کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
روش های پیدا کردن کار در آمریکا
سلام دوستان
میتونید از راهنمایی این دوستمون استفاده کنید.
(2012-12-28 ساعت 09:06)vm1974 نوشته:  سلام
من تقریبا 4 ماه است اومدم هیوستون. و دقیقا ظرف 30 روز (از زمانی که برای کار پیدا کردن اقدام کردم) کار مطابق با سلیقه و معیارهای مناسب خودم پیدا کردم. روش کار پیدا کردن من هم اینچنین بود:
1- ابتدا از یکی از دوستانی که در آمریکا و کانادا در زمینه کاریوقیقا مطابق کار من مشغول است خواستم مهارتهای مهم کار در این کشور رو برام توضیح داد.
2- در سایتهای Indeed و career builder عضو شدم.
3- رزومه های مشابه شغل خودم رو که صاحبان آنها اولا آمریکایی بودن دوما در اینجا تحصیل کرده بودن سوما سابقه کار در شرکتهای معتبر داشتند رو از این سایتها دانلود کردم.
4- اسامی شرکتهای معتبر نفت و گاز را از سایت http://enr.construction.com/toplists گرفتم.
5- با توجه به اطلاعات بند 4 به وب سایت 10-15 شرکت برتر اینجا رفتم و شرح شغل مرتبط با کارم را از قسمت مربوط به استخدام در وب سایتشون گرفتم.
6- جملات / مهارتها / لغات کلیدی مشترک بین موارد 5 و 3 رو درآوردم.
7- رزومه خودم را با استفاده از موارد بند 6 بازنویسی کردم.
8- رزومه ام را در تمامی 10-15 شرکت برتر آپلود کردم.
9- به 2 نفر ایرانی هم که در 2 شرکت نفتی بزرگ کار میکردند رزومه ام را دادم تا به منابع انسانی شرکتشون بدهند.
کارهای فوق 10 روز طول کشید ( از صبح تا شب تو کتابخونه یا منزل)
ظرف 2 هفته بعد از ارسال رزومه ها تقریبا تمام جاهایی که اپلای کردم جواب دادند (رد یا قبول) که نشون میده رزومه خوب تنظیم شده بود که تونست از نرم افزارهای بررسی رزومه جواب بگیره. بعدش با 4 تا از شرکتها قرار مصاحبه گذاشتم و هر 4 تا یک هفته پس از مصاحبه پیشنهادهای خودشون رو ارسال کردند و منهم اونی که برام مناسب تر بود رو انتخاب کردم.

اینها رو نوشتم که ادای دین به سایت کرده باشم. امیدوارم مفید باشه.

یا حق!
پاسخ
(2011-01-16 ساعت 16:26)var نوشته:  
(2010-12-03 ساعت 20:03)sib 24 نوشته:  
(2010-12-03 ساعت 13:01)shiva ld نوشته:  salam bebakhshid man farsi neminevisam safhe kelide farsi nadaram man va khanevade yek hafte pish be usa -la omadim .hich khabari az kar nist be har dari mizanim be moshkel mikhore . age kar paida nashe nemitoonim in ja zendegi konim majboor mishim bargardim va age in mogeeate talaee ro az dast bedim khaili bad mishe va yek omr pashimooni baraye nasl haye ayande va khodemoon mishe.lotfan komakam komakemoon konid

دوست عزیز شما بعد از ۶ ماه تازه می‌فهمی کجا اومدی و چه خبره..من ۵ماه و نیم اینجام کار پیدا نکردم.جای اومدی که فقط باید صبور باشی‌.الان نزدیک کریسمس اگه واستون مهم نیست چه شغلی‌ داشته باشید،همه فروشگاه‌ها به کارگر احتیاج دارن چون فصل حراج و سرشون شلوغ
دوست عزیز اگه جسارت نباشه لطف میکنید بگید تو این 6 ماه چقدر هزینتون شده(خورد خوراک و ...)
من حاضرم توالت بشورم ولی فقط امریکا باشم
ایا میتونم اونجا دوام بیارم
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، Tomas ، ali usa ، خانه ، soli asali ، ali258 ، vahidjavani ، we are one ، msar ، farzad1364
سلام

نمايندگي بيمه تو آمريكا چطوريه من خودم نماينده بيمه آسيا هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar ، bhb32
[عکس: Book%20-%20Resume%20Magic.jpg]
امروزه نگارش رزومه یا سوابق کاری به یکی از مهمترین دغدغه های افرادی تبدیل شده که قصد مهاجرت و کار در کشورهای خارجی را دارند. همانطور که مستحضرید رزومه نویسی قواعد و فنون خاص خودش را دارد. لزوما هر رزومه ای رزومه‌ی استاندارد نیست و در ثانی رزومه باید به گونه ای تنظیم شده باشد که نظر کارفرمای مورد نظر را در نگاه اول برانگیخته و شما را به عنوان یکی از گزینه های اصلی برای شغل درخواستی برگزیند. کتاب Resume Magic که امروز به معرفی آن می پردازیم دقیقا برای همین کار طراحی شده و به درد کسانی می خورد که قصد نوشتن رزومه‌ی حرفه ای و تجاری را دارند.
(دوستان من یک نگاه اجمالی انداختم بهش واقعا مفید به نظر میرسه به تعداد صفحاتش نگاه نکنید چون pdf هست کمی بالا به نظر میرسه اما به زبان ساده نوشته شده و نمونه های خوبی هم داره)
(هر کار کردم لینک مستقیمش رو بزارم ولی کار نمی کرد)
اینجا برید لطفا
از همه دنیا می گذرم میام و پیدات میکنم یک عمــــــر تماشات می کنم.
پاسخ
سلام ومن لیسانس طراحی لباس از دانشگاه تهران هستم و مدت 7سال سابقه کار تدریس در دانشگاه دارم میخواستم منو راهنمایی کنید که ویزا تحصلی به من میدن یا کار امریکا؟با سپاسShy

سلام ومن لیسانس طراحی لباس از دانشگاه تهران هستم و مدت 7سال سابقه کار تدریس در دانشگاه دارم میخواستم منو راهنمایی کنید که ویزا تحصلی به من میدن یا کار امریکا؟با سپاسShy
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
(2013-01-03 ساعت 00:04)mortezafox نوشته:  من حاضرم توالت بشورم ولی فقط آمریکا باشم

به نظر من شما می تونید بسیار موفق بشید! کسی که کار کردن براش عار نباشه راحت می تونه کار درست حسابی پیدا کنه و پولدار بشه!
تنها نکته اش اینه که ارتباط با مردم رو بلد باشید و زبانتون خوب باشه!
پاسخ
(2012-12-28 ساعت 10:22)mehdiii نوشته:  سلام دوستان
میتونید از راهنمایی این دوستمون استفاده کنید.
(2012-12-28 ساعت 09:06)vm1974 نوشته:  سلام
من تقریبا 4 ماه است اومدم هیوستون. و دقیقا ظرف 30 روز (از زمانی که برای کار پیدا کردن اقدام کردم) کار مطابق با سلیقه و معیارهای مناسب خودم پیدا کردم. روش کار پیدا کردن من هم اینچنین بود:
1- ابتدا از یکی از دوستانی که در آمریکا و کانادا در زمینه کاریوقیقا مطابق کار من مشغول است خواستم مهارتهای مهم کار در این کشور رو برام توضیح داد.
2- در سایتهای Indeed و career builder عضو شدم.
3- رزومه های مشابه شغل خودم رو که صاحبان آنها اولا آمریکایی بودن دوما در اینجا تحصیل کرده بودن سوما سابقه کار در شرکتهای معتبر داشتند رو از این سایتها دانلود کردم.
4- اسامی شرکتهای معتبر نفت و گاز را از سایت http://enr.construction.com/toplists گرفتم.
5- با توجه به اطلاعات بند 4 به وب سایت 10-15 شرکت برتر اینجا رفتم و شرح شغل مرتبط با کارم را از قسمت مربوط به استخدام در وب سایتشون گرفتم.
6- جملات / مهارتها / لغات کلیدی مشترک بین موارد 5 و 3 رو درآوردم.
7- رزومه خودم را با استفاده از موارد بند 6 بازنویسی کردم.
8- رزومه ام را در تمامی 10-15 شرکت برتر آپلود کردم.
9- به 2 نفر ایرانی هم که در 2 شرکت نفتی بزرگ کار میکردند رزومه ام را دادم تا به منابع انسانی شرکتشون بدهند.
کارهای فوق 10 روز طول کشید ( از صبح تا شب تو کتابخونه یا منزل)
ظرف 2 هفته بعد از ارسال رزومه ها تقریبا تمام جاهایی که اپلای کردم جواب دادند (رد یا قبول) که نشون میده رزومه خوب تنظیم شده بود که تونست از نرم افزارهای بررسی رزومه جواب بگیره. بعدش با 4 تا از شرکتها قرار مصاحبه گذاشتم و هر 4 تا یک هفته پس از مصاحبه پیشنهادهای خودشون رو ارسال کردند و منهم اونی که برام مناسب تر بود رو انتخاب کردم.

اینها رو نوشتم که ادای دین به سایت کرده باشم. امیدوارم مفید باشه.

یا حق!
چی جوری و از کجا میشه تو این سایتا رزومه های مشابه شغل خودمون رو دانلود کنیم؟
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، honestly2002 ، parsush ، lingni ، manila ، soli asali ، msar ، alio2
د بهترین رشته ها؛ رشته‌های فنی‌ مربوط به کار‌های ساختمانی مثل PLUMBINGو HEAT&AIRمی‌باشد و یا NETWORKINGکه دستمزد این کارها حتا تا ساعتی‌ ۸۰دلار نیز می‌رسد.
[/quote]

ميشه يک مقدار در مورد اين NETWORKING توضيح بديد؟ در چه سطحي بايد باشه و جه تايتل هاي رو بايد آدم وارد باشه تا بشه کار پيدا کرد.

(2011-06-14 ساعت 21:54)shaan نوشته:  رشته‌های فنی‌ مربوط به کار‌های ساختمانی مثل PLUMBINGو HEAT&AIRمی‌باشد و یا NETWORKINGکه دستمزد این کارها حتا تا ساعتی‌ ۸۰دلار نیز می‌رسد.

ميشه يک مقدار در مورد اين NETWORKING توضيح بديد؟ در چه سطحي بايد باشه و جه تايتل هاي رو بايد آدم وارد باشه تا بشه کار پيدا کرد.
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: parsush ، lingni ، behfaza ، pari pariaaa ، msar
(2013-01-08 ساعت 07:42)User نوشته:  
(2013-01-03 ساعت 00:04)mortezafox نوشته:  من حاضرم توالت بشورم ولی فقط آمریکا باشم

به نظر من شما می تونید بسیار موفق بشید! کسی که کار کردن براش عار نباشه راحت می تونه کار درست حسابی پیدا کنه و پولدار بشه!
تنها نکته اش اینه که ارتباط با مردم رو بلد باشید و زبانتون خوب باشه!

یعنی واقعا میشه خودمو برسونم اونجا و کار پیدا کنم اصلا برام مهم نیست که چه کاری باشه فقط امریکا باشم همین
از نظر زبان و حرف تقریبا خیلی خوب کلمات کنار هم میذارم و و روابط عمومی بسیار عالی دارم با تمامی استاد هم هم رفیق قلیونی هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: amairmonre ، soli asali ، behfaza ، we are one ، pari pariaaa ، msar ، farzad1364 ، bhb32
باسلام
دوست عزیزم لطفا کمی هم در مورد خود اشتغالی وشرایط ایجاد شغل برای خود کمی توضیح بدهید سپاسگزارم
[/font][/size]
پاسخ
تشکر کنندگان: mani.iht ، Tomas ، mrhj50 ، msar
(2013-01-08 ساعت 18:31)persian_viper نوشته:  ميشه يک مقدار در مورد اين NETWORKING توضيح بديد؟ در چه سطحي بايد باشه و جه تايتل هاي رو بايد آدم وارد باشه تا بشه کار پيدا کرد.
نت وورکینگ کار بدی نیست که در امریکا به مالتی لول مارکتینگ شناخته میشه و افرادی بیشتر در اون موفق اند که اضافه بر فن بیان / فروش دارای ارتباطات قوی خصوصا اعضا فعال کامیونیتیها باشند چون سیستم برحسب عضو گیری و چیزی شبیه گولدکوئست هست اما نه به ان شوری.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، Tomas ، mrhj50 ، kasrafo ، soli asali ، مانترا ، pari pariaaa ، msar
سلام من در إىالت ويرجىنا هس تم در شهر وود بريج و دنبال كار هس تم نقاشي سا ختما ن را هم بلد هستم هر كار ديكه هم با شه ميكنم ممنو ن
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، soli asali ، behfaza ، msar
(2013-01-03 ساعت 00:51)pr.kia نوشته:  [عکس: Book%20-%20Resume%20Magic.jpg]
امروزه نگارش رزومه یا سوابق کاری به یکی از مهمترین دغدغه های افرادی تبدیل شده که قصد مهاجرت و کار در کشورهای خارجی را دارند. همانطور که مستحضرید رزومه نویسی قواعد و فنون خاص خودش را دارد. لزوما هر رزومه ای رزومه‌ی استاندارد نیست و در ثانی رزومه باید به گونه ای تنظیم شده باشد که نظر کارفرمای مورد نظر را در نگاه اول برانگیخته و شما را به عنوان یکی از گزینه های اصلی برای شغل درخواستی برگزیند. کتاب Resume Magic که امروز به معرفی آن می پردازیم دقیقا برای همین کار طراحی شده و به درد کسانی می خورد که قصد نوشتن رزومه‌ی حرفه ای و تجاری را دارند.
(دوستان من یک نگاه اجمالی انداختم بهش واقعا مفید به نظر میرسه به تعداد صفحاتش نگاه نکنید چون pdf هست کمی بالا به نظر میرسه اما به زبان ساده نوشته شده و نمونه های خوبی هم داره)
(هر کار کردم لینک مستقیمش رو بزارم ولی کار نمی کرد)
اینجا برید لطفا
با سلام. دوست عزیز بنده مدیر زبان پژوه هستم و خوشحالم که شما سایت ما رو برای معرفی منابع برگزیدید. در مورد لینک مستقیم باید خدمتتون عارض بشم که ما به عمد این کار رو کردیم که پهنای باند سایت هدر نره. لینک های مستقیم سایت به جز داخل سایت جای دیگری کار نمی کنند. به هر حال ببخشید که مجبوریم این کار رو بکنیم. بنده هم در مورد زبان انگلیسی هر کاری از دستم بر بیاد برای دوستان عزیز انجام خواهم داد.
موفق و پیروز باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، pr.kia ، goody ، Rouzbeh1976 ، r_ent ، Seda313 ، manila ، behfaza ، Goli-Naz ، pari pariaaa ، msar
نکات زیر رو یک آمریکایی بازنشسته با سابقه طولانی در HR عنوان کرده. به خوندنش میارزه:

First, find the corporations/firms that need skills like yours. Then, try to get your foot in the door with someone in that company. Use Linked In, networking, have someone who liked your work at your old firm call a manager in the companies. If you just can't find anyone, then send your resume to the manager you would be working for. Use email, if possible, snail mail if necessary. Ask to meet with him/her - DO NOT ASK FOR A JOB OR AN INTERVIEW. You are only asking to meet to network and get information and advice. Most people like to help others, and virtually all people love it when someone asks for advice.

Second, find jobs in the area listed on Indeed.com More on SimplyHired.com (no doubt some are duplicates of the Indeed.com listings) Several on CL and Monster. Probably a few in Sunday's News and Observer. Some are part time. Consider taking one of the PT jobs if you need to. At least you'll be gaining experience, skills and more contacts in your field.

Third, use LinkedIn or other resources to find people who would be your peers in your industry. email them, preferably, or call them on the phone, if you can't email. Ask to meet them for coffee or lunch to pick their brain. Network with them (reread #1 above).

Fourth, find industry groups in your field, again to make the contacts and networking. You can quickly find several on MeetUp by googling your field.

But before any of this, take the next job offered to you that has convenient, flexible hours to continue your job search in your own field. Better to be working than not working.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
اینایی که مینوسیم نظرات آدمای مختلفه:

*** مزایای مشغول شدن به کارهای ریتیل و دم دستی:
Easier to get a job when you have a job than when unemployed.

*** بیشتر بدرد بچه های کامپیوتری میخوره:
go to freelancer.com you can pick and chose want you want to work on.

*** Don't give up with temp agencies. They seem to be well connected for placing people into short term gigs, and you can continue the job search for something in your field. It's important to call them back regularly and tell them you want to work
نتیجه:
When I moved to a new city and was looking for my first "real" job I applied to many temp agencies. One of them placed me in a good temp position but even better one of my bosses at a temp assignment had a friend who was looking for a new employee and I snagged the job because I'd made this connection at the temp job. So temping can be a great way to develop a network in a new city.

*** don't sleep on Craig's List. There are some scams on there occasionally, but also some really good gigs.

بقیش هم فردا. البته اگه طرفدار داشته باشه. به نظر خودم که جالب بود.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان