کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ويزاي ديدار خانواده (Family Visit) انگلستان
جالبه این رفتارا بیشتر از طرف کارمندای ایرانی سفارتها دیده میشه ،افرادی که در واقع کاره ای نیستن اما چنان برات قیافه می گیرن که انگار داری میری توی مملکت اینا و گاهی شک میکنی اینا ایرانی هستن و چرا اینقد تعصب نسبت به یه کشور دیگه دارن!!!!!!!!!! نمونه اش در سفارت چک.......منشی بسیار خوش اخلاق و خوش برخورد داره که از زمین و زمان شاکیه و زورش میاد جواب سوالت رو بده و من همیشه میگفتم این چه سفارت بیخودیه ولی وقتی یه بار با کنسولش برخورد داشتم دیدم نه 180 درجه برخوردش متفاوته.....نمیدونم چرا در گزینش کارمندان دقت نمی کنن که این ذهنیتها درباره شون شکل بگیره...حالا اصلا معلوم نیست شاید کنسول سفارت انگلیس هم ادم درست حسابی باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: امی ، Ashkan78
شيما جان

سياست آدم خوبه و آدم بده رو شنيدي؟ يكي از جاهايي كه اين سياست اعمال مي شه پادگان هست. موقع سربازي.

فرمانده گردان حالت حق به جانبي به خودش مي گيره، معقول و منطقي برخورد مي كنه و ظاهرا به همه احترام مي گذاره تا بشه آدم خوبه. بعد 4 تا گروهبان زير دست رو مياره و بهشون دستور مي ده از طرف من حال ملت رو بگيريد!

اين سفارتها هم سياست آدم خوبه و آدم بده رو دارند. هيچ وقت كنسول نمي آيد خودش رو در اذهان عمومي خراب كنه. كنسول مي شه آدم خوبه و يه سري آدم بده هاي خاص خودش رو دور و ور خودش جمع مي كنه (من جمله همون منشي ها و دربون هاي آنچناني).
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، Hossein81
دقیقا ...حرفت تا حد زیادی درسته چه مثال با مزه ای هم زدی Smile ولی باور کن من کنسولهای بد هم دیدم دیگه فکر کن یه چنین سفارتی فاجعه ست که هم دربونش ادم بده باشه هم کنسولش
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78
سلام اشکان جان
من امروز این تاپیک دیدم، هرچند که دیر شده ولی خواستم تجربه خودم و خانواده ام بگم، تا قبل از انتخابات سال گذشته مدت زمانی که سفارت انگلیس پس از مصاحبه مدارک بررسی می کرد در کمترین حالت 4 هفته بود. البته این برای کسانی بود که اولین بار برای سفارت انگلیس درخواست می دادند و کسانی که قبلاً موفق به دریافت ویزا شده بودند برای دفعات بعد بررسی درخواستشون 2 هفته طول می کشید. ولی الان اوضاع خیلی فرق کرده و تقریباً 1 الی 1.5 ماه طول می کشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان نظرتون راجب اين مورد چيه؟
من و خواهرم تابستون٩٠ واسه ويزاي فميلي-ويزيتور اقدام كرديم دعوتنامه و همه چي هم داشتيم اما رجكتمون كردن، فرماي تجديد نظرو پر كرديم فرستاديم تا اينكه آخر اسفند ايميل زدن گفتن ٣ماه وقت دارين بياين ابوظبي ويزاتونو بگيريد، اما سفارتو بستن؛ اينه كه كار ما به دبي كشيده، ما دانشجوييم؛ چه تضميني آيا وجود داره كه ما بيشتر از ٣روز علاف نشيم و پاسپورتامونو پس بدن؟ فقط توجه كنيد ما همه مراحلو تهران وقتي سفارت باز بوده انجام داديم الان تو فرجام-خواهي هستيم، خواش ميكنم هركس هر تجربه يا نظري از رفتن به كنسولگري.ابوظبي داره مطرح كنه
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان