کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به نیوزلند و راه های آن
سلام به دوستان و مديران محترم
سوالي برام پيش اومده كه ممنون ميشم جواب بديد.
همسر من 10 سال در رشته خودش الكترونيك سابقه كار داره ولي بيمه رد نكرده .فقط 3 سال رد كرده.حالا چطور بايد ثابت كنيم كه در اين مدت كار ميكرده و تجربه و تخصص كافي دارند.ايشون رزومه خيلي قوي و ثبت اختراع هم دارند.
ممنون از توجهتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
مشکلی نیست شما باید برای همون 10 سال سابقه کار از شرکتی یا شرکتهایی که در ان مشغول بوده گواهی کار بگیرند و توضیح بدهند که 3 سال بیمه بوده و بقیه بدون بیمه بوده من افرادی را دیدم که اصلا بیمه نداشته اند و نیوزلند رفته اند
با ارزوی موفقیت برای شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، Ehaqiqi ، mavarfan ، OverLord ، GreenRoad
با سلام من با رشته پرستاری و شش سال سابقه کار در بخش دیالیز و ایلتس 7 میتوانم اقدام کنم ؟ آیا میتونم جاب افر پیدا کنم ؟ ضمنا متاهل هستم و 33 ساله
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2011-11-18 ساعت 17:44)ParsTrader نوشته:  سلام
مشکلی نیست شما باید برای همون 10 سال سابقه کار از شرکتی یا شرکتهایی که در ان مشغول بوده گواهی کار بگیرند و توضیح بدهند که 3 سال بیمه بوده و بقیه بدون بیمه بوده من افرادی را دیدم که اصلا بیمه نداشته اند و نیوزلند رفته اند
با ارزوی موفقیت برای شما
سلام و خيلي ممنون از پاسختون
همسر من در شركت خودشون مشغول بكار بوده و هستند.حالا چكار بايد بكنند.
ضمنا براي استراليا هم ميشه با اين شرايط اقدام كنيم.
سوال بعدي
ما فكر كرديم سريع ترين راه اينه كه هر دو براي دوره هاي زبان در استراليا اقدام كنيم و كار كنيم و سعي كنيم همونجا اقامت بگيريم.آيا به نظر شما اينكار شدنيه؟
اگه جوابتون مثبته ايا اگه اونجا بچه دار بشيم تاثير مثبتي در روند اقامت گرفتنمون داره؟
ببخشيد زياد پرسيدم.ممنونم

پاسخ
فرقی نمی کنه با روزنامه رسمی و ... نشون میده که ان شرکت را 10 سال است تاسیس کرده و در انجا مشعول بوده
برای استرالیا هم به همین شکل میتونه اقدام کنه
بله از طریق دورههای زبان و ... می شود وارد استرالیا شد و از انجا اقدام کرد
بچه دار شدن ربطی به سرعت گرفتن اقامت نداره
برای رشته های پرستاری هم ابتدا باید خودتون را رجیستر کنید و سپس اقدام کنید سایت مربوط به اداره مهاجرت نیوزیلند را مطالعه کنید تمام اطلاعات به طور کافی و کامل انجا هست شما هم که زبانتون خوبه
پاسخ
تشکر کنندگان: Ehaqiqi ، farzad-it ، mavarfan ، OverLord
سلام
من 39 سال دارم و لیسانس مهندسی شیمی با گرایش پتروشیمی از دانشگاه ازاد دارم .حدود 7 سال سابقه کاری دارم که 4 سالش مستمر و مربوط به تحصیلم بوده .ممکنه منو راهنمایی کنید که ایا امکان مهاجرت به نیوزلند برای من هست یا نه؟
ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من در صفحه اول رشته هایی که از ایران می تونند اقدام کنم را نوشتم
متاسفانه رشته شما جزو ان نیست
با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان:
من به تازگی شروع به تحقیق در مورد نیوزلند کردم.با توجه به چیزهایی که توی وبلاگ ها خوندم امتیازم برای مهاجرت بالای 100 هست ولی عدد دقیق رو نتونستم پیدا کنم.در هر حال میخوام برای مهاجرت اقدام کنم برای شروع پروسه خیلی سردرگم هستم احساس می کنم به کمک یک وکیل شاید کارها بهتر پیش بره !آیا کسی وکیل مناسب یا راه حلی برای من پیشنهاد داره؟
پاسخ
سلام دوستان:
من من خوام برای یک دوره آموزش زبان یک ساله اقدام کنم و بعد اون برای دوره تحصیلی اونجا اپذیرش بگیرم ولی بعضی از موسسه ها به من گفتن که نیوزلند دیگه برای دوره آموزش زبان به ایرینیا ویزا نمی ده. آیا این مسئله درست هستش .لطفا منو راهنمایی بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-12-13 ساعت 21:06)ppaarriiaa نوشته:  سلام دوستان:
من به تازگی شروع به تحقیق در مورد نیوزلند کردم.با توجه به چیزهایی که توی وبلاگ ها خوندم امتیازم برای مهاجرت بالای 100 هست ولی عدد دقیق رو نتونستم پیدا کنم.در هر حال میخوام برای مهاجرت اقدام کنم برای شروع پروسه خیلی سردرگم هستم احساس می کنم به کمک یک وکیل شاید کارها بهتر پیش بره !آیا کسی وکیل مناسب یا راه حلی برای من پیشنهاد داره؟

سلام دوست عزیز
شما اگه چند صفحه ی اول این بخش رو کامل بخونین می تونین امتیازتون رو محاسبه کنین، اولین قدم هم در صورتیکه امتیازتون بالای صد باشه اینه که فرم Expression of Interest رو پر کنین و به همراه هزینه اش بفرستین.
در مورد وکیل هم بحث های زیادی شده، و شاید تنها وکیلی که بشه بهش اعتماد کرد وکیلی هستش که اداره ی مهاجرت نیوزیلند خودش اون رو تایید کرده، برای دیدن لیست این وکیل ها و همچنین اون افرادی که در ایران وکالتشون تایید شده می تونین به این سایت مراجعه کنین:
http://www.iaa.govt.nz/adviser-register/
http://www.iaa.govt.nz/adviser-register/...5056ac4763
(2011-12-14 ساعت 15:56)amirse7en نوشته:  سلام دوستان:
من من خوام برای یک دوره آموزش زبان یک ساله اقدام کنم و بعد اون برای دوره تحصیلی اونجا اپذیرش بگیرم ولی بعضی از موسسه ها به من گفتن که نیوزلند دیگه برای دوره آموزش زبان به ایرینیا ویزا نمی ده. آیا این مسئله درست هستش .لطفا منو راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز من با توجه به تجربه ی ویزا گرفتن خودم فکر می کنم که متاسفانه اون موسسات حرفشون درست باشه. از طرف دیگه با اینکه دو ساله اینجام و مرکز آموزش زبان هم توی همین ساختمونیه که دفتر من هم اونجاست، هنوز یه ایرانی هم ندیدم که واسه ی یادگیری زبان اومده باشه. ولی ظاهراً جناب پارس تریدر که اطلاعات و سواد بیشتری در این زمینه از من دارن، آدم هایی رو می شناسن که واسه ی یادگیری زبان ویزا گرفتن و احتمالاً راهنمایی های خوبی واست دارن.
پاسخ
[
سلام دوست عزیز
شما اگه چند صفحه ی اول این بخش رو کامل بخونین می تونین امتیازتون رو محاسبه کنین، اولین قدم هم در صورتیکه امتیازتون بالای صد باشه اینه که فرم Expression of Interest رو پر کنین و به همراه هزینه اش بفرستین.
در مورد وکیل هم بحث های زیادی شده، و شاید تنها وکیلی که بشه بهش اعتماد کرد وکیلی هستش که اداره ی مهاجرت نیوزیلند خودش اون رو تایید کرده، برای دیدن لیست این وکیل ها و همچنین اون افرادی که در ایران وکالتشون تایید شده می تونین به این سایت مراجعه کنین:
http://www.iaa.govt.nz/adviser-register/
http://www.iaa.govt.nz/adviser-register/...5056ac4763
[quote='amirse7en' pid='149147' dateline='1323861960']

سلام:
واقعا از اطلاعاتتون ممنونم.با آرزوی بهترین ها برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، ghalandar_img
با تشکر از جواب mspayamآگه کسی دیگه هم می تونه منو کمک کنه ممنون می شم
"من من خوام برای یک دوره آموزش زبان یک ساله اقدام کنم و بعد اون برای دوره تحصیلی اونجا اپذیرش بگیرم ولی بعضی از موسسه ها به من گفتن که نیوزلند دیگه برای دوره آموزش زبان به ایرینیا ویزا نمی ده. آیا این مسئله درست هستش" .لطفا منو راهنمایی بفرمایید
پاسخ
سلام
همه می دونیم که با توجه به شرایط مالی افراد و اسناد و مدارک مالی که ارائه می کنند شانس ویزاهای دانشجویی برای افراد مختلف متفاوت است . اما من سال قبل فردی را دیدم که که برای دوره زبان نیوزیلند اقدام کرد و ویزا گرفت و رفت
متاسفانه بسیاری از ایرانی از این دوره ها سو استفاده کرده و به محض رسیدن به خاک کشور مورد نظر تقاضای پنا. هند. گی می دهند
و همین باعث شده شرایط هر سال برای ایرانیانی که واقعا قصد تحصیل را دارند هر سال سختتر شود
گویا متاسفانه نیوزیلند هم جدیدن به همین شرایط دچار شده است و ویزا برای زبان دیگر نمی دهد
اگر اطلاعات من کمی قدیمی بوده عذرخواهی می کنم و از پیام هم به خاطر اطلاع رسانی تشکر می کنم
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: mspayam ، ghalandar_img
مورد امتنان است چونانچه بزرگوارانه کیس های من و برادرم را جهت مهاجرت به نیوزلند بررسی و اعلام نتیجه، و امتیاز به دست آمده را بفرمایید:
1- خودم لیسانس طراحی صنعتی از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 16.53 با 7 سال سابقه کار غیر مرتبط (مدیر آموزش دانشگاه) و بیمه، 34 ساله با وضعیت زبان خوب و همسرم لیسانس مامایی از دانشگاه آزاد کرمان با معدل 15.60 و 11 سال سابقه کار مرتبط، 34 ساله و وضعیت زبان متوسط.
2- برادرم دیپلم کاردانش مکانیک خودرو با 6 سال سابقه کار مرتبط و غیربیمه، 28 ساله با وضعیت زبان خوب

برای شما از طریق همسرتون می توانید برای نیوزیلند اقدام نمایید
جمع امتیاز شما
50 امتیاز مدرک لیسانس مامایی
30 امتیاز برای سابقه کار
25 امتیاز برای سن همسرتون
10 امتیاز برای رشته مورد نیاز بودن شغل همسرتون
15 امتیاز سابقه کار در رشته مورد نیاز نیوزیلند
20 امتیاز برای لیسانس شما اگر ایلتس 6.5 دریافت کنید (اختیاری است )
در صورتی شما می توانید برای نیوزیلند اقدام کنید که ایلتس 6.5 همسرتون دریافت کرده باشند و پیشنهاد من این است که حتما خود شما هم ایلتس 6.5 را دریافت نمایید چون کار شما به مراتب سریعتر پیش خواهد رفت

اما برای بردارتون درصورتی می توانند برای نیوزلند اقدام کنند در قسمت برق خودرو سابقه کار داشته باشند و یا تعمیر موتورهای دیزلی انجام داده باشند
که ایشون هم حتما باید ابتدا ایلتس 6.5 داشته باشند
50 امتیاز برای مدرک فنی
20 امتیاز سابقه کار
10 امتیاز برای رشته مورد نیاز بودن
15 امتیاز برای سابقه کار ایشون
30 امتیاز سن
نیوزلند زیاد به بیمه گویا حساس نیست اما بازدید از محل کار را گویا انجام می دهد .

پاسخ
تشکر کنندگان: ghalandar_img ، antimalechauvinist
سلام مجدد
برادرم 2 تا کیس برای ازدواج داره که یکی فوق دیپلم حسابداری با 4 سال سابقه کار و علاقمند به مهاجرت است و یکی لیسانس برق-الکترونیک بدون سابقه کار که تمایل چندانی به مهاجرت ندارد. کدام یک در اخذ امتیاز کمک بیشتری میکنند؟
در ضمن برای اسسمنت آیا ریز نمرات دیپلم نیاز است و هزینه را چگونه و به کجا باید واریز کرد؟

پوزش میطلبم
1- آیا فارغ التحصیلان رشته مامایی هم مثل رشته پرستاری باید ابتدا ریجستر شوند، سپس اقدام به افتتاح فایل نمایند؟
2- با کسب امتیاز حدود 110 برادرم آیا پس از طی زمان، مهاجرت مسجل است یا امکان رد شدن هم وجود دارد؟

سلام
بدون اینکه قصد جسارت داشته باشم از این حرف شما تعجب کردم
خودتون بهتر می دونید ازدواج یکبار است و قطعا شرایط فرد خیلی مهمتر است
اما در کل اگر ایشون واقعا قصد مهاجرت دارند بهتر است با کسی ازدواج کنند که تمایل به مهاجرت دارد برای کسب امتیاز همسر ایشون باید ایلتس 6.5 داشته باشند اگر همسر ایشون فوق دیپلم داشته باشند 10 امتیاز و اگر لیسانس داشته باشند 20 امتیاز دریافت می کنند
اما شرایط کار برای فردی که حسابداری خوانده است قطعا به مراتب بهتر است
برای واریز پول هم با استفاده از همین ویزا کارتهایی که در ایران عرضه می کنند به راحتی قابل پرداخت است
برای کسی که لیسانس دارد نیازی به ریزنمرات دیپلم نیست
اما برای برادرتون که دیپلم فنی دارند نیاز هست
شما اول مدرک زبان ایلتس را بگیرید بقیه مسایل خیلی شفاف و واضح در خود سایت مهاجرت نیوزلند توضیح داده است
بله برای رشته مامایی حتما باید ابتدا رجیستر شود
افرادی که بالای 6 سال سابقه کار دارند شانس بالای دارند چون در الویت بالاتری قرار میگیرند

باز هم تاکید می کنم شما اول به فکر زبان باشید که مساله مهم زبان است
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، mavarfan ، ghalandar_img

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان