کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به پارسی بودن خود افتخار کنید!
(2010-07-10 ساعت 11:46)frozen mind نوشته:  
(2010-07-10 ساعت 05:14)seravin نوشته:  
(2010-07-09 ساعت 15:33)frozen mind نوشته:  
من فکر میکردم 40 تا 50 درصد زبانی که صحبت میکنیم عربی است و خطمان هم همینطور مثل اینکه اشتباه میکردم.
در مورد هویت هم فکر میکردم چیزی ازش نمونده پس اینا رو هم اشتباه میکردم م.س.ل.م.ان شدن با زور شمشیر و سوزاندن و به آب ریختن کتاب ها و ......

سراوين جان لطفا سري به اين لينك بزن:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%8...AF%D8%B1خط فارسي از عربي است (نه عربي صرف بلكه با اضافاتي چون پ ژ گ چ و نحوه‌ي متفاوت نگارش ه و ي) خط عربي هم از آرامي است و آن هم با واسطه از خط فنيقيها كه عرب نبودند. حتي خط يوناني ها هم برگرفته از فنيقي است. ايرانيان يك بار هم در دوره‌ي اشكانيان و ساسانيان از خط آرامي اقتباس كردند ولي خط خوبي از آب در نيامد. ايرانيان بعد از اسلام ديدند خط عربي راحت تر از خط خودشان است و به راحتي آن را قبول كردند.
انتخاب خط بهتر و راحت تر نشانه‌ي هوش و ذكاوت ايرانيان است. اگر ايرانيان خط خودشان را بهتر مي‌دانستند، مطمئن باشيد كه آن را همانند زبان فارسي حفظ مي كردند.
فرانسويان و اسپانيايي ها و خيلي از كشورهاي ديگر هم خط مستقل ندارند، آيا اين به معني مغلوب بودن آنهاست؟!
در همه‌ي زبانها واژگان بيگانه وجود دارد. مثلا در زبان روسي هم بسياري از لغات تركي تاتاري و حتي فارسي وجود دارد! ساليان درازي است كه در روسيه فرهنگ ضخيمي از واژگان بيگانه‌ي دخيل در زبان روسي منتشر مي شود كه اگر آن راببينيد حتما مي فرماييد كه پس چيزي از زبان روسي باقي نمانده است!

اعراب دي.ن.شان را به زور به ما تحميل كردند، اما به مخيله‌شان هم خطور نمي كرد ما دي.ن.شان را ايرانيزه كنيم و از آن مذ.ه.ب ش.يع.ه بسازيم كه تا ابد الدهر موجب دلخوري و حتي آزارشان شود تا جايي كه فت.وا دهند هركه هفت ش.ي.ع.ه بكشد در هاي بهشت بر او باز مي شود ... همين اعراب ملل ديگري را هم مغلوب و دي.ن.شان را به آنها تحميل كردند، اما تمام آن ملل دي.ن اعراب را بدون هيچ گونه تغيير و تفسيري پذيرفتند.

از دوستان عذر مي خواهم كه با پر گويي حوصله‌شان را سر مي برم.
دوست خوبم
به عنوان ختم کلام من.
شما هم یه نگاهی به این صفحه بنداز

از گفتگو با شما لذت بردم
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: frozen mind
دوست عزیزی که در مورد خط پارسی گفتند فراموش کردند بفرمایند که اعراب بعد از ورودشون به ایران زبان و نه خط عربی ( چون خط عربی رو خود ایرانیها کتابت کردند ) رو به زور شمشیر بر ایرانیها تحمیل می کردند ( ماجرای حسنک وزیر رو همه در درس ادبیات خوندیم که چطور به خاطر فرمان دادن بر پارسی گوئی در مکاتبات اداری در زمان خلفای عرب بر دار شد ) ما در تاریخ ایران کسانی چون فردوسی بزرگ ، مقنع ( مترجمه کلیله و دمنه ) ، و همچنین بابک خرمدین ، مازیار ، مرداویچ ، ابومسلم خراسانی ، یعقوب لیس صفار ، ال بویه ، سامانیان و و و و بسیاری دیگر از متفکرین و مبارزانی رو که برای احیای فرهنگ و زبان و ائین و ملیت ایران و ایرانی مبارزه کردند رو نباید از یاد ببریم .
تشکر کنندگان: frozen mind ، Hossein81 ، shahram1347 ، یه مهاجر
اگر دوستان قدری به مطالعه تاریخ بپردازند اونوقت به هیچ عنوان نمیپذیرند که یک آمریکائی یا انگلیسی به خودش اجازه بده اسم ایران رو به سادگی ببره ( در فیلم ۳۰۰ یا اسکندر با آنهمه هزینه میخواستند افسانه ایران را که در ذهن همه اندیشمندان دنیا به بزرگی یاد میشود را در هم بشکنند ، و دریغ از من و تو ایرانی که هنوز نمیدانیم که ایران چیست و کجاست؟!! ) ، و اگر کتاب تواریخ هرودوت رو بخونین اونوقت میفهمین که ایران در ۲۵۰۰ سال پیش بزرگترین امپراتوری تاریخ بشر تا کنون رو بوجود آورده که در سراسر این امپراتوری مردم از آزادیهای مذهبی سیاسی و حقوقی انسانی شون برخوردار بودند(کتیبه حقوق و آزادیهای بشر کوروش که در موزه بریتانیا نگهداری میشود و ۳۰۰۰۰ کتیبه های پرداخت دستمزد به کارگران در زمان امپراتوری هخامنشی که هم اکنون در موزه دانشگاه شیکاگو نگهداری میشوند) .
بدون شک یک چنین تمدنی رو نمیشه از مشتی انسان بیابان گرد انتظار داشت مگر اینکه بپذیریم که درخت کهنسال فرهنگ و تمدن ایران زمین در ۲۵۰۰ سال پیش بعد از ۷۰۰۰ سال تمدن توانست به بار بنشیند یعنی ما ملت بزرگی بودیم هستیم و خواهیم ماند ، الرقم تندبادهای بنیان برافکنی که بر این خاک وزیده اما همیشه از دل این خاک پر گوهر هر بار بهتر و سربلندتر سر بر داشته ایم.
تشکر کنندگان: Hossein81 ، shahram1347
(2010-07-09 ساعت 14:13)Soofia نوشته:  خوب به نظر من دونستن تاریخ یه امر اجتناب ناپذیره.حتی واسه سیتیزن شدن امریکا هم باید تاریخ اونجا رو بشناسید و امتحان بدید.پس تاریخ چیزی نیست که بشه ازش فرار کرد و هر چی ادم بدونه بازم کمه.
ولی یدک کشیدن تاریخ و مرور همیشگی اون تو ذهن میتونه ادم رو ناراحت یا عصبی کنه.
مثلا با خوندن کتاب 2 قرن سکوت حتما این احساس به شما دست داده که در صفحاتی از فرط غرور سر از پا نمیشناسید و جاهایی هم احساس شرمندگی میکنید.چرا باید خوشحال یا ناراحت شد.بیاید جهانی فکر کنیم.
وقتی امریکا داره مرزها رو میشکنه و از همه جای دنیا حتی کشورهایی که به نظر ما شاید .....باشن مهاجر میگیره پس چه لزومی داره که ما محدود فکر کنیم و هی بگیم اینو داشتیم و اونجوری بودیم!!!
الان کجای دنیا هستیم؟چه حرفی واسه گفتن داریم؟چه هنر و استعدادی داریم؟
اگه تو گذشته غرق بشیم حتما نزاد پرست خواهیم شد !!و نمیتونیم به سایر مردم احترام بزاریم..
پس بهتره فکرمونو ازاد کنیم.تاریخ بخونیم چون باید بدونیم.باید همه چیز رو بدونیم.ولی بی تعصب و ازاد بخونیم.

این حرفها از روی تعصب نیست ، چرا ما نژادپرستیم ؟! اگر غربیها فیلمهای بی سر وته از چنتیه خالیشون در بیارند باید به به گفت اما اگر من ایرانی خواستم از ایران کهنم بگم خرافه پرست و نژاد پرستم ؟؟ اگر بنگاههای خبر پراکنی BBC یا CCN بارها از تاریخ نه چندان دور و درازشان فیلم بسازند و رو روی آنتن ببرند و با تبلیغ از شخصیت های تاریخشون بگن و به خورد ما بدن باز باید بگیم به به ؟! اما اگر از فرمان آزادیهای کوروش بزرگ بخواهیم حرفی بزنیم میشه قدیمی و خرافه و نژاد پرستی ؟؟!! ((که نه مثل آبراهام لینکلن ( رییس جمهور امریکا ) که ملغی برده داری رو نه بخاطر مساله انسانی بلکه بخاطر بهره برداری بیشتر از نیروی کار آنها برای سرمایه اندوزی شون اعلام کرد ))
این چه منطقی است که ما باید بیگانه پرست باشیم اما وطن پرست نباشیم ؟ اینکه ما امروز چه هنری یا توانمندی هائی داریم حرف دیگری است و نمیشود بخاطر بدحالی امروزمان تمام داشته و نداشته گذشته رو از بین ببریم.
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، Hossein81 ، shahram1347
بابک جان زیاد خودت رو ناراحت نکن برات ضرر داره.
با این پستتون من متوجه شدم که شما بیشتر از اینکه در مورد تاریخ خونده باشی فقط متعصبی!!!
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: laili ، kianoush ، OverLord ، Ali Sepehr
نقل قول:
(2010-07-10 ساعت 13:03)seravin نوشته:  بابک جان زیاد خودت رو ناراحت نکن برات ضرر داره.
با این پستتون من متوجه شدم که شما بیشتر از اینکه در مورد تاریخ خونده باشی فقط متعصبی!!!

دوست من سراوین یه سوال دارم چرا شما اینقدر از تاریخ خودت بیزاری ؟
چرا فقط گیر دادی به یزد گرد و قاجار چرا گیر نمیدی به سربداران یا آریوبرزن

در مورد آریو برزن بگم که یکی از شجاع ترن سرداران ایران زمین بود که وقت اسکندر وارد ایران شد با تعداد اندکی از سپاهیان آن گلاویز شد و خیلی از آن ها را از پا در آورد طوری که اسکندر شجاعت او رو تحسین کرد
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
من تصمیم داشتم دیگه این بحث رو ادامه ندم
وشو کونگ فو جان
من از تاریخمون بیزار نیستم برعکس خیلی دوستش هم دارم ولی نمیدونم چرا شما اینطوری فکر میکنی البته تقصیر شما نیست این برگرفته از فرهنگمونه که اگه کسی چیزی بگه و شما بخوای یک "و" به فرمایشاتش اضافه کنی یعنی اینکه با کل فرمایشات طرف مخالفی!!!
خوب من دقیقا همین سوال رو قبلا از شما پرسیدم! چرا شما فقط تو کل تاریخمون به 2500 سال قبل گیر دادی و تکون نمیخوری یعنی فقط تاریخ ما همون یه تیکه اتفاق افتاده
آخه برای من جالبه که دوستان نشستن زیر نور لامپی که غربی ها اختراعش کردن و با کامپیوتری که باز هم غربی ها اختراعش کردن و تو اینترنتی که باز هم غربی ها اختراعش کردن بعد در مورد خود غربی ها مینویسن ((ال و بل و جیمبل ))
به نظر من این هم دور از انصافه و این نشون دهنده یک تعصب خشک نسبت به تاریخ خودمونه یعنی اینکه هیچکس هیچی نداشته فقط ماداشتیم خوب همینجوری تا حالا فکر کردیم که وضعمون اینه دیگه!!
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: kianoush ، laili ، Ashkan78 ، ALIREZA205 ، OverLord ، Ali Sepehr ، یه مهاجر ، aazitaa
من فکر نمیکنم هیچ کدوم از ما با تاریخمون مشکلی داشته باشیم ولی بحث ما سر اینه که چرا ما باید به خاطر یک سری کارهائی که دیگران انجام دادند خودمون رو برتر و بالاتر از ملل دیگه بدونیم؟آیا این تاریخ رو من و شما درست کردیم ؟این درسته که من ایرانی بیام به یک آمریکائی با سابقه ی تاریخی 200 ساله فخر بفروشم و بگم ما دارای تمدن بودیم و اجداد شما یه سری سرخپوست و یا مهاجر پاپتی بودند و هر روز این موضوع رو صد بار بزنم تو صورتشون که ما از شما به واسطه ی قدمت تاریخی که داریم برتریم؟
یا اینکه اونها بیان وضعیت الان مملکت ما رو هر روز بزرگنمائی کنند و ما رو به خاطرش تحقیر کنند؟
باور کنید در دنیای امروز این مسائل بین افراد عادی جامعه که دارند در کنار هم زندگی میکنند اصلا محلی از اعراب نداره.
این به اون معنی نیست که من از تاریخ خودم فراریم و نمیخوام در موردش حرفی بزنم این به اون خاطره که من همون اندازه ای که به تاریخ مملکتم میبالم باید به تاریخ ممالک دیگه هم احترام بذارم و خودم رو از اونها بالاتر نبینم.
کشورهای زیادی توی دنیا هستند که دارای تمدن هستند مثل چین و مصر و یونان و حتی کشور افغانستان هم به نظر من تاریخ غنی داره .
این که ما کشور بزرگی بودیم باور کنید هیچی رو عوض نمیکنه و یا هزار تا آیا میدانید دیگر که دوستان گفتند................
این که ما سرداران یا پادشاهان بزرگی داشتیم و یا مشاهیر و علمائی داشتیم خوب یه چیز خیلی طبیعیه .همه ی کشورها داشتند .
اگه ما مولوی و فردوسی و حافظ و سعدی و بوعلی سینا داشتیم دلیل نمیشه که کشورهای دیگه نداشته باشند و این مزیتی برای ما حساب بشه.
کسانی که روی این موضوع تعصب دارند بیشتر به این خاطر نیست که میخوان روی ضعفهامون سرپوش بذارند و با پررنگ کردن این مسائل اونها رو کمرنگ جلوه بدند؟
افتخار کردن خوبه باعث میشه آدم اعتماد به نفس بگیره ولی متاسفانه در جامعه ی کنونی و بین مردم عادی کاربرد نداره و فقط باعث شکاف بیشتر بین آدمها میشه.
مسائلی که دوستان مطرح کردند همه خیلی آموزنده بود ولی فقط زمانی کاربرد داره که از کسی خواسته بشه در مورد تاریخش حرف بزنه و اون رو معرفی کنه نه اینکه از بالا به همه نگاه کنه و خودش رو تافته ی جدا بافته بدونه.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: seravin ، frozen mind ، kianoush ، ALIREZA205 ، OverLord ، shahram1347 ، یه مهاجر ، aazitaa
هر جوری لینکش رو میزارم کار نمیکنه
تو ویکی بزن آ.م.ی.ز.ش زبان فارسی با زبان های دیگر
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: frozen mind ، OverLord
به نظر من اگه بخوايم ديد درستي داشته باشيم، بايد عين خود غربي ها (و البته بعضي از چشم بادامي هاي شرقي) واقع بين باشيم.

نيومدن بگن چرخ رو ايراني ها اختراع كردند، ما هم بيايم يه چيز ديگه شبيه به چرخ براي خودمون اختراع كنيم (شايد 6 گوش!!!). اومدن و گفتن چرخ اختراع شده، كار رو هم ساده مي كنه، چه جوري ازش استفاده كنيم، و نتيجه اين شد كه چرخ تبديل شد به ماشين هاي راحت امروزي.

مي دونيد پروتكل TCP/IP، مبتني بر Packet Switching در اينترنت شباهت خيلي زيادي به سيستم اداره چاپارخونه هاي ايران قديم داره؟

اولين چك ها در ايران رواج داشته، ما هنوز با چك داريم معامله مي كنيم و در غرب يكي از راه هاي پرداخت، E-Check يا چك الكترونيكي هست؟

غربي ها اومدن به اختراعات ما احترام گذاشتن و بعد كاملش كردن و از ايده هاي به درد بخورش استفاده كردن كه خيرش تا حد زيادي به خودمون هم رسيد.

اين ها افتخاره، وقتي رفتار و ديدمون رو اصلاح كنيم، و مثل خود غربي ها شروع كنيم به جاي تعارفات و بحث هاي رويايي، ببينيم هر كس چه دستاوردي داره، چطور مي شه ازش خوب استفاده كرد، و چطور مي شه با استفاده از اون به يك دستاورد بهتر رسيد.

(2010-07-10 ساعت 13:28)seravin نوشته:  آخه برای من جالبه که دوستان نشستن زیر نور لامپی که غربی ها اختراعش کردن و با کامپیوتری که باز هم غربی ها اختراعش کردن و تو اینترنتی که باز هم غربی ها اختراعش کردن بعد در مورد خود غربی ها مینویسن ((ال و بل و جیمبل ))
به نظر من این هم دور از انصافه و این نشون دهنده یک تعصب خشک نسبت به تاریخ خودمونه یعنی اینکه هیچکس هیچی نداشته فقط ماداشتیم خوب همینجوری تا حالا فکر کردیم که وضعمون اینه دیگه!!
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: seravin ، frozen mind ، laili ، kianoush ، OverLord ، Hossein81 ، shahram1347 ، یه مهاجر ، aazitaa
(2010-07-10 ساعت 14:20)babak2010 نوشته:  
(2010-07-10 ساعت 13:03)seravin نوشته:  بابک جان زیاد خودت رو ناراحت نکن برات ضرر داره.
من کاری ندارم که شما چقدر عرق ملی داری یا نداری ، اصلاهم مهم نیست که حتی میدونی ۷۰۰۰ سال تاریخ تمدن یا حاکمیت امپراتوری شاهنشاهی ۲۵۰۰ سال پیش برجهان آنروز آنهم با دادن حق آزادیهای مذهبی و انسانی و مساوات و برابری به ملل تابعه یعنی چه ؟!، بهرحال هر کس به کسی نازد ؟! شما میتونید وقتی به غرب میرین اونجا خودتون رو غیر ایرانی معرفی کنید ، اما در مورد دارم دارمی که اون دوست دیگه مون فرمودند رو من نمیفهمم که حالا شما چرا اینقدر سنگ چند تا کشور اروپائی و غربی گرسنه رو به سینه میزنید ، ۲-۳ سال پیش همین روسیه ی ها که تازه فهمیدن چطور باید سوار اون کشورهای استعماری ورشکستیه غربی و اروپائی بشند لوله گازشون رو روی اونها بستند ، ۳۰-۴۰ هزار نفر از همون اروپای های مدرن پیشرفته بقول شما ظرف چند روز از سرما و بدبختی مردند ( اخبارش رو هم ccn و bbc پخش هم کردند ) ؟! دوستان عزیزم کشورهای غربی و اروپائی با چاپیدن و غارت ثروت کشورهای مثل ما تا حالا دوام آوردند وگرنه اونها چیز دندان گیری که شما بخواهید براش سینه بزنید رو ندارند ، اگر هم دانش یا توانمندی دارند از خیر سر نخبگانی است که هر ساله از کشورهاشون به دلائل گفته شده به اونجا مهاجرت میکنند و اونها روتقویت میکنند/

چه ادبیات آشنائی................
تشکر کنندگان: seravin ، kianoush ، ALIREZA205 ، OverLord ، Ali Sepehr ، aazitaa
(2010-07-10 ساعت 14:20)babak2010 نوشته:  
من کاری ندارم که شما چقدر عرق ملی داری یا نداری ، اصلاهم مهم نیست که حتی میدونی ۷۰۰۰ سال تاریخ تمدن یا حاکمیت امپراتوری شاهنشاهی ۲۵۰۰ سال پیش برجهان آنروز آنهم با دادن حق آزادیهای مذهبی و انسانی و مساوات و برابری به ملل تابعه یعنی چه ؟!، بهرحال هر کس به کسی نازد ؟! شما میتونید وقتی به غرب میرین اونجا خودتون رو غیر ایرانی معرفی کنید ، اما در مورد دارم دارمی که اون دوست دیگه مون فرمودند رو من نمیفهمم که حالا شما چرا اینقدر سنگ چند تا کشور اروپائی و غربی گرسنه رو به سینه میزنید ، ۲-۳ سال پیش همین روسیه ی ها که تازه فهمیدن چطور باید سوار اون کشورهای استعماری ورشکستیه غربی و اروپائی بشند لوله گازشون رو روی اونها بستند ، ۳۰-۴۰ هزار نفر از همون اروپای های مدرن پیشرفته بقول شما ظرف چند روز از سرما و بدبختی مردند ( اخبارش رو هم ccn و bbc پخش هم کردند ) ؟! دوستان عزیزم کشورهای غربی و اروپائی با چاپیدن و غارت ثروت کشورهای مثل ما تا حالا دوام آوردند وگرنه اونها چیز دندان گیری که شما بخواهید براش سینه بزنید رو ندارند ، اگر هم دانش یا توانمندی دارند از خیر سر نخبگانی است که هر ساله از کشورهاشون به دلائل گفته شده به اونجا مهاجرت میکنند و اونها روتقویت میکنند/
شما احیاناً با این طرز فکر در مورد دنیا از برادران مهرورز نیستید؟؟؟؟
در مورد مردن 30 - 40 هزار نفر فکر میکنم شما اخبار ج.م.ه.و.ری ا.س.ل.ا.می رو دیدید چون همچین رقمهایی فقط از عهده اونا برمیاد بعدش هم شما تو چند پست قبلیتون از cnn و bbc بعنوان بنگاه های خبر پراکنی یاد کرده بودید اونوقت اینجا بهشون استناد میکنید
عجب روزگاری شده!!!
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: laili ، kianoush ، ALIREZA205 ، OverLord ، Ali Sepehr ، یه مهاجر ، aazitaa
(2010-07-10 ساعت 14:20)babak2010 نوشته:  دوستان عزیزم کشورهای غربی و اروپائی با چاپیدن و غارت ثروت کشورهای مثل ما تا حالا دوام آوردند وگرنه اونها چیز دندان گیری که شما بخواهید براش سینه بزنید رو ندارند ، اگر هم دانش یا توانمندی دارند از خیر سر نخبگانی است که هر ساله از کشورهاشون به دلائل گفته شده به اونجا مهاجرت میکنند و اونها روتقویت میکنند/

اونوقت این به خاطر این تمدن 7000 ساله است که ما اجازه میدیم که بچاپنمون و هیچ کاری هم براش انجام نمیدیم؟یا این تعداد وسیع مهاجر و نخبه نمیتونند کشور خودشون رو بسازند که دارند کشورهای غربی رو آباد میکنند؟
دیگه ما که رئیس جمهور و دولت مردامون رو از خارج وارد نکردیم خوب اینها هم دستاورد همین تمدن غنی هستند دیگه Smile
تشکر کنندگان: seravin ، kianoush ، ALIREZA205 ، OverLord ، یه مهاجر ، aazitaa
نقل قول:
(2010-07-10 ساعت 13:28)seravin نوشته:  من تصمیم داشتم دیگه این بحث رو ادامه ندم
وشو کونگ فو جان
من از تاریخمون بیزار نیستم برعکس خیلی دوستش هم دارم ولی نمیدونم چرا شما اینطوری فکر میکنی البته تقصیر شما نیست این برگرفته از فرهنگمونه که اگه کسی چیزی بگه و شما بخوای یک "و" به فرمایشاتش اضافه کنی یعنی اینکه با کل فرمایشات طرف مخالفی!!!
خوب من دقیقا همین سوال رو قبلا از شما پرسیدم! چرا شما فقط تو کل تاریخمون به 2500 سال قبل گیر دادی و تکون نمیخوری یعنی فقط تاریخ ما همون یه تیکه اتفاق افتاده
آخه برای من جالبه که دوستان نشستن زیر نور لامپی که غربی ها اختراعش کردن و با کامپیوتری که باز هم غربی ها اختراعش کردن و تو اینترنتی که باز هم غربی ها اختراعش کردن بعد در مورد خود غربی ها مینویسن ((ال و بل و جیمبل ))
دوست من سراوین

آیا فقط غربی ها هوش دارند آیا اون ها شبیه ما نیستند؟ همه یکی هستیم
اما در مورد اختراعات بگم که در کشور ما استعداد میمیره و میمرد ( به جز زمان هخامنشیان ) و این که من اینقدر از پادشاهان بزرگ آن دوران میگم چون قابل تحسین بودند هستند و خواهند بود برای مثال فردوسی سی سال زحمت کشید پادشاه غزنوی با وی چه کار کرد در حالی که اگر یک دانشمند در غرب چیزی رو اختراع کنه اونقدر تبلیغ و حمایت می شه که نگو
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
یکی از دانشمندانی هم که ازش حمایت زیادی در غرب شد گالیله بود.
تشکر کنندگان: seravin ، kianoush ، ALIREZA205 ، OverLord ، Ali Sepehr ، یه مهاجر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان