کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به نیوزلند و راه های آن
(2011-08-09 ساعت 11:25)SARA-GH نوشته:  
(2011-08-08 ساعت 22:39)ParsTrader نوشته:  
(2011-08-08 ساعت 18:39)SARA-GH نوشته:  همسر من استاد دانشگاه با 12 سال سابفه است آیا برای اسسمنت cdr میخواهد؟

سلام
اگر از دانشگاه سراسری ( نه غیر انتفاعی و شاهد و ... ) گرفته باشند نه نیازی نیست اما اگر دانشگاه ازاد بوده چه لیسانس و چه فوق لیسانس باید اسسمنت بگیرند

با تشکر از پاسخ شما

همسر من فارغ التحصيل رشته برق دانشگاه آزاد در مقطع دکتري است آيا جزو مدارک اسسمنت بايد CDR هم داشته باشد؟
سلام
شما نیاز به فول اسسمنت دارید
در وبلاگ زیر به طور کامل توضیح داده است

http://2migrators.blogsky.com/1389/09/11/post-20/
http://2migrators.blogsky.com/1389/04/15/post-16/

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، رامین راد ، mavarfan ، farzad-it ، mohammad.maleki ، OverLord ، msar
این پست در ادامه صحبت اشکان عزیز در تاپیک سوئد هست که بدلیل نا مرتبط بودن با اون تاپیک در اینجا اونو ادامه میدم .
برای مهاجرت به نیوزیلند از طریق تخصص دو روش کلی وجود داره :
1. اقدام به عنوان مهاجرین متخصص
2. اقدام برای ویزای کاری و بعد از 2 سال درخواست دادن برای گرفتن اقامت دائم

1. مهاجرین متخصص :
برای اقدام از این روش بهترین کار این است که همونطور که اشکان عزیز گفتند حداقل مدرک کارشناسی مرتبط داشت(که در اینصورت پرونده شما در لول 7 طبقه بندی میشه) اما اگه تخصص شما جز لیست باشه در صورت داشتن مدارک غیر دانشگاهی معتبر(مانند سیسکو یا مایکروسافت) یا تجربه کاری بالا هم می شه از این روش اقدام کرد که در این صورت پرونده جزئ لول6 محسوب میشه (البته تفاوت این دو لول رو نمی دونم)
البته این رو هم بگم که تعدادی از دانشگاههای ایران احتیاجی به اسسمنت ندارند که لیست اونها در سایت رسمی مهاجرت به نیوزیلند هست
و اما در مورد خودم من کاردانی الکترونیک دارم و حدود 700 ساعت مدرک فنی و حرفه ایی در زمینه کامپیوتر و فعلا هم روی ccna و mcts و گرفتن آیلتس تمرکز کردم و برنامه ام اینه که برای یک دوره زبان به نیوزیلند برم و اونجا برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنم البته اگه بتونم اونجا کار پیدا کنم قطعا اقامت رو میگیرم (وقتی که امتیازاتم رو با استفاده از خود سایت محاسبه کردم و داشتن درخواست کار رو تیک زدم حدود 90 امتیاز به امتیازاتم اضافه شد)
البته نیوزیلند یک روش دیگه هم برای دادن اقامت داره بنام سیلور فرن که تقریبا شبیه لاتاری آمریکا هست در روز 27 اوریل هرکی زودتر ثبت نام کنه و تخصصی داشته باشه که مورد نیاز باشه فورا بهش اقامت میدن و ظرفیتش هم سالی 300 نفر هست البته علاوه بر تخصص باید زیر30 سال هم سن داشت .
پاسخ
(2011-08-19 ساعت 19:06)mavarfan نوشته:  این پست در ادامه صحبت اشکان عزیز در تاپیک سوئد هست که بدلیل نا مرتبط بودن با اون تاپیک در اینجا اونو ادامه میدم .

1. مهاجرین متخصص :
برای اقدام از این روش بهترین کار این است که همونطور که اشکان عزیز گفتند حداقل مدرک کارشناسی مرتبط داشت(که در اینصورت پرونده شما در لول 7 طبقه بندی میشه) اما اگه تخصص شما جز لیست باشه در صورت داشتن مدارک غیر دانشگاهی معتبر(مانند سیسکو یا مایکروسافت) یا تجربه کاری بالا هم می شه از این روش اقدام کرد که در این صورت پرونده جزئ لول6 محسوب میشه (البته تفاوت این دو لول رو نمی دونم)
البته این رو هم بگم که تعدادی از دانشگاههای ایران احتیاجی به اسسمنت ندارند که لیست اونها در سایت رسمی مهاجرت به نیوزیلند هست
و اما در مورد خودم من کاردانی الکترونیک دارم و حدود 700 ساعت مدرک فنی و حرفه ایی در زمینه کامپیوتر و فعلا هم روی ccna و mcts و گرفتن آیلتس تمرکز کردم و برنامه ام اینه که برای یک دوره زبان به نیوزیلند برم و اونجا برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنم البته اگه بتونم اونجا کار پیدا کنم قطعا اقامت رو میگیرم (وقتی که امتیازاتم رو با استفاده از خود سایت محاسبه کردم و داشتن درخواست کار رو تیک زدم حدود 90 امتیاز به امتیازاتم اضافه شد)
البته نیوزیلند یک روش دیگه هم برای دادن اقامت داره بنام سیلور فرن که تقریبا شبیه لاتاری آمریکا هست در روز 27 اوریل هرکی زودتر ثبت نام کنه و تخصصی داشته باشه که مورد نیاز باشه فورا بهش اقامت میدن و ظرفیتش هم سالی 300 نفر هست البته علاوه بر تخصص باید زیر30 سال هم سن داشت .
سلام

در مورد فرق بین لول 6 و 7 باید بگم در بعضی رشته های مهاجرتی برای گرفتن امتیاز سابقه کار و سایر امتیازات اضافی حتما باید لول 7 داشته باشید اگر لول 6 داشته باشید به شما ان امتیازات تعلق نمی گیره
برای نیوزیلند شما خیلی راحت می تونید با همون فوق دیپلم برق که لول 6 هست اقدام کنید چون الان نیوزیلند تکنیسین برق می خواد که داشتن لول 6 برای ان کافی هست و امتیاز سابقه کار و بقیه امتیازات اضافی به شما تعلق می گیره و به نظر من بهتره از همون مدرک استفاده کنید
البته نیوزیلند برای رشته شما حداقل 3 سال سابقه کار احتیاج داره که ان سابقه کار حتما باید بعد از فارغ التحصیلی باشه

اما در صورت استفاده از مدرک مایکروسافت هیچ کدوم از ان امتیاز ها به شما تعلق نمی گیره و امتیاز شما به 100 نمی رسه مگر اینکه ازدواج کرده باشید و خانم شما هم ایلتس 6.5 و لیسانس داشته باشند و برای رشته های ای تی حتما نیاز به لول 7 هست که با مدارک مایکروسافت شما لول 7 نمیدن .

ضمن اینکه رشته شما جزو رشته های مورد درخواست کانادا هم هست .

با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، mavarfan ، رامین راد ، farzad-it ، mohammad.maleki ، mspayam ، OverLord ، mhsenpc ، msar
(2011-08-19 ساعت 19:06)mavarfan نوشته:  این پست در ادامه صحبت اشکان عزیز در تاپیک سوئد هست که بدلیل نا مرتبط بودن با اون تاپیک در اینجا اونو ادامه میدم .

1. مهاجرین متخصص :
با سلام
این راهی که شما انتخاب کردین، راه خوبی به نظر میاد، فقط اگه از همین الان دنبال کار بگردی و ببینی که آیا می تونی قبل از رفتن پیشنهاد کار بگیری خیلی راحت تر می تونی بری. چون اگه با ویزای زبان خوندن بیای، در حین درس خوندن اجازه ی کار نداری و کار پیدا کردن با ویزای شش ماهه ممکنه راحت نباشه.
راستی این هفته، هفته ی ایرانه در نیوزیلند و در یکی از مراکز فرهنگی برنامه های مختلفی برای آشنایی خارجیا با فرهنگ ایران تدارک دیدن. این هم لینکش:

http://www.migratingkitchen.org/2011-exhibition/iran
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، ParsTrader ، OverLord ، mavarfan ، mahannn4779 ، msar
سلام خسته نباشید ممنون از نوشته های خوبتون
من 30 سالمه. ترم 3 کارشناسی ارشد صنایع از دانشگاه ازاد تهران جنوب هستم. لیسانسم رو هم سال 82 با معدل 14.10 از همین دانشگاه گرفتم. 6 سال هم سابقه کار مرتبط دارم.
از 6 ماه دیگه میرم دنبال ایلتس (بعد ترم) فکر میکنید می تونم در مهاجرت به نیوزیلند موفق باشم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-08-22 ساعت 15:26)robinhood_south نوشته:  سلام خسته نباشید ممنون از نوشته های خوبتون
من 30 سالمه. ترم 3 کارشناسی ارشد صنایع از دانشگاه ازاد تهران جنوب هستم. لیسانسم رو هم سال 82 با معدل 14.10 از همین دانشگاه گرفتم. 6 سال هم سابقه کار مرتبط دارم.
از 6 ماه دیگه میرم دنبال ایلتس (بعد ترم) فکر میکنید می تونم در مهاجرت به نیوزیلند موفق باشم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام
دوست عزیز اگر شما به خودتون زحمت کمی مطالعه را میدادید در صفحه اول پست 6 من رشته هایی که از ایران می تونند اقدام کنند را نوشتم
با مهندسی صنایع نمی توان از ایران اقدام کرد مگر اینکه پیشنهاد کاری از نیوزیلند داشته باشید که بدست اوردن ان از ایران بسیار دشوار است .
بنابراین بهتر است به فکر کشور دیگری باشید

با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، ابی22 ، mspayam ، OverLord ، mavarfan ، saman_aryan2012 ، msar
همسر من فوق ليسانس عمران-سازه داره از دانشگاه تهران و 10-12 سال هم سابقه در راهسازي و مديريت پروژه هاي ورزشي داره خودم هم مهندسي كشاورزي از دانشگاه سراسري و فوق ار آزاد دارم با 4 سال سابقه كار....همسرم سطح زبانش پايينه اما من ميتونم راحت آيلتس جنرال 7 بگيرم....حالا ميخواستم بپرسم آيا داشتن آيلتس براي همسرم اجباريه؟( سنش هم36 هست و خودم 28) اگر اجباريه ما چقدر وقت داريم كه مدرك زبان رو ارائه كنيم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2011-08-23 ساعت 00:33)baran2020 نوشته:  همسر من فوق ليسانس عمران-سازه داره از دانشگاه تهران و 10-12 سال هم سابقه در راهسازي و مديريت پروژه هاي ورزشي داره خودم هم مهندسي كشاورزي از دانشگاه سراسري و فوق ار آزاد دارم با 4 سال سابقه كار....همسرم سطح زبانش پايينه اما من ميتونم راحت آيلتس جنرال 7 بگيرم....حالا ميخواستم بپرسم آيا داشتن آيلتس براي همسرم اجباريه؟( سنش هم36 هست و خودم 28) اگر اجباريه ما چقدر وقت داريم كه مدرك زبان رو ارائه كنيم؟؟؟

ارائه ایلتس برای فرد متقاضی اصلی اجباری است و اگر همسر ایشان در صورتی که بخواهند از 20 امتیاز اضافی استفاده کنند باید ایلتس ارائه کنند

الان برای نیوزیلند با مدرک کشاورزی نمی توان اقدام کرد ولی با مدرک عمران از ایران میشه ارائه کرد بنابراین همسرتون چون متقاضی اصلی مهاجرت میشوند حتما باید ایلتس 6.5 ارائه کنند و در صورتی که شما هم مدرک ایلتس داشته باشید همسر شما 20 امتیاز بیشتر می گیرند
داشتن مدرک ایلتس هم از همان ابتدا لازم می باشد یعنی همسر شما اول باید ایلتس بگیرند بعد اپلای کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، mspayam ، farzad-it ، OverLord ، mavarfan ، baran2020 ، msar
درود دوستان عزيز.
براي مهاجرت به نيوزيلند معدل ليسانس بايد 15 به بالا باشه؟يا مهم نيست اصلا؟
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
پاسخ
(2011-08-23 ساعت 23:05)farzad-it نوشته:  درود دوستان عزيز.
سلام
بستگی داره اگر دانشگاه سراسری ( نه غیر انتفاعی و علمی کاربردی و .. ) نه نیازی نیست اگر دانشگاه ازاد شهر تهران باشه بالای 14 اگر داشنگاه ازاد شهر های کوچک و یا دانشگاه غیر انتفاعی و... باشه معمولا بالای 15 می خوان البته اول اسسمنت می گیرید اگر به شما لول 7 دادند که هیچ مشکلی نیست اگر لول 6 بدند نشون میده مدرک را در حد فوق دیپلم قبول دارند نه بیشتر
البته همانطور که گفتم برای دانشگاههای سراسری را قبول دارند و شرط معدل ندارند

پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، mavarfan ، farzad-it ، ابی22 ، baran2020 ، msar
(2011-08-24 ساعت 00:19)ParsTrader نوشته:  
سلام
بستگی داره اگر دانشگاه سراسری ( نه غیر انتفاعی و علمی کاربردی و .. ) نه نیازی نیست اگر دانشگاه ازاد شهر تهران باشه بالای 14 اگر داشنگاه ازاد شهر های کوچک و یا دانشگاه غیر انتفاعی و... باشه معمولا بالای 15 می خوان البته اول اسسمنت می گیرید اگر به شما لول 7 دادند که هیچ مشکلی نیست اگر لول 6 بدند نشون میده مدرک را در حد فوق دیپلم قبول دارند نه بیشتر

سلام

سلام
من فوق لیسانس انیمیشن دارم,سابقه کار هم دارم,پیش یک وکیل مهاجرت رفتم گفت بین کشور های مهاجر پذیر رشته تو فقط توی لیست نیوزلند هست و برای تو این کشور برای مهاجرت مناسب تر هست.الان دارم برای گرفتن مدرک ایلتس می خونم.
نمی دونم واقعا نیوزلند نسبت به کشورایی مثل استرالیل یا کانادا برای مهاجرت هم رشته ای های من مناسب تر هست یا نه؟
و نکته دیگه اگه من با یک ویزای دانشجویی دوره زبان بیام اونجا و در خواست اقامت بدم بهتره یا اینکه همین ایران ایلتس بگیرم و اینجا از طریق وکیل درخواست بدم؟؟
این وکیلها اینجا دروغ زیاد می گن,می گن که مدارک کامل به ما بدی بین 6 تا حداکثر 9 ماه اقامت برات می گیریم.
واقعا در ست هست یا نه؟؟لطفا راهنمایی کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، farzad-it ، mahannn4779 ، mhsenpc ، msar
(2011-08-28 ساعت 04:31)Knights نوشته:  
(2011-08-24 ساعت 00:19)ParsTrader نوشته:  

سلام

سلام
من فوق لیسانس انیمیشن دارم,سابقه کار هم دارم,پیش یک وکیل مهاجرت رفتم گفت بین کشور های مهاجر پذیر رشته تو فقط توی لیست نیوزلند هست و برای تو این کشور برای مهاجرت مناسب تر هست.الان دارم برای گرفتن مدرک ایلتس می خونم.
نمی دونم واقعا نیوزلند نسبت به کشورایی مثل استرالیل یا کانادا برای مهاجرت هم رشته ای های من مناسب تر هست یا نه؟
و نکته دیگه اگه من با یک ویزای دانشجویی دوره زبان بیام اونجا و در خواست اقامت بدم بهتره یا اینکه همین ایران ایلتس بگیرم و اینجا از طریق وکیل درخواست بدم؟؟
این وکیلها اینجا دروغ زیاد می گن,می گن که مدارک کامل به ما بدی بین 6 تا حداکثر 9 ماه اقامت برات می گیریم.
واقعا در ست هست یا نه؟؟لطفا راهنمایی کنین
سلام
بله الان نیوزیلند برای رشته های انیمیشن موقعیت کاری خوبی داره .
اما در مورد وکیل خودتون درست فکر کردید وکیل ها دروغ زیاد میگن و اون 6 تا 9 ماه هم دروغ شاخدار هست. از ایران اقدام کنید حداقل 1.5 سال طول میکشه
من هم نظرم اینه که شما ایلتس 6.5 از ایران بگیرید و برای دوره های زبان در انجا ثبت نام کنید هم اینطوری زبان شما خیلی قوی میشه هم با محیط اشنا میشید هم اینکه از نیوزیلند در طول دوره تحصیل اقدام میکنید ان موقع ظرف 6 تا 9 ماه کارتون درست میشه تازه در ان مدت می تونی پیشنهاد کار هم پیدا کنید
با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، farzad-it ، mavarfan ، ابی22 ، mhsenpc ، msar
(2010-12-29 ساعت 02:36)ParsTrader نوشته:  سلام
نیوزلند بر خلاف کشورهای دیگر برای مدارک تحصیلی شرایط خاصی اعمال می کند به همین علت اکثر رشته های مهندسی را از ایران قبول نمی کند
مانند رشته های مهندسی صنایع پتروشیمی مکانیک شیمی مواد و متالوژی کشاورزی و....
اما در عوض رشته هایی را می پذیرد که کانادا اصلا نمی گیرد و در استرالیا هم اولویتهای اخر هستند وبسیاری شاید ندانند که با رشته تحصیلی که دارند در صورت داشتن 2 سال سابقه کار مرتبط می توانند برای نیوزیلند اقدام کنند
این رشته ها را اینجا نام میبرم تا شاید بدرد شخصی بخورد و بتواند از ان استفاده نماید
1- مهندس IT
2-مهندس ICT
3-علوم کامپیوتر و مهندسی نرم افزار
4- معلم کودکان زیر 5 سال
5- معلم دبستان راهنمایی و دبیرستان
6- استاد دانشگاه (مدرک فوق لیسانس هم کافی است)
7-مهندسی جنگلداری
8-مهندس صنایع غذایی
9-مددکار اجتماعی
10-سونوگرافی
11-کاردانی بیهوشی
12- محیط زیست
13- حسابرس
14-مهندسی عمران نقشه کشی .راهسازی .سازه
15- اکثر رشته های گروه پزشکی و پرستاری

با سلام و تشکر از شما بدلیل اطلاعات مفیدتون. اگه ممکنه بگین لیست مشاغل و رشته های تحصیلی برای دانش اموختگان در دانشگاههای ایرانی را از چه مرجعی آوردین.
پاسخ
با سلام
این لینک رو نمی دونم کسی قبلاً اینجا پست کرده یا نه ولی توی این سایت در مورد شرایط کاری و آینده ی مشاغل مختلف و امکان کار پیدا کردنشون اطلاعات خیلی خوبی هست. اگه شغل مورد نظرتون رو سرچ کنین می تونین اطلاعات نسبتاً کاملی در موردش به دست بیارین:

http://www2.careers.govt.nz/jobs-database/
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، msar
(2011-09-01 ساعت 04:16)hamirmo نوشته:  
(2010-12-29 ساعت 02:36)ParsTrader نوشته:  1- مهندس IT
2-مهندس ICT
3-علوم کامپیوتر و مهندسی نرم افزار
4- معلم کودکان زیر 5 سال
5- معلم دبستان راهنمایی و دبیرستان
6- استاد دانشگاه (مدرک فوق لیسانس هم کافی است)
7-مهندسی جنگلداری
8-مهندس صنایع غذایی
9-مددکار اجتماعی
10-سونوگرافی
11-کاردانی بیهوشی
12- محیط زیست
13- حسابرس
14-مهندسی عمران نقشه کشی .راهسازی .سازه
15- اکثر رشته های گروه پزشکی و پرستاری

با سلام و تشکر از شما بدلیل اطلاعات مفیدتون. اگه ممکنه بگین لیست مشاغل و رشته های تحصیلی برای دانش اموختگان در دانشگاههای ایرانی را از چه مرجعی آوردین.
سلام
نیوزیلند برای رشته های مهندسی نیاز به مدرک از دانشگاهی دارد که عضو واشینگتن اکورد (WASHINGTON ACCORD ) باشد
که دانشگاههای ایران جزو ان نیستند البته برای چند رشته مثل برق و عمران و کامپیوتر کدهای جداگانه دارند که انها نیازی به واشنگتن اکورد ندارند
لینک زیر تمام رشته های مورد نیاز نیوزیلند را نوشته

http://glossary.immigration.govt.nz/NR/r...0/1093.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، farzad-it ، arefsteps ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان