کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آزمایشهای پزشکی
برای دریافت گرین کارت از طریق خانوادگی چه ازمایشاتی انجام میشه و چه واکسنهایی زده میشه و ایا میشه از انستیتو پاستور تهران کارت واکسن بین المللی گرفت؟کلا چقدر برای ازمایشات پزشکی هزینه می شود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
آزمایشها شامل آزمایش خون و عکس قفسه سینه است که در آنکارا یا ابوظبی ( محل مصاحبه ) انجام میشه و توسط پزشک معتمد سفارت.

واکسنها هم برای یک فرد بالغ در سنین زیر 50 سال شامل این موارده ( که گاهی بنا به تشخیص پزشک مواردی اضافه میشه):

1- دیفتری کزاز ( در یک نوبت یا گاه دو نوبت تزریق میشه - با فاصله یک ماه )

2- MMR ( سرخک، سرخجه و اوریون) : (در دو نوبت با فاصله یک ماه )

3- هپاتیت ب ( در سه نوبت . فاصله نوبت اول و دوم، 1 ماه -- نوبت دوم و سوم، 6 ماه)

4- آبله مرغان ( یک نوبت)

---
واکسنهای اضافه شامل : واکسنی که به خانمهای جوان فکر کنم زیر 25 سال تزریق میشه (تزریق توسط پزشک معتمد سفارت) + آنفلوانزا و مننژیت ( برای افراد بالای 50 سال ) و واکسنهای خاص بچه ها

در حال حاضر شماره های 1 تا 3 در ایران قابل تزریق است ( شماره 4 هم قراره از پایان تیر توسط وزارت بهداشت وارد بشه). انستیتو پاستور این کار رو با کمترین هزینه انجام میده. برای این منظور کارت زرد بین المللی صادر می کنه و مهرهای هر نوبت روش زده میشه.

قیمتها ( برای هر نوبت ):

دیفتری کزاز : رایگان
MMR: پنج هزار تومان
هپاتیت ب : 1700 تومان
کارت واکسن: 2300 تومان ( فقط یک نوبت )
آبله مرعان : فعلا 60 هزار تومان گفته شده

در هر جای ایران این واکسنها رو میشه تزریق کرد و انستیتو پاستور با گواهی پزشک ، مهرهای مربوطه رو رو کارت بین المللی می زنه. اما در هر جا تزریق کنید به مراتب گرون تر در میاد + واکسنهای پاستور کاملا تازه و مطمئنه اما در سایر مناطق یا مطب پزشکان احتمال کهنه بودن واکسنها وجود داره.

در ترکیه یا امارات هم این واکسنها تزریق میشه اما بسیار گرانتر به همین دلیل همه ترجیح می دن این کار رو در ایران انجام بدن.

این لینک رو هم ملاحظه بفرمایید. توضیحات بیشتری دادم:

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...0#pid60730
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، Toranj ، maxsupermax ، Blaze ، battosai ، Solitude ، f1f ، msar ، barfi1 ، Amir-Behnaz
Salam,
man dar in site jadid hastam kholase mibakhshid agar soalharo 2 bar miporsam be khatere inke nemidoonam koja bayad javabam ro peyda konam,
soali ke baram matrahe ine ke azmayeshe hepatit e b ke neveshte shode 6 mah tool mikeshe pas taklife forsati ke beyne azmayeshat va tarikh e mosahebe forsati kami bish nist taklif chiye? aya bayad azmayesh hepatit ro dad?
mamnoon
پاسخ
(2010-07-23 ساعت 16:23)mmaloumi نوشته:  Salam,
man dar in site jadid hastam kholase mibakhshid agar soalharo 2 bar miporsam be khatere inke nemidoonam koja bayad javabam ro peyda konam,
soali ke baram matrahe ine ke azmayeshe hepatit e b ke neveshte shode 6 mah tool mikeshe pas taklife forsati ke beyne azmayeshat va tarikh e mosahebe forsati kami bish nist taklif chiye? aya bayad azmayesh hepatit ro dad?
mamnoon

آزمایش هپاتیت نیست دوست عزیز، واکسن هپاتیت ب هست که باید سه نوبت تزریق بشه. بین نوبت دوم و سوم 6 ماه باید فاصله باشه. چون اعتبار واکسن بعد از تزریق نوبت سوم ، 10 سال هست شما می تونید از الان نسبت به تزریقشون اقدام کنید ( البته اگر سالهای پیش این واکسن رو نزده باشید که در این صورت از تعداد نوبتها کم میشه )

اگر هم زمان تزریق هر کدوم از نوبتها برسه و شما برای مصاحبه برین، دکتر اونجا خودش تزریق می کنه.

--

در ضمن حتما به فارسی مطالبتون رو بنویسید. این قانون تالار مهاجرسراست.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، mmaloumi ، battosai ، godot ، msar ، barfi1
(2010-07-23 ساعت 19:18)frozen mind نوشته:  قيمتي كه هستي بانو 14 روز پيش براي آبله مرغان گفتن الآن فرق كرده. براي اين كه دوستان جديد گمراه نشن عرض مي كنم كه قيمت قطعي آن در پاستور تجريش 95 هزار تومنه در حالي كه دكتر اونگان با 70 دلار اونو تزريق مي كنه.

بله درسته. اون قیمت مربوط به زمانی بود که هنوز وارد نکرده بودن. قیمت الان گویا به صرفه نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
سلام .
من و خواهرم بچه که بودیم ، آبله مرغان گرفتیم ،
آیا الان دوباره باید واکسن بزنیم ؟؟ Sad( Sad( Sad(
پاسخ
(2010-09-02 ساعت 14:54)Shayan1994 نوشته:  سلام .
من و خواهرم بچه که بودیم ، آبله مرغان گرفتیم ،
آیا الان دوباره باید واکسن بزنیم ؟؟ Sad( Sad( Sad(

شایان جان

تقریبا همه ما وقتی بچه بودیم آبله مرغان گرفتیم. اما برای دکتر سفارت این امر باید تایید بشه. اگر بتونی با نشون دادن اثری از بیماری ، یا با دادن آزمایشهای مربوطه جهت تعیین میزان آنتی بادی این بیماری در بدنت و مثبت بودن سطح ایمنی بدن، به دکتر انستیتو پاستور ثابت کنی که این بیماری رو گرفتی، مهر مربوطه رو برات روی کارت می زنه.

پزشک سفارت هم به همچنین. باید با این نشونه های معمولا ظاهری قانع بشه که نمی دونم در مورد پزشک معتمد سفارت در ناپل اوضاع به چه صورته. مشکل ما بیشتر با ترکیه و دکتر اونگان هست.

پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، msar
ببخشید ، شما میدونید با چه آزمایش هایی این موضوع ثابت میشه بهشون ؟

چون راستش من رو صورت و اینا هیچ اثری از آبله مرغانه نمونده !!!
پاسخ
(2010-09-02 ساعت 17:54)Shayan1994 نوشته:  ببخشید ، شما میدونید با چه آزمایش هایی این موضوع ثابت میشه بهشون ؟

چون راستش من رو صورت و اینا هیچ اثری از آبله مرغانه نمونده !!!

نه من نمی دونم. ولی هر پزشکی که مراجعه کنی می تونه آزمایشات مربوطه رو برات بنویسه. فقط جهت یادآوری بگم که این روش شاید اثر کنه . اگه دکتر سفارت در ناپل هم مثل دکتر اونگان باشه سخت میشه به این وسیله قانعش کرد. مطمئن ترین حالت اینه که واکسن رو دوباره بزنی! سخت نگیر Smile

پاسخ
سلام
من امروز با انستیتو پاستور تماس گرفتم.گفتن که اگه من ابله مرغان گرفتم دیکه لازم نیس که دوباره تزریق کنم.با توجه به اینکه مصاحبه من وهمسرم در انکارا هستش چند چیز ذهنم رو مشغول کرده
1-ایا دکتر اونگان کارت واکسن بین المللی انستیتو پاستور رو قبول می کنه؟
2-اگر در کارت واکسن من نوشته بشه که قبلا ابله مرغان گرفتم مورد قبول دکتر هست یا نه؟
3_بطور کلی ازمایشات پزشکی چند روز طول میکشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، sohi ، nafisehgh ، msar
سلام
به شما راجع به آبله مرغان دقیقاً چی گفتند ؟
یعنی اگر بگید که قبلاً آبله مرغان گرفتید ، مُهرش را براتون میزنند ؟؟؟
بدون هیچ آزمایشی ؟؟؟
چون من هم قبلاً آبله مرغان را گرفتم ، ولی نمیدونم از کجا باید ثابت کنم . به شما از ثابت کردن حرفی نزدند ؟
ضمناً تا جایی که من میدونم ، بله ، کارت واکسن بین المللی را قبول میکنند .
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، barfi1
(2010-09-02 ساعت 18:52)Shayan1994 نوشته:  سلام
به شما راجع به آبله مرغان دقیقاً چی گفتند ؟
یعنی اگر بگید که قبلاً آبله مرغان گرفتید ، مُهرش را براتون میزنند ؟؟؟
بدون هیچ آزمایشی ؟؟؟

ضمناً تا جایی که من میدونم ، بله ، کارت واکسن بین المللی را قبول میکنند .

شایان جان
امروز صبح با نمایندگیش که تو تجریش هستش تماس گرفتم و تاکید کردم که واسه ایمگریشن میخام.گفت که اگه گرفته باشین لازم نیس دوباره بزنین
پاسخ
تشکر کنندگان: Shayan1994 ، battosai ، msar
خیلی ممنون !!
هوورررراااا !!!!!
یه واکسن و کلاً یه سوزن کم تر باید بخورم تا برم آمریکا !!!!!!!! Big Grin
پس اینطور که شما گفتید اونا بدون هیچ آزمایشی حرف ما رو قبول میکنند و مُهر واکسن رو میزنند ...
پاسخ
دوستانی که تجربه مراجعه به دکتر اونگان(انکارا) با کارت واکسن بین المللی پاستور دارند لطفا ما رو از تجربیاتشون بی نصیب نذارن!ممنون همشون هستیم
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، msar
(2010-09-02 ساعت 19:59)sasan ranjbar نوشته:  دوستانی که تجربه مراجعه به دکتر اونگان(انکارا) با کارت واکسن بین المللی پاستور دارند لطفا ما رو از تجربیاتشون بی نصیب نذارن!ممنون همشون هستیم

خواهر من 2 ماه پیش با کارت پاستور( کارتی که بر اساس کارت واکسیناسیون ایران بهش داده بودن) رفت آنکارا. میگه قبول داشتن. فقط دو تا واکسن دیگه هم بهش زدن خودش که میگه آب بودBig Grin فکر می کنم آنفولانزا و آبله مرغان بوده.Cool

Periority Date:sep 2005
Category: F2B

تکمیل پرونده : ۱۶ مارچ ٢٠١١
در انتظار وقت مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، msar ، barfi1

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان