کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ورود به کالج یا دبیرستان
(2014-04-09 ساعت 01:37)FeVeshteh نوشته:  برای ورود به کالج ها معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مهم هست؟
چون من اصلا بچه درس خونی نبودم وقتی میگم اصلا یعنی اصصصصلا.
الان در دانشگاه پیام نور حقوق میخونم .
هزینه های دوره حقوق در کالج ها با داشتن گرین کارت چقدر میشه؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

بستگی به اون کالج داره و ادارات ارزشیابی که برای اون کالج کار میکنند .
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، msar
(2014-05-20 ساعت 12:28)fakhrinejad نوشته:  دوستان من مدارک 3 ساله دبیرستان و پیش دانشگاهی و مدرک دانشگاهی و ریز نمرات آن را ترجمه کردم ولی تاییدیه ندارم آیا باید تاییدیه دادگستری و امور خارجه هم بگیرم؟
و اینکه اگر بخواهم اونجا ادامه تخصیل بدم چون از اول میحواهم شروع کنم به مدارک 3 ساله راهنمایی و 5 ساله دبستان هم احتیاجی هست؟

فقط با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی شما کار دارند.کاری به دبستان و راهنمایی ندارند.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، msar ، nedaba
سلام دوستان عزیز ,لطفا اگه کسی میتونه جواب سوالام رو بده ممنون میشم
اول اینکه اگه قرار باشه بعد از یکسال وارد کالج شد این یکسال از تاریخه گرین کارت محاسبه میشه یا حضور در آمریکا ؟منظورم اینه که این یکسال باید حتما اونجا بوده باشیم؟
بعد اینکه کمک هزینه ای که به افراد میدن مستلزم اینه که توی نوبت بمونیم یا اینکه با مراجعه به کالج واقدام برای ثبت نام وام به ما تعلق میگره؟
ایالت کالیفرنیا..
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، nedaba
فکرنکنم انتظار زیادی داشته باشه ماکزیمم یک ماهه مثلا کالجی که من اپلای کردم خودش تمام کارهای کمک هزینه را انجام میده
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
(2014-05-26 ساعت 11:15)goli2013 نوشته:  سلام دوستان عزیز ,لطفا اگه کسی میتونه جواب سوالام رو بده ممنون میشم
اول اینکه اگه قرار باشه بعد از یکسال وارد کالج شد این یکسال از تاریخه گرین کارت محاسبه میشه یا حضور در آمریکا ؟منظورم اینه که این یکسال باید حتما اونجا بوده باشیم؟
بعد اینکه کمک هزینه ای که به افراد میدن مستلزم اینه که توی نوبت بمونیم یا اینکه با مراجعه به کالج واقدام برای ثبت نام وام به ما تعلق میگره؟
ایالت کالیفرنیا..
دوست عزیز تا اونجایی که من میدونم منظور از یکسال اینه که یکسال توی اوان ایالت(کالیفرنیا) ساکن باشی تا این استیت بشین و هزینه های تحصیلی مثل یه شهروند براتون تموم بشه.مراحل فاینانشال عید(کمک هزینه تحصیلی) یا گرنت(کمک تحصیلی بلاعوض) هم پس از اپلای کردن تا دو یا سه ماهه بهتون جواب میدن. البته اطلاعات دقیقتر رو بعداٌ براتون مینوسیم Cool
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، msar ، nedaba
(2014-05-27 ساعت 18:44)mohsenmb نوشته:  
(2014-05-26 ساعت 11:15)goli2013 نوشته:  سلام دوستان عزیز ,لطفا اگه کسی میتونه جواب سوالام رو بده ممنون میشم
ایالت کالیفرنیا..
دوست عزیز تا اونجایی که من میدونم منظور از یکسال اینه که یکسال توی اوان ایالت(کالیفرنیا) ساکن باشی تا این استیت بشین و هزینه های تحصیلی مثل یه شهروند براتون تموم بشه.مراحل فاینانشال عید(کمک هزینه تحصیلی) یا گرنت(کمک تحصیلی بلاعوض) هم پس از اپلای کردن تا دو یا سه ماهه بهتون جواب میدن. البته اطلاعات دقیقتر رو بعداٌ براتون مینوسیم Cool
ممنون لطف کردین
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، msar ، nedaba
سلام بچه ها،اگه کسی تو امریکا از این شرایط خبر داره لطفا اطلاع بده ،من خودم مدرک لیسانس ای تی دارم اما چون 1 ساله اول بعد که امریکا میری با لاتاری نمیتونی درس بخونی میخوام برم مدرسه که بعدش برم کالج ،مدرک لیسانس اگه اعلام کنم دارم نمیتونم مدرسه برم؟
پاسخ
سلام دوستان عزیز,خواستم بدونم مدرک مورد نیاز برای کالج اصل مدرک پیش و دیپلم و ترجمه هایشان (بدون تمبر دادگستری ) است؟
پاسخ
سلام دوستان من دیپلم تجربی دارم بعد از چندین سال موفق به دریافت ویزای مهاجرت خانوادگی شدم ولی وقتی برای خاندن پیش دانشگاهی ندارم و باید با دیپلم سوم به آمریکا برم .
برای ادامه تحصیل و ورود به کالج باید چه کار کنم ؟ برای کسانی که دیپلم یازده ساله دارند چه قوانین و شرایطی اعمال میشود؟
با تشکر
پاسخ
(2011-12-27 ساعت 23:16)8A8I نوشته:  من دارم مدارک دیپلمم و معادل سازی می‌کنم واسه رفتن به کالج ، موسسه‌ای که مدارکم و فرستادم اسمش WES ، بهم گفتن باید ریز نمرات دیپلمم و از ایران واسشون بفرستن منم اینکار و کردم ولی‌ میگن ک باید اصل فارسی باشه و از خود اداره آموزش و پرورش مهر بشه و واسشون بفرستن ،من هم دقیقا همین کار و کردم ولی‌ ترجمه هم توش بود ک ترجمه رو قبلو کاردان ولی‌ فارسی رو نه (یعنی‌ این چیزی ک من از گفته‌هاشون فهمیدم) ، ازشون خواستم با یه کسی‌ ک می‌تونه فارسی حرف بزنه صحبت کنم ولی‌ گفتن ک نداریم می‌خوام بدونم کسی‌ تا حالا اینکار و کرده ، اگه میتونین لطفا کمکم کنین، واقعا گیج شدم نمیدونم چیکار کنم ... مرسی‌

سلام . من همین مشکل رو دارم و ارسال و مهر و موم از اموزش پرورش انجام نمیشه لطفا اگر انجام دادین راهنمایی کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
Bell 
سلام
متأسفانه به دلیل اینکه افراد غیر آگاه و نا بلد به کسانی که سوال دارند جواب اشتباه میدن و به پاسخی که میدن پافشاری میکنن، میبینم خیلی ها اطلاعات غلط رو دریافت میکنن و اونا رو از سر دلسوزی به دیگران میگن.
یکی از همین مواردی که اشتباه در بین مردم هست بحث Financial ail و Apply برای کالج هست.
ببینید دوستان Fafsa کاری نداره شما مقیم یا Resident (یک سال و یک روز زندگی در ایالت) داشته اید یا نه و این امر اصلا در مقدار کمک هزینه تحصیلی دخیل نیست.
اما College  ها هستند که این فرق رو میزارن به عنوان مثال Pierce College برای دانش آموزان Resident بابت هر واحد (Unit) چیزی حدود 46 دلار میگیره اما برای دانش آموزان non-Resident بابت هر unit تقریبا 261 دلار میگیرند.
بنابراین اگر در نظر بگیریم که کمک هزینه دولت برای هر سال تحصیلی (Academic year=9months) بین 5 تا 6 هزار دلار تقبل میکنه پس یعنی اگر در طول دو ترم یک دانش آموز non-Resedent  تمام وقت (12 واحد در هر ترک=24واحد) پس 24x261=6264 
بنابراین fafsa خیلی بیشتر از حد به دانش آموزان غیر ساکن کمک میکنه.
اما برای دانش آموزان Resident  چون هر ترم 46 دلار هست پس 24x46=1104 و بقیه اش رو به صورت قسط به دانش آموز برمیگردونه که بهش میگن Refund
امیدوارم شفاف توضیح داده باشم
سوالی بود بپرسید
میلاد
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، shiva banoo ، m_vaziran ، maryam.azad ، Essy ، samane1363
(2016-01-20 ساعت 11:08)milad1995 نوشته:  سلام
متأسفانه به دلیل اینکه افراد غیر آگاه و نا بلد به کسانی که سوال دارند جواب اشتباه میدن و به پاسخی که میدن پافشاری میکنن، میبینم خیلی ها اطلاعات غلط رو دریافت میکنن و اونا رو از سر دلسوزی به دیگران میگن.
یکی از همین مواردی که اشتباه در بین مردم هست بحث Financial ail و Apply برای کالج هست.
ببینید دوستان Fafsa کاری نداره شما مقیم یا Resident (یک سال و یک روز زندگی در ایالت) داشته اید یا نه و این امر اصلا در مقدار کمک هزینه تحصیلی دخیل نیست.
اما College  ها هستند که این فرق رو میزارن به عنوان مثال Pierce College برای دانش آموزان Resident بابت هر واحد (Unit) چیزی حدود 46 دلار میگیره اما برای دانش آموزان non-Resident بابت هر unit تقریبا 261 دلار میگیرند.
بنابراین اگر در نظر بگیریم که کمک هزینه دولت برای هر سال تحصیلی (Academic year=9months) بین 5 تا 6 هزار دلار تقبل میکنه پس یعنی اگر در طول دو ترم یک دانش آموز non-Resedent  تمام وقت (12 واحد در هر ترک=24واحد) پس 24x261=6264 
بنابراین fafsa خیلی بیشتر از حد به دانش آموزان غیر ساکن کمک میکنه.
اما برای دانش آموزان Resident  چون هر ترم 46 دلار هست پس 24x46=1104 و بقیه اش رو به صورت قسط به دانش آموز برمیگردونه که بهش میگن Refund
امیدوارم شفاف توضیح داده باشم
سوالی بود بپرسید
میلاد
ممنون ميلاد عزيز از توضيحات كاملتون من يه سوالي داشتم پسر من در زمان ورودمان به آمريكا به احتمال زياد در حال خواندن پيش دانشگاهي يا همان كلاس ١٢ ميباشد و ما مجبوريم حدودا نيمه كاره درسشونو رها كنتد و در امريكا ادامه بدن ، لطف ميكنيد يه راهنمايي كلي بفرماييد كه ما بايد از كجا شروع كنيم و كمترين هزينه را پرداخت كنيم . صمناً مقصد ما فلوريدا و سن پسرم در زمان ورود ١٨ سال تمام خواهد بود. ممنون از محبتتون
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam.azad
(2016-01-20 ساعت 16:32)m_vaziran نوشته:  ممنون ميلاد عزيز از توضيحات كاملتون من يه سوالي داشتم پسر من در زمان ورودمان به آمريكا به احتمال زياد در حال خواندن پيش دانشگاهي يا همان كلاس ١٢ ميباشد و ما مجبوريم حدودا نيمه كاره درسشونو رها كنتد و در امريكا ادامه بدن ، لطف ميكنيد يه راهنمايي كلي بفرماييد كه ما بايد از كجا شروع كنيم و كمترين هزينه را پرداخت كنيم . صمناً مقصد ما فلوريدا و سن پسرم در زمان ورود ١٨ سال تمام خواهد بود. ممنون از محبتتون

من توصیه میکنم که پسر شما دبیرستان ایران رو تموم کنند و حد اقل دیپلم ایران رو هم داشته باشند
اینجوری حد اقل مدرک دیپلم رو دارند.
حقیقتا قوانین ایالت به ایالت فرق میکنه ولی این رو مطمئن هستم که اگر بتونید ثابت کنید که چون تازه وارد هستید و جزو خانواده های کم درآمد(low income) هستید یا اصلا از شما پول نمیگیرند یا خیلی خیلی کم میگیرند. بهترین مرجع برای اینجور چیزا Financial office هر college یا university هست.
اونا شاید برنامه  Fee waiver (تو لس آنجلس میدونم که هست) پیشنهاد کنند که هزینه کلاس ها  واحد ها رو wave میکنن.
اما یادتون باشه که دیپلم خیلی مهمه.
سوالی داشتید باز هم بپرسید با کمال میل پاسخ خواهم داد
میلاد
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، maryam.azad
(2016-01-20 ساعت 22:40)milad1995 نوشته:  
(2016-01-20 ساعت 16:32)m_vaziran نوشته:  ممنون ميلاد عزيز از توضيحات كاملتون من يه سوالي داشتم پسر من در زمان ورودمان به آمريكا به احتمال زياد در حال خواندن پيش دانشگاهي يا همان كلاس ١٢ ميباشد و ما مجبوريم حدودا نيمه كاره درسشونو رها كنتد و در امريكا ادامه بدن ، لطف ميكنيد يه راهنمايي كلي بفرماييد كه ما بايد از كجا شروع كنيم و كمترين هزينه را پرداخت كنيم . صمناً مقصد ما فلوريدا و سن پسرم در زمان ورود ١٨ سال تمام خواهد بود. ممنون از محبتتون

من توصیه میکنم که پسر شما دبیرستان ایران رو تموم کنند و حد اقل دیپلم ایران رو هم داشته باشند
حقیقتا قوانین ایالت به ایالت فرق میکنه ولی این رو مطمئن هستم که اگر بتونید ثابت کنید که چون تازه وارد هستید و جزو خانواده های کم درآمد(low income) هستید یا اصلا از شما پول نمیگیرند یا خیلی خیلی کم میگیرند. بهترین مرجع برای اینجور چیزا Financial office هر college یا university هست.
اونا شاید برنامه  Fee waiver (تو لس آنجلس میدونم که هست) پیشنهاد کنند که هزینه کلاس ها  واحد ها رو wave میکنن.
میلاد
ممنون ميلاد عزيز ولي ما ناچاراً بايد مهاجرت كنيم و ناچاراً كلاس ١٢ ( پيش دانشگاهي ) نيمه كاره خواهد شد ولي من شنيدم كه براي استفاده از تخفيفات هزينه دانشگاه يا كالج instate شدن است ، پس اگه اين مورد صحت داشته باشه خيلي خوبه كه پسرم سال آخر دبيرستان را اونجا بخونه كه هم ديپلم امريكا باشه و هم زبانش قويتر بشه و از همه مهمتر instate بشه كه هزينه دانشگاهش مطابق افراد مقيم در ايالت بشه !! نظر شما چيه ؟؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-21 ساعت 01:26)m_vaziran نوشته:  
(2016-01-20 ساعت 22:40)milad1995 نوشته:  

میلاد
ممنون ميلاد عزيز ولي ما ناچاراً بايد مهاجرت كنيم و ناچاراً كلاس ١٢ ( پيش دانشگاهي ) نيمه كاره خواهد شد ولي من شنيدم كه براي استفاده از تخفيفات هزينه دانشگاه يا كالج instate شدن است ، پس اگه اين مورد صحت داشته باشه خيلي خوبه كه پسرم سال آخر دبيرستان را اونجا بخونه كه هم ديپلم امريكا باشه و هم زبانش قويتر بشه و از همه مهمتر instate بشه كه هزينه دانشگاهش مطابق افراد مقيم در ايالت بشه !! نظر شما چيه ؟؟!

ببینید دبیرستان های public که کلن رایگان هستند تازه نهار و صبحونه هم میدن :-)
پس مشکلی با دبیرستان نیست اما در نظر بگیرید که حتما زیر 18 سال باشند اگه اینطور نیست و مدرسه گفت که نمیشه شما سعی خودتون رو بکنید که بشه یعنی اصرار کنید احتمالا جواب میده.
اگر گفتند که باید بره Adult School ( مدرسه بزرگسالان) حتما مخالفت کنید چون هیچ فایده ای از نظر زبانی نداره.
مسئله بعدی فارغ التحصیل شدن هست (Graduation). هرکسی وارد دبیرستان میشه اگه بخواد دیپلم بگیره  باید یه سری کلاس ها که از ایران قبول نمیکنن رو بگیره مثل تاریخ آمریکا، ادبیات انگلیسی، اقتصاد، اجتماعی و ورزش. همه شون به غیر از ادبیات انگلیسی رو شاید بشه تو یک ترم خوند ولی انگلیسی خیلی بیشتر طول میکشه.
به این خاطر هست که من خیلی پیشنهاد میکنم که پسر شما دیپلم بگیرند که حد اقل بگن من دیپلم دارم و موقع کار دچار مشکل نشن.
دیپلم اینجا هم همونطور که گفتم اگر بخوان بگیرن یا باید حداقل 2 سال وقت بزارن و از همه کارشون بزنن که کلاس ها رو زودتر تموم کنن یا برن Adult School که من نرفتم و نمیدونم.
این که میگم باید وقت بزارند از روی تجربه شخصی میگم.
من خودم سوم دبیرستان رو که تموم کردم دیپلم گرفتم اومدیم آمریکا رفتم دبیرستان دوباره چون 17 سالم بود قبولم کردند و اینکه اصن نگفتم دیپلم دارم. یه سال ESL خوندم و بعد کلاسهای لازم رو گرفتم و همزمان Alternative School هم ثبت نام کردم برای زبان
Alternative School یه مدرسه ست که معمولا کنار یا تو خود دبیرستان ها هست که اگر سریع تر و بیشتر کار کنیم و پکیج های سوال و جواب رو تموم کنیم و امتحان ش رو بدیم میتونیم کلاس ها رو زود تر تموم کنیم. کاری که من خودم انجام دادم. 
البته شما همه اینا رو  بپرسید ممکنه ایالت فلوریدا یا اون مدرسه چنین چیزی نباشه.
امیدوارم هر تصمیمی که میگیرید موفق باشید
بازم سوالی بود هستم
میلاد
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: maryam.azad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان