کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ويزاي ديدار خانواده (Family Visit) انگلستان
سلام

كسي از بچه ها درگير روال درخواست ويزاي Family Visit انگلستان از تهران بوده؟ ظاهرا فقط تهران مدارك رو مي گيره و همه رو مي فرستن توي ابوظبي...

ايناش مهم نيست. مساله اينه كه من يه درخواست Online دادم و وقت مصاحبه هم بهم دادن براي July 25. توي سايتشون نوشته كه به همراه درخواست، گذرنامه شما رو مي گيريم و حداكثر تا 20 روز اداري ممكنه نگه داريم. حالا مشكل من اينه كه من اواسط August توي ابوظبي براي لاتاري مصاحبه دارم. يه كم قضيه خطري مي شه اگه برم مصاحبه و پاسپورتمو زياد نگه دارن. از طرفي، به دليل نوع كاري كه دارم، بدون پاسپورت از نون خوردن مي افتم و كارام با اختلال مواجه مي شه. حالا اگه تا دو هفته پاسپورت رو نگه دارن، قضيه حله، اما اگه بخوان بيشتر نگه دارن، شير تو شير مي شه زندگيم.

كسي تجربه اي نداره؟ اصلا حرف حساب حاليشون مي شه كه من مشكل دارم و پاسپورتم رو زودتر پس بدن؟

اينو بگم كه اين ويزاي انگليس گرفتنش براي من خيلي مهمه، اما اصلا عجله ندارم.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
من به تازگی ویزای دیپندنت ( همراه ) انگلستان رو گرفتم و از روال ویزای ویزیت اطلاعی ندارم اما سؤالی که برام پیش اومد اینه که شما کی به صورت آنلاین فرم ها رو پر کردید که تونستید برای جولای وقت بگیرید ؟ من خودم 3/5 ماه توی صف ویزا بودم یعنی از وقتی که به صورت آنلاین درخواست وقت کردم تا وقتی که که به من یک نوبت دادن برای دادن مدارکم 3/5 ماه طول کشید. روزی هم که مدارکم رو دادم به سفارتشون در تهران ، برای جواب ویزا درست 28 روز بعد رو تعیین کردن در حالی که خودشون توی فرم هاشون گفته بودن 15 روز کاری طول می کشه ! بعد که ویزام رو گرفتم دیدم ابوظبی 9 روزه برام صادر کرده بوده و کاراش تموم شده بوده و تمام این مدت اضافی نمی دونم صرف چی شده بود ؟!
من پیشنهاد می کنم اگه براتون امکان داره خودتون مستقیم مدارکتون رو ببرین ابوظبی و به سفارت اونجا تحویل بدین ، خیلی زودتر جواب می گیرین. خودشون هم توی سایتشون بابت تعداد کم کارکنانشون عذرخواهی کردن و به ایرانی ها پیشنهاد کردن برن ابوظبی. من تا سپتامبر گذشته رو می دونم که بدون وقت قبلی می شد مدارک رو مستقیم برد ابوظبی اما الان رو نمی دونم وقت قبلی می خواد یا نه ؟ در ضمن پاسپورتتون هم باید دستشون باشه و توی این مدت بهتون تحویل نمی دن مخصوصاً که اصلاً توی تهران ویزا صادر نمی شه و همه مدارک فرستاده می شه امارات. البته بهتره خودتون برین سفارت حضوری ازشون بپرسین ، شاید یک راه حل برای مشکل شما داشته باشن.
وبلاگ جدیدم:
من و همسرم در اروپا
http://weineurope.blogsky.com

پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، zara man
Ashkan 78 عزیز
یکی از دوستان ما برای دریافت ویزای family visit انگلیس حدود 5/5 منتظر موند هر دفعه با سفارت تماس میگرفت میگفتند مدارکتون هنوز نیومده !!! به نظر من ریسک نکن چون هیچیشون حساب کتاب نداره!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، hamedrouhi
اشکان جان من از دوستم که بتازگی خونوادش به دیدنش رفتن پرسیدم.گفت از زمان درخواست اینترنتی یه ماه طول کشیده وقت مصاحبه بهش دادن و بعد هم یه ماه و نیم طول کشید بهشون ویزا دادن....البته اینا دقیقا یه بار زمان شلوغی ها هم تقاضای ویزا داده بودن که سفارت ردشون کرد و بار دوم زمانی تقاضا دادن که سفارت مدتی موقتا بسته شده بود ..نمیدونم شاید بدلیل شرایط خاص اون موقع کمی زمانش طولانی شده
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man
شيما من وقت مصاحبه مو گرفتم. درخواست اينترنتي رو خيلي وقت پيش دادم. مشكلم هم اين نيست كه چقدر صدور اون ويزا طول بكشه.

مشكل من اينه كه من كه 25 جولاي مصاحبه دارم، گذرنامه ام رو براي 10 آگوست لازم دارم. حالا مي خواد با ويزاي انگليس باشه، مي خواد بدون اون باشه.

مدرك معتبر هم دارم كه كارم فوري هست. آيا سفارت انگليس قبول مي كنه كه گذرنامه رو بهم پس بده يا ان كه بايد بي خيال بشم و اصلا واسه مصاحبه سفارت انگليس نرم؟

(2010-07-18 ساعت 19:20)@Š!M نوشته:  اشکان جان من از دوستم که بتازگی خونوادش به دیدنش رفتن پرسیدم.گفت از زمان درخواست اینترنتی یه ماه طول کشیده وقت مصاحبه بهش دادن و بعد هم یه ماه و نیم طول کشید بهشون ویزا دادن....البته اینا دقیقا یه بار زمان شلوغی ها هم تقاضای ویزا داده بودن که سفارت ردشون کرد و بار دوم زمانی تقاضا دادن که سفارت مدتی موقتا بسته شده بود ..نمیدونم شاید بدلیل شرایط خاص اون موقع کمی زمانش طولانی شده
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man
اینو دیگه نمیدونم چون شرایط خونواده دوستم خاص نبود و براشون مهم نبود پاسپورتشون رو زود بگیرن بنابراین در اینباره اطلاعاتی نداشتن.ولی اگه قرار باشه صدور ویزا بیشتر از 20 روز طول بکشه خب مسلما به پاسپورتت نیاز دارن و نمیتونن زودتر بهت بدن ولی باز ضرر نداره یه سوال از خوشدون بپرس شاید راهکاری برای شرایط خاص دارن
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78
آخه از كجا؟

تلفناي Visa Section رو از روي سايت برداشتن.

E-Mail هم جواب نمي دن.

به نظرت چند روز قبل ار مصاحبه يه سري بزنم سفارت؟ يا اين كه بگذارم روز مصاحبه؟ يا اينكه اصلا نرم واسه مصاحبه؟

(2010-07-18 ساعت 19:51)@Š!M نوشته:  اینو دیگه نمیدونم چون شرایط خونواده دوستم خاص نبود و براشون مهم نبود پاسپورتشون رو زود بگیرن بنابراین در اینباره اطلاعاتی نداشتن.ولی اگه قرار باشه صدور ویزا بیشتر از 20 روز طول بکشه خب مسلما به پاسپورتت نیاز دارن و نمیتونن زودتر بهت بدن ولی باز ضرر نداره یه سوال از خوشدون بپرس شاید راهکاری برای شرایط خاص دارن
پاسخ
تشکر کنندگان:
بنظر من قبل از مصاحبه یه سر برو تا تکلیفت روشن شه اگه برات شاید و اما و اگه بیارن که هیچی دیگه برای مصاحبه نری بهتره چون ریسکش خیلی زیاده به موقع پاست به دستت نرسه ولی گرفتن جواب رو به روز مصاحبه موکول نکن و تو این هفته جواب بگیر
پاسخ
اوكي... سه شنبه يا چهارشنبه مي رم دنبال اين كار
پاسخ
تشکر کنندگان:
اشکان جان رفتی سفارت؟ از این جهت می پرسم که اطلاعاتت ممکنه به درد کسی بخوره بنابراین اگه جوابی گرفتی در این تاپیک اعلام کن

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
زاستش كسي جواب درستي نداد. امروز رفتم دم در، گفتن يا پول واريز كن برو تو، يا برو رد كارت. منم وقتي ديدم سيستم اينقدر احمقانه هست، رفتم رد كارم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر
جالبه برای اینکه جوابت رو بدن هم اول سراغ پول رو می گیرن
پاسخ
خيلي بدم اومده ازشون. سفارت هاي ديگه... مثلا سوئد خيلي مؤدب برخورد مي كنن. اينا فكر مي كنن كي هستن و مملكتشون چه خبره. يادمه سفارت سوئد هم چنين قانوني داشت و اون موقع من عازم سفر مالزي بودم. بهش گفتم گذرنامه رو لازم دارم، گفت چشم! خوب كردي بهم گفتي. بعدم بي چك و چونه بهم گذرنامه رو پس داد. ويزام رو هم سر موقع دادند.

اگه اون موقع رفتار سفارت انگليس رو ديده بودم، شايد مي ترسيدم برم مصاحبه و گذرنامه ام گير كنه!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر
منم دوستانی که می شناسم هیچ کدوم تجربه جالبی از این سفارت نداشتن البته میدونی بستگی به کارکنان هم داره...بطور مثال سفارت ایران توی انگلیس به گفته دوستام جز بدترین سفارتهاست و اصلا با ایرانی ها همکاری های لازم رو نمیکنه در حالیکه سفارت ایران توی سوئد خیلی عالی عمل میکنه و من با خیلی از کارکنانش حتی دوست شدم و بسیار دوستانه برخورد میکنن و با دلسوزی مشکلاتت رو پیگیری می کن
پاسخ
من حرف اشکان رو تایید می کنم ، رفتارشون با مردم زیاد خوب نیست ، منم ازشون سؤال داشتم ، همون دم در یک دختر جوونی هست که معمولاً اخماش تو همه و برای جواب دادن به سؤال هم پشت چشم نازک می کنه ( چون تا به حال 4 بار رفتم اونجا و دیدم می گم )، از یک آقایی هم که سؤالم رو پرسیدم در حد یک جمله و سریع جوابم رو داد و بدون اینکه منتظر بشه ببینه بازم سؤال دارم دارم یا نه رفت. حالا من همون روز وقت ملاقات داشتم و باید می رفتم داخل اما فکر می کردم نقص مدرک دارم و همون فکرش لرزه به اندامم انداخته بود و استرس شدید داشتم و برخورد اینا کار رو خراب تر کرد.
وقتی کسی چند ماه توی نوبت باشه اون روز خواه ناخواه استرس داره مخصوصاً اینکه ویزاش توریستی نباشه و زندگیش به اون ویزا وابسته باشه و احتیاج به مشاوره درست و برخورد انسانی داره اما متأسفانه بعضی هاشون خیلی سرد و بی حوصله رفتار می کنن ، انگار مردم با درخواست ویزا حق اونا رو خوردن !
وبلاگ جدیدم:
من و همسرم در اروپا
http://weineurope.blogsky.com

پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، Ashkan78

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان