کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ورود به کالج یا دبیرستان
(2010-12-20 ساعت 00:51)maxsupermax نوشته:  Smileسلام یاران همراه
می خواستم جنبه های دیگر از این تاپیک را برای شما عنوان کنم
ببیند دوستان :
1- کالج فقط منظور دبیرستان یا شبیه به آن نیست برای بچه ها. چرا؟
چون بسیار افرادی که در رشته تخصصی کارشناسی /ارشد و با سابقه پیشین خوب کاری موفق در کاری همسان با ایران در خارج از کشور موفق نشده اند ولی باگذراندن برخی دوره های کوتاه یا میان مدت کالجی (شبیه به فنی خودمان) تخصص مورد نیاز آن محیط بدست آمده که پول ساز بوده و کارآمدی خویش را اثبات نموده
2-برخی کالج ها رایگان دوره هایی ارائه می دهند که آن رشته اقبال عمومی نداشته ولی پیش نیازی ارزنده برای رشته های تحصیلی و کاری خاص است که پس از کسب تجربه عملی . راه گشا و آینده دار است.
3- مدارک کالج ها در آمریکا معتبر تر از بسیاری از مدارک علمی ما در ایران از بابت ارزشگذاری است و مورد قبول برای اقصا نقاط آمریکا و جهان برای کار و یا ادامه تحصیل ...
Smile در نتیجه خودم و شما را توصیه به گذراندن حتی یک دوره از این دوره ها می کنم
به امید رفاه و موفقیت برای همگان

سلام دوست عزیز ممنون میشم اگر اطلاعاتی در مورد valley college  دارید در اختیار من قرار بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
Toungue 
(2016-01-24 ساعت 02:17)soufia نوشته:  Fassa بجای ما پرداخت میکنه ولی باید بعد از فارغ‌التحصیل شدن با بهره بهشون برگرده، اینجا یک امتحانی هست بنام ACT یا SAT مثل کنکور خودمون اگر نمره شما خوب باشه بیشتر کالج ها بهتون شهریه تحصیلی میدن scholarship ولی باز باید زبانتان خوب باشه و با counselor هم مشاوره کنید!

اینطور نیست.
پولی که fafsa میده pell grant هست. برخلاف وام  (loan) که بعد از تمام شدن تحصیل باید بپردازید pell grant لازم نیست برگرده(منبع)
درواقع کالج حتی 1 دلار هم به دانش آموز نمیده و این دولت هست که تمام هزینه ها رو پرداخت میکنه(FAFSA=[font=arial, sans-serif]Free Application for Federal Student Aid[/font]
شرایط هر دانشگاه و کالجی هم برای دادن scholarship فرق میکنه. یکی میگه ACT تست بده یکی میگه SAT تست بده یکی میگه جفتشون با هم یکی میگه هیچکدوم فقط باید تو Honors program باشی و از اینجور حرفا.
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، قصه گو ، maryam.azad ، samane1363
دوستان تجربه خودم رو میگم در مورد ففسا و امتحانات SAT و ACT بنده در نوادا هستم الان برای دانشگاه UNLV و UNR اقدام کردم هر دو یکی از نمره های SAT یا ACT رو میخواستن اما اگر GPA از 3.2 بالاتر باشه اصلا بهش نگاه هم نمیکنن و قبولیتون 100% هست توی این دو دانشگاه اما وقتی میری مشاور رو ببینی که برات کلاس هایی که میخوای رو انتخاب کنی و یه سری کارهای دیگه اونجا این امتحان ها به دردت میخوره اگر نمره بالایی توی SAT یا ACT داشته باشی کلاس انگلیسی و ریاضی که باید برداری رو میتدنی کلاس بالاتری برداری مثلا مثلا به جای کلاس English 102 میتونی English 104 برداری (اسم کلاس ها فرضی هست و فقط برای مثال گفتم اصلا English 104 وجود نداره XD)

اما ففسا اگر فقط 30 دقیقه وقت بزارید و فرم رو پر کنید در اخر بهتون میگه که چقدر دولت میتونه بهتون GRANT بده شما این گرنت رو نمیخواد برگردونید به هیچ عنوان ...میشه یجورایی گفت گرنت پول مجانی هست که دولت به دانشگاه میده برای شما. اما پایینش یه چیزه دیگه ای که میگه بهتون اینه که اگر این گرنتی که بهتون میدیم کافی نیست میتونید LOAN هم بگیرید که این LOAN رو باید برگردونید .
برای بنده اینطوری بود : pell grant: $6850 و Loan:$11000
اما بازم توجه کنید که این رقمی که بهتون میده 100% نیست و اصل رقمی که میتونن بهتون بدن رو بعد از اینکه فرمتون رو نگاه کردن و تحقیقات رو انجام دادن (یک یا دو هفته) به ایمیلتون میفرستن.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: milad1995 ، قصه گو ، nora ، maryam.azad ، lighthouse
با سلام به همه دوستان
من با خانواده دارم ميام ايرواين براى يك ماه ديگه، اگه دوستان كسى درباره كالجهاى انجا اطلاعاتى داره ممنون ميشم من را راهنماى بكنه.
اين كالجها چطور هستند؟ ممنون
Santiago canyon college & Irvine valley college & orange cost college & saddleback & heritage college
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه. سوالی داشتم ک اگر عزیزان لطف کنند جواب بدن خیلی ممنون میشم.
من 19 سالمه و دیپلم سوم دبیرستان رو دارم اما بناب دلایلی نتونستم پیش دانشگاهی رو تموم کنم. و دو سال هست ک درس نخوندم و تا چندین ماه آینده ب آمریکا میرم. سوال من از عزیزان اینه که آیا برای رفتن ب کالج نیاز به مدرک پیش دانشگاهی هست؟ یا با همون دیپلم سوم دبیرستان میتونم ادامه بدم؟???
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-19 ساعت 19:26)nedahatami نوشته:  سلام به همه. سوالی داشتم ک اگر عزیزان لطف کنند جواب بدن خیلی ممنون میشم.
من 19 سالمه و دیپلم سوم دبیرستان رو دارم اما بناب دلایلی نتونستم پیش دانشگاهی رو تموم کنم. و دو سال هست ک درس نخوندم و تا چندین ماه آینده ب آمریکا میرم. سوال من از عزیزان اینه که آیا برای رفتن ب کالج نیاز به مدرک پیش دانشگاهی هست؟ یا با همون دیپلم سوم دبیرستان میتونم ادامه بدم؟???

سلام.برای کالج نیازی به پیش دانشگاهی نداری.موفق باشی
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، nedahatami
(2016-11-20 ساعت 08:31)lighthouse نوشته:  
(2016-11-19 ساعت 19:26)nedahatami نوشته:  سلام به همه. سوالی داشتم ک اگر عزیزان لطف کنند جواب بدن خیلی ممنون میشم.

خیلی ممنون از جوابی م دادید. متشکرم. سوال دیگه ای ک داشتم اینه ک آیا من ک سیتیزن میرم از سازمان ملل ترکیه، نیاز به امتحان تافل یا آیلتس دارم؟؟؟ Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-24 ساعت 11:08)ps5 نوشته:  دوستان تجربه خودم رو میگم در مورد ففسا و امتحانات SAT و ACT بنده در نوادا هستم الان برای دانشگاه UNLV و UNR اقدام کردم هر دو یکی از نمره های SAT یا ACT رو میخواستن اما اگر GPA از 3.2 بالاتر باشه اصلا بهش نگاه هم نمیکنن و قبولیتون 100% هست توی این دو دانشگاه اما وقتی میری مشاور رو ببینی که برات کلاس هایی که میخوای رو انتخاب کنی و یه سری کارهای دیگه اونجا این امتحان ها به دردت میخوره اگر نمره بالایی توی SAT یا ACT داشته باشی کلاس انگلیسی و ریاضی که باید برداری رو میتدنی کلاس بالاتری برداری مثلا مثلا به جای کلاس  English 102 میتونی  English 104 برداری (اسم کلاس ها فرضی هست و فقط برای مثال گفتم اصلا English 104 وجود نداره XD)

اما ففسا اگر فقط 30 دقیقه وقت بزارید و فرم رو پر کنید در اخر بهتون میگه که چقدر دولت میتونه بهتون GRANT بده شما این گرنت رو نمیخواد برگردونید به هیچ عنوان ...میشه یجورایی گفت گرنت پول مجانی هست که دولت به دانشگاه میده برای شما. اما پایینش یه چیزه دیگه ای که میگه بهتون اینه که اگر این گرنتی که بهتون میدیم کافی نیست میتونید LOAN هم بگیرید که این LOAN رو باید برگردونید .
اما بازم توجه کنید که این رقمی که بهتون میده 100% نیست و اصل رقمی که میتونن بهتون بدن رو بعد از اینکه فرمتون رو نگاه کردن و تحقیقات رو انجام دادن (یک یا دو هفته) به ایمیلتون میفرستن.
دوست عزیز میشه یک سوال را به روشنی توضیح بدهید چون هرچه سایت های دانشگاهی رو چک میکنم بیشتر گیج میشم
برای ورود به یک رشته دانشگاهی یا کالج ایا نمره زبان لازم است و این GPAچیست و ایا نمرات دانشگاهی ایران مورد قبول است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-20 ساعت 22:13)Saeed rezaee نوشته:  
(2016-01-24 ساعت 11:08)ps5 نوشته:  دوستان تجربه خودم رو میگم در مورد ففسا و امتحانات SAT و ACT بنده در نوادا هستم الان برای دانشگاه UNLV و UNR اقدام کردم هر دو یکی از نمره های SAT یا ACT رو میخواستن اما اگر GPA از 3.2 بالاتر باشه اصلا بهش نگاه هم نمیکنن و قبولیتون 100% هست توی این دو دانشگاه اما وقتی میری مشاور رو ببینی که برات کلاس هایی که میخوای رو انتخاب کنی و یه سری کارهای دیگه اونجا این امتحان ها به دردت میخوره اگر نمره بالایی توی SAT یا ACT داشته باشی کلاس انگلیسی و ریاضی که باید برداری رو میتدنی کلاس بالاتری برداری مثلا مثلا به جای کلاس  English 102 میتونی  English 104 برداری (اسم کلاس ها فرضی هست و فقط برای مثال گفتم اصلا English 104 وجود نداره XD)

دوست عزیز میشه یک سوال را به روشنی توضیح بدهید چون هرچه سایت های دانشگاهی رو چک میکنم بیشتر گیج میشم
برای ورود به یک رشته دانشگاهی یا کالج ایا نمره زبان لازم است و این GPAچیست و ایا نمرات دانشگاهی ایران مورد قبول است؟

GPA همون معدل کل شما هست ... اگر تمام نمره هاتون 20 بوده توی ایران پس میشه همون A امریکا و GPA میشه 4 (4 مکس هست ) حالا اگر تمام نمره هاتون 18 بوده که میشه B امریکا و GPA میشه 3 و C میشه 2 و D میشه 1 و F هم که 0 ... اگر مدرک دانشگاهی توی ایران دارید و میخواید بیاید ادامه تحصیل بدید باید یکسری امتحان ها هست که باید برداری و من خیلی توی این ها وارد نیستم اما اگر با دیپلم ایران بیای اونا فقط دیپلمت رو میگیرن و میتونی بری کالج و و قبل از اینکه کلاس رو برداری امتحان ریاضی و زبان میدی که بفهمن توی کدوم کلاس باید بزارنت. و معمولا کسایی که از ایران میان و با دیپلم ایران میخوان برن دانشگاه باید برن کالج های دو ساله و دانشگاه های 4 ساله معمولا قبول نمیشن به خاطر اینکه کسایی که اینجا دبیرستان میرن سال اخر دو تا امتحان میدن SAT و ACT که دانشگاه های 4 ساله این دو رو حتما میخوان با اینکه اگر GPA بالاتر از 3.2 باشه معمولا قبول میشید توی دانشگاه 4 ساله اما بازم اونا این دو امتحان رو نیاز دارن که توی سیستم وارد کنن نمراتش رو.
نمرات دانشگاهی ایران قابل قبول هست خیلی هاش باید بیاید با دانشگاه ها حرف بزنید در مورد اون.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeed rezaee
(2016-11-20 ساعت 20:09)nedahatami نوشته:  
(2016-11-20 ساعت 08:31)lighthouse نوشته:  

خیلی ممنون از جوابی م دادید. متشکرم. سوال دیگه ای ک داشتم اینه ک آیا  من ک سیتیزن میرم از سازمان ملل ترکیه، نیاز به امتحان تافل یا آیلتس دارم؟؟؟ Sad

برای ورود به کالج نیازی به تافل یاایلتس نیست.فقط بایدازمون تعیین سطح بدین که ببینن ایا واحدهای زبان پیش نیازهم لازمه بگذرونیدیاخیر؟که اگرنیازباشه بگذرونیدباید واحدهای زبان eslکردیت دار را بگذرونید.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، nedahatami ، sahar2016
(2016-11-21 ساعت 11:39)lighthouse نوشته:  
(2016-11-20 ساعت 20:09)nedahatami نوشته:  
(2016-11-20 ساعت 08:31)lighthouse نوشته:  سلام.برای کالج نیازی به پیش دانشگاهی نداری.موفق باشی

خیلی ممنون از جوابی م دادید. متشکرم. سوال دیگه ای ک داشتم اینه ک آیا  من ک سیتیزن میرم از سازمان ملل ترکیه، نیاز به امتحان تافل یا آیلتس دارم؟؟؟ Sad

برای ورود به کالج نیازی به تافل یاایلتس نیست.فقط بایدازمون تعیین سطح بدین که ببینن ایا واحدهای زبان پیش نیازهم لازمه بگذرونیدیاخیر؟که اگرنیازباشه بگذرونیدباید واحدهای زبان eslکردیت دار را بگذرونید.
ممنون از شما بزرگوار Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، sahar2016
(2016-01-22 ساعت 05:27)قصه گو نوشته:  سلام دوستان. اجازه بديد من هم تجربه ي خودمون رو در مورد دخترم بگم. دخترم سال سوم رو تموم كرد و ديپلم گرفت .ديپلم را جدا و سه سال آخر دبيرستان را جدا ترجمه كرديم. چون تصميم قطعي براي ورود به دبيرستان يا كالج رو نگرفته بوديم. گفتيم اگه رفت دبيرستان كه اصلا نمي گيم ديپلم داره ، اگه رفت كالج اونوقت ديپلم رو ارائه ميديم. دو سه روز قبل از باز گشايي مدارس اومديم آمريكا. و بعد از فكر كردن هاي متوالي! تصميم به دبيرستان شد. اول از همه مدرك مي خواستن دال بر سكونت در ناحيه ي مورد نظر. بعد از موافقت يه وقت مشاوره دادن و دخترم بهشون گفت براي گرفتن ديپلم چه درس هايي رو بايد بگيرم؟ مشاور با توجه به دروسي كه توي ايران گذرونده بود، بهش گفت تاريخ و ادبيات انگليسي و انگليسي براي مهاجرين و كلاس بهداشت و يه درس علمي مثل رياضي و علوم و فيزيك و شيمي، خلاصه چند درس ديگه كه از ساعت هفت صبح شروع ميشد و تا دو نيم ادامه داشت، به علاوه ي اينكه تاريخ آنلاين و به قيمت صد و چهل دلار بود!!!!! ما گيج و ويج شديم. گفتيم اين كه شد همون سيستم ايران ، همش درس، نه هنري ، نه ورزشي. يك روز به اين شكل ادامه پيدا كرد، فرداش به مشاور گفتيم ميشه به جاي يكسال، دو سال درس بخونه؟! گفت البته. و برنامه شد از ساعت هشت تا دو و نيم با كلاس پيانو و ورزش و آشپزي و تئاتر و ...اگه ميرفت كالج مسئله فرق مي كرد و ما بايستي پول دو برابر بابت هر واحدي ميداديم. اما الان رايگانه. و درس هايي برداشته كه انگار توي كالجه! همون AP. يعني پيشرفته. رياضي و شيمي رو انتخاب كرد. كلاس انگليسي براي مهاجرين هم يك ترم بيشتر طول نكشيد ، چون زبانش خوب بود. و دوستانش هم از همون كلاس هستن. بعد از يكسال رفت روي صحنه و تئاتر بازي كرد!! عالي بود. دبيرستان رفتن اين امتياز رو داشت كه اولا توي اجتماع آمريكا قرار گرفت و دوما زبانش خيلي پيشرفت كرد ، يادمه پارسال يك سخنراني در مورد ايران انجام داد. خلاصه اينكه ما عجله اي واسه دانشگاه رفتنش نداشتيم و پايه اش حسابي محكم شد.

با تشکر از شما دوست گرامی.پسر من هم دقیقا شریط دختر خانم شما رو داره.یعنی الان داره سوم دبیرستان را می خونه و ما بعد از امتحانات پایان ترم انشاله به امریکا میآییم.با توجه به توضیحات شما فقط یک سوال برام پیش اومد و اون اینکه اگر قرار باشه سال چهارم دبیرستان رو در دو سال تموم کنه،سنش از 18 تجاوز می کنه چون پسر من نیمه دومیه.این مسئله مشکلی ایجاد نمی کنه که بگن چون سنش بیشتر از 18 شده دبیرستان نا تمام بمونه و مجبورش کنن که بره Adult school.
از شما و سایر دوستان که دراین زمینه اطلاعاتی دارن ممنون می شم که راهنمایی کنید.در ضمن مقصد ما ارواین هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
خدمت kids عزيز عرض كنم كه هيچ مشكلي از نظر سني پيش نمياد. دختر من هم هفده سال و نيمش بود كه شروع كرد و نوزده سال و سه ماه داشت كه از دبيرستان فارغ التحصيل شد. به هر حال يكسال دبيرستان رو بره بد نيست ، چون اينطوري هزينه ي كالج رو مثل بقيه ي شهروندان ميده. اما اگه وضع ماليتون خوبه، ميتونيد از همون كالج شروع كنيد.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، kids

دوست عزیزم سلام امیدوارم در درسهاتون موفق باشید این گرنت و لونی که شما فرمودید ایا فقط برای یکسال هست یا کل چهار سال و اینکه آیا با این پول قیمت واحدهای درسیتون رو می پردازید
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-01 ساعت 16:09)sahar2016 نوشته:  

دوست عزیزم سلام امیدوارم در درسهاتون موفق باشید این گرنت و لونی که شما فرمودید ایا فقط برای یکسال هست یا کل چهار سال و اینکه آیا با این پول قیمت واحدهای درسیتون رو می پردازید

فقط برای یکسال هست و این پول رو کلا میدن به دانشگاه پس بله با این پول قیمت درس ها رو میپردازیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان