیچ عنوان نژادپرستی یا خود بزرگبینی و تکبر نیست..حرف من اینکه ما چون تاریخ و گذشتمونو فراموش کردیم پس به هر موفقیت سطحی و پیش پا افتادهای به راحتی راضی میشیم..!! همه میدونن که حافظه تاریخی ملت ما خیلی ضعیفه..فراموشکاریم و هر چه هم ضربه میخوریم ازین مسئلست..اعتماد به نفس این ملت از بین رفته و رنجور شده ..عشق به ایران کم شده..این چیزا درده..هرکی هر بلایی سرش میاد اونیکی میگه به من چه کلاه خودتو بچسب باد نبره..این میشه که الان اینجا هستیم...ببخشید پر چونگی کردم..Wink
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mahdis ، looloo ، shahram1347
(2010-07-08 ساعت 18:04)Hossein81 نوشته:  
(2010-07-07 ساعت 22:44)seravin نوشته:  
(2010-07-07 ساعت 22:31)Hossein81 نوشته:  البته که باید در حال زندگی کرد ولی وای به حال ملتی که گذشته درخشان و افتخار آمیز خود را که مایه رشک بسیاری از کشورهای فوق پیشرفته امروزیست فراموش کند..بعد ازین است که هر بلایی به سرمان خواهد آمد.

به امید سر افرازی ایران و دیدن روزیکه از گفتن ملیتمان احساس افتخار بیشتری کنیم..Wink

میشه از این کشورهایی که به تاریخ ما رشک می ورزن یکی دو تاشون رو نام ببری؟
==========
راستی بلای دیگه ای هم مگه مونده که سرمون بیاد!!!!!!

عزیز دل واقعا نمیدونین..؟!! نمیدونین تو آمریکا و اروپا از شاهان ..دانشمندان..شاعران ووو ایرانی رومی مصری چگونه یاد میکنن..!!؟
من بحثم به هیچ عنوان نژادپرستی یا خود بزرگبینی و تکبر نیست..حرف من اینکه ما چون تاریخ و گذشتمونو فراموش کردیم پس به هر موفقیت سطحی و پیش پا افتادهای به راحتی راضی میشیم..!! همه میدونن که حافظه تاریخی ملت ما خیلی ضعیفه..فراموشکاریم و هر چه هم ضربه میخوریم ازین مسئلست..اعتماد به نفس این ملت از بین رفته و رنجور شده ..عشق به ایران کم شده..این چیزا درده..هرکی هر بلایی سرش میاد اونیکی میگه به من چه کلاه خودتو بچسب باد نبره..این میشه که الان اینجا هستیم...ببخشید پر چونگی کردم..Wink
نه واقعا نمیدونم چون تا حالا ندیدم
اوایل که رفته بودم سر کار بعضی همکاران سوال میکردن ار کجا اومدی من هم همون باد معروف ایرانی رو تو غبغب مینداختم و با غلیظ ترین لهجه انگلیسی که میتونستم میگفتم ایران!
اما در مواردی که کم هم نبودند با تعجب طرف مقابل روبرو میشدم بعد میپرسیدم میدونی ایران کجاست دیگه حرکت بعدیشون قابل پیش بینی بود تکان دادن سر!!!!
تازه اون تعدادی که ایران رو میشناختن فکر میکنم در همین دو دولت اخیر به خاطر مسائل هسته ای ایران و جنجال هایی که تو رسانه ها داشته شناختن و فهمیدن تو یه جایی از این کره خاکی یه جایی به اسم ایران هست.

من نمیدونم شاید شما با دانشمندان و شاعران آمریکایی نشست و برخواست داشته اید ما با عوام!!!!
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: laili ، OverLord ، ALIREZA205 ، lexington ، mohsen324 ، looloo ، saied-k
برای من جالبه هر وقت بین ایرانی ها یک اختلاف نظری در مورد چیزی به وجود میاد سریع مرزبندی میشه و هر گروه گروه دیگر رو دشمن فرض میکنه من فکر میکردم این از خصوصیات ح.ک.و.م.ت.یه اما بعد ها متوجه شدم که این خصوصیت اکثر ایرانی هاست
دوست خوبم چرا شما اینطوری فکر می کنید ((و باز هم با عذر خواهي و هزار عذرخواهي خواهش مي كنم خودتونو تا حد اون كسي كه نامش را نمي برم پايين نيارين كه در اوايل انقلاب مي خواست با بولدوزر بره تخت جمشد رو با خاك يكسان كنه ... ))مگه ما گفتیم بریم تخت جمشید رو خراب کنیم یا شاید برداشت شما اینطوری بوده
باز هم جالبتر اینکه براحتی هر لقبی برای هر کسی که با نظر ما موافق نباشه میزاریم و چه و چه و چه
شاید دوستان منظور من و چند تن از دیگر عزیزان رو که با این بحث زیاد موافق نیستند رو متوجه نشدند
ما همه ایرانی هستیم و مطمئنا وطن و تاریخمون رو دوست داریم ولی بهتره همونطور که قسمت های خوب تاریخمون رو که اینطوری بخوبی ازش یاد میکنیم و اگر کسی بخواد راجع بهش با تردید نگاه کنه اون رو متهم به وطن ستیزی و ...... میکنیم دقیقا مانند بعضی ها که هر وقت دوست دارند عده ای رو ک.ا.ف.ر و م.ح.ا.ر.ب و ...... مینامند. یه نگاهی هم به قسمت های بد تاریخمون بندازیم من نمیدونم این تاریخ ما فقط تو این 2500 سال قبل گیر کرده تکون هم نمیخوره بابا یه ذره بیاید جلوتر حول و حوش 1400 سال قبل تا متوجه بشی تاریخ و فرهنگ غنی یعنی چی!!
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: kianoush ، laili ، OverLord ، ALIREZA205 ، looloo ، Ali Sepehr ، shahram1347
(2010-07-08 ساعت 20:34)frozen mind نوشته:  آقا يه بحثي راه انداختين كه نمي تونم راجه بهش حرف نزنم. بيكارين آخه؟!

يكي از بلاهايي كه هر مهاجم بر مردمان ايران آورده اين بوده كه كوشيده «حافظه‌ي تاريخي» مردم ايران رو پاك كنه. اسكندر كمتر چنين بود، اما اعراب به شدت چنين سياستي رو دنبال كردن. اونا كتابهاي ارزشمند ما رو در دجله شستن يا سوزاندن. بعد هم فهميدن چه غلطي كردن و كوشيدن با راه انداختن نهضت ترجمه و با خرج فراوان بخشي از كتابهاي ما رو كه به يوناني ترجمه شده بود، به عربي ترجمه كنن.
مغولها هم ايران رو شخم زدن. هر كسي كه اومد اول دنبال كتابخانه ها رفت و با خاك يكسان كرد. اگر فردوسي پاكزاد نبود ما همين تاريخ نيمه افسانه‌اي خودمون رو هم نمي دونستيم. چنان ارتباط ما با گذشته قطع شد كه مثلا حتي تا حدود صد سال پيش هچكس در ايران نمي دونست كتيبه‌ي بيستون چيه و كي نوشته!
وانگهي، ما كه صم بكم نشسته بوديم ماستمونو مي خورديم بدون اين كه بدونيم كورش و داريوشي بوده و انوشيروان كي بوده! همين غربي ها كه الان بعضي از دوستان ميگن ما رو نمي شناسن اومدن بخش اعظم تاريخ ما، مخصوصا تاريخ قبل از اسلام رو به ما نمايان كردن. و امروز هر چي ما ميگيم در واقع بلغور كردن همون حرفاي اوناست. حالا نمي دونم چي شده كه همه چي ِ غربي‌ها خوبه و انتخاب رويه‌ي زندگي اونا خوب‌تر، اما تكرار حرفهاي اونا درباره‌ي تاريخ پر افتخارمون اخ؟!
خواهش مي كنم نذارين باز هم حافظه ي تاريخي ما پاك بشه كه اگر بشه بيشتر از اين مورد تاراج و ملعبه‌ي ديگران خواهيم شد.
و باز هم با عذر خواهي و هزار عذرخواهي خواهش مي كنم خودتونو تا حد اون كسي كه نامش را نمي برم پايين نيارين كه در اوايل انقلاب مي خواست با بولدوزر بره تخت جمشد رو با خاك يكسان كنه ...

از دوستان خواهش مي كنم از حرفهاي من ناراحت نشن و هيچكس از من به دل نگيره. فداي همه‌تون ...
دقیقا تو پست قبلی این جملت رو نقل قول کردم
این جمله برای من یکی خیلی قابل هضم نیست و دقیقا این جمله بیانگر وطن ستیزی و دشمنی و ....... هست
شاید من اشتباه میکنم
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: frozen mind ، OverLord ، ALIREZA205 ، looloo
نقل قول:ارسال شده توسط frozen mind - امروز 08:44 PM

((و باز هم با عذر خواهي و هزار عذرخواهي خواهش مي كنم خودتونو تا حد اون كسي كه نامش را نمي برم پايين نيارين كه در اوايل انقلاب مي خواست با بولدوزر بره تخت جمشد رو با خاك يكسان كنه ... ))

خیلی جالبه کشور های دیگه(ترکیه) میان میکوشند میگن مولانا مال ماست و می خوان برای خودشون تاریخ بسازن ولی ما چی میایم تاریخمون و خراب می کنید شاید قدری از شما ماجرای سد سیوند و خراب کردن مقبره ی کوروش بزرگ رو بیاد داشته باشند......

نقل قول:ارسال شده توسط seravin - امروز 08:16 PM

سراوين عزيز، توجه كنين كه در پاسخ به wushu kung fu اين حرفها نوشته شده:

shr.jafari : این حرفها که نوشتید برای موزه است!!!!! (يعني نفي گذشته)
laili : یه مثال دیگه هم هست که میگن:گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟ ؛ آخه من برای چی باید به 3000 سال پیش افتخار کنم؟ (باز هم يعني نفي گذشته)
OverLord : بجای اینکه بیاین اینجا و شروع کنین به افتخار کردن به ده ها هزار سال پیش یکمی چشماتونو بازتر کنید و دوروبرتون رو نگاه کنید. (باز هم يعني نفي گذشته)

شايد نوك پيكان آن جمله‌ي من همين دوستاني باشن كه اين جمله‌ها رو گفتن. عزيز من، گذشته رو نميشه پاك كرد يا انداخت دور. من با ايران ستيزي همون قدر مخالفم كه با ايران پرستي. حيف كه نميشه سوابق خودمو در اين زمينه بازگو كنم چون زود شناخته ميشم. به هر حال اگر خاطر كسي از حرفاي من مكدر شده عذر مي خواهم و بحث رو همين جا خاتمه ميدم. از اولش هم ترديد داشتم كه وارد بحث بشم چون هميشه آخرش اين طوري ميشه كه نميشه كامل بحث كنم و از حرفام برداشت ديگه‌اي ميشه. شايد هم قصور از منه...
اما من در حال حاضر زندگي مي كنم. با نگاهي به دور و برم در حال حاضر مي بينم كه دوستان گرانقدري چون شما دارم كه دوست ندارم رنجيده خاطر ببينمشان. Wink

اما درجواب سراوین عزیز

دوست من من هدف از ایجاد این تاپیک فقط این بود که دوستانی که تو خارجن از گفتتن هویتشون نترسند ( من خیلیا رو دیدم که از گفتن هویتشون می ترسند) امیدوارم شما اینطوری نباشید

و دوستان اگه ما از تاریخمون حفاظت نکنیم چی میشه؟

آخه بابا هیچی نباشه کوروش برای شما یه افتخاری آورد و اولین کتیبه ی حقوق بشر رو نوشت طوری که بشه بهش افتخار کرد ولی شما چی

و در آخر خطاب به کوروش کبیر: ای کوروشی که جانت را به وطن هدیه دادی بیا ببین مردمان ایران زمین چگونه می خواهند از تاریخشون فرار کنند
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
تشکر کنندگان: mahdis ، looloo ، babak2010
(2010-07-08 ساعت 22:51)wushu kung fu نوشته:  
نقل قول:ارسال شده توسط frozen mind - امروز 08:44 PM

((و باز هم با عذر خواهي و هزار عذرخواهي خواهش مي كنم خودتونو تا حد اون كسي كه نامش را نمي برم پايين نيارين كه در اوايل انقلاب مي خواست با بولدوزر بره تخت جمشد رو با خاك يكسان كنه ... ))

خیلی جالبه کشور های دیگه(ترکیه) میان میکوشند میگن مولانا مال ماست و می خوان برای خودشون تاریخ بسازن ولی ما چی میایم تاریخمون و خراب می کنید شاید قدری از شما ماجرای سد سیوند و خراب کردن مقبره ی کوروش بزرگ رو بیاد داشته باشند......

نقل قول:ارسال شده توسط seravin - امروز 08:16 PM

سراوين عزيز، توجه كنين كه در پاسخ به wushu kung fu اين حرفها نوشته شده:

shr.jafari : این حرفها که نوشتید برای موزه است!!!!! (يعني نفي گذشته)
laili : یه مثال دیگه هم هست که میگن:گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟ ؛ آخه من برای چی باید به 3000 سال پیش افتخار کنم؟ (باز هم يعني نفي گذشته)
OverLord : بجای اینکه بیاین اینجا و شروع کنین به افتخار کردن به ده ها هزار سال پیش یکمی چشماتونو بازتر کنید و دوروبرتون رو نگاه کنید. (باز هم يعني نفي گذشته)

شايد نوك پيكان آن جمله‌ي من همين دوستاني باشن كه اين جمله‌ها رو گفتن. عزيز من، گذشته رو نميشه پاك كرد يا انداخت دور. من با ايران ستيزي همون قدر مخالفم كه با ايران پرستي. حيف كه نميشه سوابق خودمو در اين زمينه بازگو كنم چون زود شناخته ميشم. به هر حال اگر خاطر كسي از حرفاي من مكدر شده عذر مي خواهم و بحث رو همين جا خاتمه ميدم. از اولش هم ترديد داشتم كه وارد بحث بشم چون هميشه آخرش اين طوري ميشه كه نميشه كامل بحث كنم و از حرفام برداشت ديگه‌اي ميشه. شايد هم قصور از منه...
اما من در حال حاضر زندگي مي كنم. با نگاهي به دور و برم در حال حاضر مي بينم كه دوستان گرانقدري چون شما دارم كه دوست ندارم رنجيده خاطر ببينمشان. Wink

اما درجواب سراوین عزیز

دوست من من هدف از ایجاد این تاپیک فقط این بود که دوستانی که تو خارجن از گفتتن هویتشون نترسند ( من خیلیا رو دیدم که از گفتن هویتشون می ترسند) امیدوارم شما اینطوری نباشید

و دوستان اگه ما از تاریخمون حفاظت نکنیم چی میشه؟

آخه بابا هیچی نباشه کوروش برای شما یه افتخاری آورد و اولین کتیبه ی حقوق بشر رو نوشت طوری که بشه بهش افتخار کرد ولی شما چی

و در آخر خطاب به کوروش کبیر: ای کوروشی که جانت را به وطن هدیه دادی بیا ببین مردمان ایران زمین چگونه می خواهند از تاریخشون فرار کنند
دوست خوبم
باور کن من دقیقا منظور حرف شما رو متوجه نمیشم برای چی باید من یا امثال من از گفتن هویتمون بترسیم این رو اصلا متوجه نمیشم.
شما تاپیک زدی که به پارسی بودنمون افتخار کنیم این چه ربطی به این داره که ما هویتمون رو مخفی کنیم
من به شخصه نه ایرانی بودنم رو مایه افتخار و نه مایه ننگ میدونم مثل تمام مردم دنیا که سالهاست نژادپرستی رو ترک کردند
در آخر خطاب به یزدگرد سوم آخرین پادشاه ساسانی : من در حیرتم که چگونه لشگریان پابرهنه عرب بر تو چیره شدند.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: laili ، ParsTrader ، OverLord ، kianoush ، ALIREZA205 ، looloo ، Ali Sepehr ، shahram1347

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان