کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای جامع اخذ گرین کارت خانوادگی
(2010-07-25 ساعت 18:51)mmaloumi نوشته:  سلام،

یک سوال برای من پیش اومده و اون اینه که (ان وی سی‌)منتظر فرمهای اسپانسر و سو‌اسپانسر هست،البته گفت فرمهارو از سایت پرینت کنید و بفرستین،ولی‌ تقریبا حدود ۱ ماه از این تاریخ گذشته و هنوز ما نتونستیم کسی‌ رو به عنوانه سو اسپانسر پیدا کنیم،آیا به ما وقت مصاحبه خواهند داد؟ یا اینکه تا ما فرمها را نفرستیم به ما وقت مصاحبه نخواهند داد؟

ممنون

خیر. تا زمانی که کواسپانسر پیدا نکنید و فرمها را دفرستید، اقدامات بعدی انجام نخواهد شد. اداره مهاجرت منتظر خواهد ماند تا فرمهای تکمیل و امضا شده را از طرف کواسپانسر شما دریافت کند.

اضافه کنم که ادراه مهاجرت در فرمهای خود اعلام می کند که اگر تا یکسال خبری از طرف متقاضی نشود ، کیس را باطل می کند. البته کار شما حتما یکسال طول نمی کشه اما لازم دیدم یادآوری کنم که بهتره فاصله زیادی بین تماسهای شما و اداره مهاجرت نباشه
سلام،

ممنون از راهنمایی جامعه تان،در اینجا یه سوال دیگه برام پیش آمد،آیا کوو اسپانسر با درامد نه چندان کافی‌ برای ۲ نفر(من و برادرم)فرمها را پر کنه و بفرسته (اون‌و‌س) آیا وقت مصاحبه بهمون میدان؟اگر جواب بله هست آیا میتونیم سند یا پولی‌ رو که در ایران میتونیم نشون بدیم کمکی‌ باشه که به ما ویزا بدن؟

ممنون
تشکر کنندگان: ساسان ، shahriar2002 ، smpf ، آلیس-1980 ، msar ، alirezanz
(2010-07-25 ساعت 23:24)mmaloumi نوشته:  سلام،

ممنون از راهنمایی جامعه تان،در اینجا یه سوال دیگه برام پیش آمد،آیا کوو اسپانسر با درامد نه چندان کافی‌ برای ۲ نفر(من و برادرم)فرمها را پر کنه و بفرسته (اون‌و‌س) آیا وقت مصاحبه بهمون میدان؟اگر جواب بله هست آیا میتونیم سند یا پولی‌ رو که در ایران میتونیم نشون بدیم کمکی‌ باشه که به ما ویزا بدن؟

ممنون

فرمهای کواسپانسر زمانی مورد فبول قرار می گیره که ایشون واجد شرایط باشند.

در مورد دارایی های شما در ایران هم باید عرض کنم تا جایی که من مطالعه کردم و اطلاع دارم این کار امکان پذیر نیست. یعنی همونطور که در پست مربوط به اسپانسر، مفصل عرض کردم، اگر کسی که برای شما اپلای کرده ( یعنی petitioner که sponsor هم محسوب میشه) قرار بود فرمهای ضمانت مالی رو پر کنه، در اون صورت می تونست کسری درآمد خودش رو با دارایی که در ایران داره جبران کنه ( البته در شرایط قید شده به شرطی که این دارایی طی 13 ماه قابل نقد شدن باشه).

اما باز هم طبق اونچه خوندم و ترجمه اش رو براتون آوردم، کواسپانسر این امکان رو نداره که درآمدش رو با دارایی دیگری ترکیب کنه و به عنوان ضمانت ارائه بده. این فرد فقط باید به درآمدش متکی باشه.

برای همینه که اگر برای دو نفر شما ، دارایی یک فرد کافی نیست به نظرم باید دنبال دو نفر ( به عنوان کواسپانسر) باشید.

باز هم حتما با یک وکیل معتبر مشورت کنید شاید راهکارهایی برای حل مشکل شما وجود داشته باشه.

---
در ضمن از لطفتون ممنونم. اما برای حفظ نظم تاپیک لطفا از ارسال پست جداگانه ای برای تشکر خودداری کنید. من تا جایی که اطلاعات داشته باشم خوشحال میشم راهنمایی کنم
سلام هستي
اگه ممكنه در مورد حدود مسووليتهاي اسپانسر و كو اسپانسر و اينكه هر كدام چقدر مسوول اعمال كسي كه قرار وارد امريكا بشه هستند .
و ديگه اينكه اگر كسي كه تازه وارد امريكا ميشه جرم و يا خلافي رو مرتكب بشه ، اسپانسر و كو اسپانسر اون فرد بايد مجازات بشن يا نه .
بطور كلي دايره مسووليت اسپانسر و كو اسپانسر در قبال فرد تازه وارد تا چه حدي هستش ؟
سپاسگذارم .
تشکر کنندگان: shahriar2002 ، smpf ، msar ، alirezanz
سلام،
اگر سپونسور(مادرم) سنده خانه رو نشون بده مشکل تمام میشه؟حتا برای ۲ نفرمون ؟و دیگه احتیاجی به کو-سپونسور نداریم؟
و منظورتون از ۱۳ ماه چیه؟یعنی پس از ۱۳ ماه مادر من باید خانشون رو بفروشند و به پول تبدیل کند؟یا اینکه متونه برگرده ایران و حتا در منزله خودش زندگی کنه؟
همچنین در فرم فقط باید قید بشه که ایشان خانه دارند ؟یا اینکه سند باید ترجمه شهر به زامیمیه فرمها فرستاده بشه؟ارزشیابی چطور میشه؟
ممنون
تشکر کنندگان: smpf ، زری وحدتی ، msar
Exclamation 
(2010-07-26 ساعت 13:03)saeed shoghi نوشته:  سلام هستي
اگه ممكنه در مورد حدود مسووليتهاي اسپانسر و كو اسپانسر و اينكه هر كدام چقدر مسوول اعمال كسي كه قرار وارد امريكا بشه هستند .
و ديگه اينكه اگر كسي كه تازه وارد امريكا ميشه جرم و يا خلافي رو مرتكب بشه ، اسپانسر و كو اسپانسر اون فرد بايد مجازات بشن يا نه .
بطور كلي دايره مسووليت اسپانسر و كو اسپانسر در قبال فرد تازه وارد تا چه حدي هستش ؟
سپاسگذارم .

حدود تعهدات sponsor یا co-sponsor/Joint sponsor
سلام

تا جایی که من مطالعه کردم، ضمانت فقط مربوط به مسائل مالی است. البته در فرم affidavit of support یا همون I-864 کاملا و صراحتاً عنوان شده که :

Your obligation to support the immigrant(s) you are sponsoring in this affidavit of support will continue until the sponsored immigrant becomes a U.S. citizen, or can be credited with 40 qualifying quarters of work in the United States.
Although 40 qualifying quarters of work (credits) generally equate to ten years of work, in certain cases the work of a spouse or parent adds qualifying quarters.
The Social Security Administration can provide information on how to count qualifying quarters (credits) of work.
The obligation also ends if you or the sponsored immigrant dies or if the sponsored immigrant ceases to be a lawful permanent resident and departs the United States. Divorce does not end the sponsorship obligation.

یعنی به طور خلاصه:

تعهد اسپانسر یا کواسپانسر ( که البته در متن بالا ذکر نشده ولی شامل کو اسپانسر هم می شود) تا زمانی ادامه دارد که :

1- متقاضی دریافت گرین کارت سیتیزن شود ، یا

2- فوت کند ( چه اسپانسر په متقاضی گرین کارت)، یا

3- به طور کل از آمریکا خارج شود (انصراف) ، یا

4- 40 کوارتر ( حدود 10 سال) در آمریکا کار کند.

نکته: اگر فردی اسپانسر همسرش شود، طلاق به تعهدات او خاتمه نمی دهد.

حدود تعهدات اسپانسر

اگر فرد بعد از دریافت گرین کارت به هر نحوی از کمکهای دولتی"means-tested public benefits " استفاده کند، اسپانسر/کواسپانسر او متعهد به بازپرداخت آنهاست. اگر این بازپرداخت انجام نشود، سازمان یا اداره ای که کمک مذکور را پرداخت کرده می تواند از اسپانسر شکایت کرده و او را دادگاهی کند.

کمکهای دولتی شامل موارد زیر است ( منبع مطلب):

1- کوپن غذا یا Food Stamp

2- کمکهای درمانی

3- Supplemental Security Income -SSI

4- کمکهای موقتی به خانواده های نیازمند یا Temporary Assistance for Needy Families -TANF

5- بیمه ایالتی کودکان یا State Child Health Insurance Program -CHIP

و موارد دیگری که ایالت به ایالت فرق می کند.

نکته: موارد زیر شامل کمکهای دولتی محسوب نمی شوند:

1- خدمات درمانی اورژانسی

2- کمکهای ضروری غیر نقدی و موقتی

3- خدمات تحت قوانین National School Lunch و Child Nutrition Acts

4- واکسیناسیون و درمانهای ضروری مربوط به بیماری های فراگیر

5- کمک به دانش آموزان/دانشجویان تحت قانون Higher Education Act and the Public Health Service Act

6- کمکهای دولتی تحت پوشش برنامه های Elementary and Secondary Education Act و Job Training Partnership Act

----
بازگشت به فهرست مطالب

شرایط اسپانسر برای ویزاهای اقامتی خانوادگی

آشنایی با انواع فرمهای ضمانت مالی (I-864)
(2010-07-26 ساعت 20:09)mmaloumi نوشته:  سلام،
اگر سپونسور(مادرم) سنده خانه رو نشون بده مشکل تمام میشه؟حتا برای ۲ نفرمون ؟و دیگه احتیاجی به کو-سپونسور نداریم؟
و منظورتون از ۱۳ ماه چیه؟یعنی پس از ۱۳ ماه مادر من باید خانشون رو بفروشند و به پول تبدیل کند؟یا اینکه متونه برگرده ایران و حتا در منزله خودش زندگی کنه؟
همچنین در فرم فقط باید قید بشه که ایشان خانه دارند ؟یا اینکه سند باید ترجمه شهر به زامیمیه فرمها فرستاده بشه؟ارزشیابی چطور میشه؟
ممنون

دوست عزیز همونطور که بارها عرض کردم، اطلاعات من محدود به خوانده ها و تجربیاتم هست. پس نمی تونم مثل وکیل شما رو راهنمایی کنم. بهتره برای این موارد خاص که لازمه اطلاعات دقیقی دریافت کنید حتما با یک وکیل خبره مشورت داشته باشید

در این زمینه ای که سوال فرمودید، منبع من ، لینکی است که به آن اشاره کردم و اینطور برداشت می کنم که باید در صورت نیاز قابل نقد شدن باشد. اما این مورد فقط برداشت من است و قطعیت ندارد.

سند خانه طبق تجربیات دوستان لاتاری باید ارزش گذاری و ترجمه بشه. از چند و چون کار متاسفانه اطلاعی ندارم ولی فکر کنم در تاپیکهای مربوط به ترجمه مدارک مثل این مورد بتونید پاسختون رو پیدا کنید.
خيلي خيلي از راهنمايي و وقتي كه واسه كمك كردن و جواب دادن به سوالات صرف ميكني ممنونم .
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، Farshid22 ، mitr.p ، shahriar2002 ، smpf ، msar ، alirezanz
ما ترجمه همه مدارک که تائیدیه های مختلف رو داشت 1 بار برای ucsi فرستادیم چرا 2باره همه اینارو روز مصاحبه باید با خودمون ببریم؟؟
تشکر کنندگان: smpf ، msar ، alirezanz

میشه لطفا 1 بار فرق بین فرمهای i-864 رو بگید تا ما بدونیم کدوماشون رو باید پر
کنیم با تشکر
تشکر کنندگان: smpf ، msar ، alirezanz
فکر کنم هستی بانو قبلن کامل و دقیق جواب این سوال را داده باشد.
به طور خلاصه:
فرم I-864w مخصوص کسانی است که نیازی به فرم the Affidavit of Support ندارند مثلن به این خاطر که سابقه کاری ده ساله در آمریکا دارند.

فرم I-864EZ نمونه ی ساده شده فرم I-864 the Affidavit of Support هستش و مخصوص کسانی است که تنها برای یک نفر دارند اقدام می کنند. و ممکن است نیازی به CO-SPONOR نداشته باشند.

فرم I-864 the Affidavit of Support مخصوص کسانی است که بیش از یک نفر را دارند ساپورت می کنند ویا احتمالن نیاز به co-sponsor دارند.

کسی که فرم I-864 the Affidavit of Support را ارسال می کند چنانچه درآمد و یا دارایی اش کافی نباشد دو کار می تواند بکند:
1- استفاده از Joint Sponsor و یا co sponsor که احتمالن از اعضای خانواده نیست.
2- استفاده از در آمد household member که شامل همسر/دختر/پسر.... میشود. در این صورت باید فرم I-864A ضمیمه فرم I-864 the Affidavit of Support باشد.
لطفن اینجا را نگاه کنید:
http://www.travel.state.gov/visa/immigra..._3197.html
Exclamation 
(2010-07-27 ساعت 15:16)sara_217us نوشته:  ما ترجمه همه مدارک که تائیدیه های مختلف رو داشت 1 بار برای ucsi فرستادیم چرا 2باره همه اینارو روز مصاحبه باید با خودمون ببریم؟؟

در مبحث بعدی در مورد مدارکی که باید روز مصاحبه همراه ببرید صحبت خواهم کرد.

اما به اختصار عرض کنم که روز مصاحبه نسخه ای از مدارک ارسالی رو برای احتیاط همراه داشته باشید تا در صورت نیاز ارائه کنید، ولی به طور کلی بردن اصل مدارک ضرورت داره.

نقل قول:میشه لطفا 1 بار فرق بین فرمهای i-864 رو بگید تا ما بدونیم کدوماشون رو باید پر
کنیم با تشکر

انواع فرمهای I-864

1- فرم I-864 یا Affidavit of Support:
به موجب قانون 213A مهاجرت و تابعیت دولت آمریکا ، افراد سیتیزن یا دارای گرین کارتی که می خواهند برای افراد خانواده خود تقاضای گرین کارت کنند (petitionerها ) ، از دسامبر 1997 به بعد موظفند که به ازای هر فرد متقاضی یک فرم I-864 را تکمیل و ارسال نمایند.

دستورالعمل تکمیل فرم و خود فرم رو از اینجا و اینجا می تونید دریافت کنید .

برای چه کسانی این فرم باید تکمیل شود ؟

- وابستگان درجه یک افراد سیتیزن ( شامل مادر و پدر افراد سیتیزنی که بالای 21 سال دارند، همسر، فرزند مجرد زیر 21 سال )

- تمام متقاضیان ویزاهای اقامتی اولویت دار ( شامل فرزندان مجرد افراد سیتیزن، همسر و فرزندان مجرد افراد گرین کارتی ، فرزندان متاهل افراد سیتیزن ، خواهر و برادر افراد سیتیزن بالای 21 سال )

- متقاضیان ویزاهای اقامتی اشتغال ( چون در حوزه مبحث خانوادگی نیست، به این مورد اشاره ای نمی کنم )

برای چه کسانی این فرم نباید تکمیل شود ؟[/b]

-کسی که متقاضی گرین کارت باشد و 40 کوارتر یا 10 سال در آمریکا کار کرده باشد.
- افرای که در صورت پذیرفته شدن، به موجب قانون Child Citizenship Act of2000 CCA- مستقیما سیتیزن می شوند.

- و ... ( برای دریافت اطلاعات کاملتر به این لینک مراجعه کنید)

افرادی که مشمول این استثناها هستند، باید برایشان به جای I-864، فرم I-864W تکمیل شود.

2- فرم I-864A

اگر همسر، فرزند یا عضو دیگری از خانواده اسپانسر شما، در در آمدی که اسپانسر شما به عنوان ضمانت معرفی می کند، نقش داشته باشند باید به عنوان رضایت نامه این فرم را تکمیل و امضا کنند. به عبارت دیگر نشان دهند که راضی هستند این درآمد برای ضمانت فرد متقاضی گرین کارت استفاده شود.

در این صورت فرد همراه اسپانسر که این فرم را امضا می کند معهد می شود که تا پایان زمان تعهد، درآمدش برای ساپورت مالی قابل استفاده است.

3- فرم I-864P

حاوی دستورالعمل و اطلاعات مربوط به محاسبه درآمد و دارایی ها و خط فقر و .. است. این فرم ، بخشی برای تکمیل کردن ندارد و صرفا راهنماست.

4- فرم I-864EZ ( منبع مطلب )

این فرم، ساده شده I-864 است.

چه کسانی این فرم را باید تکمیل کنند؟

افرادی که دارای تمام شرایط زیر هستید:

- فردی که برای عضو خانواده خود با استفاده از فرم I-130 تقاضای گرین کارت می کند.
- فردی که برای او تقاضا می شود تنها شخصی است که در فرم petition یا همان I-130 از او نام برده شده است ( یعنی مثلا شخص متقاضی ، بچه و همسری ندارد که قرار است طی 6 ماه آینده به دنبال او وارد آمریکا شوند)

- درآمدی که به عنوان ضمانت مالی ارائه می کند تمامًا بر اساس حقوقی است که از کارفرمای خود دریافت می کند ( در این صورت فرمهای W2 هم باید ارائه شود).

چه کسانی نباید این فرم را تکمیل کنند؟

افرادی که دارای هر کدام از شرایط زیر هستید:

- فردی که برای او تقاضا می شود تنها شخصی نیست که در فرم petition یا همان I-130 از او نام برده شده است ( یعنی مثلا شخص متقاضی ، بچه و همسری دارد که قرار است طی 6 ماه آینده به دنبال او وارد آمریکا شوند)

- خود فرد ساپورت کننده ، کارفرما است و از راه business درآمد دارد.

- فرد ساپورت کننده ، کواسپانسر / joint sponsor باشد.

- فرد ساپورت کننده، substitute sponsor یا اسپانسر جایگزین باشد که بعد از فوت اسپانسر اصلی، جانشین او شده است.

---------------
بازگشت به فهرست مطالب

شرایط اسپانسر برای ویزاهای اقامتی خانوادگی

مدت و حدود تعهدات اسپانسر
سلام،

می‌خواستم بدونم که فرم اسپنسر که ای-۸۶۴ می‌باشد،آیا فرم ای‌ کوو‌اسپنسر هم همین فرم ای-۸۶۴ می‌باشد؟

ممنون
تشکر کنندگان: smpf ، msar
(2010-07-27 ساعت 22:50)mmaloumi نوشته:  سلام،

می‌خواستم بدونم که فرم اسپنسر که ای-۸۶۴ می‌باشد،آیا فرم ای‌ کوو‌اسپنسر هم همین فرم ای-۸۶۴ می‌باشد؟

ممنون

سلام

بله. هم اسپانسر ( petitioner) و هم کواسپانسر باید این فرم رو تکمیل کنند ( جداگانه). پست اخیر من رو هم حتما به دقت مطالعه بفرمایید.

فردا اگر فرصت بشه، فهرست مدارکی که اسپانسر و کواسپانسر باید تهیه کنند و ارائه دهند را خواهم نوشت.
تشکر کنندگان: sara_217us ، ساسان ، mmaloumi ، puzzel ، Soap McTavish ، smpf ، زری وحدتی ، msar ، alirezanz
مرسی از اینکه با حوصله جواب سوال های ما رو میدید
برای اینکه مطمئن بشم لطفا ببینید درست متوجه شدم
همسرم که برای من درخواست کرده(درفرم i-130 فقط من هستم) باید فرم i-864 رو پر کنه و چون خودش درامدی نداد(در اونجا زندگی نمی کند) co-sponsor هم باید فرم i-864 رو پر کنه و چون co-sponsor ما 1 نفر است احتیاج به فرم دیگری ندارد؟؟؟درست متوجه شدم یا نه؟
یکی از شروط فرم i-864ez ( درآمدی که به عنوان ضمانت مالی ارائه می کند تمامًا بر اساس حقوقی است که از کارفرمای خود دریافت می کند) است اگر این در مورد co-sponsor صدق کند یعنی این فرم را co-sponsorفقط باید پر کند؟
با تشکر
تشکر کنندگان: kiasina ، smpf ، زری وحدتی ، msar ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان